Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Transz út

Transz út 8 éve 2 hete #55642

  • the Charming Freak
  • the Charming Freak profilkép
nekem a háziorvosom mindenre adott beutalót, amire Gasztonyi elküldött, szóval nem igazán értem, a tied miért ne tudna beutalni. bár decemberben kértem időpontokat és most állok úgy, hogy megvan minden, de mind mehetett TBre. nem tudom, kérdezz rá még egyszer. sajnos más utat én nem tudok

most nézem, hogy nekem is ezt írta rá Gasztoyi :laugh: úgyhogy ez valószínűleg ilyen sablonszöveg. nem hiszem, hogy probléma lenne vele
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 8 éve 2 hete #55643

  • PeatBoy
  • PeatBoy profilkép
És te megkaptad már a választ a minisztériumból? Elfogadták így?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 8 éve 2 hete #55658

  • the Charming Freak
  • the Charming Freak profilkép
nem, az enyémen még mindig ülnek és sajnos egy lehetetlenség megtudni, mi hibádzik nekik... nade a lényeg: szerintem tényleg mindegyikre ugyanazt írja, de remélem, betoppan majd hamarosan valaki, aki ezt megerősíti vagy megcáfolja

szvsz írj mailt Gasztonyi asszisztensének, vagy hívd fel telefonon és kérdezd meg, mindenkiére ezt szokták-e írni! ha igen, akkor oké a tiéd is
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 8 éve 2 napja #56130

Üdv mindenkinek! Segítséget kérnék tőletek! Meg van minden papírom a
névváltoztatáshoz,de az urológiai vizsgálatnál hiába mondtam hogy miért kell és hogy oda kell legyen írva hogy a "nemi átalakító műtétnek orvosi szakmai szempontból nincs ellenjavallata" csak annyit irt oda hogy urológiai teendő nincs szerintetek így elfogadja a minisztérium az engedélyhez teljesen magam alatt vagyok mert akkor megint hetekig várnom kell az időpont miatt és akkor megveszek hogy megint csúszni fog az egész!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 8 éve 2 napja #56131

Vendégek elől rejtve, jelentkezz be a teljes megjelenítéshez.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 8 éve 2 napja #56132

  • ulfhedinn
  • ulfhedinn profilkép
Szia Alexa,

Valószínűleg nem fogják elfogadni. 2015-ben néhányan írták itt a fórumon hogy kapásból visszadobták a kérelmüket, ha ez a mondat szó szerint nem szerepelt a leletben. Nem hiszem hogy azóta jobb lett volna a helyzet. Ha csak az urológiára vársz az amúgy még valószínűleg gyorsabb, mintha a minisztérium visszadobja és utána kell intézned, majd újra elküldeni nekik, amit kérnek.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 7 éve 11 hónapja #56543

  • the Charming Freak
  • the Charming Freak profilkép
ma megkaptam az állandó személyimet B) rögtön mentem vele a bankba, ahol mindenféle fennakadás nélkül javították szépen az adataimat, igényeltünk új kártyát. eddig nem ütköztem akadályokba, de ettől függetlenül persze be fogom szerezni a hatósági igazolást a változásokról, csak nagyon gáznak tartom, hogy ehhez tényleg el kell zarándokolni a születési helyem szerinti anyakönyvi hivatalba...
dehát ez legyen a legnagyobb bajom! ezek már mind kellemes nehézségek
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 7 éve 7 hónapja #58287

  • PeatBoy
  • PeatBoy profilkép
Sziasztok!

Nagyon szükségem lenne a segitségetekre! Most hivtam a BÁH-t, hogy mi van már a névváltoztatásommal és megint elutasitották, mert a nőgyógyász szakvéleményt nem fogadják el. Gasztonyi Zoltántól van a szakvéleményem, ami már háromszor volt javitva, egyszer, úgy, hogy én vettem észre, hogy biztos nem jó, kétszer úgy, hogy elutasitotta a minisztérium. Telefonon keresztül sorolta nekem a nő , hogy semminek nem felel meg. Se formailag, adatok hiányoznak, meg még sorolt vagy három dolgot, de nem emlékszem. A lényeg hogy nem irta eg normálisan a szakvéleményt. :angry: Én meg már fél éve várom, hogy megkapjam az új nevemetés megint elutasították. És a másik ami nagyon felbosszant, hogy nem csak rengeteg idöt vesztettem miatta, hanem 15000 ft-ot is nála kellett hagynom+ utiköltségek. Úgyhogy most fel vagyok készülve, hogy még legalább ennyi lesz egy másik dokinál a költség, de nem érdekel, csak legyen már meg! :(
Kérlek, mondjatok nekem egy olyan nőgyógyászt, aki 200%, hogy olyan szakvéleményt ír nekem, ami jó és megfelel a követelményeknek! Budapesten vagy Szegeden. Már két és fél hónapja kapom a tesztoszteront, már a hangom mélyül rendesen stb. És igy megyek most suliba, meg nyomorék lány névvel. És még kb 3 hónapig így is lesz emiatt.
Annyira megalázó. :( :( :(

Nagyon örülnék, ha minél hamarabb írnátok, mert telnek a napok, és egyre férfiasabb leszek a nevem meg ugyan az mint régen és mire még elmegyek a nőgyógyászhoz, meg a minisztérium elbirálja az esetem minimum két három hónap telik majd el, tapasztalataim szerint.

Előre is köszönöm a segitségeteket!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 7 éve 7 hónapja #58289

  • lynchmood
  • lynchmood profilkép
Szia!
Én Sziller Pétert ajánlanám. Én nem szakvélemény, hanem műtét miatt jártam nála, és nagyon rendes volt. Viszont ez már 2 éve is megvolt, így biztosat nem ígérhetek, de próbáld meg. Magánrendelése van, ilyen elérhetőségeket találtam:
Bartók Béla út 68. I. em. 3.
1114 Budapest, Pest
+36 1 361 1035
Szerintem hívd fel, úgyis az asszisztens veszi fel, és kérdezd meg konkrétan, hogy ilyen ügyben tud-e segíteni a doktor úr.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 7 éve 7 hónapja #58290

Szerintem menj biztosra, és kérj a minisztériumos nőtől írásos utasítást, hogy hogy nézzen ki a szakvélemény, és mi minden legyen benne. Írja le szépen email-ben, te pedig azzal menj el a nőgyógyászhoz. Én nem bíznék abban, hogy magától tudja bármelyik, hogy hogyan kell kinéznie, azért ahhoz nem vagyunk elegen, hogy rutinossá tudjanak válni ebben a kérdésben, főleg, hogy állandóan változnak a követelmények is...
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Estella

Transz út 7 éve 7 hónapja #58372

  • PeatBoy
  • PeatBoy profilkép
Köszönöm a válaszokat. :)
Meggyőztek, hogy maradjak Gasztonyinál, majd felkeresem, ha tudok már valami konkrétat és megkérem, hogy írja újra a szakvéleményt.
Írtam a minisztériumnak, válaszoltak is, de semmi konkrétat, csak amit eddig is tudtam.
Ma majd felhívok egy telefonszámot, hátha ott tudnak mondani valamit.
De most e mellett arra gondoltam, hogy megkérlek titeket, hogy megírnátok nekem, akinek már el lett fofadva minden, hogy a ti nőgyógyász szakvéleményetekre mi volt írva.
Pontosan szóról szóra szeretném látni ( természetesen a személyes adatok kihagyásával ) és ha máshonnan nem kapok választ, akkor ezt venném sablonnak és ezt mondanám Gasztonyinak, hogy írja rá.
Remélem nem nagy kérés és lesz aki segiteni fog. Nagyon sürget az idő, nemsoká szalagavató érettségi, addig mindeképp meg kell, hogy legyen. :(
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 7 éve 7 hónapja #58373

  • PeatBoy
  • PeatBoy profilkép
Ja és még megírom, hogy mit irtak az elutasító levélben..
"Az Ön által becsatolt szülészet-nőgyógyászati egészségügyi dokumentáció orvosszakmai szempontból tartalmában elégtelen, nem felel meg a formai követelményeknek, abban nincs feltüntetve a vonatkozó jogszabályban előírt valamennyi adat, valamint nem azonosítható a szakmára működési engedéllyel rendelkező, vizsgálatot végző egészségügyi szolgáltató."

Remélem tudtok segíteni :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 7 éve 7 hónapja #58374

  • ulfhedinn
  • ulfhedinn profilkép
Szia PeatBoy!

Nekem a következőképp nézett ki a lelet amit elküldtem, és amit elsőre elfogadtak. Magánorvostól kaptam.

Lap tetején az orvos adatai (név, cím, telefon, valami sorsázm amit E-vel jelölt az orvos)

Alatta saját adataim (név, anyja neve, neme, születési dátum, taj-szám, lakícm, állampolgárság)

Személyi adatok mégegyszer (név, nem, taj, születési dátum-hely, cím, telefon, anyja neve, családi állapot, allergiám van-e)

Dátum

Naplószám
Térítési kategória
Ellátás
Status - itt leírta a doki hogy megvizsgált, pontosan milyen vizsgálatot végzett, minden negatív, sine morbo gynec (azaz semmilyen nőgóygászati probléma nem áll fenn)
Diagnosis - U9990 sine morbo (ez a kód és állapot azt jelenti hogy nincsen semmi bajod)
WHO - itt is valami kódszám meg hogy konzílium, vizsgálat
Vélemény: A nemi statust átalakító műtétnek szülészet-nőgyógyászati szempontból akadálya nincs (nagyon fontos, ez szó szerint szerepeljen benne, ez a fétisük)

Orvos neve
orvos azonosítója (az a szám ami a pecsétjén is rajta van)

Pecsét+aláírás
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 7 éve 7 hónapja #58375

  • ulfhedinn
  • ulfhedinn profilkép
ulfhedinn beküldte:
Szia PeatBoy!

amit elsőre elfogadtak

Ja hozzáteszem valamikor tavaly május-június környékén nyújtottam be a kérvényemet szóval lehet azóta kitaláltak 20 másik hülyeséget amibe most már belekötnek. :dry:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 7 éve 6 hónapja #58683

Sziasztok! Olyan problémám van, hogy hónapok óta járok az urológiai szakvéleményemért sikertelenül. Kom-Egom megyében 3 orvosnál próbálkoztam, Pesten egynél, aki magándoki volt, sokat húztuk a dolgokat, probléma volt a vesémmel. Mennyire befolyásolja ez a nemátalakító műtétet? Már nem bánom,ha az nem lehetséges, de szeretnék hivatalos női nevet, mert ez így nagyon kellemetlen így. Valaki tudna segíteni? Kit keressek, mit tegyek?
A másik két szakvéleményem meg van,csak ez hiányzik. :(
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 7 éve 6 hónapja #58684

  • mercike8
  • mercike8 profilkép
A veséid már helyre jöttek teljesen? Ha nem krónikus a vese baj,hanem csak akkutt akkor semmi akadály nincs a nemváltásnál. Krónikus vese betegségnél már gondot okozhat. Dializálásra gondolom nem kell járnod. Akkutt dializálás nem gond ha utánna helyre jöttek a veséid. Fejsd ki a problémát mert így nem lehet tudni miről van szó! Nekem is volt nemváltás előtt két oldali vese gyulladás de felgyógyultam belőle!!!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 7 éve 6 hónapja #58685

Genetikailag van egy minimális vesemedence tagulatom. Volt ct-m meg sok sok ultrahang és egyéb nyalánkságok... Tehát ez krónikus, de problémát nem okoz, kezelni nem kell. Csak van.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 7 éve 6 hónapja #58686

  • mercike8
  • mercike8 profilkép
Ha kezelni se kell akkor nem hiszem hogy lenne akár az srs nek is akadálya. De egy orvos ezt jobban megtudja mondani!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 7 éve 6 hónapja #58715

  • OliverSPIKY
  • OliverSPIKY profilkép
Sziasztok!

Bár valószínűnek tartom, hogy ez a téma felröppent már, én viszont nem vagyok benne biztos, hogy hogyan működik a dolog, úgyhogy úgy gondoltam rákérdezek:
Transzneműként, úgy hogy már hormonkezelésen van az ember lehet véradó/vérplazma adó? És ha nem, pontosan miért nem? :huh:

Előre is köszi a választ.:)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 7 éve 6 hónapja #58778

TRANSZ KUTATÁS

Kedves Kitöltő!

Az alábbi kérdőív kitöltésével jelentősen segíted a munkánkat, hogy felmérjük és dokumentáljuk a transz emberek szülői helyzetét Magyarországon.

A TransParenting projekt során feltérképezzük a jelenlegi helyzetet, arról részletes elemzést publikálunk és az adatgyűjtés után érdekképviseleti tevékenységet folytatunk majd. Az adatgyűjtés jogi elemzés, online kérdőívek, személyes interjúk és csoportos beszélgetések keretében valósul majd meg. A tényeken alapuló érdekképviseleti tevékenység célja pedig a családi kérdésekkel már foglalkozó szervezetek figyelmét felhívni a transz specifikus helyzetekre és információt eljuttatva szövetségeseket keresni a politikai és egyéb döntéshozók körében.

A kutatás célcsoportja azok az emberek, akik nemi identitása vagy nemének kifejezése nem egyezik meg teljesen azzal, ahogyan születésükkor meghatározták azt. Ebbe a körbe tartoznak azok (de nem csak azok!), akik transzszexuális emberként, transznemű emberként, transzvesztitaként/ cross-dresser emberként, nem-binárisként, dzsender variáns emberként stb. stb. stb. határozzák meg magukat.

FONTOS! Ha nincs gyermeked vagy nem is gondolkozol gyermekvállalásban abban az esetben is vonatkozik rád a kérdőív!

Kérjük, töltsd ki az alábbi kérdőívet, oszd meg, lájkold és kérd meg erre további transz ismerőseidet is!
kutatas.transvanilla.hu/index.php/567232?lang=hu&encode=

Köszönjük szépen!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Oldal elkészítésének ideje: 0.510 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook