Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Nem jogi elismerése

Nem jogi elismerése 7 éve 6 hónapja #58895

  • nagymarcel1013
  • nagymarcel1013 profilkép
Sziasztok! SOS! Wéber Katalinnál voltam szakvéleményért a mai nap utaltam volna neki a pénzt érte és írt egy emailt miszerint nem fogadják már el tőle mert nem egészségügyi intézmény és azt mondta ez egy új szabály amiről eddig senki nem tudott. Nem akkor jelenleg mit csináljak melyik intézmény fog szakvéleményt adni illetve hogy most akkor Tolnai Valéria szakvéleménye is érvénytelen lenne? Ha valaki tud valami infót írjon, eléggé kétségbe estem már mindkettő a kezembe volt! :(
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 7 éve 6 hónapja #58896

Uhh, nekem is Wébertől van az egyik, erre én is kíváncsi lennék... Egyúttal ezek szerint újabb pénzkiadás...
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 7 éve 6 hónapja #58897

Jó, de ha Wéber kiesik, akkor ezt a részleget ki fogja vinni? Van-e olyan klinikai szakpszichológus még Magyarországon, aki minket elvállal? Mert a BÁH eléggé egyértelmű, hogy 1 db pszichiáter, és 1 db klinikai szakpszichó kell, tehát ezek szerint már a 2 pszichiáter sem jó?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 7 éve 6 hónapja #58899

  • nagymarcel1013
  • nagymarcel1013 profilkép
Wéber Katalin Csides Katát ajánlotta, de azt mondta nem tudja pontosan elfogadják e majd az övét az új szabályok szerint vagy már az övét sem. Érdeklődni kell mindenesetre és igen ujjabb pénzkidobás. Ha valaki tudja ki adhat ki érvényes szalvéleményt írja le! :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 7 éve 6 hónapja #58900

Sziasztok!

Tudok két klinikai szakpszichológust Budapesten, aki foglakozik velünk, és cseppet sem mellesleg mindkettő nagyon jó fej.
Az egyik: Dr. Jekkel Éva
Semmelweis Egyetem Általános Orvostudományi Kar Neurológiai Klinika,
Balassa J. 6.
1083 Budapest, 06- 1-210-0330.

A másik: Nagy Beáta Magda
Lajos u. 66. B” lépcsőház, V. emelet
1036 Budapest,
+36 1 244 8419, +36 70 9400 099
www.alfaegeszsegkozpont.hu
Ő is rendelkezik intézményi háttérrel tudtommal még mindig, de elérni a fent leírt magánrendelő címen a legegyszerűbb.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 7 éve 6 hónapja #58974

  • Noel
  • Noel profilkép
Sziasztok! Van annak jelentősége hogy először pszichológushoz vagy pszichiáterhez megyek szakvéleményért? Fontos a sorrend? Ha igen hogyan es miert?
Koszonom előre is
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 7 éve 5 hónapja #59066

Szia! Tudtommal van jelentősége mert a pszichológus rosel tesztet csinál majd amit a pszichiáter is kér.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 7 éve 5 hónapja #59101

  • nightwica
  • nightwica profilkép
Sziasztok! Remélem, nem gond, hogy nem teljesen ideillőként (cisz) felregisztráltam a fórumra. Az ELTE BTK-n tanuló, alkalmazott nyelvészet szakos hallgató vagyok, és az egyik névtani (nyelvészeti) kutatásomhoz keresnék alanyokat. Olyan személyeket keresek, akik másnemű névváltoztatáson estek át, vagy tervezik (tehát a hivatalos úton, nem csak baráti körben). A névválasztás körülményeiről, a név megválasztásának hátteréről szeretnék kérdezni. Egy 20-30 perces beszélgetés lenne Skype-on, ímélben,vagy Facebookon. Nagyon sokat segítenétek ezzel! Köszönöm szépen :) Keressetek itt, posztban, vagy üzenetben, és megadom az ímélcímem, FB-m, Skype-om, vagy amit szeretnétek :)
Köszönöm szépen, ha elolvastad!
Szép napot: Vica
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 7 éve 4 hónapja #59363

Sziasztok!

Most olvastam, hogy Wéber Katalin szakvéleményét már nem fogadják el. Akkor sem, ha 2015 februárjában csinálta? Mert akkor még benne volt a rendszerben...

Lehet, hogy csak én gondolkozok túl logikusan, de mivel akkor még klinikai szakpszichológusnak számított, ezért úgy vélem el kéne fogadniuk a papírt a BÁH-nál. Bár nem tudom miben reménykedek, hiszen Magyarországról beszélünk... -.-"

Másik kérdés: Mindenhol látom, hogy névváltoztatásnál az eljárás lefolytatása iránt írásbeli kérelmet kell benyújtani. Na de arról, hogy az milyen legyen meg stb, egy büdös betűt nem találok. Írjam le egy mondatban egy papírra, hogy mit szeretnék azt' csókolom? Vagy van valami nyomtatvány, amit le lehet szedni valahonnan?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 7 éve 4 hónapja #59364

Castiel beküldte:
Sziasztok!

Most olvastam, hogy Wéber Katalin szakvéleményét már nem fogadják el. Akkor sem, ha 2015 februárjában csinálta? Mert akkor még benne volt a rendszerben...

Lehet, hogy csak én gondolkozok túl logikusan, de mivel akkor még klinikai szakpszichológusnak számított, ezért úgy vélem el kéne fogadniuk a papírt a BÁH-nál. Bár nem tudom miben reménykedek, hiszen Magyarországról beszélünk... -.-"

Másik kérdés: Mindenhol látom, hogy névváltoztatásnál az eljárás lefolytatása iránt írásbeli kérelmet kell benyújtani. Na de arról, hogy az milyen legyen meg stb, egy büdös betűt nem találok. Írjam le egy mondatban egy papírra, hogy mit szeretnék azt' csókolom? Vagy van valami nyomtatvány, amit le lehet szedni valahonnan?

www.bmbah.hu/index.php?option=com_k2&vie...z_utnv_megvltoztatsa

Azt javaslom írj a BÁH-nak és kérdezd meg őket. Azért nem olyan rossz a helyzet Magyarországon mint hisszük sokan, hisz itt legalább van nem és névváltoztatás.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 7 éve 3 hónapja #59529

Az lesz. Köszönöm :)

Remélem, elfogadják...
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 7 éve 3 hónapja #59542

FIGYELEM! Nem jogi elismerése. AKTUÁLIS!

transvanilla.hu/hirek/figyelem-nem-jogi-elismerese-aktualis
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 7 éve 3 hónapja #59543

Ez azért elég gáz, remélem, nem fognak korlátozni semmiben. Évek óta most állok készen rá, hogy változtathassak (anyagilag), erre nesze nekem ez... :,D
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 7 éve 3 hónapja #59544

  • mercike8
  • mercike8 profilkép
Ez most miért volt a bajukra??? Milyen jogszabályozás lesz már csa ez a kérdés???
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

nemváltoztatás FTM 7 éve 3 hónapja #59573

  • karesz7777777
  • karesz7777777 profilkép
Sziasztok! FTM vagyok és szeretnék nemet változtatni, de nem tudom, mivel kezdjem??
a szakvéleményekkel? vagy nőgyógyásszal, endokrinológussal?
Mi legyen az első lépés ezen a hosszú úton? Van valakinek ebben tapasztalata?
Nagyon megköszönném a segítséget!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 7 éve 2 hónapja #59677

Sziasztok!

Van valakinek valami új infója esetleg, hogy akkor most mi van? Legalábbis a másfél hét letelt, amit az az ombudsman ígért. Tudom, hogy türelmetlen vagyok, de nagyon szeretném már beadni a kérvényt, mert egyre több kínos szituációba keveredek a jelenlegi nevem és irataim miatt.
Van akinek elfogadtak mostanában kérvényt, vagy tényleg november 14-el levagyunk tiltva, és egy egyáltalán nem hivatalos kis egyesületi közleményből kell értesülnünk, miközben a BÁH honlapján semmit nem is írnak erről?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Hanzo

Nem jogi elismerése 7 éve 2 hónapja #59686

index.hu/belfold/2016/09/26/ombudsman_ja...muek_jogi_helyzeten/

Vajon emiatt szívunk most? Ennél az állapotnál még az is jobb volt, ha kicsit kellett várni az engedélyre...
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 7 éve 2 hónapja #59741

Halihó!

Valaki hallott azóta valami infót?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 7 éve 2 hónapja #59747

Én azt olvastam, hogy bár folyik az ilyen jogi cuccok tisztázása, kialakítása, addig is elfogadnak és elbírálnak kérelmeket. Ha jól értettem, ha minden klappol és 18 év felett vagy (vagy még jobb, ha 20 felett), akkor nagy valószínűséggel el fogják bírálni az ügyedet, pozitív irányba.

Mivel én is félúton vagyok, endokrinológus jönne, ezért vacilláltam, hogy mi legyen, de ezt olvasva és értelmezve, én is folytatom így, igazából minden teszten/vizsgálaton csont nélkül átmentem, az életkorom is stimmel, szóval... hajrá. :) De ha pl. bármi problémába ütközök, akkor azt kiírom ide, hátha segít.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 7 éve 2 hónapja #59878

Sziasztok.

Bocsánat, ha rossz helyen kérdezek. Én azt szeretném megtudni, ha valaki netán tud ebben segíteni: több éve MtoF irányban átíratott papírokat miképp lehet a lehető leggyorsabban visszaíratni (vagy még inkább: egyfajta újrakezdésként egy harmadik, korábban nem használt "Male" típusúra visszajegyeztetni?
(Régóta gondolkodom rajta, s mostanra kicsit besokalltam; azt hiszem, mielőbb szeretném letudni).

Köszönöm!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Oldal elkészítésének ideje: 0.388 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook