Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Nem jogi elismerése

Nem jogi elismerése 9 éve 1 hónapja #52824

  • newt
  • newt profilkép
Haliho,


következö kerdesem lenne:

ausztriaban elek, osztrak allampolgar vagyok, orvosi papirjaim (F64.0 kapcsan)nemetül vannak.
viszont szegeden születtem.

ausztriaban a magyar nagykövetsegen azt mondtak hogy se nekik, se magyarorszagnak nincs köze az ügyemhez. de az eredeti anyakönyvi kivonatom magyar nyelvü, szegedi.

tudna valaki segiteni hogy mi lenne a teendö? ugyanis osztrak jogszabaly szerint az anyakönyvi kivonatot a születesi helyen kell atiratni.
kötelezö is, mert eredeti nemben nem maradhat valaki aki hormont szed es atoperalt. meg persze amugy is ciki lenne.

üdv, newt
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 9 éve 1 hónapja #52832

Sziasztok! Szükség lenne egy már BÁH-os nemváltoztatási engedélyre a jogászunknak. Szkennelve, fotózva mindegy, saját adatok kitakarhatóak, ha nincsenek mi megoldjuk. Itt privátban vagy szervezet(@)transvanilla.hu. Köszi!!!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 9 éve 3 hete #52894

  • sockerartor
  • sockerartor profilkép
Sziasztok!
Ma felhívtam a BÁH-t nem- és névváltoztatással kapcsolatban.A hölgy akivel beszéltem(egyébként nagyon kedves volt) elmondta,hogy szerinte annyi a lényeges a szakvéleményt illetően,hogy:
  • Az orvos szerepeljen az ENKK rendszerben.A szakvélemény kiállításakor érvényes legyen a státusza az ENKK rendszerben.Ha utána jár le nem probléma.
  • A nőgyógyászati/urológiai szakvélemény pedig jó ha nem régebbi fél évnél(minél frissebb annál jobb).És az orvos mindenképpen fogalmazza bele,hogy "Az átalakító műtétnek orvosszakmai szempontból nincs ellenjavallata".Ezt külön kiemelte,hogy valamilyen módon írja bele az orvos,mert volt akinek azért dobták vissza mert ez nem szerepelt benne.
Gondoltam megosztom veletek ezeket az infókat,hátha másnak is jól jön. :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 9 éve 3 hete #52895

sockerartor beküldte:
Sziasztok!
Ma felhívtam a BÁH-t nem- és névváltoztatással kapcsolatban.A hölgy akivel beszéltem(egyébként nagyon kedves volt) elmondta,hogy szerinte annyi a lényeges a szakvéleményt illetően,hogy:
  • Az orvos szerepeljen az ENKK rendszerben.A szakvélemény kiállításakor érvényes legyen a státusza az ENKK rendszerben.Ha utána jár le nem probléma.
  • A nőgyógyászati/urológiai szakvélemény pedig jó ha nem régebbi fél évnél(minél frissebb annál jobb).És az orvos mindenképpen fogalmazza bele,hogy "Az átalakító műtétnek orvosszakmai szempontból nincs ellenjavallata".Ezt külön kiemelte,hogy valamilyen módon írja bele az orvos,mert volt akinek azért dobták vissza mert ez nem szerepelt benne.
Gondoltam megosztom veletek ezeket az infókat,hátha másnak is jól jön. :)
Ezeket a névváltoztatáshoz kérik? Mi van ha valaki nem tervez alsó átalakító műtétet... :huh:

Köszi az infókat amúgy! :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 9 éve 3 hete #52896

  • ulfhedinn
  • ulfhedinn profilkép
Nekem a nőgyógyászom bután nézett, mikor kértem hogy írja ezt bele a leletbe, mivelhogy ő úgy véli, ha valaki nem egy félanalfabéta, akkor a negatív leletből, amire ráírja hogy sine morbo, abból ki lehet következtetni hogy nem vagyok interszexuális, és minden alkatrész rendben van.

Egyébként nem is értem az egészet, mi az hogy igazolnunk kell, hogy alkalmasak vagyunk arra a műtétre, amire nem kényszeríthetnek a névváltáshoz, és amit transz férfiak esetében az országban - tudtommal - senki nem is végez el? Ez abszurd. Értem én, hogy lassan a Monty Python Repülő Crikuszában élünk, nem egy országban, de nekem ettől mindig felmegy a vérnyomásom. :angry:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 9 éve 1 hete #52924

Sziasztok!
Nekem olyan kérdésem lenne, hogy ha úgy akarok nevet változtatni hogy keresztnév + vezetéknév csere, akkor azt lehet így egyszerre a nemváltással együtt?(Lehet hogy már kérdezték)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 9 éve 1 hete #52925

Castiel beküldte:
Sziasztok!
Nekem olyan kérdésem lenne, hogy ha úgy akarok nevet változtatni hogy keresztnév + vezetéknév csere, akkor azt lehet így egyszerre a nemváltással együtt?(Lehet hogy már kérdezték)
Szia! Sajnos a vezetéknév megváltoztatása egy teljesen különálló procedúra, ha jól tudom, nem lehet egyben elvégezni a nem- és keresztnévváltoztatással.

Itt van róla infó: transvanilla.hu/nemvaltoztatas/nemvaltoztatas
Családi név megváltoztatása

A nem- és névváltoztatás kérelmében nincs lehetőség a családi név megváltoztatására. Azt egy másik ettől teljesen független eljárásban lehet kérni. További információkat a családi név megváltoztatásáról itt gyűjtöttünk össze: transvanilla.hu/nemvaltoztatas/csaladi-nev-megvaltoztatasa
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 9 éve 1 hete #52926

Oh, értem. Köszönöm szépen :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 9 éve 1 hete #52927

Külön kell beadnod, de egy időben azt megteheted. A kettő teljesen különálló procedúra, és reménykedned kell, hogy nem fog egyik sem megakadni, illetve egyiket sem utasítják el. Akkor a kettő összeérhet, és az anyakönyvvezető két utasítás alapján fogja kiállítani az 1 db új anyakönyvidet, amivel csinálhatod a rendes procedúrát.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: ulfhedinn

Nem jogi elismerése 9 éve 1 hete #52931

  • ulfhedinn
  • ulfhedinn profilkép
Wow, tényleg? :ohmy: Ezt tök jó tudni, köszi az infót!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 8 éve 11 hónapja #52965

Kedves névváltás előtt állók!

Gondolom bizonyára tudjátok, hogy 2015. januárjától a nőgyógyász/urológus szakvéleményén is szerepelnie KELL annak, hogy:
"A nemi átalakító műtét elvégzésének orvosszakmai szempontból ellenjavallata nincs."

Mi lesz így azokkal, akik nem akarnak, ill. nincs lehetőségük az SRS-re? E mellett kérdezném a Tisztelt Hatóságot, hogy mi lesz a következő? Kötelező pszichiátriai kezelés x hónapig? Valós élet próba? (persze, nem akarok ötleteket adni.)

E mellett mi lesz azokkal, akiket transzszexualizmusukból kifolyólag nem, vagy csak különösen megalázó körülmények között lesznek hajlandóak ez után ellátni? Mivel eddig lehetőség volt ezt mind az urológus, mind a nőgyógyász szakorvos elől titokban tartani.

E mellett most már a szabad orvosválasztás joga is erősen korlátozott, tovább szűkitve a TB beleszólását a dolgokba, illetve plusz, felesleges várakozást generálni.

És szeretném megkérdezni a Tisztelt Hatóságot, hogy mikor fogják már "nyilvánosságra hozni" (értsd: több órás keresgéléssel hozzáférhető módon, de a nyilvános Interneten) a név-és nemváltoztató eljárás pontos követelményrendszerét?

Tehát a tanácsom ez után, hogy a névváltást mindenki számolja 1 elutasítással, 6 hónap várakozási idővel, és csak az aktuális elutasítás után szerezze meg a plusz dolgokat.

Mindhárom szakvéleményen, ha lehet, legyen érvényes EMMI-pecsét, a fentiekben idézett mondat, aláírás, és F64.00 diagnózis. A procedúra előtt állóknak sok szerencsét, és kitartást kívánok.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: MoonEyes

Nem jogi elismerése 8 éve 11 hónapja #52966

  • mercike8
  • mercike8 profilkép
De jó hogy én már túlvagyok mindenen! :)Itt az egész ügyintézést nem hogy egyszerüsitenék inkább tovább bonyolítják! Képtelenek ennek a procedúrának egy normális egyszerű folyamatot létrehozni! Bár ilyen kormányzás és törvényhozások mellett nem is csodálkozom ezen! Amig külön volt az eü minisztérium azért ezek a dolgok jobban és gyorsabban is működte! Nagyon sajnálom azokat akik most kezdik kitartást mindenkinek!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 8 éve 11 hónapja #52967

  • ulfhedinn
  • ulfhedinn profilkép
De ezt így hogy? Én nem hiszem el hogy annak nincsen semmi legális akadálya, hogy szó szoros értelmében számon kérjék, hogy alkalmasak legyünk arra a beavatkozásra amire nem kényszeríthetnek. Nem vagyok hajlandó elhinni hogy ezt követelhetik. Nem arról van szó hogy nem tudnám elintézni hogy az orvosom ráírja a papíromra, kivételesen egy nagyon emberséges orvosra akadtam, csak az elv maga. Mert ettől a fölöseges, megalázó baromkodástól Jötunheimig gurul a gyógyszerem. Ennyi erővel azt esetleg ne írja rá valaki egy papirosra, hogy annak sincs akadálya, hogy kecskévé operáltassam magam???
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 8 éve 11 hónapja #52980

TransReform projektünk keretében most vizsgáljuk a nem jogi elismerésével kapcsolatos hazai jogi környezetet és az ahhoz kapcsolódó gyakorlatot.

Tapasztalatokat gyűjtünk a nem jogi elismerésének kapcsán a következő témákban:
a nem elismertetésekor meglévő gyermek(ek)
a nem elismertetése előtti (kényszer)válás
illetve 2015-ös tapasztalatokat keresünk bizonyítványcserével kapcsolatban
Ha vannak ilyen jelegű tapasztalataid kérünk oszd meg velünk őket! Köszönjük!
kutatas.transvanilla.hu/
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 8 éve 11 hónapja #52994

Szia!
Ne haragudj hogy zavarlak,de ez amit irtál hogy :Gondolom bizonyára tudjátok, hogy 2015. januárjától a nőgyógyász/urológus szakvéleményén is szerepelnie KELL annak, hogy:
"A nemi átalakító műtét elvégzésének orvosszakmai szempontból ellenjavallata nincs."ezt honnan hallottad?vagy tudsz nekem linkelni egy cimet?esetleg egy paragrafus bekezdést?vagy hogy hol van ez törvénybe lefektetve? Mert én épp pénteken adtam fel a 3 szakvéleményt, a nőgyógyászati papiromra nem volt irva csak a pszichiátriai szakvéleményembe irta bele a doki hogy javasolt a műtét, és most olvastam hogy mit irtál,és egyből felhivtam Dr Simon Lajost,és mondta hogy kérdezzem meg ezeket a dolgokat tőled,mert ő ezekről nem tud!Válaszod várom,köszönöm!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 8 éve 11 hónapja #52995

ocsike1979 beküldte:
Szia!
Ne haragudj hogy zavarlak,de ez amit irtál hogy :Gondolom bizonyára tudjátok, hogy 2015. januárjától a nőgyógyász/urológus szakvéleményén is szerepelnie KELL annak, hogy:
"A nemi átalakító műtét elvégzésének orvosszakmai szempontból ellenjavallata nincs."ezt honnan hallottad?vagy tudsz nekem linkelni egy cimet?esetleg egy paragrafus bekezdést?vagy hogy hol van ez törvénybe lefektetve? Mert én épp pénteken adtam fel a 3 szakvéleményt, a nőgyógyászati papiromra nem volt irva csak a pszichiátriai szakvéleményembe irta bele a doki hogy javasolt a műtét, és most olvastam hogy mit irtál,és egyből felhivtam Dr Simon Lajost,és mondta hogy kérdezzem meg ezeket a dolgokat tőled,mert ő ezekről nem tud!Válaszod várom,köszönöm!

A nőgyógyászati papírodon legyen ez a mondat aminek már kell és csatoltan küld el külön újra.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 8 éve 10 hónapja #53004

ulfhedinn beküldte:
De ezt így hogy? Én nem hiszem el hogy annak nincsen semmi legális akadálya, hogy szó szoros értelmében számon kérjék, hogy alkalmasak legyünk arra a beavatkozásra amire nem kényszeríthetnek. Nem vagyok hajlandó elhinni hogy ezt követelhetik. Nem arról van szó hogy nem tudnám elintézni hogy az orvosom ráírja a papíromra, kivételesen egy nagyon emberséges orvosra akadtam, csak az elv maga. Mert ettől a fölöseges, megalázó baromkodástól Jötunheimig gurul a gyógyszerem. Ennyi erővel azt esetleg ne írja rá valaki egy papirosra, hogy annak sincs akadálya, hogy kecskévé operáltassam magam???

Eléggé idegesítő viszont azzal nem nagyon ellenkeznék hogy kötelező legyen a névváltás után a felső illeve a hysto műtét. Persze csak akkor ha az TB-re lenne... Egy transz legyen transz ne special snowflake
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 8 éve 10 hónapja #53005

Persze, egy transz nő == nő és egy transz férfi == férfi.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 8 éve 10 hónapja #53006

ocsike1979 beküldte:
Szia!
Ne haragudj hogy zavarlak,de ez amit irtál hogy :Gondolom bizonyára tudjátok, hogy 2015. januárjától a nőgyógyász/urológus szakvéleményén is szerepelnie KELL annak, hogy:
"A nemi átalakító műtét elvégzésének orvosszakmai szempontból ellenjavallata nincs."ezt honnan hallottad?vagy tudsz nekem linkelni egy cimet?esetleg egy paragrafus bekezdést?vagy hogy hol van ez törvénybe lefektetve? Mert én épp pénteken adtam fel a 3 szakvéleményt, a nőgyógyászati papiromra nem volt irva csak a pszichiátriai szakvéleményembe irta bele a doki hogy javasolt a műtét, és most olvastam hogy mit irtál,és egyből felhivtam Dr Simon Lajost,és mondta hogy kérdezzem meg ezeket a dolgokat tőled,mert ő ezekről nem tud!Válaszod várom,köszönöm!

Pedig nekem erre hivatkozva utasította el az EMMI... úgyhogy számolj plusz 3 hónapppal....
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 8 éve 10 hónapja #53007

de ha feladtad elsőbbségivel ajánlottan a JÓ nőgyógyászos papírt akkor semmi gáz max vesztesz néhány hetet
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Oldal elkészítésének ideje: 0.346 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook