Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Transz út

Transz út 9 éve 10 hónapja #51714

Sziasztok!

Egy igen fontos kérdésem lenne. Ki, hogyan választotta meg a nevét? A választott nevemmel egy éve élek együtt de bizonyos okok miatt elhidegültem tőle. Ki mit csinált? Kihúzta egy cetlikkel teli cilinderből?
Válaszaitokat előre is köszönöm!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 9 éve 10 hónapja #51717

Szia! Szerintem legtöbbünknek belülről, magától jött a név, nem pedig tudatosan választottuk.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet:

Transz út 9 éve 10 hónapja #51719

Nekem is szinte rögtön eszembe ugrott az új nevem, amint belegondoltam, hogy választanom kéne egy újat. Valahogy rögtön egyfajta bizonyossággal éreztem, hogy ez az a név, ami illik hozzám.

Másoktól sokféle történetet hallottam, hogy volt aki pár év alatt akár 3-4 néven végigment mire megtalálta a hozzá illőt. Volt aki megkérdezte a szüleit, hogy minek nevezték volna ha adott neműnek születik (persze ezt csak elfogadó szülőkkel lehet), volt aki pár neki tetsző név közül, amik közül nem tudott dönteni, megkérte a szüleit, hogy válasszanak, volt aki a barátait kérdezte meg, hogy szerintük milyen név illene hozzá. Volt olyan is, aki csak megkérte az ismerőseit hogy hívják egy néven egy ideig, hogy kipróbálja a hangzását és aztán még esetleg más neveket is kipróbált így, míg előbb-utóbb talált olyat, ami megfelelt neki.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: miron

Transz út 9 éve 10 hónapja #51721

Ez jól hangzik, nem is gondoltam, hogy ennyi válaszút lehetséges.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 9 éve 10 hónapja #51723

  • donnie
  • donnie profilkép
csatlakozom az elottem szolokhoz. Nekem is rogton megvolt a valasztott nevem, nem is gondolkoztam rajta, szerintem 2 percet sem. Tudtam, hogy ez tartozik hozzam es kesz. :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 9 éve 10 hónapja #51724

  •  profilkép
donnie beküldte:
csatlakozom az elottem szolokhoz. Nekem is rogton megvolt a valasztott nevem, nem is gondolkoztam rajta, szerintem 2 percet sem. Tudtam, hogy ez tartozik hozzam es kesz. :)
Dettó, nem agyaltam belülről jött hogy milyen névvel azonosulok.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 9 éve 10 hónapja #51734

  • Valamivalami
  • Valamivalami profilkép
Én személyszerint végigmentem több néven is (többet már remélem nem fogok változtatni a hivatalos nemváltásig (a facebook már nem is engedné) :side: ) mire rájöttem arra hogy az eddigieket nem is én/nem is magamnak választottam. Az egyik az excsajomnak tetszett, a másik egy kedvenc filmhős/énekes, és így tovább...

A szülők sok helyen nem olyanok hogy segítsenek női nevet választani, erről én sem tudok nyilatkozni. De szerintem ha elsőre neked sem ugrik be hogy te mindig is .... akartál lenni, akkor a legjobb az ha mindenkitől és minden külső behatástól függetlenül végignyálazod a lehetséges neveket és Te választod ki azt ami Neked tetszik/ami rád illik.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 9 éve 10 hónapja #51735

  • Valamivalami
  • Valamivalami profilkép
A te esetedben férfi nevet, bocsánat. (:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 9 éve 10 hónapja #51737

  • mercike8
  • mercike8 profilkép
Nekem szerencsére nem volt nehéz dolgom. :lol: Kis koromban mikor a gyerek kórházban voltam akkor hívtak egy csecsemőt Mercédesznek. Nekem nagyon tetszett a név én is az akartam lenni csak mint kiderült női név. Az autók is tetszenek plusz a származásom is Német úgy hogy nem volt nehéz dolgom ezek után. A háziorvosom azt mondta miért nem a régi nevem kezdőbetűjével választottam nevet mint például Tünde. Mondtam neki hogy mert nem és kész ja és különben se tetszik a Tünde név.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 9 éve 9 hónapja #51779

Sziasztok!

Lehet tapintatlan és sértő a felvetés és kérdés de nagyon sok ts férfi miért az Alex/Alexander nevet választja?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 9 éve 9 hónapja #51780

  • donnie
  • donnie profilkép
Hat ez szerintem olyan, mint pl minden korosztalynak megvan a maga "tipikus" neve. Apam korabelieknel (50-55 ev) a Laszlo a gyakori, oregapainknal meg mindenki Jozsi,Jancsi,Lajcsi volt :D

Nekem meg rakasra valo Bence es Attila ismerosom van a korosztalyomban ( 22 eves vagyok..)

Szoval erted mire akarok kilyukadni. Szerintem nincs ennek se kulonosebb oka. Az Alex nev pl most kifejezetten divatos. Lecsekkolnal egy altalanos iskola also tagozatos nevlistat, kapasbol talalnal 10 Alexot.

Pl Amcsiknal a Sky/Skylar ugyan ilyen trend a TS fiuk kozott.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 9 éve 9 hónapja #51781

donnie beküldte:
Hat ez szerintem olyan, mint pl minden korosztalynak megvan a maga "tipikus" neve. Apam korabelieknel (50-55 ev) a Laszlo a gyakori, oregapainknal meg mindenki Jozsi,Jancsi,Lajcsi volt :D

Nekem meg rakasra valo Bence es Attila ismerosom van a korosztalyomban ( 22 eves vagyok..)

Szoval erted mire akarok kilyukadni. Szerintem nincs ennek se kulonosebb oka. Az Alex nev pl most kifejezetten divatos. Lecsekkolnal egy altalanos iskola also tagozatos nevlistat, kapasbol talalnal 10 Alexot.

Pl Amcsiknal a Sky/Skylar ugyan ilyen trend a TS fiuk kozott.

Köszi! :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 9 éve 9 hónapja #51782

  •  profilkép
Évekkel ezelőtt meg a Márk név pörgött igazán a TS fiúknál. :pinch:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 9 éve 9 hónapja #51785

  • Ellenier
  • Ellenier profilkép
Ugyanezért minden harmadik lány Viktória. :D
(Kőzépen még én is) :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 9 éve 9 hónapja #51949

FELHÍVÁS!

Néhány vidékről érkezőnek lehetőségünk van a jövő szombati találkozóra finanszírozni az útiköltségét, hogy ő is részt tudjon venni azon. Ha érdekel a lehetőség írd meg a cikkben található e-mail címre, hogy honnan jönnél, mivel és ez milyen költséggel jár.

transvanilla.hu/hirek/transvanilla-talalkozo-2014-augusztus-02
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet:

Transz út 9 éve 8 hónapja #51977

Sziasztok :)

Valaki le tudná vezetni nekem, hogy mennyibe kerül egy FtM-nek a teljes átalakulási költség? Előre is köszönöm!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 9 éve 8 hónapja #51978

  • donnie
  • donnie profilkép
Hat ez eleg relativ sztm.

Fugg attol is hogy hol laksz, kihez akarsz menni szakvelemenyert, mutetre stb. Ja es hogy Nalad mi szamit teljes atalakulasnak?

Sajat verziom eddig

Pszichologiai szakvelemeny - 20E
Pszichiatriai szakvelemeny - 37E (v 35 :) )
Nogyogyaszati szakvelemeny - 5E
+ utikoltseggel- mivel videki vagyok + illetekbelyeggel osszesen ~ 100E ft-volta papirok elintezese. Ebbe ha nagyon szigoru vagyok akkor mar benne van az iratok,bizonyitvanyok csereje is. Idotartamban meg a papirok elintezese 1,5 honap volt, hogy beadjam a miniszteriumban, ok tokoltek vele 2-2,5 honapot.

Mellkas mutetem ahogy tobbszor is irtam mar. Dr. Rozsos Tamasnal volt, Budapesten a Best of You maganklinikan.
Vagas nelkuli mutetet csinalt nekem, - pontos arat nem akarok irni, mert valtozo, pl az altatasi koltseg allandoan valtozik, igy nem garancia, hogy mindenkinek ennyi lesz, mell merettol is fugg, nekem kis meretem volt igy lett - 400-450 ezer ft kozott.

Tehat eddig ~ 550 ezer ft-ban van benne. Plusz erre rajon a hormon, ami egyelore a tobbi ugyintezes koltsege mellett eleg filleres tetel, ezt ugyis mindenki maganak intezi, maga tudja mennyiert es hogyan.

Fogalmam sincs, hogy jelenleg a nemi atalakito mutet mennyibe faj, ugye tobbfele van, de szerintem 3 millio alatt utazassal, mindennel egyutt nem szabad szamolni.

Speciel, nem tudom hogy meg fogom e csinaltatni azt a mutetet, jelenleg nem erzem szukseget egy ilyen kockazatos, nyugos mutetnek. Elso es legfontosabb oka, az az,hogy igy is ferfinak erzem magam mar kis taknyos korom ota, az hogy valami legjobb esetben is krumpliszeru akarmi logna a labam kozott, semmin nem valtoztatna pszichesen. Elfogadtam,hogy ezt dobta a gep kesz. 2. A baratnom/majd esetleges felesegem, igyis ugyis tudni fogja a " titkomat" tehat neki, igyis ugyis el kell fogadnia engem, a korlataimmal egyutt. Ha meg elfogad szinten nem erzem szukseget a mutetnek, inkabb veszek a penzbol egy fasza kocsit :D Nyilvan jo lenne ha megoldhato lenne, szep es normalis eredmennyel. Egyelore az en szememben nem eri meg a kockazat, se a vegeredmeny, se a jarulekos szarsagok. Tehat pro/kontra alapon az orvoslas mai tudomanya szerint nekem nem eri meg es teljesen jol erzem magam igy is.

Ennyiben tudtam hozzajarulni a kerdesedhez, talan az oregebb motorosok erdemibb valasszal szolgalhatnak :)

(a nemi atalakito mutet koltsegeit termeszetesen az alapjan tippeltem meg, hogy nem Magyarorszagon akarod esetleg vegeztetni. )
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 9 éve 8 hónapja #52003

Töltsétek/terjesszétek!

Még 3 napig van lehetőséged kitölteni az online kérdőívet.

TransCare - A transz* embereket egészségügyben érő diszkrimináció dokumentálása Magyarországon c. kutatás
kutatas.transvanilla.hu/index.php?sid=49217

A kutatást a Transvanilla Transznemű Egyesület végzi, célja hogy felmérjük a transz*, dzsender nonkonform és interszex emberek helyzetét az egészségügyi ellátórendszerben.

A kérdőív azokat az embereket célozza meg akik nemi identitása vagy nemének kifejezése nem egyezik meg teljesen azzal ahogyan születésükkor meghatározták azt.

Köszönjük!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 9 éve 8 hónapja #52054

Sziasztok!

Mással is előfordult fél év hormonozás után, hogy (jelent esetben nálam)az S ruha méret kicsi volt az M meg nagy? Több boltot is végigjártam, hogy vegyek pár új inget de mindenhol ez volt a probléma. Mi lehet ennek az oka? Az S szűk mindenhol de az M nagy. Kondizástól változna a helyzet?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 9 éve 8 hónapja #52100

Amikor semmi nem jön össze, amikor minden ellened dolgozik, és minden a lehető legszarabb, megindulsz a lejtőn és már csak arra tudsz gondolni, hogy ennek az egész életnek legyen már vége... Valahogy gyorsan. Jóideje rágódom, kihez fordulhatnék, de még ha a saját szeretteim se vesznek komolyan és csak legyintenek, akkor kire bízzam magam? Hogy lehet így a jövőbe nézni? Kinek hogy sikerült kibírni?

Mert én úgy érzem, nagyon elfáradtam és nem akarom folytatni az "életemet"...
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Oldal elkészítésének ideje: 0.426 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook