Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Transz út

Transz út 10 éve 5 napja #51413

Ha szeretnétek tanácsokat... hozzám Privátban nyugodtan fordulhattok smink ügyileg. Évek óta sminkelek és ez a szakmám is!
Üdv.: Dancsi
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 9 éve 11 hónapja #51468

  • evanizer
  • evanizer profilkép
Sziasztok,

Arról szeretnék érdeklődni, hogy tud-e valaki olyan urológusról Pécsen, aki foglalkozott már TS-ekkel?
Szerény személyem évek óta nőként élek, de szükségem lenne az urológusi vizsgálatra a papírok miatt, azonban a kinézetem miatt nem tudom hogyan tudnám elmagyarázni neki, hogy mégis miért kell ez és hogy mit is kéne a papírra írnia, stb...

Valaki valami ötlet? Ha nincs is olyan doki, aki tapasztalt lenne már ilyen téren, akkor ha elmegyek egy random urológushoz, akkor hogyan magyarázzam meg ezt szerintetek?

Illetve írtam egy másik témába a papírokkal kapcsolatban és arról érdeklődtem, hogy mit is kell pontosan beleírni a névváltoztatási kérvénybe, amit majd postázni fogok. Erről esetleg tud valaki valamit mondani nekem, akár privátban is? A két szakvélemény és az urológusi papír mellett gondolom nem ártana írnom is valamit, hogy mégis mit szeretnék.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 9 éve 11 hónapja #51469

Szia! Én úgy tudom, hogy csak egy átlagos vizsgálat kell (egy állapotfelmérés)! Erre bármelyik urológus jó. Az meg, hogy mihez kell ez a papír... igazából nem kell beszámolnod róla! Szerintem ill. Én így halottam. Én is most készülök a papírokat beszerezni...
Névváltoztatáshoz meg itt egy blog/minta: pinkvanilla.hu/blog/entry/2013/02/05/nem...atos-uegyek-intezese

Sok sikert!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 9 éve 11 hónapja #51478

  • evanizer
  • evanizer profilkép
DannyElle beküldte:
Szia! Én úgy tudom, hogy csak egy átlagos vizsgálat kell (egy állapotfelmérés)! Erre bármelyik urológus jó. Az meg, hogy mihez kell ez a papír... igazából nem kell beszámolnod róla! Szerintem ill. Én így halottam. Én is most készülök a papírokat beszerezni...
Névváltoztatáshoz meg itt egy blog/minta: pinkvanilla.hu/blog/entry/2013/02/05/nem...atos-uegyek-intezese

Sok sikert!

Köszönöm a választ, azonban nem ezen aggódom, hogy nem tudná-e bármelyik urológus elvégezni a vizsgálatot, hanem az, hogy külsőre is teljesen nőies vagyok, senki sem mondaná meg rólam, hogy mi a helyzet és nem tudom hogyan magyarázzam ezt ki egy random urológusnak, akihez beállítanék.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 9 éve 11 hónapja #51490

Szia!

Amikor én szedtem ki, akkor (hatalmas ordítozás mellett) fogadott az urológus azzal, hogy nekem ugye hadsereghez kell az urológiai vizsgálat. Urológushoz egyébként nem csak férfiak fordulhatnak, rengeteg cisz nő is jár ott. Igaz, hogy akkor még nem éltem nőként.

Nem tudom, hogy neked van-e még fiú ruhád, illetve tudja-e még valaki rólad, hogy eredetileg férfinek anyakönyveztek. Mivel az lenne a legjobb, fiú módban, fiú papirokkal odamenni, és kikérni a papírt. Pár perces vizsgálat.

Nőként kicsit nehezebb, titoktartás van, tehát őtőle nem lesz problémád, viszont akkor próbálj keresni egy kedves, megértő, türelmes, fiatal orvost, mert akkor el kell mondanod.

Sok sikert a továbbiakhoz, és gratulálok az eddigiekhez!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 9 éve 11 hónapja #51513

Szia!
Tényleg segítenék?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 9 éve 11 hónapja #51520

  • evanizer
  • evanizer profilkép
Starkindler beküldte:
Szia!

Amikor én szedtem ki, akkor (hatalmas ordítozás mellett) fogadott az urológus azzal, hogy nekem ugye hadsereghez kell az urológiai vizsgálat. Urológushoz egyébként nem csak férfiak fordulhatnak, rengeteg cisz nő is jár ott. Igaz, hogy akkor még nem éltem nőként.

Nem tudom, hogy neked van-e még fiú ruhád, illetve tudja-e még valaki rólad, hogy eredetileg férfinek anyakönyveztek. Mivel az lenne a legjobb, fiú módban, fiú papirokkal odamenni, és kikérni a papírt. Pár perces vizsgálat.

Nőként kicsit nehezebb, titoktartás van, tehát őtőle nem lesz problémád, viszont akkor próbálj keresni egy kedves, megértő, türelmes, fiatal orvost, mert akkor el kell mondanod.

Sok sikert a továbbiakhoz, és gratulálok az eddigiekhez!

Nincs fiú ruhám és nem is lesz. Azért ennyire nem fogom megalázni magam egy vizsgálat miatt, hogy eljátsszam, hogy az vagyok, aki nem.
Így a nehezebb utat kell választanom... Az nem is igazán zavar, hogy mások ott esetleg mit gondolnának, az a lényeg csak, hogy a doki egyáltalán elvállalja ezt a vizsgálatot és a vélemény megírását. El tudom képzelni, hogy nem egy orvos lehet, aki a dolog hallatán inkább elzavarna.

Azonban még annyi nem tiszta nekem, hogy urológushoz be kell telefonon jelentkezni? Vagy hogyan megy a dolog? Menjek el a helyszínre és ott jelentkezzek be? Úgy érzem telefonon egyszerűbb lenne, de nem tudom, hogy mi a hivatalosan bevett eljárás.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 9 éve 11 hónapja #51525

  • donnie
  • donnie profilkép
bar en ebben a temaban nem vagyok nagyon erintett, de szerintem a legtisztabb ha keresel egy privat dokit, telefonon felhivod, elmondod a telefonban,hogy konkretan milyen szituacioval fordulnal hozza. Itt mar ugye eldol, hogy fogad v nem. Plusz kerd meg, hogy lehetne esetleg rendeles elejere v vegere menni, hogy ne legyen esetleges kellemetlenseg. Szerintem.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 9 éve 11 hónapja #51527

  • Ellenier
  • Ellenier profilkép
Ezek a mai fiatalok mindent túlspiláznak... :)

"Jó napot kívánok!
Nincs konkrét problémám, mint az a papírjaimból kiderül, transzszexuális nő vagyok és a névváltoztatási eljáráshoz szükséges egy általános urológiai státuszt mellékelni. Ezt szeretném. Kérem, köszönöm, viszlát!"
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 9 éve 11 hónapja #51548

Van itt valaki, aki külföldön járta az útját, vagy esetleg külföldön hormonozik legálisan?
Kíváncsi vagyok, pl kifejezetten az Egyesült Királyságban milyen lehetőségek vannak ezen a téren, mivel hamarosan odaköltözöm.
Köszönöm szépen a segítséget előre is!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 9 éve 11 hónapja #51550

Hanzo beküldte:
Van itt valaki, aki külföldön járta az útját, vagy esetleg külföldön hormonozik legálisan?
Kíváncsi vagyok, pl kifejezetten az Egyesült Királyságban milyen lehetőségek vannak ezen a téren, mivel hamarosan odaköltözöm.
Köszönöm szépen a segítséget előre is!
Én Skóciában lakom, már itt kezdtem meg a transitiont.

Ha még nincs diagnózisod, illetve nem szedsz hormont legálisan, akkor az elejéről kell elkezdened az Egyesült Királyságban a folyamatot. Nagy különbség itt főleg abban van, hogy valaki az állami vagy a magánpraxis utat járja.

Főleg a skót viszonyokat ismerem, de azt hiszem az Egyesült Királyságban mindenhol az állami rendszerben nemi identitás klinikákon (gender identity clinic) keresztül folyik a transz emberek ellátása. Itt diagnosztizálják az embert, majd később itt adják meg a zöld utat a hormonokhoz, illetve intézik az esetleges műtéteket. Az állami rendszeren keresztül minden hormon és műtét ingyen van, de hosszú várólisták vannak először magához a klinika rendszerébe való bekerüléshez, majd az esetleges műtétekhez, klinikától függően fél év - 2 év akár. Skócián kívül a hormonokhoz fizetni kell a receptfelírásért, ez asszem £8 receptenként, Skóciában ingyen van az is. Ha jól tudom ezt a várakozós állami utat kell járnod akkor is, ha már Mo-n haladtál valamennyit a transition-ben, de mondjuk az EK állami rendszerben akarsz valamilyen műtéthez jutni.

A magán rendszer sokkal gyorsabb, de jóval drágább is, pontos árakat nem tudok, de több mint száz fontba is kerül akár egy-egy időpont magán endrokrinológusnál, plusz a műtétek többezer fontos nagyságrendben vannak. Viszont a magán rendszerben hallottam olyat aki 3 hónapon belül megkapta a diagnózist és a hormonokhoz a zöld utat, ezzel szemben nekem az állami rendszerben másfél évet kellett várnom a regisztrációtól a hormonok elkezdéséig.

Egyszerűbb a helyzet ha már Mo-n szereztél diagnózist, illetve legálisan hormonokon vagy és túl vagy amilyen műtéteket akartál, mert akkor ha lefordíttatod a diagnózist, vagy íratsz a mostani háziorvosoddal angolul egy papírt arról, hogy nemváltoztatási folyamaton mész keresztül és életed végéig tesztoszteronkezelésre szorulsz, akkor csak elviszed az Egyesült Királysági háziorvosodhoz, és ő folytatja a hormon felírását, egyáltalán nem kell itt a nemi identitás klinikáknak felé sem nézned. A hormonszintméréseket is legtöbbször a háziorvosok végzik.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Hanzo

Transz út 9 éve 11 hónapja #51551

Köszi a választ, MoonEyes, nagyon sokat segítettél!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: MoonEyes

Transz út 9 éve 11 hónapja #51554

  • kynkus
  • kynkus profilkép
En mar ugy kerestem itt Angliaban endokrinologust, hogy a nevem megvaltoztattam es hormonon voltam jo ideje mar.
Eloszor elmentem a hazi orvoshoz, mivel ott adtak beutalot.
Onnan felhivtam az Diabetesz kozpont recepciojat, es kertem idopontot. Itt is sok ido, majdnem 2,5 honapot kellett varnom.

Elmentem es az elso doki nagyon jofej volt, korelozmeny, mikor kezdtem, hol tartok, tovabbi tervek blablablabla... (Kulon megkerdezte hogy van epp 2 tanuloja es hogy beleegyezek hogy bejojjenek meghallgatni....)
Vervetel, es vegul felirta a Nebidot, amit a hazi orvosnal adnak be a noverek.
A kulonbseg annyi, hogy nekem minden 3. honapban elkell mennem de a hazi orvoshoz, ott a recepcion leadom a receptigenyemet, par nappal kesobb elmegyek megkapom, majd ott a helyi gyogyszertarban kivaltom.
Most emeltek igy pontos arat nem tudok, de £8.15 korul van. De!!!!! Ez csak akkor ha fizeted az itteni tb-t!
Az endokrinologushoz felevente jarok vissza, vervetel miegymas. Bar most uj endkrinologusom van, aki megjobb arc mint az elotte levo!

Feljegyzest irnak arrol mit beszelgetsz a dokival, aki ezt elkuldi a hazi orvosnak is, illetve neked is ha igenyed van ra. Annyi van benne amit beszeltetek, es mikor.

Mellekesen megjegyeznem, hogy itt ritka toleransak es nyiltan beszelnek ilyen dolgokrol.
Egyetlen egyszer sem ert hatrany emiatt. Mikor nevet valtoztattam minden siman ment, a hazi orvos megkerdezte hogy szeretnem-e ha teljesen uj szemelykent vinnenek be a rendszerbe az elozot megsem emlitve...szoval kicsit mas mint amit otthon hallottam eddig.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 9 éve 11 hónapja #51555

Köszönöm neked is!

Írok PÜ-t!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 9 éve 11 hónapja #51589

Ma van a homofóbia és transzfóbia ellenes világnap

pinkvanilla.hu/cimlap/hirek/58-nemzetkoz...bia-ellenes-vilagnap
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz út 9 éve 10 hónapja #51653

A transznemű fiú szüleinek inspiráló története

"Isten miért ilyennek teremtett?" Amerikai szülők megosztják érzelmileg nagyon megható filmjüket transznemű fiukról és hogy miért döntöttek úgy, hogy ötévesen fiú lehet.

transvanilla.hu/hirek/a-transznemu-fiu-s...-inspiralo-tortenete
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet:

Transz út 9 éve 10 hónapja #51665

Sziasztok!

Szeretnénk megkérni titeket, hogy ha még nem tettétek meg korábban, akkor töltsétek ki ezt az online kérdőívet! Köszönjük!

TransCare - A transz* embereket egészségügyben érő diszkrimináció dokumentálása Magyarországon c. kutatás
A kutatást a Transvanilla Transznemű Egyesület végzi, célja hogy felmérjük a transz*, dzsender nonkonform és interszex emberek helyzetét az egészségügyi ellátórendszerben.

kutatas.transvanilla.hu/index.php?sid=49217
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: ,

Transz út 9 éve 10 hónapja #51705

Transvanilla túra és piknik - 2014. június 22. vasárnap

transvanilla.hu/hirek/lmbt-gyalogos-tura...iknik-2014-junius-22
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet:

Transz út 9 éve 10 hónapja #51710

Szabad jogi nemváltoztatás Dániában

"A mai napon a dán parlament új törvényt fogadott el a jogi nemváltoztatással kapcsolatban.
Ezzel Dánia a világon a második ország (Argentína után) ahol mentális betegség diagnózisa illetve bármilyen egyéb szakvélemény nélkül engedélyezik a jogi nem megváltoztatását. A kormánypárti javaslatot mellett 59-en szavaztak ellene 52-en. Tartózkodás nem volt."
transvanilla.hu/hirek/szabad-jogi-nemvaltoztatas-daniaban
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet:

Transz út 9 éve 10 hónapja #51712

  • Valamivalami
  • Valamivalami profilkép
Ha esetleg szokta a fórumot nézni ugyancsak Egri, vagy ahhoz közeli magányos sorstárs akkor jelezhetne és esetleg összefuthatnánk. :pinch:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Oldal elkészítésének ideje: 0.465 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook