Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Pszichológusok, pszichiáterek

Pszichológusok, pszichiáterek 9 éve 2 hónapja #52629

Sziasztok,

Nem tudjátok, hogy Pécsen van-e olyan Pszichológus és pszichiáter aki kitudná állítani a szakvéleményeket ? Fizetőseket keresek főképpen mert nem szeretnék tovább várni.
Válaszotokat előre is köszi.

Puszi

Krisztina
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Pszichológusok, pszichiáterek 9 éve 1 hónapja #52736

Sziasztok! Még viszonylag új vagyok az oldalon, de nagyon sok hasznos információhoz jutottam általatok úgyhogy elsősorban szeretném ezt Nektek megköszönni! :)
Most indulok el az "önmegvalósítás útján" és szeretnék segítséget kérni elsősorban FtM-ektől akik már előrébb járnak mint én, de szívesen várom MtF-ek válaszát is.
Telefonon már beszéltem Dr. Tolnai Valériával, aki azt javasolta, hogy menjek Dr. Wéber Katalinhoz. A probléma az, hogy nem veszi fel a telefont és az e-mailemre sem válaszolt. Nem tudom hogy jó számot találtam-e interneten, úgyhogy nagyon nagy segítség volna, ha valaki olyan letudná írni, aki nemrég járt nála (egy kis élménybeszámolónak is örülnék :D ). /akár itt, akár privátban/

Előre is köszönöm! További szép napot Nektek! (:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Pszichológusok, pszichiáterek 9 éve 1 hónapja #52737

Dr. Wéber Katalin telefonszáma az, amit a TransVanilla, vagy a Saját weboldalán találsz: 70/579 81 34.

A szakvéleménytől nem kell félni, a Wéber-Tolnai páros pénzért dolgozik, tehát nem esznek meg, nem transzfóbok, nem várják el, hogy a nemednek megfelelően öltözz (különösen MtFek esetén), sőt, akkor is elfogadnak, ha nem vagy heteroszexuális.

Kb. 2x1 órás beszélgetésre kell számítani, ahol el kell mondanod az élettörténeted, hogy hogyan, miből jöttél rá, hogy a (Te esetedben) fiú/férfi vagy, mióta érzel így, stb. Ha már korábban voltál benn a pszichiátrián (falcolás, öngyilkossági kísérlet, ön'csonkítás', stb.), akkor azokat a papírjaidat el kell vinni. Ők nem olyanok, mint a rendes pszichiáter, hogy 1 ampulla Haloperidol, és le van tudva, tehát nyugodtan beszélhetsz az ilyen érzéseidről is.

A végén lesz egy Rorsach és egy Szondi próba, az előbbi a tintapacás teszt, amit TV-ben minden pszichiátriai vizsgálaton lehet látni, az utóbbiban pedig emberek fényképét kell szimpátia sorrendbe állítani.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Castiel, femmiecristine

Pszichológusok, pszichiáterek 9 éve 1 hónapja #52742

Nagyon szépen köszönöm a gyors és kielégítő választ :D
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Pszichológusok, pszichiáterek 9 éve 1 hónapja #52743

  • Mmsatone
  • Mmsatone profilkép
Nekem nem is volt Szondi próba és még egy órát sem ültem egyiknél sem :) De nagyon aranyosak voltak. :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Pszichológusok, pszichiáterek 9 éve 1 hete #52860

  • hogais
  • hogais profilkép
Sziasztok!

Először is szeretnék köszönetet mondani mindenkinek, sokat tanultam tőletek!

Ma érkezett meg a válasz Dr. Tolnai Valéria doktornőtől.

"Egy órás konzultáció lesze, aminek az ára 14.000,- Ft.

Ha volt már pszichológusnál, akkor valószínűleg van Rorschach tesztje, amit nekem el kell olvasnom a szakvélemény kiadásához.
Ha nem volt még, keresse fel pl. a Wéber Katalin szakpszichológust előzőleg.

Ha minden ok, rögtön szakvéleményt is ki tudok állítani, aminek az ára - külön - 25.000,- Ft."

Nem baj ha tisztában vagytok Ti is a dolgok menetével, árakkal.

Szép estét! :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Pszichológusok, pszichiáterek 9 éve 1 hete #52861

  • ulfhedinn
  • ulfhedinn profilkép
Sziasztok!

Én is megosztanám, amit tudok - Wéber Katalinnál 24.000 a komplett csomag (1 órás beszélgetés meg a Rorsach), kb. egy hét múlva kapod tőle a kiértékelést.

Dr. Tolnainak érdemes már az időpont kérésekor jelezni, hogy szakvéleményért mégy, akkor úgy ad időpontot, hogy ne kelljen visszamenned a papírért. (én nem mondtam, és mehettem vissza hozzá a világ végére másnap... :silly:)

Velem mindketten nagyon segítőkészek, korrektek voltak, és ha csak terápia kellene olyannal, aki látott már transz embert élőben, én akkor is inkább Wébert ajánlanám.

A lakótársam járt Csides Katalinnál terápiás célzattal, hozzá szerintem max akkor lehet érdemes menni, ha 3 éves korotok óta tudjátok mi az ábra, SRS nélkül nem érzitek magatokat teljes embernek, és papírforma szerint hozni tudjátok az összes létező nemi sztereotípiát. Különben öt perc alatt eldönti, hogy transzvesztiták vagytok és szevasz. A hölgy egyébként erős dohányos, és nem kérdezi meg a klienst, hogy zavarja-e ha rágyújt.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Pszichológusok, pszichiáterek 9 éve 1 hete #52862

Az a nő a Csides Katalin egy elmeháborodott.. Mindenféle dilis emberrel van fent youtubeon előadása... :D Kettyós, az ilyenhez ne menjen senki
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Pszichológusok, pszichiáterek 9 éve 1 hete #52866

Csides Katalinnak van egy stílusa. Hozzá szakvélemény miatt nem fordulhattok, mert nincs benne az EEKH listában. Ha a stílusát nem bírjátok, akkor kérlek, tartsátok meg ezt magatoknak. Sok más pszichológus, pszichiáter és terápiás csoport létezik!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Pszichológusok, pszichiáterek 9 éve 1 hete #52875

Sziasztok,

Engem az érdekelne, hogy hogyan néz ki egy ilyen szakvélemény ...
minek kell rajta szerepelnie?
F64.0 elég?

Egy olyan ingyenes pszihó-mókust találtam aki 5-6 találkozás után kiállítaná a szakvéleményt, de mivel nem igazán van ilyen témában tapasztalata, utána kell néznie. Gondoltam én is segítem a dolgok alakulását egy kicsit ;) és megkérdem.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Pszichológusok, pszichiáterek 9 éve 1 hete #52876

Szia!

A név-és nemváltás megszerzéséhez klinikai szakpszichológusi és pszichiáteri szakvélemény kell. A klinikai szakpszichológusok közül csak az elfogadható, aki az EEKH-nál a szakvélemény kiállítása napjában érvényes engedéllyel rendelkezik. Az engedélyeket a kereso.eekh.hu oldalon tudod megnézni az orvosaid nevének beírásával.

A klinikai szakpszichológusi véleményen általában rajta van:
- Régi neved, SZIG szám, TAJ szám
- Exploráció leírása (elbeszélgetés jegyzete)
- Rorsach/Szondi próba kiértékelése
- "Elhatározásában biztos. Tekintettel a fennálló nemi identitászavarra, a nemi átalakító műtét elvégzése pszichológiai szempontból indokolt." (Illetve ennél erősebb megfogalmazásban: "ha nem csinálod meg a tranzíciót, meghalsz" nemestünde nyelvre lefordítva.) Ez még akkor is, ha nem szeretnél SRS-t, mert az ilyesmit nem nagyon reklámozzuk az EEKH-nak.
- Diagnózis: F64.00 Transzszexualizmus
- Orvosi pecsét olvasható pecsétszámmal
- Orvos neve, dátum, pecsét, aláírás.

Ha nem klinikai szakpszichológus, tovább kell keresned.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Csilla87

Pszichológusok, pszichiáterek 9 éve 1 hete #52877

huu, köszönöm a villám válaszodat

A választottam 2015.08.10-ig érvényes klinikai és mentálhigiéniai felnőtt szakpszichológusi státusszal rendelkezik - ebben nincs hiba :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Pszichológusok, pszichiáterek 9 éve 1 hete #52878

  • ulfhedinn
  • ulfhedinn profilkép
Ez a pecsét dolog tutira minden esetben így van? Hülyére is aggódtam magam, hogy Wéber nem rakott pecsétet a papírra, de Dr Tolnai megnyugtatott hogy az nem is kell rá, a klinikai szakpszichológusoknak nincs olyan, vagy legalábbis a Wébernek nincs. Gondoltam csak látott már "pár" ilyen papirost, szólna, ha nem lenne jó. :huh:
Ezeket a jogi blablákat én sose tudom értelmezni, de amikor utánanéztem, nekem az jött le, hogy a klinikai szakpszichológusoknak tényleg nincs pecsétje, nem is lehet, mivel ő (általában) nem orvos. :huh:

Valaki tud konkrétat erről?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Pszichológusok, pszichiáterek 9 éve 1 hete #52881

Szia!
A pszichiáter papírján van pecsét. A pszichológusén nincs pecsét. (Mivel a pszichológus nem orvos, hanem bölcsész.) B)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: ulfhedinn

Pszichológusok, pszichiáterek 9 éve 1 hete #52882

A pszichológus bölcsész. A klinikai szakpszichológus már egészségügyi képesítéssel rendelkezik, pecsétje van. Wébernek magának nincs, de a wéberes szakvéleményen látható, hogy Wéber Katalin M89, ahol az M89 a nyilvántartási száma az EEKH-ban, az már elfogadható.

Az EEKH-ban ezért látod a klinikai szakpszichókat, mert van eü.-s papírjuk. Így van joguk diagnózist felállítani. De gyógyszert nem írhatnak!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: ulfhedinn

Pszichológusok, pszichiáterek 9 éve 3 napja #52888

Sziasztok!

Tegnap jártam egy pszichológusnál. Nem papírok miatt, azok már egy ideje megvannak, rendes orvost is találtam, úgyhogy hormonokkal el vagyok látva. Az oka, amiért elmentem ehhez a pszichológushoz az, hogy nem teljesen happy az életem, és a szüleim is úgy gondolták, hogy jobb lenne, ha tennék vele egy próbát, hátha hasznos.
Hát, nagyon nem volt az. 75 perces első interjúféleség volt, próbáltam mesélni neki magamról, ő viszont feltűnően ragaszkodott a pontossághoz. Gyakorlatilag nem az volt a lényeg, hogy én mikor mit éreztem, hanem hogy mi, mikor és hol történt. Elég durva következtetéseket vont le, viszont mikor én kérdeztem valamit, vagy mondtam, hogy rosszul látja, azt támadásnak vette, mondván én harcolok vele.
Ami sokkolt egy kicsit, az az, hogy mondta, hozzá megannyi töketlen pali jár, és hogy már ki is kéne írnia az ajtajára, hogy Making modern men, mert hogy nála modern férfivá válnak ezek. Én meg úgy néztem, hogy most mi az istent kéne csinálnom, merthogy modern férfit, de még csak férfit sem fog belőlem csinálni, az hétszentség...
Amikor meg elmondtam neki, hogy ő akkor mégiscsak előítéletes, felháborodott, hogy én minősítem őt, és tartózkodjak ettől, mert ő se minősít...
Elmondtam neki, hogy transszexuális vagyok. Kérdezett olyanokat, hogy mikortól, meg mikor DÖNTÖTTEM így... Nemigen vette komolyan a dolgokat. Aztán mikor mondtam, hogy miért voltam korábban pszichológusnál meg pszichiáternél, kérdezi, hogy miért akarom ezt csinálni, én erre pedig csak annyit tudtam mondani, hogy nem akarom, hanem csinálom.
Az volt a vége, hogy kifejtette, mennyire veszélyes az, amit teszek, és mekkora hiba, meg hogy nem kéne. Mintha az ellenkezőjéről nem lehetne ezt elmondani... Aztán mondtam neki olyat, hogy én elfogadom a kritikát, és nyitott vagyok rá, ha az korrekten alá van támasztva, meg van indokolva. A válasz az volt, hogy az ő tapasztalata támasztja alá a kijelentéseit. Egyébiránt nem vállalt el a továbbiakban, de fix, hogy nem is mennék el hozzá mégegyszer.

Szóval mondanom sem kell, nem volt pozitív élmény, és azért meséltem ezt most el, mert kíváncsi vagyok, hogy veletek történt-e hasonló, milyen gyakran, illetve hogy mit lehet az ilyen helyzetben csinálni. Valami tanács?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Pszichológusok, pszichiáterek 9 éve 3 napja #52891

  • sockerartor
  • sockerartor profilkép
Sziasztok!A helyzet a következő:amikor kiállították a szakvéleményem,az orvos érvényes státusszal rendelkezett az ENKK rendszerében,viszont ez napokon belül lejár.Hogy ha így adom be a minisztériumba a kérelmem akkor azt elfogadják?tehát amikor kiállította nekem a szakvéleményt még érvényes volt a rendszerben.Tud erről valaki valami biztosat?Írtam a BÁHnak,de még nem válaszoltak.Előre is köszi a válaszokat!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Pszichológusok, pszichiáterek 9 éve 2 napja #52893

Szia Nokedli!

Felháborító, de vannak ilyen pszichológusok sajnos, ez van. Hagyd a fenébe, hogy mit gondol az ilyen. Bátran fordulj másik pszichológushoz.
Nekem az endokrinológián voltak rossz tapasztalataim, volt ahol hülyének néztek, nem értették, hogy mi van velem és olyan is ahol konkrétan kiröhögtek, hiába mentem az új személy azonosságommal. Találtam azóta szerencsére másik orvost.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Pszichológusok, pszichiáterek 8 éve 11 hónapja #52951

  • the Charming Freak
  • the Charming Freak profilkép
sziasztok!

én évekkel ezelőtt jártam orvosról orvosra (köztük Simon, Wéber, Tolnai, Jekkel stb.) és ki "elhajtott", ki azt mondta, vegyek részt legalább fél éves pszichoterápián. az oka, hogy infantilisnek találták a személyiségemet, amelyben mindkét nem jegyeit egyenlően hordozom a tesztek szerint. én teljes mértékben férfinak érzem magam.
a lényeg, hogy ezután eléggé a padlóra kerültem, mert hát... kinek van pénze egy hosszas pszichoterápiára? nem is mentem. most viszont éppen viszonylag normális anyagi helyzetben vagyok, így ismét nekivágok. holnap beszélek egy szakpszichológussal. remélem, tud nekem valami biztatót mondani! minden esetre a tesztekkel már tököm tele van, kívülről fújom őket, így meg végképp nem tudom, mi értelmük...
Benkő Andreával fogok most beszélni. ha van róla infótok, szívesen veszem! különben meg csak kérlek szépen, drukkoljatok, mert évek óta meg vagyok már rekedve és nem tudom, meddig mehet ez így tovább! remélem, nem megy már semeddig, hanem jutunk valamire...
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Pszichológusok, pszichiáterek 8 éve 11 hónapja #52952

Sok sikert kívánok! Nézd át a fórum friss részét a az új dolgokról. Pl. a szakvéleményt írónak szerepelni kell lenni az EEKH listán, hogy elfogadják a szakvéleményt. Amúgy a lakhelyed pszichológiáján és néhány alapítványnál nem kell fizetni a pszichológusért.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Oldal elkészítésének ideje: 0.308 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook