Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Pszichológusok, pszichiáterek

Pszichológusok, pszichiáterek 10 éve 3 hete #51314

  • ts_csaj_
  • ts_csaj_ profilkép
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Pszichológusok, pszichiáterek 9 éve 11 hónapja #51523

  • Mmsatone
  • Mmsatone profilkép
Sziasztok. Lehet hogy ezt a kérdést már ezren feltették.
De én csak megkérdezném, itt most egyedül vagyok és végre szeretnék valamit kezdeni magammal.
Az lenne a kérdésem, hogy:
Dolgozok és rendesen megy a tb-m így ha más nem lesz szeretnék a körzeti kórházban(Karcag) egy pszicho dokit felkeresni.
Ők nekik ha én tb-s vagyok elvileg foglalkozni kellene velem, vagy nem ?
És ha felhívom őket mit mondjak nekik, hogy ne csapják le egyből a telefont, mert nagyon szeretném ha elindulhatnék már... Jogi vagy kötelességi háttér van esetleg amire lehetne hivatkozni?
Vagy egyáltalán hogyan kezdjek hozzá. Ők elvileg nem zavarhatnának el, vagy igen?
Pénz abbszolút nem érdekel, mert van már annyi hogy a műtétig simán eltudnék menni, csak nincs időm és nem ismerek senkit sem, hogy nagyvárosba menjek, ráadásul mindennap dolgozok.
Mit tegyek?
Még akár külön fizetnék is nekik.
Vagy fizetős pszicho dokit tud valaki Szolnok megyében esetleg?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Pszichológusok, pszichiáterek 9 éve 11 hónapja #51524

  • DominikDomii
  • DominikDomii profilkép
Szia igen mehetsz hozzá de 1 orvosi beutalot kell kérned a körzeti dokitol amin fel van tüntetve miért kéred ezt nem kerülheted el.Majd ha ez meg van kérsz időpontot a pszihiáterhez,egyúttal ott végzik majd el a pszihologusi vizsgálatot is.Az hogy hányszor kell hozzá járnod dokitol függ én Debrecenbe jártam le és 6 alkalom útán meg is kaptam a szakvéleményt.Sok sikert ;)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Pszichológusok, pszichiáterek 9 éve 11 hónapja #51526

  • Mmsatone
  • Mmsatone profilkép
Köszönöm szépen :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Pszichológusok, pszichiáterek 9 éve 11 hónapja #51545

  • RobinIbnLaAhad
  • RobinIbnLaAhad profilkép
Sziasztok!

Lehet hülyén fog hangzani, vagy már valaki feltett ilyen kérdést de nem baj. Ma voltam túl a pszichologussal való találkozón, megcsináltuk a teszteket stb. Be vagyok tojva. Járt már úgy valaki hogy nem adták meg neki az "engedélyt"? (ergo azt mondták hogy inkább ne erőltesse a dolgot)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Pszichológusok, pszichiáterek 9 éve 11 hónapja #51549

RobinIbnLaAhad beküldte:
Sziasztok!

Lehet hülyén fog hangzani, vagy már valaki feltett ilyen kérdést de nem baj. Ma voltam túl a pszichologussal való találkozón, megcsináltuk a teszteket stb. Be vagyok tojva. Járt már úgy valaki hogy nem adták meg neki az "engedélyt"? (ergo azt mondták hogy inkább ne erőltesse a dolgot)
Nekem Tolnai Valéria mondta, hogy nem tudja jó szívvel megadni, és hogy menjek vissza hozzá fél év múlva majd akkor már talán. (Mondanom sem kell, nem mentem vissza hozzá.)

Itt írtam a látogatásról: pinkvanilla.hu/forum/transzszexualis/360...erek?start=120#44904
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Pszichológusok, pszichiáterek 9 éve 11 hónapja #51558

  • donnie
  • donnie profilkép
Erdekes, en is Tolnainal voltam, es nekem abszolut szimpatikus volt, nagyon kedves es jo hozzaallast tanusitott a transzokhoz. Nekem realisnak tunt a vilagnezete. Kb 20-30 perc beszelgetes utan, ugy gondolta,hogy egyertelmu a helyzet, megkert,hogy faradjak ki amig megirja a szakvelemenyt. Meg mutet utanra homeopatias gyogyszereket is ajanlott.

Inkabb Gertrudnal ereztem azt, hogy kvazi kenyszerbol csinalja, tele a toke az egesszel es flegma volt. Nem tudom,hogy szar napja volt-e vagy sem. De kb annyjra fugg a doki aznapi lelki vilagatol ez az egesz szakvelemenyesdi mint a sajatodtol....
Teny, hogy szerinte, ez a tintapacas teszt egy baromsag, ha a mona lisat mutogatjak nekem nap hosszat, akkor se valtozik rola a velemenyem :)

Kerdesedre valaszolvan amugy, igen volt ra pelda,hogy vki nem kapott (elsore jobb esetben) szakvelemenyt. De ha biztos vagy magadban akkor ne idegeskedj rajta :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Pszichológusok, pszichiáterek 9 éve 11 hónapja #51559

  • donnie
  • donnie profilkép
Bocsanat, elirtam. A tintapacas dolog szerinteM szar :D
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Pszichológusok, pszichiáterek 9 éve 11 hónapja #51602

  • RobinIbnLaAhad
  • RobinIbnLaAhad profilkép
Köszi a válaszokat! Remélem nem lesz ilyen, rohadtul nem hiányzik az embernek XD.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Pszichológusok, pszichiáterek 9 éve 11 hónapja #51604

  • carmena
  • carmena profilkép
S.O.S....Ha valaki ismeri Dr. Jenei Katalin debreceni endokrinológust, esetleg páciense vagy tud más debreceni endokrinológust, aki fogad ts-eket, legyen szíves írjon rám. Előre is köszönöm szépen!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Pszichológusok, pszichiáterek 9 éve 10 hónapja #51633

Sziasztok,

Tudom, hogy nem társkereső, nézzétek el nekem:

Ma voltam a Simon dokinál (itt jegyezném meg, hogy nagyon kedves), 9 órára volt időpontom.

Rajtam kívül többen vártak rá, többek között egy lány (talán az édesanyjával?). Kb. 10:45 körül sikerült bejutnom a docens úrhoz, a lány utánam ment be hozzá.

Ezzel a lánnyal - természetesen, ha van kedve hozzá - szívesen megismerkednék.

Sok :kiss: Mindenkinek :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Pszichológusok, pszichiáterek 9 éve 9 hónapja #51787

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy több pszichológusnak is írtam és megkérdeztem, hogy 18 év alatt ha megadja a szakvéleményt akkor érvényes-e amikor azt átlépem de megosztó válaszokat kaptam. Valaki azt mnodta, hogy érvénytelen lesz más meg azt, hogy érvényes. Most akkor érdemes pénzt ölni bele vagy felesleges?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Pszichológusok, pszichiáterek 9 éve 6 hónapja #52273

  • olivér22
  • olivér22 profilkép
sziasztok

Jövőhét szerdára kaptam időpontot Wéber Katalin pszcihológushoz. Azt szeretném kérdezni, hogy milyen teszteket kell ott csinálni még a rorschach teszten kívül? Meg úgy miket szoktak kérdezni? kicsit parázok ettől az egésztől :/
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Pszichológusok, pszichiáterek 9 éve 6 hónapja #52276

  • donnie
  • donnie profilkép
Szia Olivér.

Bár én Nagy Gertrúdnál voltam anno de a rorschach-on kivűl még a szondi tesztet csinálta meg. Ha jól emlékszem Wéber Katalin is alkalmazza.

Gertrúd módszere sztm az volt h ki akart billenteni a biztonsagi zónából, hogy megnézze, hogy reagál olyankor az ember, és hogy akkor is "jelen van" a TS érzés. Elég sok emberrel beszéltem meg akkor, hogy milyen élményük volt a dokival, és nekem is hasonló, szóval v tesztel v csak simán paraszt :D

Nála kb 40 percig voltam, általános bemutatkozás, miért gondolod, hogy transz vagy, mesélj a gyerekkorodról, családodról, elmondtad-e a családodnak, hogy reagáltak, mik a terveid a jövőben, hogy akarsz élni. Bár ez Nagy Gertrúdos tapasztalat, gondolom hasonlóan folyik a kolleganál is.

Ne parázz, tudom én is paráztam. De ne parázz :D Légy magabiztos, ne engedd, hogy esetlegesen eltérítsen a véleményedtől, még ha az nem is egyezik az övével.

Sok sikert, majd írd le ,hogy mi volt, hátha segít máskonak :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Pszichológusok, pszichiáterek 9 éve 6 hónapja #52279

Tehát F64.0-t mostantól kezdve CSAK AZ adhat ki, aki szerepel az EEKH nyilvántartásában. A nyilvántartásban az össz pszichológus, pszichiáter szerepel. Kérlek titeket, hogy erről az oldalról tájékozódjatok mielőtt szakvéleményt kértek.

Hivatalos személy elérhetősége: 06-1-795-9117

Nagy Gertrúd F64.0-t névváltáshoz NEM ADHAT KI.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Pszichológusok, pszichiáterek 9 éve 6 hónapja #52281

  • olivér22
  • olivér22 profilkép
köszi az információt :) Még annyit kérdeznék hogy Wéber Katalin elsőre megadja a szakvéleményt?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Pszichológusok, pszichiáterek 9 éve 6 hónapja #52283

Wéber Katalin hiteles szakvéleményt kiadhat, és elsőre ki is adja, mondjuk kell egy hetet várni kb. amíg kiértékeli a teszteket. Legalábbis, amikor én csináltam, akkor így volt.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Pszichológusok, pszichiáterek 9 éve 6 hónapja #52285

  • olivér22
  • olivér22 profilkép
Hát bizom benne hogy elsőre megadja :) A tesztekkel amugy mit vizsgál? Volt már akinek azt hozta ki a teszt ami alapján nem kapott szakvéleményt?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Pszichológusok, pszichiáterek 9 éve 6 hónapja #52287

olivér22 beküldte:
Hát bizom benne hogy elsőre megadja :) A tesztekkel amugy mit vizsgál? Volt már akinek azt hozta ki a teszt ami alapján nem kapott szakvéleményt?
Nekem csak sima Rorschach tesztet csinált, és annak bele is írta az elemzésébe a végére, hogy szerinte transz vagyok, de az ő teszt-elemzése alapján Tolnai Valéria meg nem adta meg a szakvéleményt.

Egyébként a Rorschach teszttel csak mentálhigénés dolgokra szűrnek, mivel nincs megbízható mód arra, hogy megállapítsák valaki transznemű-e vagy nem, ezért csak az olyan problémákat szűrik ki, ami hasonló tüneteket okozhat (ahogy hallotam néha skizofrénia okozhat ilyet), de azon túl nem nagyon tudnak mást, mint hinni vagy nem hinni az egyén saját szavainak.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Pszichológusok, pszichiáterek 9 éve 6 hónapja #52288

  • olivér22
  • olivér22 profilkép
köszi a választ :) és ha nem adja meg a tolnai valéria akkor még kihez lehet menni?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Oldal elkészítésének ideje: 0.302 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook