Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Nem jogi elismerése

Nem jogi elismerése 13 éve 10 hónapja #27597

  • sztella
  • sztella profilkép
Sziasztok!

Elnézést,hogy egyből topik nyitással kezdek. Szeretnék friss információhoz jutni olyan fórumozóktól aki mostanában esett át ezen a procedúrán. Hatósági oldalrol kihez kell fordulni?

Köszönöm!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 13 éve 10 hónapja #27598

  • andreas
  • andreas profilkép
Hali! Nekem nem most volt,de a legutóbbi havernál még ez volt az aktuális.
trans.pinkvanilla.hu/informaciok/nem-es-nevvaltoztatas-menete
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 13 éve 10 hónapja #27600

  • musszancs
  • musszancs profilkép
Szia Sztella!

Én nemrégiben csináltam, november végén adtam be a kérvényt, és valamikor január elején kaptam meg az engedélyt, úgyhogy viszonylag friss a dolog. Nagyjából úgy ment, ahogy itt a transvanillán is le van írva, tehát kell:
1.) egy pszichológusi szakvélemény (úgy tudom klinikai szakpszichológusnak kell lennie, ha valaki máshogy tudná szóljon)

2.) egy pszichiáteri szakvélemény

3.) egy urológusi/nőgyógyászati szakvélemény (mivel te MtoF ts vagy, ezért az előbbi), ez tulajdonképpen nem más, mint egy általános leírás a nemiszervek állapotáról

Ezeket, vagy ezek fénymásolatát csatolni kell, meg az anyakönyvi kivonatodat egy kérvényhez, melyben transzszexualizmusod miatt kéred neved, és nemed megváltoztatását. Meg kell jelölni benne maximum két utónevet, amire váltani szeretnél. Ennek a kérvénynek a keretein belül a vezetéknév megváltoztatására nincsen mód, ha szeretnéd azt is megváltoztatni, akkor az egy külön kérvényezés lesz. Nyilatkoznod kell a kérvényben a családi állapotodról is.
Ezután a kérvényt el kell küldeni az Igazságyi és Rendészeti Minisztériumban, a pontos elérhetőségeket és telefonszámokat megtalálod a transvanillán az információk között. Elég egy kérvényt írnod, mert ők lelevelezik a dolgot az Egészségügyi minisztériummal is. Kábé egy-két hónap alatt küldik ki az engedélyt, és egyben levelet küldenek a születési helyed szerinti anyakönyvi hivatalba is. Őket azért az engedély megérkezte után érdemes lesz felhívni.
Valószínűleg a fenti eljárás még érvényes, remélem segítettem.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 13 éve 10 hónapja #27601

  • sztella
  • sztella profilkép
Köszönöm a gyors segítséget!

Kicsit pirulok hogy itt le volt írva de sehol nem találtam
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 13 éve 10 hónapja #27891

  • the Charming Freak
  • the Charming Freak profilkép
info:

a Nem- és névváltoztatással kapcsolatban érdeklődni lehet a következő számon:
06-1-79-55-198

felhívtam a régi számot, ami itt az oldalon fenn van (http://trans.pinkvanilla.hu/informaciok/nem-es-nevvaltoztatas-menete), és ott mondták be, hogy erre módosult. gondoltam, szólok ;)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 13 éve 10 hónapja #27918

  • sztella
  • sztella profilkép
Köszönöm a számot

Egyébként megpróbáltam az EÜM Egészségpolitikai Főosztályánál az ügyfélszolgálatot nem igen értették mit szeretnék

Már csak az nem világos a számomra hogy a szükséges vizsgálatokhoz ki adja a beutalót?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 13 éve 10 hónapja #27919

  • anonymus
  • anonymus profilkép
Itt nincs beutaló, megyünk ahogy tanultuk. Vagy a körzetileg illetékesekkel kell próbálkozni, az kétesélyes, de főként maszek a járható út.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 13 éve 10 hónapja #27936

  • Pinky
  • Pinky profilkép
Beutaló: attól függ, hogy hová akarsz menni. Sok szakrendelés beutaló nélkül is fogad, a többire meg adhat a körzeti orvos is. Miről van szó pontosan?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 13 éve 10 hónapja #27958

  • sztella
  • sztella profilkép
A pszichológusi, pszichiátriai és az urulógiai szakvéleményről.

Érdemes magánhoz menni?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 13 éve 10 hónapja #28010

  • Pinky
  • Pinky profilkép
Pszichó: én magánnál voltam mind a kétszer, kb. 60e forintom bánta, de látszott, hogy érti a dolgát. Az egyik barátnőm Debrecenben lakik, ő az Sztk-ba ment, a Kedvenc Kovács doktor úrhoz (muszáj így írni, ennek már kultusza van felénk). A doki közölte, hogy hááát, várni kéne két hónapot, hogy komolyan gondolja-e, nehogy meggondolja magát útközben. Hozzátenném, hogy a hölgy éppen jegyben jár, és nem nagyon mutatkozik férfiként sehol sem. Eléggé possible lett.
Urológia: onnan semmi komoly nem kell, csak hogy nincs semmi fejlődéses elváltozás odalent, a herék leszálltak, ilyenek. Azt egy sima sztk-s doki is megírja (ha tudja, hogy mit kell írni).
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 13 éve 10 hónapja #28031

  • kynkus
  • kynkus profilkép
Musszancs a vezetéknév nem változtatható egyszerre? Hmm pedig úgy egyszerűbb lenne...ennek utána járok,ne utolsó pillanatban derüljön ki,ez nem jó hír....
Freak köszi a telószámot! :appl:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 13 éve 10 hónapja #28251

sziasztok!
én a névváltoztatásos dologgal kapcsolatban annyit szeretnék még hogy... valaki nem tudna nekem ajálani egy jo pszichológust és egy jó pszichiátert? sose voltam még egyikél sem azt sem tudom merre induljak.. előre is köszi
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 13 éve 10 hónapja #28252

Fetoma20!

Itt találsz infot pszichológusokról, pszichiáterekről akiket nyugodtan kereshetsz: trans.pinkvanilla.hu/informaciok/hazai-o...ogusok-pszichiaterek

Valamint a transzszexuális út topikban sokszor esett már róluk szó, ott tudsz bővebben informálódni.

Más orvosokhoz is fordulhatsz természetesen, csak akkor magadnak kell meggyőződni arról vállal-e ilyesmit és transzbarát-e a hozzáállása
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 13 éve 10 hónapja #28253

Szia!


trans.pinkvanilla.hu/informaciok/hazai-o...ogusok-pszichiaterek



Én személyesen Nagy Gertrúdnál voltam pszichológusiért, nála a mostani tarifa 20000 Ft. Pszichiátriai véleményt én ingyenesen szereztem be, de az mindig lutri, nem mindenkinek van ilyen szerencséje.
A legtöbben dr Tolnai Valériához mennek a pszichiátriai véleményért, ő viszont nem olcsó mulatság, minimum 35000, ha nem rendel vissza, de erre nem nagyon érdemes építeni, mert ahogy elnézem vissza szokta hívni az embereket további vizsgálatokra, és az ha jol emlékszem mindig további 8000 ft.
Sok szerencsét! ;)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 13 éve 10 hónapja #28256

  • musszancs
  • musszancs profilkép
kynkus írta::
Musszancs a vezetéknév nem változtatható egyszerre? Hmm pedig úgy egyszerűbb lenne...ennek utána járok,ne utolsó pillanatban derüljön ki,ez nem jó hír....

Sajnos nem lehet egyszerre változtatni, én is akartam, de nem megy. Az egy teljesen külön kérvényezési procedúra
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 13 éve 10 hónapja #28257

  • musszancs
  • musszancs profilkép
Én személyesen Nagy Gertrúdnál voltam pszichológusiért, nála a mostani tarifa 20000 Ft.

Eszerint a Gertrúd tiszteletdíja most már gyorsabban emelkedik, mint a benzin ára. :laugh:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 13 éve 10 hónapja #28271

köszönöm a segitségeteket :)
még egy valami lenne amivel nem vagyok tisztában.. ha most elkezdem ezt a procedurát.. pszich. stb.. körülbelül mennyi idő mire megjön a válasz a névváltoztatásról? és ha megvannak a papirok ( pszic. véleménye stb.) akkor már biztos h el is fogadják a kérvényt? általában elszokták? ha valaki tud erről valamit kérem jelezze..
ja és még valami.. ahhoz h valaki hormonokat szedhessen szükséges elöbb a névváltoztatás véglegesitése? v előtte, közbe is lehet?
előre is köszönöm
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 13 éve 10 hónapja #28272

  • Endee721
  • Endee721 profilkép
A minisztérium kb. 1-3 hónap között válaszol, engedélyez.
Ha a papírok szerint TS vagy biztos nem kötnek bele.
Elméletben névváltoztatást kell a hormonhoz, nálatok fiúknál általában ahhoz is kötik, hogy el legyen távolítva a belső ivarszerv.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 13 éve 10 hónapja #28277

  • sztella
  • sztella profilkép
Ami nekem nem volt teljesen egyértelmű és nehezen értettem meg:

M2F esetben a HRT a névváltoztatás előtt megkezdhető a psziszhiátriai és a pszichológusi szakvélemémy birtokában.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 13 éve 10 hónapja #28279

köszi az infót:) holnap meg is probálom elérni Nagy Gertrúdot, akit ajánlottatok.. nagyon régen vágyom rá h végre fiú nevem lehessen és ha elkérik a papirjaim ne nézzenek rám ugy ahogy eddig.. meg férfiasodni is szeretnék már ezért kéne a hormon..egyébként a mell mütéten már túl vagyok.. ahogy betöltöttem a 18at és lehetett levetettem.. most pedig szeretném elinditattni a nevem megváltoztatását és a hormonokat elkezdeni szedni.. csak h tudjatok rólam valamit ha esetleg valakit érdekel.. mert még csak ma regisztráltam ide.. és máris rengeteg hasznos infót kaptam töletek..köszönöm:)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Oldal elkészítésének ideje: 0.277 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook