Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Nem jogi elismerése

Nem jogi elismerése 8 éve 2 napja #56233

Nagyon jól ismerem. A Zsolti már megint hülye. A húgomnak is ez a véleménye de ő eljátsztja a megértőt. A Rodomei-stellével végérvényesen hülyének nyilvánítottak.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 8 éve 1 napja #56242

Én is arra számítottam hogy hülye a gyerek. Engem lepet meg legjobban a reakció.
Szóval nem tudhatod.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 8 éve 1 napja #56245

  • the Charming Freak
  • the Charming Freak profilkép
bementem ma a hivatalba, rögtön kiállították nekem az anyakönyvi kivonatot, szóval mehettem intézni az igazolványaimat. igényeltem TB kártyát, kaptam lakcímkártyát és ideiglenes személyit. de az ügyintéző hölgy először megijedt kicsit, hogy ez így bonyolultabb, hiszen nem csak a nevem, de a személyi számom is változik. megnyugtattam, hogy simán kell mennie, mivel már így vagyok a rendszerben. a kérésemre megnézte és jééé, tényleg. rögtön el tudtuk intézni :lol: de nem bántom persze, aranyosak voltak meg minden. a legjobban az tetszett, mikor szegény bepánikolt kicsit és hívta segítségül egy kolléganőjét, akinek így kezdte el magyarázni, mi a helyzet: "nos az úr úr lett és..." XD
viszont a hatósági igazolásra azt mondták nekem, hogy azt tényleg csakis a születésem szerinti hivatalban tudom elintézni. fel is hívták őket és ott is ezt mondták. nem tudjátok véletlenül, mehet ez ügyfélkapun keresztül is?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 8 éve 1 napja #56246

Én kerestem az ügyfélkapun de nem láttam semmi ilyesmit.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 7 éve 10 hónapja #56927

  • TechGirl
  • TechGirl profilkép
Szerintetek mennyire fontos ,hogy az urulógiai papíron szerepeljen "nemi átalakító műtétnek nincs orvos szakmai szempontból ellenjavallata" ?

A doki akinél voltam ezt nem írta rá, viszont rajta van hogy semmilyen problémát nem talált.
A hormonokat felírták nekem, de nem tudom ,hogy mennyire számít az a mondat a kérelemnél. Szerintetek?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 7 éve 10 hónapja #56928

Pontos infóval nem rendelkezem, de amikor én megkaptam abban indoklás csak az volt, hogy az urulogus megallapitotta, nincs akadálya. A másik két szakvéleményt meg sem említette az indoklás.

Ha biztosra akarsz menni irasd bele. Legjobb esetben elfogadja ezt közép eset hiánypótlást kér rossz esetben visszadobja.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: the Charming Freak

Nem jogi elismerése 7 éve 10 hónapja #57071

  • Quaoar
  • Quaoar profilkép
the Charming Freak beküldte:
[...] de nem bántom persze, aranyosak voltak meg minden. a legjobban az tetszett, mikor szegény bepánikolt kicsit és hívta segítségül egy kolléganőjét, akinek így kezdte el magyarázni, mi a helyzet: "nos az úr úr lett és..." XD [...]

nem tudok kérdésekre válaszolni meg ilyesmi, sajnos... szóval jöttem offolni, hogy ez a reakció tök menő! szvsz B)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 7 éve 8 hónapja #57995

  • Rikk
  • Rikk profilkép
Sziasztok!
Elnézést, ha rossz helyre írok, de kéne a segítségetek és elég időszűkében vagyok.

Ismer valaki Győrben nőgyógyászt aki vállalja a névváltoztatáshoz szükséges papír kiállítását?
Próbáltam tb-vel intézni, de a kórházban azt mondták, hogy csak a főorvos úr foglalkozik ezzel, aki csak genetikai vizsgálat után hajlandó megvizsgálni.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 7 éve 8 hónapja #57996

Rikk beküldte:
Sziasztok!
Elnézést, ha rossz helyre írok, de kéne a segítségetek és elég időszűkében vagyok.

Ismer valaki Győrben nőgyógyászt aki vállalja a névváltoztatáshoz szükséges papír kiállítását?
Próbáltam tb-vel intézni, de a kórházban azt mondták, hogy csak a főorvos úr foglalkozik ezzel, aki csak genetikai vizsgálat után hajlandó megvizsgálni.

Én Budapesten tudok egy nagyon jó dokit, 15.000Ft a kivizsgálás de egyből megkapod a papírt és rá is írja, hogy a nemi átalakító műtétnek nincs ellenjavallata. Ha érdekel az elérhetősége írj privátban. ;)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 7 éve 7 hónapja #58271

  • foxylady0604
  • foxylady0604 profilkép
Szép napot mindenkinek!
Milyen arcképpel adnak új személyi igazolványt a nem és nêv váltás után , ha ezek nélkűl nem irja fel az orvos a gyógyszeteket? Mert hát hrt előtt más névvel és nemmel de ugyan azzal az arcal! ( mtf- ek) esetében csak női névre irható fel az öszttogén nemde?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 7 éve 7 hónapja #58272

foxylady0604 beküldte:
Szép napot mindenkinek!
Milyen arcképpel adnak új személyi igazolványt a nem és nêv váltás után , ha ezek nélkűl nem irja fel az orvos a gyógyszeteket? Mert hát hrt előtt más névvel és nemmel de ugyan azzal az arcal! ( mtf- ek) esetében csak női névre irható fel az öszttogén nemde?

Amilyennel odamész. Sajnos aki feketén nem kezdi el a kezelést a hivatalos csere után kellemetlenségekbe ütközhet. Sajnos ez a rész még hülyén vna megoldva.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 7 éve 7 hónapja #58273

  • foxylady0604
  • foxylady0604 profilkép
Valahogy sejtettem! A" tyúk vagy a tojás" szindróma! :side:
Köszike!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 7 éve 7 hónapja #58278

Szia foxy!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 7 éve 7 hónapja #58279

  • foxylady0604
  • foxylady0604 profilkép
Szia! Zsófi! :) mizu?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 7 éve 7 hónapja #58280

Lófasz. Holnap megint dolgoznom kell menni csipkés bugyiban. Csak ezt a hetet húzzam ki. Egy hét múlva hatalmas kalandtúrára távozom Mátraalmásra.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 7 éve 7 hónapja #58281

  • foxylady0604
  • foxylady0604 profilkép
Szuper! Élvezd ki minden pillanatát a nyárnak :woohoo:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 7 éve 7 hónapja #58318

Sziasztok, Segítségeteket kérném, Én egy 17 éves Nyíregyházi transznemű fiú vagyok aki már 3adik éve hogy fiúként mutatkozik be mindenkinek.
Mivel lassan 18 éves leszek, és el kellene kezdenem a jövőmet alakítani ezzel kapcsolatban.
Azzal a kérdéssel fordulok felétek hogy hogyan kezdjek hozzá? Nincs ki támogasson, Édes anyám ellene van ennek az egésznek, mindent egyedül kell csinálnom, és szeretnék neki indulni.
tudom hogy először házi dokihoz kell menni beutalóért a pszichiátriára, de hogyan álljak elé?
félek ... és tudom egyedül nehéz lesz. Köszönöm előre is. :( :unsure: :(
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 7 éve 7 hónapja #58500

Alex98, gratulálok hogy mered magadat vállalni, én ennyi idősen nem is mertem!

Mielőtt belevágsz mindenbe, vesd össze a terveidet:

kell-e nemet váltani-papíri és műtéti úton? Ha nem akarod igazán, akkor ne vágj bele, mert akkor annak rossz vége lesz...

De ha igen, akkor be kell szerezned egy klinikai szakpszichológus szakvéleményét és egy pszichiáter szakvéleményét, akiknek

meg kell állapítaniuk a Betegségek Nemzetközi Osztályozása alapján=BNO(mert sajna pszichiátriai betegségnek van elkönyvelve

a transzneműség!) a F6400 -Transz-szexualizmus tényét!

Először javaslom, menj klinikai szakpszichológushoz-a legtöbb pszichiátrián rendel. Fog egy személyes beszélgetést folytatni

veled és egy Rorschach-tesztet fog veled elvégeztetni. Ezután jó esetben megírja a szakvéleményt + a tesztet mellé csatolja.
és odaírja hogy pszichológusi véleménye alapján nincs ellenjavallata a nemváltoztatás ellen.

Ezzel a szakvéleménnyel és a teszt-eredménnyel elmész egy pszichiáterhez, és elmondod neki hogy mit szeretnél és miért.
Ő a szakpszichológus szakvéleménye + a teszt kiértékelésével+ a személyes faggatás után jó esetben ad neked egy

szakvéleményt, ami a Transz-szexualizmus tényét (F6400) megállapítja, és odaírja hogy szakorvosi véleménye alapján nincs

ellenjavallata a nemváltoztatás ellen.

Ez a két papír kell a hormonkezeléshez, papíron nemváltáshoz, és a műtét/műtétek elvégzéséhez is.

A Nőből Férfi transzneműeknek tudtommal műtéthez kötik(petefészek és méh eltávolításhoz) a hormonterápiát-de javítsatok ki

ha tévedek, mert remélem hogy eltörlik, mert ez nem mindenkinek fair!



Sok sikert, és sikerüljön mindened!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 7 éve 7 hónapja #58519

  • pannonia99
  • pannonia99 profilkép
Sziasztok! :) Azt szeretném kérdezni, hogy körülbelül mennyi időbe telik, mire jóváhagyják a hivatalos nemváltást? Van rá mód, hogy a 18. születésnapom előtt megkapjam a szakvéleményeket? Szeretném mielőbb elkezdeni. A probléma viszont,hogy áprilisban születtem, ezért lehet hogy a két érettségi között hagynák jóvá.Van lehetőség a két érettségi rész közötti nemvaltasra? Előre is köszönöm a válaszokat :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 7 éve 7 hónapja #58529

A kérelem beadásától a főengedély postázásáig 2x3 hónapra kell számítani, mert első alkalommal 90%, hogy elutasítják.

A szakvélemény kiállítása pszichiátertől függ, általában nem adják meg, de vannak olyan pszichók, akik megadják. Addig hormonozz feketén, hogy mire odaérsz, passable legyél.

Ilyenkor lenne jó csúsztatni 1 évet középsuliban, akkor a kék, keményfedeles érettségid már az új neveden lenne. (Mondjuk közmunka hiánya miatt, pl. menj el diákmunkába dolgozni, tegyél leg két nyelvvizsgát, tanulj meg integrálni, deriválni, ha műszaki irányba tanulsz tovább, stb.)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Oldal elkészítésének ideje: 0.368 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook