Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Nem jogi elismerése

Nem jogi elismerése 9 éve 2 hónapja #52669

Ha érdeklődni szeretnél a névváltásod állapotáról, akkor hívd fel a BÁH, de inkább az EMMI ügyfélszolgálatát, mert valószínűleg még az egészségügyi minisztériumnál van a papírod. A névváltás hossza 3 hónap, addig nem írnak Neked semmit, és nagyon szépen ki is várják. Tehát február végére, március elejére várhatod a Főengedélyt. Onnantól kezdve az anyakönyvvezetőnek, és az okmányirodának is 30-30 napja van. Májusban, ha minden renben megy, talán női papirokkal élhetsz tovább.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: DannyElle

Nem jogi elismerése 9 éve 2 hónapja #52671

Ezzel ellentétben a minisztériumoknak 30 napjuk van, az anyakönyvvezetőnek pedig 8 azaz nyolc napja, az okmámyirodában pedig azonnal vagyis egy napon belül ideiglenes igazolványt kell adniuk. Az más kérdés, hogy a minisztériumok nem tudják tartani a határidőt, ettől még meg lehet őket kérdezni a 30. napon.
Starkindler beküldte:
Ha érdeklődni szeretnél a névváltásod állapotáról, akkor hívd fel a BÁH, de inkább az EMMI ügyfélszolgálatát, mert valószínűleg még az egészségügyi minisztériumnál van a papírod. A névváltás hossza 3 hónap, addig nem írnak Neked semmit, és nagyon szépen ki is várják. Tehát február végére, március elejére várhatod a Főengedélyt. Onnantól kezdve az anyakönyvvezetőnek, és az okmányirodának is 30-30 napja van. Májusban, ha minden renben megy, talán női papirokkal élhetsz tovább.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: DannyElle

Nem jogi elismerése 9 éve 2 hónapja #52672

A gyakorlatban 3 hónap a név- és nemváltás (és annak minden javításának) hossza a minisztériumnál, mivel mind a BÁH-nak, mind az EMMI-nek van egy hónapja, a kettő közül a BÁH gyorsabban dolgozik, az EMMI lassabban. A többit az iratod a postán fogja eltölteni, ami hagyományos level esetén kb. 3 hét, függően attól, hogy hol élsz az országban.

Az anyakönyvvezetőnek az anyakönyvi bejegyzés átírására 30 napja van (Forrás: Bartókné Róka Tünde - Szolnok Megyei Jogú Város anyakönyvvezetője), a gyakorlatban azonban néhány napon, legfeljebb 1 héten belül az anyakönyvi kivonat átvehető. (Az én esetemben 11 nap volt a kiállítás hossza.)

Az Okmányirodáknak, illetve a Kormányablakoknak a végleges okmányok kiállítására 21 napjuk van, ha a helyi irodába kérted az okmányaidat, postai kézbesítés esetén ennél lényegesen több időt kell várnod. A lakcímkártyát, és az ideiglenes személyi igazolványt ezzel szemben azonnal kiállítják, e mellett a társadalombiztosítónál kezdeményezett TB kártya átírása is azonnali.

Az adatok változása miatt ott helyben ki fogják állítani az 1 hónapig érvényes, ideiglenes személyi igazolványt, amivel igazolhatod magad a köztes időben, ám ezért a szokásos 1500 HUF helyett 3000 HUF illetéket fognak kérni. Az más kérdés, hogy tőlem valamilyen okból cask 1500-at kértek...

Az adatok változását a népességnyilvántartó felé jelentik, erre várni kell az adó kártya átírásánál (általában a végleges személyi igazolvány kiállításáig, 2-3 hetet), és ki kell tölteni egy 14T34-es adatlapot. Az adatlap cask papír alapon nyújtható be az illetékes NAV kirendeltségnél.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: dorys, DannyElle

Nem jogi elismerése 9 éve 2 hónapja #52679

Köszönöm a segítségeket. Utána érdeklődtem... Már a BÁH tovább küldte az Emberi Erőforrások Minisztériumába és innentől kezdve csak rájuk várok, hogy meghozzák a döntést... Remélem mihamarabb kezemben tudhatom a papírokat és végre mehetek az új élet dokumentumaiért!

Még egyszer köszi mindenkinek!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 9 éve 2 hónapja #52722

  • olivér22
  • olivér22 profilkép
Sziasztok BÁH telefonszámát valaki meg tudná adni?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 9 éve 2 hónapja #52724

A BÁH telefonszáma:
+36 1 463 92 92
hétfő - csütörtök 8:30-16:30
pénteken 8:30-14:00

Forrás: BÁH
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: olivér22

Nem jogi elismerése 9 éve 2 hónapja #52733

  • olivér22
  • olivér22 profilkép
sziasztok

Egy olyan kérdésem lenne, hogy kirúghatnak azért a munkahelyemről mert nemet váltok? Diákmunkán vagyok, és itt tudom leghamarabb összegyűjteni a pénzt műtétre, meg szeretem ezt a munkahelyet
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 9 éve 2 hónapja #52735

Elméletileg hátrányos megkülömböztetés, és perelhetsz érte. Gyakorlatban egy ilyen pert az életben nem nyernél meg, és max. ezért pár 10 ezer forintra megbüntetik a főnököd, de nem kell visszavennie.

Ha elfogadóak, akkor nem fognak kirúgni, ez a ritkább eset. Más esetben már akkor kirúgtak volna, ha meglátszik rajtad (pl. a hormon).

Gyakorlatban, mivel nincs nagyon törzsadastváltás, amikor megjön a papirod, az a hó 31.-ig dolgozol, felmondasz amikor megkapod a fizut, közben az új neveddel regisztrálsz. (Banknak a névváltást is akkor úgy kell jelenteni, hogy fizut megkapod, névváltás, és akkor új névvel és/vagy új számlával kezdesz újra).
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 9 éve 2 hónapja #52755

olivér22 beküldte:
sziasztok

Egy olyan kérdésem lenne, hogy kirúghatnak azért a munkahelyemről mert nemet váltok? Diákmunkán vagyok, és itt tudom leghamarabb összegyűjteni a pénzt műtétre, meg szeretem ezt a munkahelyet

Olivér NEM RÚGHATNAK KI A NEMVÁLTOZTATÁS MIATT. Ha ilyesmi történne fordulj a Transvanilla Egyesülethez! transvanilla.hu/transvanilla-transznemu-egyesulet
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 9 éve 2 hónapja #52756

Starkindler beküldte:

Gyakorlatban, mivel nincs nagyon törzsadastváltás, amikor megjön a papirod, az a hó 31.-ig dolgozol, felmondasz amikor megkapod a fizut, közben az új neveddel regisztrálsz. (Banknak a névváltást is akkor úgy kell jelenteni, hogy fizut megkapod, névváltás, és akkor új névvel és/vagy új számlával kezdesz újra).

Aki nem akarja otthagyni a munkahelyét annak nagy butaság lenne felmondania.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Starkindler

Nem jogi elismerése 9 éve 2 hónapja #52757

  • mercike8
  • mercike8 profilkép
Mindenszó nélkül kirughatnak meg sem kell indokolniuk az okát. Nyilván nem fogjàk a szemedbe mondani hogy mert ts vagy ilyet nem fogsz tapasztalni a munkáltató tudja hogy mit mondhat jogi következmény nélkül. Pláne hogy a munka törvénykönyve mint tudjuk nem a munkavállalónak kedvez. Finoman éreztetik veled hogy nem kívánatos személy vagy. Ha valahonnan elmész vagy kirúgnak oda soha többet nem szabad vissza menni. Ha kirugnak nyeld le ne tegyél semmit mert nem jó végkimenetele lessz. Hidd el nekem jobb nem bolygatni mert ha nyilvánosságot kap az ügyed akkor veszélybe kerül az új nemeddel a beilleszkedés is. Egy diák munka nem ér ennyit sőt még egy rendes sem. Jól gondold át én nem tenném néha sajnos jobb alázattal el kullogni.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 9 éve 2 hónapja #52759

  • olivér22
  • olivér22 profilkép
Sziasztok

Valaki tudna segíteni, hogy ilyenkor mit csináljak?? 2014.nov.12 én adtam be a nem es névváltási kerelmem azóta semmi válasz az emmi nél érdeklődtem azt mondták hogy dec 12 én elkuldték a bahnak. Ők meg azt mondták nem érkezett meg. Mult hetfő a hölgy nyugtatott engem hogy megsürgetik és elküldetik a minisztériummal mégegyszer. Ma a minisztériumot hivtam nem volt olyan kedves a nő ismételte hogy dec 12 en elkuldték és át is vette a bah tehát sanszos hogy nem küldtek el ismét. A baht meg nem érem el egy telszámon sem. Csak kicsöng de nem veszik fel. Ilyenkor mit tudok tenni ha elkeveredett a papir és basznak rá?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 9 éve 2 hónapja #52762

  • Mmsatone
  • Mmsatone profilkép
Hűűű ilyen ilyesztő a dolog, én is dolgozok és állandóan dicsérnek, minden héten nagyon sokat túlórázok hétvégén. Azért is dolgozok így, hogy ne küldjenek el... de akkor ezek szerint elfognak? Mondjuk egy amerikai cég leányvállalatánál vagyok, itt Budapesten és nagyon sokan dolgoznak itt. Remélem eltudok majd vegyülni ... Nagyon tetszik a hely és nem akarom hogy kirugjanak :(
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 9 éve 1 hónapja #52809

  • adam89
  • adam89 profilkép
Sziasztok. Egy elég ostoba kérdésem lenne. Beszereztem minden papírt ahhoz, hogy elindítsam a névváltoztatást. Viszont nem tudom honnan szerzem be a kérvényt amit majd a minisztériumba küldök -.- ja, és én Simon Lajos doktorúrnál jártam, aki Jekkel Éva pszichológussal kiállították a szakvéleményem, viszont a hölgy neve nem szerepel a papíron. Csak a diagnózisa. Most akkor keressek fel még egy klinikaiszakpszichológust? Vagy ez is elég. A doki szerint nem kell más, csak ez meg a nőgyógyászati lelet. De nem szeretnék pofára esni.

Előre köszönöm a válaszokat
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 9 éve 1 hónapja #52811

Szia!

Mindketten szerepelnek az EEKH adatbázisban, tehát elméletben a szakvéleményeid megvannak. Gyakorlatban a szakvéleményeknek két külön papíron kell lennie, és le kell lennie pecsételve, mert a pecsétet nézik. Ha nem így van, akkor menj vissza Simonhoz, és harcold ki tőle, hogy így legyen megoldva.

A névváltási kérelmet, és a hajadon családi állapotodról szóló nyilatkozatot Neked kell megírnod. Mintának itt van az a kérelem, amivel anno. én adtam be a névváltásomat. (Természetesen te a nő-t akarod férfi-re kijavítani.)

Névváltási kérelem

A névváltási kérelem elbírálása 3 hónap. Kérlek, a kérelem feladása előtt nézz át a mellékletek közül MINDEN pontot. A nem-és utónévváltás költsége 3000 Ft.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: MoonEyes

Nem jogi elismerése 9 éve 1 hónapja #52813

  • adam89
  • adam89 profilkép
Köszönöm az infót!
Hát akkor nincs más mint hogy ezt elintézzem a dokival. Mert sajnos egy papíron van az egész egy pecséttel..
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 9 éve 1 hónapja #52814

Sziasztok! :) Én 18 éves MtoF vagyok, még a kezdetek kezdetén... Érdeklődni szeretnék, hogy körülbelül mennyi pénzre van szükségem a szakvéleményekre összesen? Kiket ajánlotok nekem a legjobban? Előre is köszönöm a válaszokat, Szép estét nektek! :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 9 éve 1 hónapja #52816

<OFF>
Kérlek, a szakvéleményekről a pszichológus, pszichiáter topicban érdeklődj!

A szakvélemények árai (2014. évi)
  • Dr. Simon Lajos - Pszichiáter - 20 000 Ft
  • Wéber Katalin - Klinikai szakpszichológus - 24 000 Ft
  • Dr. Tolnai Valéria - Pszichiáterv - 38 000 Ft

Ha gyorsan akarsz túlesni a névváltás csodáin, akkor a Wéber-Tolnai párost ajánlom Neked, mivel Simon doktor úr hírhedt arról, hogy hónapokig feltart.

Vidéken egyre több helyen fellelhetőek TB-s orvosok is, tehát megpróbálkozhatsz a területileg illetékes TB pszichiátriával, viszont csak győzd kivárni.

Sok szerencsét az Utadhoz!
</OFF>
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 9 éve 1 hónapja #52819

Köszönöm szépen az információkat! :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 9 éve 1 hónapja #52822

Ha jól értem, az EMMI legfrissebb (2014. decemberi) álláspontja szerint a külföldről történő névváltoztatáskor egyenesen nekik kell postázni a kérelmet, nem a konzulátuson keresztül:
Megtisztelő megkeresése vonatkozásában az Emberi Erőforrások Minisztériumának Egészségpolitikai Főosztálya az alábbi tájékoztatást adja.

Nem és név megváltoztatására vonatkozó eljárás során a szükséges szakmai vélemények tekintetében a hazai eljárásrendnek megfeleltethetően fogadunk el külföldi szakorvosoktól, egészségügyi szakemberektől származó szakvéleményeket az alábbiak szerint:

§ egy pszichiáter szakorvos által készített szakvéleményt, amelyben alátámasztott a transzszexualizmus diagnózisa; továbbá a szakorvos állásfoglalása, hogy a nem megváltoztatás engedélyezését javasolja

§ egy klinikai szakpszichológus szakvéleményét

§ ezen kívül a Kérelmező született nemének megfelelően nőgyógyász/urológus szakorvos szakvéleményét.

Amennyiben egy külföldi egészségügyi ellátó rendszeren belül nem gyakorlat, hogy egészségügyi tevékenységet folytató, klinikai szakpszichológus szakember részt vegyen transznemű emberek ellátásában, tehát az adott országban nincs mód a hazai klinikai szakpszichológus szakvéleménynek megfeleltethető szakvélemény kiadására; akkor két pszichiáter szakorvos fentiek szerinti szakvéleménye szükséges a nőgyógyász/urológus szakvélemény mellett a kérelem benyújtásához.

Tisztelettel kérjük, hogy e szakvélemények eredeti példányát vagy hiteles másolatát fordításokkal csatoltan a nem és név megváltoztatásának engedélyezésére irányuló kérelem dokumentumaiként a Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal Állampolgársági Igazgatóságához (levélcím: Budapest Pf. 314/24. 1903) nyújtsa be.

Javasoljuk, hogy az anyakönyvezés, illetve a kérelem formai követelményeivel kapcsolatban előzetesen keresse meg az Igazgatóságot.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Oldal elkészítésének ideje: 0.324 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook