Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Transz út

Transz út 7 éve 5 hónapja #59002

  • Fenrir
  • Fenrir profilkép
Sziasztok!
Bátorkodom egy kicsit beszélni magamról :)
FTM vagyok, az én coming out-om körülbelül 3 évvel ezelőtt volt, amikor még gimnazista voltam. Nekem a testvérem jött rá a dologra és közölte apámmal, aki egyedül nevelt/nevel.
Elég nehéz időszakokon mentem keresztül, folyamatos feszültség, megvonások ha pl leszorítót használok vagy vásárlásokkor veszekedések stb. (kaptam azért ütéseket is néha ^^")
Azóta elértem azt, hogy nem tudom hány pszichológus meghallgatott, vmint pszichiáter is és apám végül elfogadta, hogy ez ellen nem lehet mit tenni. Az öltözködésem teljesen megváltozott végre, sok ember fiatalemberként/fiatalúrként szólít, ergo sokan tényleg fiúnak látnak, aminek nagyon örülök, ellentétben az apámmal. A korosztályomban vannak, akik megkérdezik h mi vagyok, persze ilyenkor azt mondom h fiú, ha a helyzet igényli elmondom a szitut/ha barátokká válunk. Ami hátrány, hogy átlag alatti magasságom van, az arcom (szerintem) elég lányos, és a leszorítóval se tudok elérni tökéletes eredményt, főleg nyáron :c + a hangom ami árulkodó sokszor.
Jelenleg álláskereső vagyok, nyáron érettségiztem, névváltoztatás ügyben intézkedek. Sajnos ez nem sok sikerrel van még egyelőre, pszichiáteri engedélyem kipipálva, viszont 2 nőgyógyász is elküldött engem ezzel a dologgal, szóval ezügyben bajban vagyok. Ami a szakpszichológusi engedélyt illeti, abban a pszichiáterem lehet hogy tud segíteni, ha nem akkor az is necces lesz.
Pénzügyileg egyáltalán nem vagyok támogatva sajnos, így azért nekem kell megdolgoznom, de már majdnem 2 éve gyűjtöm a lóvét, szóval nem a nullán vagyok :3
Szerelmi témában elég szerencsétlen vagyok: először azért hagytak ott, mert nem voltam "igazi fiú", aztán azért, mert az illető azt hitte, hogy megváltozok, mert neki igazából lány kell. Utána elvileg nem a transzneműségem miatt hagytak ott de hát ki tudja, mi az igazi ok xd
Nemrég megismertem egy srácot, aki szintén FTM, velem egyidős és ugyanazt a fiúnevet használja, amit én. Elég vicces volt elsőre, azóta beszélgetünk, csak elég messze lakik tőlem.

Aki tudna esetleg Szegeden nőgyógyászt ajánlani, aki nem küld el melegebb égtájra azt megköszönném! Valamint mellkas műtéthez is örülnék, ha kapnék nevet, hogy kit ajánlotok! :) (habár ott MÉG! nem tartok sajnos :( )
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 7 éve 5 hónapja #59003

Az átlag alatti magasság mit jelent pontosan?
Bizonyos keretek között az is kezelhető.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 7 éve 5 hónapja #59004

  • mercike8
  • mercike8 profilkép
Igen kezelhető Kínában. eltörik a csöves csontokat lábakban karokban és egy szabályzót tesznek fel mindenhova. Rendkívül fájdalmas igen költséges,mindössze 5-6 centit lehet így nyerni. Ennek ellenére sokan vállalják.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 7 éve 5 hónapja #59005

  • Fenrir
  • Fenrir profilkép
jana1:
158cm-t.
ez úgy tudom a még a női átlagmagasság alatt is van, mivel az 162-163 cm. legalábbis az én információim szerint :/ (a fiúké meg 170-172cm asszem)
ez lányként nem is lenne akkora probléma, de fiúként elég gáz, amikor szinte mindenkire 60 fokos szögben kell felnézni, hogy lásd. plusz a gyerekosztályon a vásárlás ruhák és cipők terén is... elég kellemetlen XD
mercike8: igen, tudok erről a lehetőségről, viszont nem hinném h nekem lenne valaha annyi pénzem, hogy a FTM műtétek után még arra is legyen pénzem xd plusz én őszintén nem bízok ebben a dologban 100%osan, ki tudja milyen problémák bukkannak elő évek múlva. :/
az a baj hogy 4-5 éve nem növök semmit, nem hinném hogy ez változna sajnos. :(
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 7 éve 5 hónapja #59006

  • mercike8
  • mercike8 profilkép
Vannak alacsony pasik nem előnyös de ez van a növés sajna nem szabvány. Ugyanúgy mint a személyiség. A többi minden más igen!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 7 éve 5 hónapja #59007

  • Fenrir
  • Fenrir profilkép
persze, csak hát mégis zavaró, amikor 10-12 évesnek néznek, miközben durván 2 hónap és 19 leszek xd
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 7 éve 5 hónapja #59008

  • mercike8
  • mercike8 profilkép
Nem tudom talán van olyan valami hormon készítmény amely az agyalapi mirigyre hat és növekedést eredményez. De az nagyon veszélyes nem szabad játszani az agyalapi miriggyel. A fiúknál az ösztrogén állítja le fokozatosan a növekedést. A fiúk 26 éves korukig nőnek lányokra ez nem jellemző max 18 éves korig befejeződik a növés. A legtöbb esetben 16 éves kor. Ez az egyik fő tényező a másik pedig szülői örökletesség a magasság. A mai fiatal lányok zöme magasra nő kitolódtak a folyamatok a nőknél. A sok különböző vegyi anyagoknak köszönhetően sokat változtak a folyamatok mint kb 25 évvel ezelőtt.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 7 éve 5 hónapja #59009

  • Fenrir
  • Fenrir profilkép
én is úgy tudom, hogy van ilyen készítmény, ami segít a növekedésben, de elvileg azt a növekedés befejezte után veszélyes szedni, mert nem magasságilag hozza a növést, hanem pl végtagokat nagyobbít meg. :/
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 7 éve 5 hónapja #59016

Szia Fenrir!

Ott van Tom Cruise, Napoleon vagy Silvio Berlusconi... ők sem a langaléta testmagasságukról híresek, ahogyan én sem.
Jómagam vastagtalpú cipővel, és 4-5 centire felzselézett séróval "növelem" optikailag a magasságomat. A termeted miatt sose fájjon a fejed. B)
Ja és majd a tesztótól idővel érettebb külsőd lesz, már nem sokáig fognak gyereknek nézni. B)
Amúgy írtam privátban.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 7 éve 5 hónapja #59018

  • Fenrir
  • Fenrir profilkép
szia Arisztid!
igen, de legalább elérném azt a nyamvadt 160at :'DDD am az lehetséges h a hormontól nőjj is vmennyit? mmint minimálisat?
igen igen, olvastam és válaszoltam is, köszönöm :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 7 éve 5 hónapja #59019

Nem fog a testmagasságod változni, mert 19 évesen már lezárultak az epifízisfugák. A növekedési hormon ilyenkor már csak akromegáliát okozhatna. A 158 cm-es testmagasság egyáltalán nem férfiatlan, ( azt is gondolhatják az irigyek, hogy kicsi ember nagy bottal jár) Vastag talpú cipőben meg lehet a 160 cm. Jó pár trükkel férfiasabbá teheted a külsőd, pl jól választott hajviselettel, ruházattal, arcszőrzettel, kisportolt testalkattal. A férfiasnak ítélt mozgásformák és szófordulatok durva erőltetésével csínján érdemes bánni, mert megmosolyogtató lehet mások szemében. Idővel kialakul úgyis a saját természetes férfias stílusod.
A tesztoszteron hatására számíthatsz kisebb mértékű kézfej, lábfej növekedésre ( egy számmal nagyobb cipő szükségességére), az izomzat növekedésére, az arccsontozat erőteljesebbé válik, az orr is nő.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 7 éve 5 hónapja #59021

  • Fenrir
  • Fenrir profilkép
hát én eleve ha cipőt veszek igyekszek olyat választani, aminek vastag talpa van (pl. amit legtöbbször hordok az pl +3-4cm, és egyáltalán nem látszik rajta, főleg ha hosszúnadrág eltakarja, hogy meddig ér a lábam benne)
nagyobb méretű cipő jó hír, mert legalább nem kell azon aggódnom, hogy talán lesz rám jó 40-es cipő, ha nagy mázlim van :D
amúgy olvastam valahol olyat, hogy jó 2 pszichiáteri (nyilván külön személytől) és egy nőgyógyászati engedély. ez igaz vagy csak szakpszichológus engedély elfogadott 3.ként?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 7 éve 4 hónapja #59355

2016. december 17. - Transvanilla tea- és klubdélután

A hideg téli napok között meleg teával, kávéval és rágcsálnivalóval várunk, ha kötetlen beszélgetésre és/vagy társaságra vágysz.
transvanilla.hu/hirek/2016-december-17-t...a-tea-es-klubdelutan
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 7 éve 2 hónapja #59813

2017. február 25. - Transvanilla önismereti csoport UPDATE

Várunk Várunk benneteket szeretettel! <3
Jelentkezzetek! Osszátok! Terjesszétek! ;)

transvanilla.hu/hirek/2017-februar-25-tr...ereti-csoport-update
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 7 éve 3 hete #60353

  • JaliDaliMoni
  • JaliDaliMoni profilkép
Határait feszegeti a britek egyik kedvenc műsora: az eddig több mint száz adást megélt Britain's Next Top Model új évadában ugyanis - most először - egy transznemű versenyző is szerencsét próbál.

Írja a Bors. Nem tudom miért számítana egy transznemű tv szereplése határ feszegetésnek egy olyan országban ahol már melegházasság is van? Saját országuk kormányából/társadalmából indulnak ki gondolom, de ez a hozzáállás itt nem állja meg a helyét. Ez itt Britanniában nagyon messze van a "határok feszegetésétől".
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 7 éve 3 hete #60355

Akkor a vacsora csata (come dine with me) is feszegeti a hatarait. Mindig van benne meleg pár. Mégsem tüntettek miatta. Jajj hova jut ez a világ így??
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 7 éve 3 hete #60359

@Fenrir:
A régi szabvány szerint a második engedélynél ott volt, hogy "klinikai szakpszichológus, vagy pszichiáter". A jelenleg érvényes szabványból a vagy-ot kivették. A pszichiáter viszont erősebb, mint a pszichológus, tehát érdemes rákérdezni a BÁH-nál, főleg, ha a második engedély formai szempontból megfelel.

@JaliDaliMoni:
A Bors bulvárlap, fő funkciója az "olvasottság", ezáltal a profit növelése álhírek, illetve "klikkvadász" "hírek" közlése által. A határok feszegetése Mo.-n értendő, az ottani bors ezt finomabban hozza le. Mo.-n a reakció garantált: "Ott már ilyet is lehet? Tényleg hanyatlik a nyugati társadalom." A melegházasság pedig nem jelenti automatikusan a transz* jogok elismerését. Jelenleg Európában a Transsexuellgesetz Magyarországon az egyik legjobb.

Ami a határok feszegetése, az, hogy a Britain's Next Top Modelben egy nyíltan transz* feminin személy felveszi a harcot a cisznőkkel szemben.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 7 éve 3 hete #60360

JaliDaliMoni beküldte:
Határait feszegeti a britek egyik kedvenc műsora: az eddig több mint száz adást megélt Britain's Next Top Model új évadában ugyanis - most először - egy transznemű versenyző is szerencsét próbál.

Írja a Bors. Nem tudom miért számítana egy transznemű tv szereplése határ feszegetésnek egy olyan országban ahol már melegházasság is van? Saját országuk kormányából/társadalmából indulnak ki gondolom, de ez a hozzáállás itt nem állja meg a helyét. Ez itt Britanniában nagyon messze van a "határok feszegetésétől".


Ha előre megmondják egy helyzetről, hogy az határfeszegető lesz, akkor az emberek ezt magukban már előre így fogják érezni, nagyobb lesz az érdeklődés.

Milyen típusú szövegre kapják fel többen a fejüket?

Határait feszegeti a britek kedvenc műsora, mert hoppá! egy korábban férfi, de most már nő, transznemű szépségkirálynő próbál szerencsét a valóságshow-ban. Állítása szerint nincs még egy olyan nő, mint ő, ezért szinte máris zsebében érzi a győzelmet. A botrány borítékolható, a briteken a világ szeme. Nem várt nézettség megugrásra számít a csatorna, ahogy lapunk is, emiatt dupla példányszámmal készülünk. Előre elnézést kérünk olvasóinktól, ha ez sem bizonyul majd elegendőnek.

Vagy:

a briteknél már a sokadik valóságshow vetítésére kerül sor és már megint rám osztották, hogy erről kényszerüljek írni. Hozzák a megszokott papírformát. Újfent 12 lány indul benne, ahogy eddig, igaz, most lesz köztük egy transznemű hölgy is. Azonban az emberek számára ez ugyanolyan megszokott, mint ahogy elmennek a friss melegházasok mellett az utcán. Őszintén, ha magukba néznek, jobban érdekeli Önöket a műsor ettől a versenyzőtől, ha felvilágosultak és tudják, hogy a természet megnyilvánulásai sokszínűek?!..
Valószínűleg erről is hamar elkapcsol majd a nagy átlag a meccsre, ha nem várt izgalmakat szeretne.


Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 6 éve 9 hónapja #60476

Sziasztok!
Elég kihaltnak tűnik a fórum, minden téma több hónapja kapott utoljára hozzászólást. Azért érdemes még ide írni "kezdőként"? 25 éves m2f vagyok, de még csak az elhatározás van meg (az mondjuk jó régóta, csak a családtól való függetlenedés elhúzta a dolgot).
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 6 éve 9 hónapja #60477

Szia!

Vannak fészes csopik, ahol mostanában a közösség beszélget. Személy szerint nem ismerek egyet sem, mert a fész személyesabb, mint ilyen-olyan accountok (főleg, ha a fejvadászok, vagy a hr nézi) de ha neked ez belefér, vagy van kamu fészed erre a célra akkor érdemes körülnézni.

Az életkorod miatt még ne aggódj, nincs semmi veszve. A témában már előttem többször leírták az első lépéseket, a pontos menetüket, javaslom, olvasd végig a topicot. Orvosok témakörben (F64-hez) kérlek, használd a TransVanilla oldalát.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Oldal elkészítésének ideje: 0.441 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook