Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: endokrinológus

endokrinológus 9 éve 5 hónapja #52309

  • olivér22
  • olivér22 profilkép
Sziasztok!

Gasztonyinál meg tudná mondani, hogy jelenleg mennyibe kerül egy vizsgálat, hogy írjon fel hormonokat. Előre is köszi :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

endokrinológus 9 éve 5 hónapja #52311

Hol rendel jelenleg Gasztonyi?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

endokrinológus 9 éve 5 hónapja #52312

Gasztonyi Dr. Úr a Bolgárkerék u. 3. szám alatt rendel, ahogy az a TransVanilla oldalán szerepel. Megközelíthető a 2-es metro Örs Vezér téri végállomása felől.

A hormonokat 5 eFt-ért írja fel. A szükséges vizsgálatokról, kérlek kérdezd meg őt. (MtF esetben, nálam: trombózishajlam, nagylabor, endokrinológia, mell UH, hasi UH)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

endokrinológus 9 éve 4 hónapja #52429

  • olivér22
  • olivér22 profilkép
Sziasztok

Gasztonyi írt fel 3 havi andriolt napi 2 bogyót. Szerintetek az nem kevés?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

endokrinológus 9 éve 4 hónapja #52434

Utánanéztem, napi 2x1 az Andriol adagja FTM fiúknak.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

endokrinológus 9 éve 3 hónapja #52517

Halihó!

Szeretnék endokrinológushoz ellátogatni. Jelenleg dr. Németh Attila van a képben, de szeretnék úgy odamenni, hogy az előzetes dolgokat elintéztem. Tehát azt tudom, hogy egy pszichológusi és pszichiáteri szakvéleményre szükségem lesz, de ezen kívül még mi az, amit el kéne intéznem? Gondolom vérvétel és urulógiai ellenőrzés nem árt, de miket kérjek?

Előre is köszönök bárminemű segítséget, tippet! :)

MTF/18
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

endokrinológus 9 éve 3 hónapja #52518

Szia! Kérdezd az endokrinológusodat, Nekem az alábbiakat kérték
  • F64.00
  • Urológia - Nem vagy interszex, és annak az ocsmányságnak a lábad között az egyetlen baja, hogy nem punci. - Ami névváltáshoz kell, általános urol. felmérés. Ha volt kasztrációd, akkor pedig az a papír.
  • Hasi ultrahang vizsgálat (nincs méhed vagy petefészked, májaddal minden rendben van)
  • Mell ultrahang vizsgálat (nincs probléma a melleiddel)
  • Trombózishajlam kizárása (Leiden )
  • Nagy Labor vizsgálat (májaddal minden rendben van)
  • Tesztoszteronszint (Mivel állunk szemben, mennyi Androcur kell)
  • Ösztrogénszint (nem szokták elvárni, de jó ha van, pl. ha államisnál csinálod a dolgaidat: prolactin, progeszteron)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: nokedli

endokrinológus 9 éve 3 hónapja #52583

Köszönöm a segítséget, ezen már el tudok indulni! :)

TB-támogatással kapcsolatban esetleg van tapasztalatod?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

endokrinológus 9 éve 3 hónapja #52585

TB-vel az út egy része megoldható, bár nagyságrendekkel lassabb, mint a fizetős út, egy tranzíció kezdésekor pedig időből van a legkevesebb, mert minden nappal pusztítja a tested a tesztoszteron. Na, vegyük végig a lépéseket:
  • F64 - szerencsére egyre több TB pszichiáterről hallani, hogy elvállal minket, gondolom egy próbát a te esetedben is megér. Ha már egy szakvéleményt ki tudsz szedni TBre, azzal előrébb vagy.
  • Urológus - Háziorvos beutalójával általában megvizsgál.
  • Ultrahang - Ha jó fej a háziorvosod, akkor kérhetsz tőle, tánha megvizsgálnak, de ott fel kell készülni arra, hogy hónapokkal előre kapsz majd időpontot.
  • Nagylabor - Háziorvosodnál leveszik a vért, és kész. Az a legtisztább. Ne felejtsd el elkérni a leletedet!
  • Hormonok - A TB endokrinológiához több hónapos a sor, plusz ők a tesztora legalább 8 hetet várnak. Ha jó fej, akkor kibulizhatsz nála egy vizsgálatot, annál többre ne számíts, a tesztot viszont inkább csináltasd magánban.
  • Leiden - Szinte felejtős kategória
  • Kaszt - Csak magánban, 140 eFt környékén
  • SRS - Ha beadsz egy kérelmet anyagi állapotodra, és szívhez szóló levelet fogalmazott meg a pszichiátered, akkor Pajorhoz kaphatsz 90%-os kedvezményt. Puncinak punci lesz, ennél többet nem ígérhetek.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

endokrinológus 9 éve 3 hónapja #52589

Itt is köszönöm a válaszodat!
A vizsgálatokat egyszer kell megcsinálni, azok kifizetése nem gond, elsősorban arra gondoltam, hogy a hormonokat TB-támogatással be tudom-e szerezni, mert az rendszeres kiadás, és hosszú távon jobb lenne úgy.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

endokrinológus 9 éve 3 hónapja #52592

Magyarországon a hormonokat normatív TB támogatásra írják fel. Törvény szerint MtF-nek hormont csak névváltás és kasztráció után lehet kiadni. Vannak olyan endokrinológusok (főleg magán praxisban), akik felírják a HRT-t F64.0-ra vizsgálatok elvégzése után. A hormonkezelés költsége, feltételezve szabványos dózist, kasztráció előtti állapotot és normatív TB támogatást:
Gyógyszer neveSzokásos adag (mg)Tabletták száma (db)1 doboz elég (nap)1 doboz ára (Ft)1 napi költség (Ft)1 havi költség (Ft)
Androcur 100 mg506012013 361111,343 340,25
Estrimax 2 mg43x28422 50159,551 786,42
Spiron 100 mg2502539816475
Finasterid-Teva 5mg5 (?)30301 870621 870
Androcur + Estrimax mindösszesenN/AN/A8418 363170,895 126,67
Spiron + Estrimax mindösszesenN/AN/A423 29775,552 261,42
Spiron, Finaszterid, Estrimax mindösszesenN/AN/A427 037137,554 131,42

Apró betű:
A gyógyszerek szabványos dózisa az MtF-ek által régóta alkalmazott gyakorlaton alapul, több belföldi és külföldi forrás felhasználása alapján. A Finasterid szabványos dózisa a betegtájékoztatóból olvasható. A gyógyszerárakat a hazipatika.com oldalról szereztem, mely tartalmazza a TB-vel nem rendelkező emberek számára a teljes fogyasztói árat is. Feketepiaci beszerzések esetén az aktuális árakkal kapcsolatban kérem keresse fel csempészét, drogdealerét. A gyógyszerárak normatív TB támogatást feltételeznek, ehhez érvényes TAJ kártya szükséges! A mindösszesen sorokban a doboz elegendő oszlop a leghamarabb elfogyó gyógyszert tartalmazza, a többi gyógyszer mennyisége ahhoz van igazítva. A havi költség a tényleges gyógyszerköltséget tartalmazza. A költségvetés terhelése ennél nagyobb, mivel a később fogyó gyógyszerrel kellene számolni, ám a fennmaradó szer miatt az a későbbiek folyamán megspórolható. A gyógyszerköltség a gyógyszer felírás árát nem tartalmazza. Ez Gasztonyinál 5 000 Ft/alkalom, ám ő 1 doboz Androcurt, és 4 doboz Estrimaxot ír, mely 120 napra elegendő.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

endokrinológus 9 éve 3 hónapja #52598

Azta!

Ilyen részletes válaszra nem számítottam... :cheer:
Progeszteronnal kapcsolatban mi a véleményed? Te szedsz?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

endokrinológus 9 éve 3 hónapja #52599

Elfelejtettem kérdezni, de ha valaki szed progeszteront, akkor ő mit preferél?

Proverát vagy Utrogestant? Előbbiről azt tudom, hogy szintetikus, utóbbi mikronizált. Ezek viszont túl sokat nem mondanak nekem, valamint az előbbire nincs normatív TB támogatás, míg az utóbbira van.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

endokrinológus 9 éve 3 hónapja #52602

Kérlek, a hormonokkal kapcsolatos kérdéseidet a Hormonok topicban tedd fel. Külföldi fórumokról azt hallottam, hogy progeszteronból egyértelműen a mikronizáltat kell szedni, mert sokkal kevesebb mellékhatása, és kockázata van, mint a szintetikusnak. E mellett, hogy a legjobb, ha nem a HRT-vel együtt kezded el a progeszteront, hanem 6 vagy 12 hónap után. Ezek csak pletykák, a dózis egyénenként erősen változik, a hatások még inkább. Progeszteronnal kapcsolatban inkább az endokrinológusodat kérdezd!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

endokrinológus 9 éve 3 hónapja #52603

Hú, bocsánat, tényleg elnéztem a topikot, de köszönöm a segítséget.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

endokrinológus 9 éve 3 hete #52886

  • ulfhedinn
  • ulfhedinn profilkép
Voltam dr. Gasztonyinál, gondoltam megosztom hogy transz srácként mostanság kb. mire lehet számítani nála.

Tőlem a következőket kérte:
  • Teljes vérkép, máj -és vesefunkció
  • Mell UH
  • Hasi UH
  • Trombózis hajlam szűrés (a biztonság kedvéért), ha kéred, ehhez ott helyben vesznek tőled vért, a szűrés 17e huf tarifával működik
(Azért szerintem nem árthat, ha van egy nőgyógyászati leleted is kéznél, bár tőlem speciel azt pont nem kérte... Lehet majd legközelebb fogja.)

Sok mindent hallottam róla így előzetesen, hogy kizárólag X típusú készítményt ír föl névváltás előtt, meg hogy kipakolás előtt csak Y ideig etc, de nekem elég rugalmasnak tűnt ebben a tekintetben. Tényleg nem kimondottan bőbeszédű, de kérdésre mindent elmondott, amire kíváncsi voltam.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

endokrinológus 9 éve 3 hete #52887

Tehát ugyanazt kéri, mint a lányoknál.
Ezek szerint kisműtét előtt is ír Nebidot, és rendesen írja, mert egy másik srácnál ezt elutasította. És mostanság az újaktól tényleg 10-et kér, és ami legfontosabb, ezt most már ki is írja?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

endokrinológus 9 éve 3 hete #52889

  • ulfhedinn
  • ulfhedinn profilkép
Nagyjából igen, de hormonszintet nem méret; asszem valahol írtad hogy lányoktól azt is kéri.

A beugró valóban egy tizes, de ezt sehol nem láttam kiírva. Igazából ami infó kell rendelési idővel, árakkal kapcsolatban, azt telefonon lehet érdemes megkérdezni.

Nekem elsőre Androgélt írt föl, és azt mondta, ha minden ok, akkor lehet később váltani. A konkrétumokat nem firtattam, annyira nem ragaszkodom hozzá, hogy mindenképpen bökdössék belém a tesztót. Akkor mentem volna falnak, ha csak Andriolt ad, aztán várjam a csodát, hogy a dunakavicstól majd szakállam nő. :silly:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

endokrinológus 9 éve 2 hete #52899

  • ulfhedinn
  • ulfhedinn profilkép
Sziasztok!
Ismét egy endorkinológusos tapasztalat - A Budai Endokrinközpontban járt a fogadott nővérkém, Dr. Németh Attilánál. Az biztos, hogy alaposabb, mint a sokévi átlag.

Ő a következőket kéri:
  • 2 db szakvélemény
  • névváltás
  • kasztráció/kipakolás
  • 1 év real life teszt (wtf?)
  • urológia
  • dexa-vizsgálat
  • szemészet
  • hasi uh
  • mell uh
  • TUS
Nővérkém még nem tart ott, hogy a nemének megfelelően öltözhessen, ezt a doktor úrnak nem sikerült szó nélkül hagynia. A receptért érkező transz srácra először fiúként referált - magyarázva a szituációt, hogy épp tesztót ír a fiúnak -, majd kijavította magát, hogy elnézést, a hölgynek. Gondoltam leírom mielőtt valaki kidob az ablakon egy rakat pénzt ezekért az információkért.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

endokrinológus 9 éve 2 hete #52900

Szemészet? Az meg minek neki :lol: Érdekes dolgok vannak a listán...
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Oldal elkészítésének ideje: 0.315 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook