Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: endokrinológus

endokrinológus 10 éve 4 hónapja #50215

FtM esetben nem valószínű, hogy szimplán a diagnózisra írnak fel hormont.

Folyamatosan tartjuk a kapcsolatot a Emberi Erőforrások Minisztériumának az Egészségpolitikai Főosztályával, a problémával ők is tisztában vannak:
"A névváltoztatás és személyi szám megváltoztatása előtti hormon kezelés társadalombiztosítási támogatása jelenleg Magyarországon nem megoldott, ezért jelentős a gyógyszerek feketepiaci forgalma és orvosi kontroll nélküli alkalmazásuk."
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: , , Gugyu054

endokrinológus 10 éve 4 hónapja #50224

Figyelem!

Dr Gasztonyi Zoltán új címen rendel:
transvanilla.hu/hazai-orvosok/endokrinologus
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: ,

endokrinológus 10 éve 4 hónapja #50287

  • bubojek
  • bubojek profilkép
Sziasztok.

Ismer valaki Debrecenben normalis endokrinologust?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

endokrinológus 10 éve 4 hónapja #50342

  • cinnamoncake
  • cinnamoncake profilkép
Voltam ma a SOTE-en a Dr. Takács Istvánnál mert körzetileg hozzá tartozok... Oké, na már most bemegyek mutatom a paírjaimat elkezi miben segíthet? Anya mondta hogy nővé szeretnék válni, mint a papírjaim is bizonyítják. Erre elkezdi ő nem ért hozzá, kiküldött hogy ő telefonál valakinek aki ért hozzá. Majd visszahívott és közölte hogy ő nem akar velem foglalkozni, mire közöltem vele hogy f64-re írhat fel hormonokat, és a műtéthez am is 1 év hormonozás kötelező. Aztán elkezdi ha én így beszélek vele elküld innen és nem mehetek többet oda... Majd anya mondta hogy maradjak csöndbe és akkor elmagyarázta az orvosnak hogy mindennap sírok meg stb. stb. és több emberről is tud aki kapott hormonkezelést műtét, névváltás előtt. És anya sírt hogy egyedül nevel és nem tudná kifizetni a magánorvost aki felírná a gógyszereket, erre ajánlotta fel hogy akkor menjek el urológushoz és írassak egy papírt hogy nekem valamikor lesz ott lent műtétem... Hát jó, remek. Meg ez is miylen már hogy nem ért hozzá? Hát nem ezzel foglalkozik? Én már tökre ki vagyok akadva...Tényleg érdemesebb kifizetni a Gasztonyit az felírja a gógyszereket és ért is valamit hozzá... :(
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

endokrinológus 10 éve 4 hónapja #50344

  • mercike8
  • mercike8 profilkép
Elég fura dolgok ezek,bár a névváltoztatás az mindenképpen kellene a hormonozáshoz. 2004-ben ilyen problémám nem volt pedig akkor még nem volt ilyen gyakori eset hogy egy ts besétál és ellenkező hormont írat magának. Na mindegy jobban jársz ha nevet változtatsz és úgy mész endóhoz aki ért is hozzá. Én ahogy nevet változtattam utána azonnal kaptam a hormonokat. Nálam az egy sima lefutott kör volt. Megjegyzem sok endó nem ért hozzá vagy nem vállalja,a leggyakoribb jelenség az hogy általában nem vállalják a hormonozásunkat. Mivel elég kockázatos és az orvosok nem igen vállalják már a kockázatokat had ne soroljam miért nem. Magán dokinál a bugyidat is otthagyod pláne még a gyógyszertárban mivel teljes áron kapod. Te tudod a te döntésed,de egy gyors névváltoztatással hidd el többre mész. Előbb utóbb így is úgy is meg kell változtatni. Sok szerencsét Merci.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

endokrinológus 10 éve 4 hónapja #50346

  • cinnamoncake
  • cinnamoncake profilkép
Nagyon fura dolgok... Meg amiket privátban meg itt sokan írtok is. Én csak azért vagyok kiakadva mert a közvetlen környezetemben annó, mindenkit pikpak (szinte csettre) elláttak. :( - Meg ez után ha viszek neki papírt is urológiáról, mert jó fej a körzeti lehet ír egy ilyet hogy a "közeljövőben vaginoplasztika várható" , akkori s hogy menjek egy ilyen bunkóhoz? Meg nem is ért hozzá ki tudja mit ír fel... Holnap tényleg beadom a névváltást, nem várok tovább, és zargatom majd őket hogy küldjék ki hamar , aztán vagy kérek más orvoshoz időpontot vagy nem tudom lol :'D
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

endokrinológus 10 éve 4 hónapja #50347

  • mercike8
  • mercike8 profilkép
Ez a doki akinél voltál az valószínű nem fog veled foglalkozni. A Sotén 2 endó van a Szücs Nikolette és a Rácz Károly. Akik foglalkoznak Ts-ekkel a Rácz prof az én dokim ő sajna nem vállal már új Ts-eket. :( Engem is csak azért vállalt újra el mert anno is nála voltam. Ezeket papírokkal tudtam igazolni. Endót sajna nehéz találni aki tb-re ellát. Legalábbis itt Pesten. A máv kórházban van még a Dr Szabolcs nem tudom pontosan a nevét itt fent van a transvanillán,ő biztosan fogad új Ts-eket. Vagy a Szűcs Nikolettnél próbálkozz bár itt sokan panaszkodnak rá ahogy olvastam. én úgy tudom hogy ez nem körzet szerint megy hanem aszerint aki elvállalja a hormonterápiádat. Mivel csak kevés endó foglalkozik ilyesmivel. Kötelezni sajna pedig nem lehet az orvosokat hogy vállaljanak el. Ez érdekes mert én meg pont a hüvelyképzésem miatt futottam hasonló köröket. :blink:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

endokrinológus 10 éve 3 hónapja #50351

  • Enii
  • Enii profilkép
" Tényleg érdemesebb kifizetni a Gasztonyit az felírja a gógyszereket és ért is valamit hozzá... "

Inkább maradjunk annyiban, hogy jópénzért fölírja neked a gyógyszereket (a kb. életveszélyes dózisokat, mert annyira ért hozzá :D ). A Szabolcs Prof. is fölír neked kb. bármit a MÁV kórházban, csak viríts neki róla valami papírt. Annyira ő is ért hozzá, mint a Gasztonyi kb. sehogy :D És legalább ő nem gombolja le rólad még a gatyádat is, mert tb-re ellát, ami nem utolsó szempont, főleg a te esetetben, ha nincs elég pénzetek.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

endokrinológus 10 éve 3 hónapja #50352

  • Enii
  • Enii profilkép
De amúgy én nem akarok beleszólni, természetesen ahoz mész akihez akarsz, én csak jótanácsként mondom. :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

endokrinológus 10 éve 3 hónapja #50356

  • cinnamoncake
  • cinnamoncake profilkép
Igen oda telefonált a doktor úr akinél voltam, a Szabolcs proffesszorhoz mert hogy Ő ÉRT HOZZÁ .... xD De aztán rájött hogy nem mehetek oda mivel 15.kerületbe lakok és területileg a SOTE-hez tartozok :'D - Amúgy ennek a doktornak is adtunk volna hála pénzt mert muszáj itthon, annyira alul vannak fizetve csak azért nem adtunk neki mert nem erre számítottunk :'D Amúgy mi olyan nagy dolog egy transz hormon kezelésébe főleg ha férfiból nő? Kell anti-androgén ami elnyomja a tesztoszteront meg ösztrogén, heréd így is úgy is elsorvad egy idő után el kell távolítani mert nem egy ember modnta hogy huzamosabb hormon után fájdalmaik voltak ott lent, utána meg nőgyógyásznál íratod fel a hormonokat életed végéig...
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

endokrinológus 10 éve 3 hónapja #50357

  • donnie
  • donnie profilkép
egy transzfob orszagban mit varsz? :D Vicc ami itt megy 'HRT' cimszo alatt. Az egesz egeszsegugyi ellatas fos, vegulis miert pont ez klappolna
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

endokrinológus 10 éve 3 hónapja #50358

  • AngiT
  • AngiT profilkép
Sziasztok!

Hormonkezelés előtt állok, de gondban vagyok mert nem tudom melyik orvoshoz menjek..
Megpróbáltam a Péterfy kórházban az első doktort akinek rendelése volt, ő elküldött, hogy műtét előtt nem ír fel nekem semmit.
Voltam Gasztonyinál egyszer, aki elküldött trombózisszűrésre, (sajnos még nincs meg az eredmény) gondoltam hozzá megyek vissza, de azt nem tudtam, hogy ő teljes árban ír fel csak hormonokat.. Nem tudom pontosan ez egy MTF esetében milyen havi kiadással jár, sajnos anyagilag nem állok túl jól.. Továbbá olvastam azt is hogy sokan megkérdőjelezték a szakmai tudását itt fórumon, meg majdnem az összes orvosét akiket ajánlani szoktak..
Aztán gondoltam kérek egy időpontot Szűcs doktornőhöz, kaptam is december végére egyet, de vele kapcsolatban is azt olvasom itt, hogy nem úgy áll hozzá a dolgokhoz, mint egyesek gondolják..
Szerintetek kihez kellene bejelentkezzek, aki felelősségteljesen kezelne?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

endokrinológus 10 éve 3 hónapja #50360

  • cinnamoncake
  • cinnamoncake profilkép
Sajnos mindenkivel másképp járnak el és ez így nem fer... Menj a Szűcshöz, még mindig jobb mint a többi államis, ha már papíron nő vagy ő csak akkor ad hormonokat addig nem!!! Ha szórakozik velem a mostani (engem csak hormonvizsgálatra küldött) akkor átkéretem magam a Szűcshöz valahogy :'D Ezek szerint már csak 1 hónapos várólisták vannak ez viszont jó hír :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

endokrinológus 10 éve 3 hónapja #50396

  • Enii
  • Enii profilkép
Az a baj, hogy a fővárosban nincs egy olyan endokrinológus sem, aki értene is a TS-ek hormonkezeléséhez ( pedig nem igényelne újabb doktori disszertációt, csak egy kis utánajárást, ami kellő szakmai alapismeretekkel viszonylag rövid idő alatt szerintem könnyen elsajátítható lenne) és aki korrekt módon kezelné a TS pácienseket értsd.: nem valami korcsként tekinteni ránk és lehordani minket, hogy milyen undorítóak vagyunk és sosem lesz egyikünk sem a társadalom értékes, produktív tagja. Pedig az már nem egyszer bebizonyosodott, hogy ez a feltételezés nagyon nem állja meg a helyét és egy baromság. Ha kicsit is belegondolnának abba, hogy ha rendesen el lennénk látva, nem pedig le se sz***a és hagyva, hogy súlyos lelki problémákkal küzködjünk, ami esetenként öngyilkossággal, vagy egyéb káros szenvedélybetegségek kialakulásával végződik, ( alkoholizmus, drogfüggőség ) akkor még mennyi produktív tagja lehetne ennek a társadalomnak.
De visszatérve a témához, ha ismer valaki olyan endokrinológust, itt Budapesten, aki nem tartozik az általam imént említett negatív kategóriába és tényleg érti is a dolgát, az legyen szíves adja meg nekem az elérhetőségét, mert akkor én is fölkeresem. :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

endokrinológus 10 éve 2 hónapja #50748

Hetek óta próbálom Csajbók Évát elérni a következő számokon:
06-62-545-212, a 06-62-545-917, ,06-62-546-874, 06-30-957-44-20
Egyiken sem sikerül, pedig munkaidőben hívom.
Hogy a csudába lehet hozzá mégis időpontot kérni?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

endokrinológus 9 éve 10 hónapja #51512

Mit csinál az endokrinologus hogy vizsgál meg ki tudja???????????
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

endokrinológus 9 éve 10 hónapja #51514

  • mercike8
  • mercike8 profilkép
Sehogy, hogy vizsgálna meg? Pajzsmirigy kitapogatás végignézi a tested hogy nincs e hormonális elváltozásra utaló jel. Kb ennyi ami a leglényegesebb az a vérből derül ki (hormonális értékek). Pécsen sok évvel ezelőtt ennyi volt a vizsgálat az endónál mikor először jártam nem átalakítás céljából. Aztán megnézte a vérpapíromon a hormonokat és csak annyit mondott hogy nagyon jók az értékek. Ami annyit jelentett hogy minden hormonból annyi volt amennyi kellett nem volt se több se kevesebb. Hajszál pontos volt a hormonháztartásom mármint ami az eredetit illette. Most se panaszkodhatok most is jók az értékek,Júniusra pedig ki lettem írva vérvételre remélem nem lesz meglepetés a hormonokban. :unsure: Bár még mindig rengeteget alakulok ami iszonyatosan le is terhel de óriási a változás csípőm is szélesedett már egy picit. Étvágyam az viszont csapni való nem nagyon van, van amikor 1 nap csak kétszer eszem. Ez azért elég zavaró nekem mivel az idomaimat nagyon féltem. Remélem tisztulni fognak a dolgok. Bár az is igaz hogy csak Szeptember óta szedem a cipromixet én onnan számítok mindent alakulás szempontjából mert ez alakít igazán 7 hónapja kapom és iszonyat eredményt lehet elérni. Mivel műtét előtt 2 évig csak estrimax volt. Amit azzal alakultam 2 évet a cipromixel fele annyi idő alatt alakulok. Sőt 3 évet szedtem mert műtét után is majd egy évig csak azt szedtem napi kettő estri. Most napi 1 estri és egy cipromix,ez így bőven elég is agyalapi mirigy szempontjából is multkori vérvizsgálatból szólt a Rácz prof hogy ennél többet ne szedjek már agyalapi mirigy már válaszolt ez így pont jó. Ja nagyjából ennyi oszt jó van. Bár az nem volt a pakliba hogy kissé megbolondulok de már mindegy. Pont leszarom. :) De nálam mondjuk ez más miatt alakult így.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

endokrinológus 9 éve 10 hónapja #51543

Szegedről Csajbók Éva (becenevén: "Csajbi") átköltöztette a rendelését ebbe a magánklinikára, ahol szívesen fogad bárkit félórára potom 17500 froncsiért:
www.versysclinics.com

Szegeden immáron csak Valkusz Zsuzsanna maradt.

A múltkori rendelésen Sun City-ben az SZTE endokrin ambulancián reggel nyolcra érkeztünk egy kedves ismerősömmel és csak délután háromkor jutottunk utolsóként sorra...
Szerencsére nem éhgyomorral készültünk a kalandra. Előttünk végig bement szerintem fél Csongrád megye. :)
Nem csodálkoztam semmin sem. Ezek a hazai viszonyok. :( Csajbi után viszont meglepően hamar, szinte alig néhány perc várakozást követően sorra kerültem a hematológián, ahol egy profi és szintén szimpatikus doktornő világosított fel a trombózis hajlamom kockázatának mértékéről. :) Az annak megfelelő és optimális kezelésről. (Amennyiben maradok a napi 2 mg Estrimax-nál, nem kell tartanom semmi bajtól. Csak a műtétek és hosszabb fekvések idején lehet majd szükség vérhígítóra.) Úgyhogy megnyugodva és a hosszú várakozástól enyhén fáradtan jöttünk el a Klinikáról.

(A magánrendelőkben is ugyanaz a szaktudás fogad, csak jóval kényelmesebb a környezet, kevesebb a páciens és általában kedvesebbek az orvosok. Ugyan sokkal ritkábban, de jártam már azokban is.)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

endokrinológus 9 éve 8 hónapja #51871

Tudna ajánlani valaki olyan budapesti endokrinológust akit nem zavar, hogy tesztoszteron depót használok? Csak megcsinálná a vizsgálatokat, hogy minden rendben-e. Más nem kellene. Már hivatalos új papírjaim vannak. Ha mindezt lehet TB-re akkor úgy lenne a legjobb. Fontos lenne, hogy olyan legyen aki ért valamit FTM esethez. Tud valaki ilyet?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

endokrinológus 9 éve 8 hónapja #51992

dorys beküldte:
Szegedről Csajbók Éva (becenevén: "Csajbi") átköltöztette a rendelését ebbe a magánklinikára, ahol szívesen fogad bárkit félórára potom 17500 froncsiért:
www.versysclinics.com

Szegeden immáron csak Valkusz Zsuzsanna maradt.

Ez az információ nem valid.
Semmi változás nincs, Dr. Csajbók Éva továbbra is, mint eddig egyaránt fogad a szegedi klinikán OEP finanszírozott rendelésen és a budapesti magánrendelésén is.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Oldal elkészítésének ideje: 0.312 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook