Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Transz út

Transz út 9 éve 5 hónapja #52377

Hogyan kezelhetné egy transzszexuális ember azt ha a cisznemű párja nem tudja felfogni a depressziót amit érez az ember és neki áll feljebb, illetve azt mondta, hogy egy hisztis kislány vagyok?...
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 9 éve 5 hónapja #52379

Darx beküldte:
Hogyan kezelhetné egy transzszexuális ember azt ha a cisznemű párja nem tudja felfogni a depressziót amit érez az ember és neki áll feljebb, illetve azt mondta, hogy egy hisztis kislány vagyok?...
Transz srácként (ha jól olvasom a profilodon) kislánynak nevez, és még mindig a párod?! O.o

Amúgy láttam erről jó írásokat, de sajnos mind angolul:

www.buzzfeed.com/laraparker/things-you-s...uggling-with-depress

captainawkward.com/2013/01/05/429-430-wh...ssion-is-contagious/

captainawkward.com/2014/08/12/613-how-do...who-have-depression/
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 9 éve 5 hónapja #52380

Úgy, hogy nagyon szeretem... köszi a linkeket :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 9 éve 5 hónapja #52384

Nekem anyám kérdezi egyik nap, hogy van az a lány aki leszedette és közbe mutatja a felső részt... Nézek nagyot. Egyébként ő egy FTM aki már évek óta nemet váltott. Én egy éve... Egy fedél alatt élünk, ennyit a családi megértésről, fel se fogják, hogy mi van...
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 9 éve 5 hónapja #52411

Ki mit tesz, hogy elnyomja depresszióját?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 9 éve 5 hónapja #52412

Vásárolok. :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 9 éve 5 hónapja #52414

Igyekszem megoldani a kiváltó okait és érzelmileg odafigyelni és gondoskodni magamról.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 9 éve 5 hónapja #52420

Sziasztok,

Én egy 27 éves fiú vagyok. Amennyire vissza tudok emlékezni, mindig is éreztem, hogy nem illeszkedek bele a bináris nemi megkülönböztetésen alapuló társadalomba. Ez eleinte - tízen éves koromban - crossdressing formájában jelentkezett. Több ízben is próbáltam megtisztulni, de ezek az időszakok sosem tartottak pár hétnél tovább.

Apám halálával, illetve az egyetemi kollégiumba való elköltözéssel, a kezdeti passzióból viselt női ruhadarabok megjelentek a hétköznapi ruhatáramban. Mára a ruhatáram túlnyomó többségét női ruhák töltik ki. Elkezdtem felfedezni a feminin énem. Munka helyen egyenlőre nem - de a magánéletben egyre többször veszi át a hatalmat az "alteregóm".

Nem vagyok egy kapkodó ember, mielőtt bármilyen döntést hozok, azon rengeteget tépelődök. Most jutottam el addig a pontig, hogy valami drasztikusabb változást hozzak az életemben. (Attól tartok ezt a döntést kicsit későn hoztam meg - bánom is, h nem tettem meg már előbb)

Nos ... szeretnék elindulni a nővé válás rögös útján. De nem tudom mik lennének az első lépések. Olvasgattam útmutatókat, leírásokat, de nem igazán világos hová is kéne először fordulni.

Menjek el egy pszichológushoz/pszichiáterhez?
Bárki jó, vagy csak azok akiket a trarszvanillán megtalálhatóak? (kaposvári vagyok, és a munkám miatt nem igazán tudom hogy-s-mint tudnék feljárni)
Ha el szeretném kezdeni a hormon kezelést, akkor azt a pszichológus írja fel, ha az elbeszélgetések során erre megfelelőnek talál vagy az endokrinológus?

Kérlek segítsetek
előre is köszönöm
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 9 éve 4 hónapja #52438

bobebaba beküldte:
Vásárolok. :)

Az engem is felvidít de sajnos nincs pénz minden nap rá :laugh:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 9 éve 4 hónapja #52439

MoonEyes beküldte:
Igyekszem megoldani a kiváltó okait és érzelmileg odafigyelni és gondoskodni magamról.

Köszi! Ez elgondolkodtató. Mert nem nagyon szeretem magam, illetve depressziós napokon gyakran hányok.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 9 éve 4 hónapja #52441

Szia Csilla!

Magyarországon a HRT elkezdéséhez szükséges 2 db F64.0 diagnózis, amit EEKH engedéllyel (kereso.eekh.hu) rendelkező pszichiáter (2 db) ill. klinikai szakpszichológus (1 db + 1 pszichiáter) adott ki. A fórumot végigolvasva szerencsére több helyen lehet találni vidéken is olyan elfogadó pszichológust/pszichiátert, aki nem csak hogy hajlandó Veled foglalkozni, hanem a szakvéleményt a TB terhére ki is állítja, tehát érdemes érdeklődni a környezetedben! Ha találtál valakit, akár magán- akár állami rendelésen, kérlek oszd meg a fórum megfelelő topicjában, hogy megmutassuk, hogy van még remény vidéki sorstársainknak is.

Ez után el kell menni urológiára, oda a háziorvostól kapsz beutalót. E három papírt birtokában, + 1 nyilatkozattal, hogy nem élsz sem házassági, sem regisztrált élettársi kapcsolatban (vagy mellékelve a válási ill. özvegységi papirokat) 3000 Ft illetékkel beadhatod az utónév- és nemváltást. Az eljárást 3 hónap alatt hajtják végre.

Időközben kelleni fog egy trombózishajlam vizsgálat, egy nagy labor, hasi ultrahang, mell ultrahang, és hormonszűrés: Tesztoszteron, Ösztrogén, Prolaktin, Progeszteron. Ha szeretnél a hivatalos úton járni, akkor a névváltáshoz közel táblázd be a kisműtétedet, és az után NEM SOKKAL az endokrinológiát.

Ezen papirok birtokában, női személyivel, herék eltávolítása után kapod meg az endokrinológiától a HRT receptedet, ami nagyságrendileg 4 mg Estrimax.

Félig hivatalos úton Gasztonyi doktor úr (és vidéken lehet, hogy van 1-2 szimpatikus magán endokrinológus) névváltás nélkül, F64.0-ra (vizsgálatok után) meg fogja adni a HRT-t. Figyelj oda, hogy bár a Doktor Úr 100 mg Androcurt és 8 mg Estrimaxot ír, ezt azért írja fel, hogy sokáig elég legyen a gyógyszer, és ne kelljen hozzá rendszeresen járkálni. Ez a dózis még az ő saját elmondása szerint is ÉLETVESZÉLYES, a HRT szokásos dózisa 50 mg Androcur, 4 mg Estrimax.

A kockázatokról és mellékhatásokról olvassa el <Google a barátod, Wiki a barátnőd>.

Sok szerencsét kívánok az Utadhoz!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 9 éve 4 hónapja #52442

Sziasztok,

Szerintem ez elég hülyén van kitalálva.
Szerény véleményem szerint -és talán ezzel nem vagyok egyedül - de én a műtéti részeket hagynám a legvégére.

Természetes dolognak tartanám a következő folyamatot:
- első lépésként egy pszichológussal/pszichiáterrel való -folyamatos-konzultáció (biztos hogy transz vagy és nem más elmebajból hiszed magad a másik nemhez tartozónak)
- második lépésként jöhetnének a hormonok
- ahogy a hormonok elkezdik kifejteni a hatásukat, már lehet real life tesztet csinálni, és ha működik a dolog, akkor nem/név változtatás
- és végül de nem utolsó a srs műtétek
- esetleg, ha nem vagyunk kibékülve a hormonok által biztosított új külsőnek, akkor még kisebb plasztikai műtétek is végezhetők persze

A magyar törvényalkotás ismételten remekelt. Csak gratulálni tudok a végeredményhez. Az, aki kitalálta ezt biztosra veszem, nem csak semmi köze nem volt a témához, de halvány lila fogalma sem arról, mit jelent egy olyan testbe bezárva élni, mely a 'lélekkel' szöges ellentétben áll.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 9 éve 4 hónapja #52444

Darx beküldte:
Ki mit tesz, hogy elnyomja depresszióját?

Sok-sok animét nézek és mangát olvasok :D Habár néha ha csak rontanak a dolgon és még depisebb leszek -_- DE ez csak az adott mű témájától függ :D Plusz zenehalgatás :D
Látom neked is bejön a kúlos Ichigo... nem tudom hogy ismered is e vagy csak úgy rátaláltál betetted avinak, de ha szereted az akció dús töriket a Bleach-et(amiből az avatárod is van) nagyon tudom ajánlani :D
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: dorys

Transz út 9 éve 4 hónapja #52446

Mivel én az elmúlt egy évben mentem át mindenen hadd mondjam el, hogy F6400 diagnózisra már igen is férfi névvel is lehet hormonkészítményt felírni, nekem úgy jött ki hogy pont megvoltak már a női pappírjaim. Gasztonyi előtt államis dokinál is jártam mert ugye transz fiúknak 90%-al írjak fel a gyógyszereket és nekem is jól lett volna ugy ez, mert az Androcur nem épp olcsó pl. De ők vagy nem adnak semmit, vagy ha el is látnak Szűcs Nikolett meg valami Szabolcs elvileg ellát, de kapsz maximum női hormont amitől melled lehet lesz de egy szőrős mélyhangú torz maradsz és bocsánat hogy ezt írom. Nekem valamiért a patikába 2x is dupla adag androcurt adtak pedig csak 1 volt a receptre írva :side: Szóval én voltam bátor és 100 mgot beszedtem naponta, hadd ne mondjam hogy azóta olyan változások lettek rajtam hogy csak na. Szóval marhaság az egész... Kasztráció pedig, oké jó dolog de rengeteg lány, lányá szeretne alakulni igazi lánnyá nem egy torzzá, és sajnos ilyenkor rosszabb esetben a testükből kell megkeresniük a pénzt. Mert már választás nincs. Én azt is tök értelmetlennek találom hogy rengeteg itthoni ts-nek srs volt mert kibulizható ingyen ill egy kisebb havi fizetés. De mellük nincs , semmi. És nem bántom őket mert vannak igazi nők is akiknek nincs semmi mellük. Na én mikor dupla androcurt szedtem és mellé a napi 4mg estrimaxot úgy megnőtt a mellem hogy full A kosaras lett. Így pici implantátummal is D kosaras cicim lett. Az arcműtétek amik nagyon drágák, ami szerintem legtöbb esetben el kéne, mert én vissza emlékszem hiába hisztiztem 14 évesen hogy lány vagyok a házi gyerek orvosomnál semmit nem tudott tenni pedig mellesleg gyermek pszichológus is volt... Simán el kéne látni hormonnal már tiniket is, mint sok máshol nyugaton. Mindegy így sokat kell küzdeni és még több pénzt összeszedni.. Mert ha egy 14 évesnél elnoymják a tesztoszteront és kap ösztrogént és jó esetben jók az adottságai mint nekem, hogy lányos az arca, kicsi testalkat akkor szebb nő lesz belőle mint a többi iskolatársából. Na ennyi hozzáfűzni valóm van.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 9 éve 4 hónapja #52449

Kira18 beküldte:
Darx beküldte:
Ki mit tesz, hogy elnyomja depresszióját?

Sok-sok animét nézek és mangát olvasok :D Habár néha ha csak rontanak a dolgon és még depisebb leszek -_- DE ez csak az adott mű témájától függ :D Plusz zenehalgatás :D
Látom neked is bejön a kúlos Ichigo... nem tudom hogy ismered is e vagy csak úgy rátaláltál betetted avinak, de ha szereted az akció dús töriket a Bleach-et(amiből az avatárod is van) nagyon tudom ajánlani :D

Kedvenc animém amit már párszor megnéztem végig meg a mangát is olvasom mai napig. ;) De sokszor engem is depresszín hangulatba hoz az anime.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 9 éve 4 hónapja #52453

Azt hiszem en is hasonlo cipoben jartam par evvel ezelott, mint te most, nalam 28 evesen volt az, hogy mar egyre inkabb noi / uniszex ruhakat hordtam es kezdtem eltavolodni a fiu identitastol. Ebben az idoben volt, hogy sokan nem tudtak eldonteni hogy fiu vagyok-e vagy lany, osszesugasok es hasonlo :]

Nekem nagyon sokat segitett, amikor ezen a ponton mar nem birtam tovabb a diszforiat, es elmentem pszichologushoz, aki megerositett abban, hogy ne feljek ugy oltozni / viselkedni ahogy az inkabb noi identitasomhoz illik. Szerencses alkattal / arccal rendelkezem, ezert nehez megmondani hogy eredetileg fiu lennek, viszont ahogy szepen lassan nokent kezdtem elni ugy valtozott masok hozzaallasa, es egy ido utan mar azt nem hittek el, hogy fiunak szulettem. Ebben szerintem sok szerepe volt annak, ahogy finomodtak a mozdulataim, az arcmimikam, illetve amikor egyedul kezdtem lakni es szabadon csajoskodhattam, illetve a tobbszori kornyezetvaltozas, hogy nem azok vettek mar korul, akik fiukent ismertek.

Bar nem tudom hogy szamodra milyen ut lesz a legjobb, de kezdetnek egy jo pszichologus (akinek van tapasztalata a nemi identitas erdekessegeivel kapcsolatban) nagyon hasznos utravalot tud adni :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 9 éve 4 hónapja #52458

  • kreya
  • kreya profilkép
Sziasztok. Elszeretném kezdeni ezt az egész nemváltás dolgot (M2F), de ha hatalmas kétségeim vannak. Sajnos 190cm vagyok, széles vállakkal, elég nagy méretu lábbal. Gondolom ezeket a hormonok nem tudják megváltoztatni. Van valamennyi esélyem, hogy a transition után senkinek ne essen le, hogy mi a szitu?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 9 éve 4 hónapja #52459

Én őszintén megmondom neked, habár rengetegen nekem fognak esni itt a fórumon hogy NEM. Egyszerűen mikor belevágsz mérlegelned kell hogy lesz e belőled normális kinézetű nő. Én láttam már sok transzot , és hát még alacsony pici méretűek között is vannak nem passable lányok. Én korán kezdtem mindig is lányos voltam még is sok pénzt költöttem magamra mire elmentem nőnek, és volt legjobb barátnőm szintén ez aki 17 évesen kezdett hormonokat szedni... Tehát először is pénz kell hozzá amit nem minden transz fog fel, hogy hiába kezdi el a hormonokat kelleni fog minimum cici/puni, lézeres szőrtelenítés, sok esetben ádámcsutka levágása, hangszálműtét, arcfeminizáló műtét ezt valamiből elő kell teremteni. Új ruhatár ha teljesen férfiként éltél , na de ez már csak mellékes. De igen 2-3 millió úgy az egész hogy tényleg 2 éven belül úgy néz ki mikor fel kelsz az ágyból sminketlenűl stb. mint egy nő. Az meg hogy puncit kapnak olyanok is akiknek még hormonos cicijük se nőt, mert ki lehet bulizni ingyen na hát ahhoz gratulálok... Plusz a fájdalom, depresszió, és minden ami ezzel jár, nem egy olyan hú de szép fényes szivárvány ez az egész átalakulás, persze a végén megéri és boldog lehetsz, de mérlegelj hogy lesz belőled normális nő vagy nem, és normális nő alatt nem modeleket értek, csak nőket. És egy nőnek nem igazán szokott 47 es lába és egy méteres háta lenni. Tényleg nem akarok senkit megbántani de olyan életet én nem tudnék élni hogy harcolok hogy nő legyek aztán levágjanak..
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 9 éve 4 hónapja #52460

  • kreya
  • kreya profilkép
Na jó azért nem ilyen rossz a helyzet :DD a lábam 40-45 kozott mozog. 190cm-es lánnyokat pedig ismerek( 3db-ot is). Engem leginkább a széles váll zavar.( a pénz 3/4 amúgy megvan) és csak 25évesen tudnám elkezdeni az egészet( most 18vagyok)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 9 éve 4 hónapja #52461

3. éve élek így, egy éve tudok csak kimenni az utcára smink nélkül és csak 21 vagyok... Egy évig napi 2x kellett friss sminket feltennem, rengeteg póthaj még nem lett elég dús/hosszú hajam. Előtte is lányos vagy szimplán sportos lány ruhákban jártam festettem hajam arcom körmöm 12 éves korom óta, valami oknál fogva volt kis mellem is (strandon mindig szégyelltem) tehát nekem nem egy hirtelen váltás volt, de igen nehéz. Nehéz hogy nem tudsz ott aludni egy fiúnál aki nőnek tekint rád mert reggel borotválkoznod kell vagy le kell szedned a póthajad és kis rövid hajad van. Azokról a férfiakról meg inkább nem mondok semmit akik kifejezetten transz lányokat kedvelnek. Nehéz és nehéz volt mindenen átmennem és habár transzok mondják rólam hogy most de jó nekem milyen passable lettem. Én még mindig a következő arcműtétemen gondolkodom, nehéz nehéz és nehéz. És belevágnék még egyszer sőt 2 évvel előbb is, de nehéz volt. Rengeteget sírtam, gyakorlatilag barátok nélkül maradtam. A férfiaknak nem tudtam hogy mondjam el (mikor már elég szép lettem csak akkor mertem randizni) és folyton igazgatni az iskolában a sminked, elfogadtatni másokkal hogy te már lány/nő vagy. És valljuk be 10-ből 1 transz lány lesz olyan nő, aki a magazinok szerinti szépségideált testesíti meg, de ez már tényleg másodlagos, mert az elsődleges hogy nő legyél. Remélem elgondolkodsz picit, és nem is inkább lebeszéllek, hanem mérlegelj.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Oldal elkészítésének ideje: 0.445 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook