Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Nem jogi elismerése

Nem jogi elismerése 10 éve 8 hónapja #49337

Mui és Ivo, fogadjátok az én gratulációmat is! :kiss:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 10 éve 7 hónapja #49780

Sziasztok :)

Az lenne a kérdésem, hogy ha megvan a az összes papírka akkor 18 év alatt lehetséges a nénáltoztatás?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 10 éve 7 hónapja #49781

Darx beküldte:
Sziasztok :)

Az lenne a kérdésem, hogy ha megvan a az összes papírka akkor 18 év alatt lehetséges a néváltoztatás?

Szülői jóváhagyáshoz kötött.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 10 éve 7 hónapja #49783

dorys beküldte:
Darx beküldte:
Sziasztok :)

Az lenne a kérdésem, hogy ha megvan a az összes papírka akkor 18 év alatt lehetséges a néváltoztatás?

Szülői jóváhagyáshoz kötött.
Nem, 18 éves kor előtt azzal sem megoldható a nem- és névváltoztatás!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 10 éve 2 hónapja #50800

Egy kicsit kihaltnak látszik ez a topic, de bepróbálkozom. Van-e itt valaki aki mostanában lett túl az iratai kicserélésén? Ha van jó lenne ha rám írna, mert kérdésem akadt.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 9 éve 11 hónapja #51467

  • evanizer
  • evanizer profilkép
Sziasztok,

Akkor már én is bepróbálkozom, bár nem tudom mennyire aktívan olvassa ezt a témát bárki is (sejtem, hogy nem nagyon).

Szóval hamarosan ott tartok, hogy fel kell adnom postán az összes szükséges papírt, ésatöbbi... Ezzel kapcsolatban érdelődnék, hogy van-e esetleg valaki, aki már túl van ezen és eltudná-e nekem akár privátban mondani, hogy mik azok a dolgok, amik mindenképp bele kell hogy legyenek írva a névváltoztatási kérvénybe?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 9 éve 11 hónapja #51470

  • Szigmund
  • Szigmund profilkép
Szia Evanizer!

Milyen névről milyenre szeretnéd, anyja nevem személyi szám, ezek a mindig kellő hivatalosak. Írd rá miket csatolsz, Rakd bele a születésit a szakvélemény, lelet, illeték bélyeg. És családi állapotról is nyilatkozni kell a kérelemben, a nélkül nem fogadják el, itt írják hogy kell családit írni:
transvanilla.hu/nemvaltoztatas/nemvaltoztatas

Egy kalappal! ;)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 9 éve 11 hónapja #51491

Sziasztok!

Nemváltáskor a teljes nevemet szeretném megváltoztatni. A keresztnév elég szépen tárgyalva van, tehát az lenne a kérdésem, hogy tud-e valaki valamit a vezetéknévváltásról, tehát:
  • Van ugye a névváltós kérelem, azoknak akik nem akarnak nemet váltani. Viszont ezen lehet vezeték-és keresztnevet is. Kérdésem, hogy próbálkozott-e már valaki ehhez egy nemváltási kérelmet csatolni?
  • Vezetéknév váltás után megmarad-e az anyakönyvben az eredeti vezetéknév nyoma, vagy ez is törlődik, mint a többi régi adat (születéskor jegyzett nem, név)?
  • Kell-e várni a vezetéknév és a keresztnév váltása között?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 9 éve 11 hónapja #51494

Szia! Az anyakönyvi hivatalban kérheted a vezetéknév változtatást 10000Ft-os illetékbélyeg ellenében, miután megérkezett az új anyakönyvi kivonatod. Ha nem sért családi vagy egyéb érdeket, megadják. Kb. egy hónap az átfutási ideje. Érdemes megvárni, amíg megjön, és utána intézni a többi papír cseréjét.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 9 éve 11 hónapja #51495

Starkindler beküldte:
Sziasztok!

Nemváltáskor a teljes nevemet szeretném megváltoztatni. A keresztnév elég szépen tárgyalva van, tehát az lenne a kérdésem, hogy tud-e valaki valamit a vezetéknévváltásról, tehát:
  • Van ugye a névváltós kérelem, azoknak akik nem akarnak nemet váltani. Viszont ezen lehet vezeték-és keresztnevet is. Kérdésem, hogy próbálkozott-e már valaki ehhez egy nemváltási kérelmet csatolni?
  • Vezetéknév váltás után megmarad-e az anyakönyvben az eredeti vezetéknév nyoma, vagy ez is törlődik, mint a többi régi adat (születéskor jegyzett nem, név)?
  • Kell-e várni a vezetéknév és a keresztnév váltása között?

A nemváltási kérelem és a családi név megváltoztatása 2 különböző eljárás és egyszerre nem kérvényezhető.

Családi név megváltoztatásáról bővebben:
transvanilla.hu/nemvaltoztatas/csaladi-nev-megvaltoztatasa
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 9 éve 10 hónapja #51690

Sikerült kicseréltetnem a bizonyítványom az új nevemre. 2000ft illetékbélyeget kéretek a cseréért, nem került semmi többe. Csak úgy leírom hátha valakit érdekel.
Az új bizonyítványra ráírták a csere névváltozás miatt történt. :angry: És ott az előzőnek a száma. Ez mennyire jó így? Nektek ott van, hogy névváltozás miatt adták ki? Mármint aki kicseréltette már.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 9 éve 10 hónapja #51691

  • donnie
  • donnie profilkép
Igen, ezt eddig is ra szoktak irni. Azt nem irhatjak ra hogy nem es nevvaltoztatas miatt tortent. De siman mondhatsz erre barmit, mit tudom en, megvaltoztattad a csalad neved vagy szuleid tonkre tettek a gyerekkorod amiert vmi agyfasz keresztnevet kaptal mint pl Traktor, Vulkan, Fradika es most emberibbre cserelted. Vagy siman annyit mondasz,hogy senkinek semmi koze hozza.

A kellemetlen resze inkabb az,hogy 2012 szeptember elseje ota nem adnak ki hivatalosan kemenylapos bizonyitvanyt, erettsegit, diplomat amennyiben az vmilyen oknal fogva masodpeldany. Tavaly rettentoen probaltam kieroszakolni a volt gimimbol,hogy kemenylaposra csereljek az erettsegimet es a szakmai bizonyitvanyokat. Az istenert se voltak ra hajnaldok, sutott roluk a tudatlansag. Azt szajkoztak,hogy ez olyan mintha leegett volna a hazzal egyutt a bizim is. Hiaba magyaraztam, hogy embeeer ez nem ugyan az.

Vegul felhivtam az oktatasugyi kozpontot vagy tudja fene most epp milyen neven fut. Lenyeg hogy ott egy igen segitokesz holgy vette at az ugyem es gyorsitotta fel az eljarast, viszont kozolte h sajnos tenyleg nem adhatnak ki az iskolak hivatalosan kemenylapos bizonyitvanyokat ( ez nem jelenti azt h vannak ehlyek ahol ultra jo arcok az ugyintezok es bevallaljak......) mert eleg durva buntetessel jar ha lebuknak. Fasz torveny de hat ez van.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 9 éve 8 hónapja #52031

  • evanizer
  • evanizer profilkép
Valaki tudja, hogy pontosan milyen címet kell a borítékra írni a kérelem elküldésénél?

Ezt találtam:

Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium
Hatósági Főosztály
Anyakönyvi osztály
1357 Budapest, Pf.: 2.

De kell ez az egész vajon rá?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 9 éve 8 hónapja #52032

A cím helyes, de a választások után a minisztériumok átszervezése miatt megváltozott a neve, jelenleg szimplán IGAZSÁGÜGYI.
Igazságügyi Minisztérium
Anyakönyvi Osztály
Pf. 2.
1357
transvanilla.hu/nemvaltoztatas/nemvaltoztatas
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 9 éve 8 hónapja #52035

  • Berzerker
  • Berzerker profilkép
Sziasztok. Ha jól láttam, még nem nagyon kapott szót a felsőoktatásban szerzett bizonyítványok cseréje, ill. csak nem sok szót.

Az egri főiskolán végeztem egy 2 éves szakmát. Mivel ez a legmagasabb végzettségem, minden hivatalos helyen ezt kérik, és ez az egyetlen, amit nem akarnak lecserélni.
Már nem is tudom, mivel indokolták, hogy nem tudják, hogy megy ez, vagy ilyesmi...

Emailben beszéltünk, ott akartam megkérdezni, hogy mi kell a kérvényezéshez, de csak rizsa szöveget kaptam, meg hogy majd utánakérdeznek, stb. Az utolsó emailemre már választ sem kaptam. Ez volt az utolsó levelem szövege:

"Felhívtam a Nemzeti Munkaügyi Hivatal Szakképzési és Felnőtt Képzési Igazgatóságot, ahol végül azt mondták, hogy forduljak a vizsgaszervezőhöz, (ez esetben feltételezem, hogy Önökről van szó), mert ott van meg a törzslapom.
Továbbra is kérem Önöktől a bizonyítvány cseréjét, mert fontos lenne számomra. Mivel ez a legmagasabb végzettségem, ez nem csak munkával kapcsolatosan hoz hátrányos helyzetbe, hanem minden egyes hivatalos helyen ezt a bizonyítványt kell bemutatnom, és ezzel együtt igazolni újra és újra magam és a múltam. Ez rendkívül kellemetlen és az információs önrendelkezési jogaim is sérülhetnek."

Erre már nem jött válasz. Nem tudom, hogy küldjek el nekik mindent hivatalos levélben postán (kérvényt-bizonyítványt) tértivénnyel és várjam a visszajelzést, vagy hívjam fel még egyszer, vagy írjam tovább az emailt, vagy az "információs önrendelkezési jogaim sérelmére" alapozva kezdjek valami jogi hercehurcába. Esetleg dobjam ki a bizonyítványomat?
Emiatt a szutyok miatt minden egyes hivatalos helyen (most épp egy új egyetemen, előtte a közmunkás szerződésemben, stb. stb.) minden egyes alkalommal tahó módon odab****ák születési névnek a régi nevemet. Én meg intézkedhetek, hogy húzzák ki. Holott erről még tudniuk se szabadna, nemhogy megjeleníteni.

Tanács? Vagy valaki, akinek van hasonló gondja?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 9 éve 8 hónapja #52036

Szia Berzerker!

Tudunk segíteni.
Kérlek írj nekünk a Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezd a Javascript használatát, hogy megtekinthesd. címre konkrét adatokat, intézményt stb. megnevezve.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 9 éve 8 hónapja #52037

  • Berzerker
  • Berzerker profilkép
Köszönöm, úgy lesz!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 9 éve 8 hónapja #52040

A cím változott!

Bár az Anyakönyvi Osztály címére érkezett leveleket elfogadják még, azokat új címre fogják továbbítani:

Az új cím:
Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal
Állampolgársági Igazgatóság
Budapest
Pf. 314/24
1903

Kérésre ezt az információt az érintett hivatal levelével tudom igazolni. Kérlek, mindig tájékozódj a hivatalnál, mielőtt belevágsz bármibe.

A levelet a gyorsabb ügyintézés érdekében elsőbbségivel, és ajánlottként küldd!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 9 éve 7 hónapja #52148

  • Elmo
  • Elmo profilkép
Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni, mert totál elbizonytalanodtam...Nyár elején Pécsett a pszichiátrián megszereztem a szakvéleményemet, de félek nem elég. Egy klinikai szakpszichológus írta alá, valamint egy egyetemi docens. A háziorvosommal konzultálom le az összes dolgot amit szeretnék, a minap jártam nála azért, hogy elkezdhessük a hormonterápiát, és kapjak beutalót endo-ra. Rögtön intézkedett is, van is doktor aki elvállal, azonban előbb nemet-nevet kell változtatnom, hogy férfiként hormonhiányosnak titulálva kaphassak tesztoszteront. Viszont nem szeretnék emiatt Pestre felmászni, de totál elbizonytalanodtam, hogy vajon most elég lesz-e ez az egy szakvélemény vagy sem?! És szerintetek, ha bemegyek az okmányirodába, anyakönyvi hivatalba ott tudnak segíteni? Vagy ezt csak Pesten érdemes?
Köszönöm a válaszotokat!!
UI: ha ezt sikerül elintéznem decemberben már kaphatnám is a hormonokat, és annak már nagyon itt lenne az ideje. :)))
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 9 éve 7 hónapja #52155

Elmo beküldte:
Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni, mert totál elbizonytalanodtam...Nyár elején Pécsett a pszichiátrián megszereztem a szakvéleményemet, de félek nem elég. Egy klinikai szakpszichológus írta alá, valamint egy egyetemi docens. A háziorvosommal konzultálom le az összes dolgot amit szeretnék, a minap jártam nála azért, hogy elkezdhessük a hormonterápiát, és kapjak beutalót endo-ra. Rögtön intézkedett is, van is doktor aki elvállal, azonban előbb nemet-nevet kell változtatnom, hogy férfiként hormonhiányosnak titulálva kaphassak tesztoszteront. Viszont nem szeretnék emiatt Pestre felmászni, de totál elbizonytalanodtam, hogy vajon most elég lesz-e ez az egy szakvélemény vagy sem?! És szerintetek, ha bemegyek az okmányirodába, anyakönyvi hivatalba ott tudnak segíteni? Vagy ezt csak Pesten érdemes?
Köszönöm a válaszotokat!!
UI: ha ezt sikerül elintéznem decemberben már kaphatnám is a hormonokat, és annak már nagyon itt lenne az ideje. :)))

Szia Elmo! Hány éves vagy? Kell egy pszichológus szakvéleménye, egy pszichiéteré és egy nőgyógyászati, hogy elkezdheted gond nélkül a hormonozást.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Oldal elkészítésének ideje: 0.356 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook