Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám
  • Oldal:
  • 1
  • 2

TÉMA: Nem-bináris neműek

Válasz: Nem-bináris neműek 11 éve 7 hónapja #45858

via beküldte:
Cicely beküldte:
Norrie biológiailag férfinak született, majd M-F SRS-n esett át, de később rájött, hogy ez sem teljesen az, amire ő vágyott, amiként ő jól érezné magát, ezért állítólag részben "visszaműttette" magát

ez tipikus esete annak, hogy valaki megbánja a transitiont... aztán begolyózik...
de persze lehet hogy már eleve nem volt százas...
egy végtelenül szomorú ember lehet nagyon szomorú sorssal...
Via, megnézted a videót? Nekem nagyon kiegyensúlyozottnak és elégedettnek tűnt.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Nem-bináris neműek 11 éve 7 hónapja #45860

  • via
  • via profilkép
MoonEyes beküldte:
via beküldte:
Via, megnézted a videót? Nekem nagyon kiegyensúlyozottnak és elégedettnek tűnt.

nem... csak úgy képzelem el hogy ez egy nagyon szomorú sors lehet...
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Nem-bináris neműek 11 éve 7 hónapja #45861

  • filemon
  • filemon profilkép
via beküldte:
ez tipikus esete annak, hogy valaki megbánja a transitiont... aztán begolyózik...
de persze lehet hogy már eleve nem volt százas...
egy végtelenül szomorú ember lehet nagyon szomorú sorssal...
Csatlakozom! Miután megnéztem vele pár riportot és róla jó pár képet, nekem is szöget ütött a fejembe, hogy ennek az embernek nemcsak a nemválasztással lehetnek problémái.
Nálam sosem "stimmelnek" azok az emberek, akik extrém módon (kiegészítők, ékszerek, ruházat...stb.) keresik a feltűnést, vagy ezzel fejezik ki vágyukat a különbözésre (számomra egyik eklatáns példája ennek Sz. Kari). Vagy ahogy Wini mondaná, puccoskodnak. ;)
Norrienál konkrétan a két szemüvegre gondolok a fején. :silly:
Na nem a külsejük, vagy a megjelenésük miatt nem stimmelnek, hanem ha arra gondolok, vajon miért van pont erre az olcsó feltűnésre és pont így - gyakran nevetségessé vagy szánalmassá téve önmagukat - szükségük. :unsure:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Nem-bináris neműek 11 éve 7 hónapja #45862

filemon beküldte:
via beküldte:
ez tipikus esete annak, hogy valaki megbánja a transitiont... aztán begolyózik...
de persze lehet hogy már eleve nem volt százas...
egy végtelenül szomorú ember lehet nagyon szomorú sorssal...
Csatlakozom! Miután megnéztem vele pár riportot és róla jó pár képet, nekem is szöget ütött a fejembe, hogy ennek az embernek nemcsak a nemválasztással lehetnek problémái.
Nálam sosem "stimmelnek" azok az emberek, akik extrém módon (kiegészítők, ékszerek, ruházat...stb.) keresik a feltűnést, vagy ezzel fejezik ki vágyukat a különbözésre (számomra egyik eklatáns példája ennek Sz. Kari). Vagy ahogy Wini mondaná, puccoskodnak. ;)
Norrienál konkrétan a két szemüvegre gondolok a fején. :silly:
Na nem a külsejük, vagy a megjelenésük miatt nem stimmelnek, hanem ha arra gondolok, vajon miért van pont erre az olcsó feltűnésre és pont így - gyakran nevetségessé vagy szánalmassá téve önmagukat - szükségük. :unsure:

Szerintem ha így érzi jól magát, hát tegye. Senkinek sem árt vele :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Nem-bináris neműek 11 éve 7 hónapja #45863

  • filemon
  • filemon profilkép
MoonEyes beküldte:
Szerintem ha így érzi jól magát, hát tegye. Senkinek sem árt vele :)
Azt hiszem túl sokat pofáztam és közben elhomályosult a mondanivalóm lényege. :silly: Ami nem az elfogadás lett volna, illetve adott esetben a kívülállók megítélése, véleménye a dologról.
Ennek ellenére persze tökéletesen igazad van. ;)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Nem-bináris neműek 11 éve 6 hónapja #46406

Külföldi Trans 101 cikkeket fordítok, bárkinek bármi ötlete, hogy a genderqueer kifejezést hogy lehetne lefordítani?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem-bináris neműek 10 éve 10 hónapja #48807

Most látom, hogy a fórumon választhatóak lettek a profilban a genderqueer, genderfluid, agender és neutrois nemek :) Köszi!! :lol:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem-bináris neműek 10 éve 5 hónapja #50220

Mint érdekesség:

2012-ben végeztek Skóciában egy mentális egészségügyi felmérést transz emberekről, és a gender identitás kérdésre válaszadók 35%-a (280/794) válaszolt azzal, hogy nem "állandóan és tisztán" női vagy férfi az identitása.

23% volt, aki valamilyen nem-bináris genderként önazonosít, 3% válaszolta, hogy nincs gender identitása, 6% bizonytalan, és 3% egyéb.

Egy későbbi kérdésnél a válaszadók 21%-a tartotta magát a genderqueer kategóriába tartozónak.

(www.gires.org.uk/assets/Medpro-Assets/trans_mh_study.pdf)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet:

Nem-bináris neműek 7 éve 1 hónapja #60331

  • JaliDaliMoni
  • JaliDaliMoni profilkép
Hét (!) évvel ezelőtti magyar cikk a gender-elméletről/nemi spektrumról. Ajánlom mindenkinek:

https://nokert.hu/mon-20100222-1041/400/6/tisztazzuk-mi-gender-elmelet
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
  • Oldal:
  • 1
  • 2

Oldal elkészítésének ideje: 0.198 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook