Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Nem jogi elismerése

Nem jogi elismerése 8 éve 10 hónapja #53008

Fogalmi tévedés. Amit az állam kér a papírokon, az a nemi átalakító műtét, konkrétan metoidoplasty/phalloplasty FtM esetben, és hüvelyképzés MtF esetben. Természetesen nagyon sokan vannak közöttünk, akik ezeket a műtéteket érthető okokból, legyen akár magán, akár pénzügyi, akár egészségügyi, stb. nem tudják, vagy nem akarják.

Továbbá senki semmilyen műtétre nem kötelezhető. Mindenkinek joga van arról dönteni, hogy milyen műtétet végezhetnek el rajta, és mindenkinek jogában áll akár életmentő beavatkozásokat is elutasítania. Senkinek az identitását nem befolyásolja, nem befolyásolhatja a teste.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: MoonEyes,

Nem jogi elismerése 8 éve 10 hónapja #53009

Gugyu054 beküldte:
ulfhedinn beküldte:
De ezt így hogy? Én nem hiszem el hogy annak nincsen semmi legális akadálya, hogy szó szoros értelmében számon kérjék, hogy alkalmasak legyünk arra a beavatkozásra amire nem kényszeríthetnek. Nem vagyok hajlandó elhinni hogy ezt követelhetik. Nem arról van szó hogy nem tudnám elintézni hogy az orvosom ráírja a papíromra, kivételesen egy nagyon emberséges orvosra akadtam, csak az elv maga. Mert ettől a fölöseges, megalázó baromkodástól Jötunheimig gurul a gyógyszerem. Ennyi erővel azt esetleg ne írja rá valaki egy papirosra, hogy annak sincs akadálya, hogy kecskévé operáltassam magam???

Eléggé idegesítő viszont azzal nem nagyon ellenkeznék hogy kötelező legyen a névváltás után a felső illeve a hysto műtét. Persze csak akkor ha az TB-re lenne... Egy transz legyen transz ne special snowflake

Nem értek egyet az emberek saját testével kapcsolatos döntéseikbe való külső beleszólással, illetve állami szabályozással. Már a mostani helyzet is bőven gáz szerintem, a két pszichiáteri és nőgyógyászai/urológiai szakvélemény követelésével.

Ha valaki mentálisan elég érett szavazni, autót vezetni, gyereket vállalni, nem tudom ezeknél miért tekintik veszélyesebbnek vagy kevésbé az egyén magánügyének azt, ha a saját testében jól szeretné érezni magát.

Ezt a "special snowflake"-zést egyébként kifejezetten a nem-bináris nemű emberek lehurrogására szokták használni, nem értem neked miért jó más kiszolgáltatott helyzetben lévő embereket "belökni a busz alá" (ha már angol kifejezésekkel élünk). Egy nem-bináris embernek is lehet testi diszfóriája, és szüksége ilyen jellegű orvosi beavatkozásra, ugyanakkor nem minden transz férfinek és nőnek van ezekre szüksége. Legalább mi fogadjuk már el az egyéni különbségeket, és hogy mindenki maga el tudja dönteni, mire van szüksége.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: ,

Nem jogi elismerése 8 éve 10 hónapja #53016

  •  profilkép
Gugyu054 beküldte:
ulfhedinn beküldte:
De ezt így hogy? Én nem hiszem el hogy annak nincsen semmi legális akadálya, hogy szó szoros értelmében számon kérjék, hogy alkalmasak legyünk arra a beavatkozásra amire nem kényszeríthetnek. Nem vagyok hajlandó elhinni hogy ezt követelhetik. Nem arról van szó hogy nem tudnám elintézni hogy az orvosom ráírja a papíromra, kivételesen egy nagyon emberséges orvosra akadtam, csak az elv maga. Mert ettől a fölöseges, megalázó baromkodástól Jötunheimig gurul a gyógyszerem. Ennyi erővel azt esetleg ne írja rá valaki egy papirosra, hogy annak sincs akadálya, hogy kecskévé operáltassam magam???

Eléggé idegesítő viszont azzal nem nagyon ellenkeznék hogy kötelező legyen a névváltás után a felső illeve a hysto műtét. Persze csak akkor ha az TB-re lenne... Egy transz legyen transz ne special snowflake

Kérlek nézz utána annak a szónak, hogy eugenika, és gondold végig mégegyszer. :dry: A többit az előttem szólók leírták.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 8 éve 10 hónapja #53017

Jelen pillanatban két dolog biztos:
1 - kérik ezt a mondatot a nőgyógyászati/urológiai leletekre
2 - mi megkérdeztük hivatalosan, miért kell ez, ki találta ki stb.

a választól függenek a továbbiak, de addig ez van.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: MoonEyes,

Nem jogi elismerése 8 éve 10 hónapja #53024

Pesten található tb-támogatásra olyan pszichológus és pszichiáter,akinél a 2 F64.0-át be tudom szerezni? (Gondolom, ott nyilván nem olyan hamar,mint egy nem tb-támogatottnál..)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 8 éve 10 hónapja #53026

Körzetileg illetékes szakembereknél érdemes próbálkozni Budapesten is.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 8 éve 10 hónapja #53040

Sziasztok!
Fél év alatt sikeresen túlestem a névváltoztatási procedúrán. Most szerettem volna kicseréltetni a diplomámat, amit bevallom őszintén 7 év alatt vért izzadva szereztem meg, elég nagy áldozatokat hozva. Erre közlik velem, hogy nem cserélik ki, marad a női néven, mert aki férjhez megy, annak se cserélik ki!!!! Az agyamat eldobom!!! :angry: Majd 10 centis szakállal a búrámon menjek állásinterjúra, kezemben egy női névre kiállított diplomával, és magyarázkodjak?! :angry: Ezek nem ismerik a személyiségi jogokat, vagy mi van?! Nagy nehezen arra a megállapodásra jutottam az ügyintézővel, hogyha felmutatok valamilyen jogszabályi helyet, ami mellettem szól, akkor hajlandóak lennének egy másodlatot kiállítani. Ha van valakinek ötlete azt nagyon megköszönném!
És nagyon hálás vagyok Mindenkinek a korábbi ötletekért, segítségért is!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 8 éve 9 hónapja #53166

Írj gyorsan a Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezd a Javascript használatát, hogy megtekinthesd. címre egy emailt!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Arisztid

Nem jogi elismerése 8 éve 9 hónapja #53167

Köszönöm az ötletet. Felvettem velük a kapcsolatot, segítenek.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 8 éve 9 hónapja #53194

  •  profilkép
Az az érdekes meglepetés ért ma az orvosnál, hogy közölték, nem szerepelek [női név] - [taj számom] kombinációval biztosítottként az OEP nyilvántartásban. Május elején adtam be a névváltoztatásit, lehetséges, hogy ezzel van összefüggésben már? Mert munkahelyet nem váltottam az elmúlt 3,5 évben, tehát ottani bejelentéssel, adminisztrációval nem lehet gond, és még fél éve is okés voltam, mikor táppénz kellett.
Viszont úgy tudtam a TAJ számom ugyanaz marad, tehát annak szerepelnie kéne, max más névhez, vagy most miva'? :silly: Nem igazán értem a helyzetet.
Járt már valaki így névváltás során, hogy egyszercsak nemszemély lett?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 8 éve 9 hónapja #53198

  •  profilkép
Mivel úgy látom nem lehet hozzászólást törölni, jelzem, hogy utolért a megvilágosodás a problémámmal kapcsolatban, vegyük úgy, hogy nem szóltam. :whistle:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 8 éve 9 hónapja #53232

  • JKnoxville
  • JKnoxville profilkép
Sziasztok!

Idéznék a minisztérium által kiállított papíromból:
"A szakvéleményt a születési helye szerinti illetékes polgármesteri hivatal anyakönyvvezetőjének továbbítottuk, új születési anyakönyvi kivonat kiállítását -az adatváltozás átvezetése után- bármely település önkormányzat anyakönyvvezetőjénél kezdeményezheti.

Akkor most nekem kell szólni a területileg illetékes anyakönyvvezetőnek, hogy XY vagyok, új anyakönyvit szeretnék? Vagy hivatalból megkapják, ő átírja és majd értesít? Mi a teendőm?
Illetve, hogy működik ez? Megvan az új születésim, de még a régi papírjaim, amíg meg nem csináltatom az új személyimet? Írhatnátok, akik már végig jártátok ezt az utat.. köszi
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 8 éve 9 hónapja #53237

Hali.

Be kell menned a születési helyed szerinti polgarmesteri hivtalba. Fontos, hogy a születési hely, nem pedig a jelenlegi lakhelyedhez tartozóba.

Ott a megfelelo reszlegen elmondod, hogy XY vagy, ezért vagy itt, szeretnéd kikérni az új anyakönyvi kivonatodat. Én anno letelefonáltam az illetékes irodának, hogy megkapták-e a papírt és mehetek már érte vagy sem.

Ha megvan az anyakönyvi kivonatod, akkor utána már mehetsz a lakhelyed szerinti polgármesteri hivatalba is, személyit csináltatni, lakcímkártyával együtt. Aztán mehet a TAJ ( ez ingyenes ha jol tudom), adokártya. Ha van jogsid és/vagy útleveled akkor nyílván azt is :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 8 éve 9 hónapja #53238

A személyi igazolvány cseréje 1500 Ft, a jogsi 4000 Ft, a TAJ-kártya ingyen van, ha a TB-nél csináltatod, és az adókártya sem kerül pénzbe.

Amikor átadják az új anyakönyvi kivonatodat, érdemes egy hatósági bizonyítványt kérni a jogfolytonosság igazolására: vagyis ezzel tudod majd bizonyítani szükség esetén a későbbiek során, hogy a régi név és a jelenlegi név egy és ugyanazon személyt takar.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 8 éve 9 hónapja #53241

  • JKnoxville
  • JKnoxville profilkép
Köszi a választ! Remélem sikerrel járok. Egyébként neked ez mennyi idő volt?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 8 éve 9 hónapja #53242

Ha nekem szol akkor,

februartol-marcius kozepeig tartott beszerezni a szakvelemenyeket, mivel az egyik orvosi papirom felig meddig kezzel irott volt, igy azt visszadobtak, hogy kerjem ki ujra, emiatt aprilis helyett, csak majus elejen jott valasz a miniszteriumbol. Tehat cirka marcius 9- majus 12-ig tartott ez.

Onnantol pikkpakk megvolt minden. Anyakonyvi kivonatnal kicsit morognom kellett igy fel oraval kesobb vissza is mehettem aznap es kezhez kaptam. Masnap bementem vele az okmanyirodaba, ott kiadtak a szemelyit illetve a lakcimkartyat, es megint masnap mehettem a TAJ kartyaert, az is megvolt par perc alatt. Az adokartya meg rakovetkezendo heten meglett. Szoval ha megvan az engedely, akkor igazabol 1 max 2 heten belul meglesznek az irataid. Igy nyaron mondjuk istentudja, hogy mennyit kell varni a sok szabadsagolasok miatt. Egyedul a bizonyitvanyommal tokoltek el sokat.

Sok sikert kivanok, majd irj, hogy hogy siekrult vegul :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 8 éve 9 hónapja #53252

  • AnnaDream
  • AnnaDream profilkép
Sziasztok!

Lehet, hogy nem jó helyre írok, de azért megkérdezem. A "normál" nemváltoztatós paprokon kívüliek érdekelnek. Az előbbiekről rengeteg info van itt szóval nem is kérdezem.
Mi a helyzet akkor ha pl. van a fiú neveden egy autó vagy lakás.
A névváltoztatásnál ezek hogy kerülnek az új női névre? Újra forgalomba kell helyeztetni? A lakásnál újra kell illetéket fizetni? Nekem nagyon nem egyértelmű ezeknek a sorsa és ugye egyik is és másik is egy csomó pénzbe kerülhet.
Ha valakinek van erről infoja nagyon jó lenne ha írna mert azért ezeket a pontokat is ki kell szerintem vesézni minden előtt.
Ezer köszönet előre is!

Pusz, Zsani
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 8 éve 9 hónapja #53253

Szia! az autónál az okmányirodában 6000-6000Ft-ért átírják a forgalmit és a tulajdoni lapot.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 8 éve 9 hónapja #53254

  • AnnaDream
  • AnnaDream profilkép
Nagyon köszönöm. A lakásnál tudod esetleg hogy mi a helyzet? Egy ideális világban gondolom elég lenne bemenni a Földhivatalba és bemutatni a névváltoztatási papirokat. De attól tartok, hogy ez nem ilyen egyszerű.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 8 éve 9 hónapja #53260

De, a lakás pont ilyen egyszerű, én legalább is azzal szívtam a legkevesebbet a kötőjelváltásnál. Besasszézol a földhivatalba a papírjaiddal, kitöltöd az űrlapot (tulajdonosnál adatváltozás történt), ha te vagy a tulajdonos, még nem is illetékköteles, és kész. Hátránya, hogy a (Bp.-i) földhivatal sosincs nyitva, így nem egyszerű elérni őket, pláne, ha dolgozol.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Oldal elkészítésének ideje: 0.327 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook