Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Hajhullás

Hajhullás 9 éve 1 hete #52855

Illóolajak:

Keverj bele egy kis jojobaolajba három csepp levendula, három csepp rozmaring és két csepp kakukkfű olajat. Ez a keverék felélénkíti a fejbőrödet és stimulálja a hajhagymákat.
Levendula olaj önmagába rendelkezik egy ösztrogén serkentő/növelő hatással ez által a fejbőrre kenve erősítheti a hajhagymákat, (mellre kenve még a mellet is növelheti)
Amúgy meg sok mai fiatal fiúnak időnap előtt kihullik a haja, elképzelésem van persze mitől főleg egy nagyvárosinál, és a köreimben is jó pár biocsajnál, tehát a F-M-eknél nem is kell annyira csodálkozni ezen hisz ez ezzel jár. Van persze olyan is akinél vastagabb és erősebb lett de ők szerencsések hisz se a tesztora se a dht-ra nem érzékenyek.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hajhullás 9 éve 1 hete #52856

  • mercike8
  • mercike8 profilkép
Dht=Dihidrotesztoszteron. Vagyis arról van szó hogy a tesztoszteron egy része dht-ra alakul. Mely hajhullással jár sokesetben. A hajhullás függ attól hogy mennyi tesztó alakul át dhtra. Ha túl sok akkor hajhullás áll be. Progeszteron szint emelésével lehet kezelni a jelenséget férfiaknál. Progeszteron szint csökkenése miatt szokott a jelenség előfordulni. Önmagában a tesztoszterontól nem halnak el a hajhagymák és nem hullik ki a haj. Olyan nincs hogy egy pasinak a haja érzékeny a tesztóra. Ftm eknél szintén ez a szitu mivel nagy adag tesztoszteronok vannak be víve a szervezetbe. A szintetikus tesztó szerintem kevésbé alakul ösztrogénre ha sok a szervezetbe inkább Dht lesz belőle egy részéből. A bió tesztó viszont ösztrogénre is alakulhat.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hajhullás 9 éve 1 hete #52858

Nem látom vissza hogy azt fogalmaztam volna meg hogy egy bio férfinak érzékeny a hajhagymája a tesztoszteronra, olyat írtam hogy egyre többnek van hajhullási problémája ami sok mindennek köszönhető nem spec a dht-nak meg progeszteronnak, a jéghegy csúcsától eltudnák indúlni de az egy másik topik témája lenne. Viszont a biocsajok sajna igen, érzékenyek a tesztora is és dht-ra is! Őnekik a szervezetük a női hormonokra lett a kezdetektől ráállva. Ismerek olyan nőt aki napi 100mg androcurt szedett d35 kíséretében. Az érdekes az hogy nem sok endodoki ajánlja a progeszteront ilyesfajta problémára. Hogy melyik teszto hogyan képes ösztrová alakulni arról nem tudok mit mondani, egyszer talán pontosan utána nézek. De láttam már testépítő emberkét nagy csöcsökkel méghozzá igen nagyokkal, hogy ő milyen tesztot szedett passz, az érdekes az volt benne hogy a szerencsétlennek még tetszett is.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hajhullás 9 éve 1 hete #52867

Sziasztok - Tranzíció előtt álló férfi vagyok. 17 éves korom óta van hosszú hajam. Többnyire váll alatti hosszon tartotam. 3-4 éve kezdett egyre erősebben hullani és pattanások kijönni a fejbőrömön (körülbelül ebben az időben kezdtem feketére festeni), de ez az elmúlt 6 hónapban rohamosan felgyorsult, kb a hajam felét elvesztettem.

Most 29 évesen jutottam el arra a pontra, hogy nem bírom így tovább, de amíg nem tudom biztosra, hogy mi miatt hullik a hajam addig nem akarok bele vágni. Tisztában vagyok azzal, hogy a fekete hajfestéktől nagyon hullhat az ember haja és idő kell neki amíg rendbe jön a fejbőr, de már több mint 7 hónapja nem festettem.

Sok vizgsálaton voltam az utóbbi időben. Bőrgyógyászat/Demodex/fogászati panoráma röntgen. Sehol semmi, a vérképem/vizeletem teljesen rendben, a TMS szintem is normális. Sajnos a háziorvosom csak limitált vizsgálatot kérhet és endokrinológushoz még nem jutottam el. Holott könnyen lehet, hogy ezzel kellett volna kezdenem.

Próbáltam már a ricinusolajat, Chuleevandevi termékeket, koffeines hajszeszt, alkoholos bedörzsölőt/pakolást amit bőrgyógyász írt fel. Szedtem A vitamint és cinket. Jelenleg Bema faggyúmentesítő biosampont használok ami úgytűnik hogy a pattanásokat elmúlasztja, de a hajam még mindíg nagyon hullik, valamint Hairfinity-t kezdtem el szedni 2 héttel ezelőtt, hátha lelassítja a hajhullást.

Érdekelne a véleményetek hátha tudtok javasolni valamit.

Köszi.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hajhullás 9 éve 1 hete #52872

Ha a hajhullásod miatt aggódsz, hosszú hajat viselsz, és fested a hajad, akkor nő vagy. Ezen az oldalon bátran vállalhatod önmagad.

A hajad a tesztoszterontól hullik, ha tipikus M betű alakban kezdett el ritkulni, illetve a fejtetődről kezd el. MtoFeknek hajhullás ellen általában DHT blokkolót (finaszterid) írnak fel. Persze, ami a legjobb, ha magát a tesztoszteront blokkolnánk, az pedig Androcur vagy kisműtét kérdése. Finaszteridet szerintem a bőrgyógyászod már felír, az Androcurhoz endokrinológus szükséges.

A fejbőr zsírosodása és a pattanások HRT elkezdésével ugyanúgy el fognak múlni.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hajhullás 9 éve 1 hete #52873

Köszi ^^
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hajhullás 9 éve 1 hete #52874

  • mercike8
  • mercike8 profilkép
A válasz a problémádra igen a hormonjaid. Elkezdtél 3-4 éve férfiasodni. Ez ennyire egyszerű a pattanások a setdülésed jelei. Későn érő tipus vagy. Ha nemet akarsz váltani akkor nincs mire várnod azonnal el kell kezdened! A férfiasodásod sajna visszafordíthatatlan károkat fog okozni. Illetve családtagjaid körében nézd meg kik azok akik korán kopaszodtak mert az is örökölhető. Nálunk senki nem kopaszodott. Se anyu fiú testvérei se apuéknál. Apai papám volt kopasz de ő is csak azért mert az életét a szénbányába élte szinte. A kobaktól kopaszodott meg ahogy izzadt benne. 40 évet húzott le fővájárként. Apum az csak 11 évig volt bányász neki isegvan a haja rendesen. Anyunak a kemótol kihullott és utánna visszanőtt neki az egész. Nekem is a hormontól halántéknál több lett a hajam.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hajhullás 9 éve 1 hete #52879

Apukám lassan 60 és még szépen megvan a haja, bár már elég őszes, de az a legkevesebb. Az anyai ág sajnos már nem ilyen jó, nagypapám állítólag elég korán elkezdett kopaszodni, de nemtudom pontosan hány év korül. Emiatt kicsit félek hogy HRT elkezdése után is hullani fog, de meglátjuk ^^
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hajhullás 9 éve 1 hete #52880

Ismétlés képen leírom (mert vhol már leírtam) hogy nekem mitől csökkent erősen a hullásom a kezdetekben mikor még magamat kúrálgattam. 25mg androcur 4-5-max 6mg ösztrogén még akkor egy herével és 14 teszto mellett ha nem volt elnyomó, 4mg estri+fél/1 szem proscar esetleg finasterid sandoz egy herével elnyomó nélkül, 4 mg estri + kétnaponta fél szem d35, sajna énnekem nem tolerálja a szervezetem a szintetikus ösztogént és ezt úgy jelzi hogy hull a hajam tőle ezért csak ennyi. Ami jó hajszesz ha még nem túl nagy a baj az a Vichy Dercos Aminexiles ampullák csak jó drága nálam működött, a minox annyiból nem jó sztem hogy erősen hozzászokik a haj ill nálam erős fejgörcsöt csinált de hála a hormonoknak még van hajam váll alatti. Tablettából pedig az utrogestant meg csak ajánlani tudom kiemelve mindkét nemnek, akár kétnaponta is.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hajhullás 9 éve 6 napja #52884

Ha megszűnt a hajhullásom szeretném ismét elkezdeni feketére festeni. Néhány kolleganőm a hennára (+indigóra) esküszik, de a Herbatint hajfestékekről is nagyon jókat hallottam, a bőrgyógyászom is azt javasolta. Nektek mi a véleményetek ezekről? Használtatok már hennát?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hajhullás 8 éve 10 hónapja #52989

Sziasztok - Egy olyan kérdésem lenne hogy az Androcurnak kell X idő amíg ténylegesen hatni kezd vagy elméletileg már azonnali hatnia kéne az első bszedés után? Ma 9. napja szedem a standard 50mgot 2x2mg Estrimaxal és még mindíg úgy hullik a hajam mint a hó :S Gasztonyi is mondta hogy na az Androcur tuti segít a hajhullással. Csak érdekelne hogy ez így normális vagy azért már csökkennie kellett volna a hullásnak?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hajhullás 8 éve 10 hónapja #52990

Nekem kb 2 hét után kezdett minden kialakulni, cici, haj stb stb. Türelem!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hajhullás 8 éve 10 hónapja #52993

Köszi ^^
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: DannyElle

Hajhullás 8 éve 9 hónapja #53123

Hajhullásra ezt találtam épp most nektek: Natrium chloratum D6 80x (SCHÜSSLER SÓ) ill a finasteridek csoportjába a FINASTERID-TEVA 5 mg filmtablettát de a tájékoztatója nem írja hogy jó rá.
Az androcur 1-2 hóra kezd hatni hajhullást már 25 mg-is megtudja állítani de.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hajhullás 8 éve 7 hónapja #53337

Hali - Kozmetikusom javasolta most ezt kremmania.hu/uploadedimages/238/das-gesu...r-vital-komplex1.png
Neki is egyik kliense említette. Ő is nekiállt szedni, egyenlőre nagyon dícséri hogy már elég sok frissen nőtt apró hajszála van. Kemény 800 forint most a DM-ben, én ma vettem, majd nyilatkozom milyen ^^ Állítólag a bőr is szebb lesz tőle, de majd hiszem ha látom ^^ nyilván ez is olyan hogy valakinek beválik, valakinek nem, de azért gondoltam megemlítem hátha érdekel valakit.

Harfinity-nek nem éreztem különöseb hatását, abból meg ráadásul ilyen 15ropi volt a 2 havi adag.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hajhullás 8 éve 7 hónapja #53339

Ez a vitamin tuti jó ötlet, háát pont ezt szedem évek óta,meg még jó pár dolgot, már fel se tűnik, csak most, hogy megnéztem mi lehet ez. :)

Azt vettem észre belőle, hogy gyorsabban nőtt a haj, meg sűrűbb, nekem már elég hosszú, szebb az arc, bőr, ja meg saját 2 cm körmöm nőtt tőle, ami nem törik le, mondjuk alapból is ment, de tuti ettől jobban.
Időnként leállok, utána újból, és még jobban meglódul a haj. :)
Háát a B vitaminok hizlalóak, deháát ez is egyén függő mennyire hajlamos, meg mennyit zabál, vagyis eszik. Mondjuk jobban szőrösít egy idő után, dehát ez is kinél hogy. Kicsit punnyaszt is, de nem mindig.
A német DM-es vitamin mind jó, jobb, mint a méregdrága többi.

Volt olyan bevettem kettőt, de az szerintem sok, mintha ebből lenne egy idősebb korosztálynak is, az erősebb.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hajhullás 8 éve 7 hónapja #53345

vivien85 beküldte: De ezt nem lehet úgy tudom rendelni sehonnan sem, vagy igen? :-/
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hajhullás 8 éve 7 hónapja #53346

simán megvásárolod egy DM-ben. Olcsó, és tényleg jó.

külsőleg mi jó még:

-minoxidil (csajok 2 %-os; pasik 5 %-os) oldatok; sajnos nem lehet utána abbahagyni
-levendula olaj
-rozmaring olaj
-ricinus olaj (csak külsőleg, gyorsítja a haj és szempilla B) növekedést)
-szölömagolaj
-argán olaj
-bojtorján olaj
-A vitamin (külsőleg)
-E vitamin
-paprika kivonat
-csalán kivonat

érdemes a hajpakolások elött dermarollerrel (kis tűs görgő) masszírozni, húh eléggé fáj :pinch:


EOF :kiss:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hajhullás 8 éve 7 hónapja #53347

Ricinusolaj tényleg nagyon jó csak kicsit macerás önmagban felvinni mint pakolást. Az illatáról nem is beszélve ^^ vicces volt, gyógyszertárba kérdeztem van e, "kimérve nincs", jó mondom és mi a nem kimért, hát a literes, mondom jó lesz az XD azokat az arcokat díjazni kellett volna, szegények szörnyűlködtek hogy mire kell ez nekem XD
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hajhullás 8 éve 7 hónapja #53353

Itt nincs a közelbe 25Km-ig, ez falu ahol vagyok, a posta olcsóbb mint maga a buszjegy, de mindegy nem érdekes csak rákérdeztem.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Oldal elkészítésének ideje: 0.269 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook