Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Lelkizés

Vá: Lelkizés 12 éve 2 napja #42828

  • Wini
  • Wini profilkép
És igen, már megint megérkeztünk a szokásos "az a normális, aki úgy csinálja, ahogy én, a többiek legjobb esetben átoperált buzik" című történethez.

Igen Beni mert ettől nem lehet eltekinteni!
Akárhogyan is nézzük, vannak normák, csak nem biztos, hogy azonos más normáival. Nekem ez a normális neked más. Ennyire egyszerű!
Ha jól emlékszem Wini, mi ezt már évekkel ezelőtt kitárgyaltuk egyszer, én továbbra is tartom magamat az akkor véleményemhez, miszerint az én páromnak joga van egy ilyen fajsúlyú dolgot tudni rólam.

Teljesen világos, senki nem kért meg rá, illetve senki nem akart meggyőzni, hogy ne tartsd magad a véleményedhez! Te bátor vagy, mersz kockáztatni, én nem. Szerintem NINCS JOGA! Tudhatja, de nincs joga hozzá, ez csak a te jóindulatodon, és bátorságodon múlik!
Nyilván nem az első 1-3 randin fogom közölni az illetővel a titkom, de mindenképpen az első intimitás előtt (nem szexre gondolok, csók, vagy akár az első olyan érintés, aminek már jelentősége van).

Mi van akkor ha idejekorán halálosan szerelmes leszel, és elmondod, ennek okán pedig nem a várt reakciót kapod? Életed végéig bánkódhatsz, tehát nem csak a másikra kell figyelemmel lenni, hanem magunkra is!
Arról már nem is beszélve, h számomra az a tudat a normális, h bármit megbeszélhetek a párommal (hisz ez teszi különlegessé, ez az ami megkülönbözteti Őt a többi embertől, nem az, h esténként vele bújok ágyba, és történetesen azonos a lakcímünk és a bankszámlánk).

Bármit megbeszélhetek a párommal úgy is, hogy gőze sincs a múltamról. Egyébként is, ha szerelemről van szó, akkor a másikat a közös jövőnk kell, hogy érdekelje, nem a múltam.
h aki intrikázik (ezt nem sértésnek szánom, de füllentésnek vagy hazugságnak sem tudnám ezt nevezni, hiszen egy "párhuzamos valóságot" építesz fel), az él normális életet, aki pedig az elejétől őszinte, az átoperált b*ziként él, az azért kissé "gáz".

Nem én írtam.... De igen, kb. kisarkított verziója az általam támogatott szemléletnek!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Lelkizés 12 éve 2 napja #42829

  • Wini
  • Wini profilkép
Ja azt azért még hozzátenném, hogy a régi barátaim, amikor bejelentettem nekik a helyzetet, úgy kezeltek mint egy űrlényt!
PL:
-Kérdezhetek valamit? De ugye nem bántalak meg!?!

Mintha nem is lennék már ugyanaz az ember, mintha engem nem lehetne megbántani, mert akkor nem is tudom mi lesz! Totálisan sértő!

-Én így is elfogadlak!

Így? Hogy?

Szóval Beni, nyugodj meg, hogy hogyha nem is mondják ki konkrétan, akkor is úgy azonosítanak be magukban, mint az az ember aki átoperáltatta magát!
De az ilyen kis stílű megnyilvánulások mindent elárulnak!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Lelkizés 12 éve 2 napja #42830

Nézd Wini, nem én fogalmaztam általánosságban, hanem te, így fölösleges most erőltetni az "én nézőpontom kontra te nézőpontod" műsorszámot. Örülök, h ezek szerint nem a te életviteledet szánod etalonnak minden TS részére, de akkor miért volt fontos zárszónak az a fránya többesszám? :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Lelkizés 12 éve 2 napja #42832

Ja azt azért még hozzátenném, hogy a régi barátaim, amikor bejelentettem nekik a helyzetet, úgy kezeltek mint egy űrlényt!
PL:
-Kérdezhetek valamit? De ugye nem bántalak meg!?!

Mintha nem is lennék már ugyanaz az ember, mintha engem nem lehetne megbántani, mert akkor nem is tudom mi lesz! Totálisan sértő!

-Én így is elfogadlak!

Így? Hogy?

Szóval Beni, nyugodj meg, hogy hogyha nem is mondják ki konkrétan, akkor is úgy azonosítanak be magukban, mint az az ember aki átoperáltatta magát!
De az ilyen kis stílű megnyilvánulások mindent elárulnak!

Igen, ezek valóban "érdekes" megnyilvánulások. De azért legyünk őszinték, vhol érthető a zavaruk, még akkor is, ha valóban totálisan sértő számunkra.
És itt kezdődik szerintem az egyén felelőssége. Ha az illető valóban barát, és nem csak vmi kósza haver, akivel meló után esetleg megiszik az ember egy sört, de semmi több, akkor nálam a labda, nekem kell biztonságérzetet teremtenem benne, h semmi nem változott, ugyanaz az ember vagyok, akivel 10 éve együtt loptuk a szőlőt a szomszédos csősztől. :)
Természetesen az ideális az lenne, ha erre nem lenne szükség, mert magától értetődő lenne, h a "csomagoláson" kívül semmi nem változott, de ez nekem még belefér, főleg, h az esetek többségében kinél hosszabb, kinél rövidebb idő alatt de normalizálódott a helyzet. Mostanra se hülye megnyilvánulások, se kényszeres illedelmesség nem maradt.

Az igazat megvallva, a korábbi barátokkal lényegesen kevesebb "gondom" van, mint pl a szüleimmel, akik a mai napig teljesen leplezetlenül ufóként kezelnek. Nem is tudom mi a furább, anyám, aki 2 éve egyetlen egyszer sem ejtette a száján a nevemet (általában "Hé!", "Figyelj/Gyere ide!", stb a megszólításom), vagy apám, aki egy mondaton belül 2szer is, jól kihangsúlyozva mondogatja. :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Lelkizés 12 éve 2 napja #42833

  • Wini
  • Wini profilkép
Beni

Felőlem, legyártathatsz 100 pólót magadnak, amin szerepel a biológiai nemed,a választott nemed, meg a nemi identitásod, még a régi neved is rá nyomdáztathatod, before - after képet is tetethetsz rá. Felőlem ugrálhatsz kamionon a klassz kis pólódban a meleg felvonuláson is!Meg mindenki más is megteheti ezt. Pont leszarom! Én úgy élem az életem ahogy jól esik, és annyit hazudok amennyit kell! Te meg ahogy te akarod.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Lelkizés 12 éve 2 napja #42834

  • Afterlifex
  • Afterlifex profilkép
Tudom ezzel sem ért mindenki egyet, de számomra ez továbbra is egy betegség. Nos, egy betegségről, ami a múltban volt és kezelték, nincs joga tudnia a páromnak. Sőt, jelentősége sincs már tulajdonképp.
(Ebből a szempontból nem érzem úgy, hogy hazudnék annak, akinek nem mondom el.)

Tetszik, vagy nem tetszik, a legtöbben valószínűleg a mai világban rosszul reagálnának a "mi titkunkra". Még akkor is, ha oltári nagy szerelem van. Vannak kivételek, mint mindig, elfogadom.

De...manapság sok esetben egy élet alatt hány válás/szakítás zajlik le? Elég sok.
Ha velem is így alakul (előre senki nem tudhatja mit hoz a Sors), esetlegesen számoljak be több embernek a titkomról? S ha az illetők közül akár csak 1 kiteregeti? Költözzek el és kezdjek új életet?

Csinálja mindenki szíve szerint, ahogy ő normálisnak érzi, de részemről nem fogom hirdetni TV műsorokban magamról, és nem is mondom el az első érzelmes csókot követően, ami után még mindig megeshet, hogy semmi folytatása nem lesz végül (tehát rosszabb esetben max. annyit elérsz vele, hogy 1 emberrel több tudja a titkod és örülhetsz neki).
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Lelkizés 12 éve 2 napja #42835

  • Wini
  • Wini profilkép
Nem is tudom mi a furább, anyám, aki 2 éve egyetlen egyszer sem ejtette a száján a nevemet (általában "Hé!", "Figyelj/Gyere ide!", stb a megszólításom), vagy apám, aki egy mondaton belül 2szer is, jól kihangsúlyozva mondogatja.

Neked semmi se jó! xD :P
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Lelkizés 12 éve 2 napja #42836

Neked semmi se jó! xD

Na igen. Látod milyen telhetetlen vagyok? :side:

Apropó, bár részletkérdés, de azért kijavítom magam, a csőszös kaland volt már 17 éve is. Hiába, lélekben fiatal maradtam. :lol:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Lelkizés 12 éve 2 napja #42837

  • Afterlifex
  • Afterlifex profilkép
Beni legalább nem vagyunk egyedül. :) Anyám sem koptatja túlságosan a nevem. :woohoo:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Lelkizés 12 éve 1 napja #42838

  • filemon
  • filemon profilkép
Wini írta::
Szerintem NINCS JOGA! Tudhatja, de nincs joga hozzá,
Szívesen feltenném neked a kérdést, hogy ezt akkor is így gondolnád-e, ha a másik oldalon állnál. Vagyis nem te lennél TS, hanem a párod és ő titkolózna előtted. De nyilván nem sok értelme van az ilyen kérdésnek, mert arra is csak a mostani "agyaddal" tudnál válaszolni. Mert mindig magából indul ki az ember. Ettől elég nehéz elvonatkoztatni. Mivel én elfogadó vagyok olykor számomra is nehézségekbe ütközik megérteni, hogy vannak olyanok, akik teljesen elutasítók. :ohmy: De ha szeretnénk, hogy megértsenek, próbáljanak kicsit a mi agyunkkal gondolkodni, akkor nekünk is meg kell próbálnunk a másikéval. Szóval próbálj meg ne magadból kiindulni és elképzelni azt, hogy a nem TS társadnak mi esne jól vagy mi nem. Talán másként látnád, hogy kinek mihez van "joga". És itt most nem futó kapcsolatra gondoltam, s ha jól sejtem Beni sem. Azt viszont maximálisan megértem, amiről Afterlifex ír, hogy egy érzelmes csók még nem elég nyomós ok arra, hogy előjöjjünk a farbával. Osztom! ;)
Ami még a jogokat illeti. Én pl. nem az a típus vagyok, aki követelőzik vagy kikéri magának a jogait. Nekem egy "lebukás vagy kibukás" esetén max. nagyon rosszul esne, hogy nem bíztál bennem és nem osztottad meg velem ezt a fontos, mindkettőnket érintő dolgot. És persze megpróbálnám megérteni és ezt is elfogadni tőled, de azzal neked is tisztában kell lenned, hogy irtó cudar érzés bizalomhiányban élni. Se pro se kontra. Ahogy állítása szerint a 8 hónapos pasidnak sem ment. Bár egy ilyen esetben bármennyire szívbemarkolóan hihető is a kifogás, egy biopasinak hiszek a legkevésbé.
Konklúzió: nemcsak egy TS-nek nehéz és gubancos egy-egy ilyen szitu. :sweating: És nem hinném, hogy lenne üdvözítő megoldás. Ezért mindenkinek igazat adok. :cheer:
Mi van akkor ha idejekorán halálosan szerelmes leszel, és elmondod, ennek okán pedig nem a várt reakciót kapod?
Ez mindig benne van a pakliban. S hogy mi van ekkor?:huh: Ekkor nemcsak a múltad derül ki időben, hanem a jövőd is a potenciális társjelölttel. ;) Egyébként ha már itt tartunk, te melyiket szereted/szeretnéd jobban? Előbb csalódni vagy utóbb? :think:
Életed végéig bánkódhatsz,
Viszont ha nem teszed meg, életed végéig titkolózhatsz és hazudozhatsz. Egyik érzés kutya, a másik meg eb. :unsure:
Egyébként is, ha szerelemről van szó, akkor a másikat a közös jövőnk kell, hogy érdekelje, nem a múltam.
Ha szerelemről van szó, az égvilágon minden, de minden érdekel abból az emberből, akit szeretek. Ahogy a közös jövőben, úgy a jelenben, a múltban és az összes angol igeidőben egyaránt. :D Mert ő minden érdeklődésem középpontja. Mert nem tudok vele betelni. :inlove:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Lelkizés 12 éve 1 napja #42853

Felőlem, legyártathatsz 100 pólót magadnak, amin szerepel a biológiai nemed,a választott nemed, meg a nemi identitásod, még a régi neved is rá nyomdáztathatod, before - after képet is tetethetsz rá. Felőlem ugrálhatsz kamionon a klassz kis pólódban a meleg felvonuláson is! Meg mindenki más is megteheti ezt. Pont leszarom! Én úgy élem az életem ahogy jól esik, és annyit hazudok amennyit kell! Te meg ahogy te akarod.

Na ezt észre sem vettem délután. :)

Wini, nagyon szépen kérlek, próbáld értelmezni, amit írok, immár harmadszorra. Nem az zavart, h te hazudsz a párodnak! Szíved joga, ahogyan te is írtad, mint ahogy nekem is a magam kapcsolatát másként alakítani. Nem értem minek kell ekkora feneket keríteni annak, h belekötöttem az általánosságba, és verni a melled, h neked jogod van hazudni, ha egyszer a kutya nem mondta, h ne tedd. Írtad, h én bátor vagyok, te meg nem. Nos, én inkább úgy fogalmaznék, h nekem így kevésbé rizikósabb az élet, neked meg amúgy, vagyis relatív, kinek mi a bátor.

Apropó, a felvonulást jól félreértelmezted, eszemben sincs TS-ként kimenni, egyszerűen csak magyar, liberális nézeteket valló állampolgárként kívánok részt venni ezen a megmozduláson. Részemről ez egy gesztus, amivel egyrészt szolidaritást kívánok vállalni minden kisebbséggel, másrészt pedig ellenállás bizonyos nem szalonképes körök kirekesztő politikája ellen. Amennyiben lesz más (nem LMBT) megmozdulás ez ügyben, szintén ott leszek, függetlenül attól, h személyesen érintve vagyok-e, vagy sem.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Lelkizés 12 éve 1 napja #42855

  • Wini
  • Wini profilkép
Na ezt észre sem vettem délután.

Ebből is látszik, hogy mennyire figyelsz!
Wini, nagyon szépen kérlek

Inkább ne kérlelj!
Nem az zavart, h te hazudsz a párodnak!

Beni, tényleg leszarom, hogy téged mi zavar meg mi nem. Felőlem regényt is írhatsz, pont nem izgat.
h belekötöttem az általánosságba

Kössél! Felőlem pulcsit is köthetsz!
és verni a melled

Akkor verem a mellem amikor akarom! Te is nyugodtan verhetsz valamit...
Nos, én inkább úgy fogalmaznék, h nekem így kevésbé rizikósabb az élet

Erre azért nem kötnék fogadást! Majd ha egyszer jól pofán vernek, akkor leszek nagyon kiváncsi mennyire érzed rizikó mentesnek az életed....
eszemben sincs TS-ként kimenni

Nahát! Ezt azért nem gondoltam volna!
egyszerűen csak magyar, liberális nézeteket valló állampolgárként kívánok részt venni ezen a megmozduláson.

Erre csak copyzni tudok!
Felőlem ugrálhatsz kamionon a klassz kis pólódban a meleg felvonuláson is!
Amennyiben lesz más (nem LMBT) megmozdulás ez ügyben, szintén ott leszek, függetlenül attól, h személyesen érintve vagyok-e, vagy sem.

Felfogtam nagykövet Úr! Nem szükséges túlragozni!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Lelkizés 12 éve 1 napja #42858

  • filemon
  • filemon profilkép
Wini írta::
h belekötöttem az általánosságba
Kössél! Felőlem pulcsit is köthetsz!
és verni a melled
Akkor verem a mellem amikor akarom! Te is nyugodtan verhetsz valamit...
:laugh: Ugyan már gyerekek! ;) Senki ne vonuljon sehová, itt is "parádés" a műsor! :fight:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Lelkizés 12 éve 23 órája #42864

  • Wini
  • Wini profilkép
Senki ne vonuljon sehová, itt is "parádés" a műsor!

Örülök neki, hogy elnyerte a tetszésed!:D Felettébb jól mulatok én is! :D
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Lelkizés 12 éve 23 órája #42865

  • Wini
  • Wini profilkép
Egyébként nagyon szívesen elkisérem Benit a felvonulásra, pucckirálynősködök az oldalán!:D
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Lelkizés 12 éve 22 órája #42866

  • filemon
  • filemon profilkép
Wini írta::
Senki ne vonuljon sehová, itt is "parádés" a műsor!

Örülök neki, hogy elnyerte a tetszésed!:D Felettébb jól mulatok én is! :D
Hát, az a két beszólás amit kiemeltem, az volt a csúcs. Remélem Beni is jó érzékkel veszi. ;)
Egyébként nagyon szívesen elkisérem Benit a felvonulásra, pucckirálynősködök az oldalán!
Nem tudom mit veszel fel (ha tervezed egyáltalán :laugh: ), de gondolom szép pár lesztek. Mindenképpen örökítsétek meg. :lol:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Lelkizés 12 éve 22 órája #42867

  • Wini
  • Wini profilkép
Remélem Beni is jó érzékkel veszi.

Hát persze! A szívéhez nőttem már! Ahogyan ő is az enyémhez! Örök szerelem a miénk! :blush:
Nem tudom mit veszel fel (ha tervezed egyáltalán ), de gondolom szép pár lesztek. Mindenképpen örökítsétek meg.

Neonkék parókát megmeg szürke jó meleg pufiskabátot, megmeg szépen elmaszkírozom magam, mitöbb, belefejelek egy zsák lisztbe! Pirítósos fülbevaló, meg hegyes orrú veszkó csizma! Igazán elbűvölő leszek! Neked, még mozifilmet is gyártok róla! :D xD
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Lelkizés 12 éve 21 órája #42868

  • filemon
  • filemon profilkép
Wini írta::
Neonkék parókát megmeg szürke jó meleg pufiskabátot, megmeg szépen elmaszkírozom magam, mitöbb, belefejelek egy zsák lisztbe! Pirítósos fülbevaló, meg hegyes orrú veszkó csizma! Igazán elbűvölő leszek! Neked, még mozifilmet is gyártok róla! :D xD
Leírásod alapján úgy hiszem a film címe "Alul semmi" lesz. :laugh: Tiszteletjegyet és VIP páholyt kérek a premiervetítésre. :P
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Lelkizés 12 éve 18 órája #42870

  • Afterlifex
  • Afterlifex profilkép
Wini írta::
Egyébként nagyon szívesen elkisérem Benit a felvonulásra, pucckirálynősködök az oldalán!:D

Wini nem vagy te ennyire hülye. :side:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Lelkizés 11 éve 9 hónapja #44399

  • nosza
  • nosza profilkép
Valamennyire OFF.
A pszichiátrián rosszabb élni, mint négy éve.

Sokat romlott 2006 óta a pszichiátriai betegek helyzete, az OPNI bezárása óta nem tudta magát összeszedni a pszichiátriai ellátás. Drámaian kevés, és tovább csökken az orvosok és az ápolók száma, gyerekpszichiátria pedig az ország három régiójában egyáltalán nincs - derül ki egy friss ÁSZ-jelentésből. Pedig a gyerekek több mint 15 százaléka szenved valamilyen mentális betegségben, és a felnőttek esetében is aggasztó a helyzet: hosszú idő után újra nőni kezdett az öngyilkosságok száma.
Tovább: www.origo.hu/itthon/20120621-a-pszichiat...ve-asz-jelentes.html
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Oldal elkészítésének ideje: 0.311 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook