Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Lelkizés

Vá: Lelkizés 11 éve 11 hónapja #42682

  • Szamoca
  • Szamoca profilkép
Barátnőm teljesen kiakadt rám. Röviden annyi, hogy olyan ember vagyok, aki inkább tagad, vagy kegyes hazugságai vannak, csak hogy ne legyen vita. Nem megcsalásról van szó, soha nem csaltam meg. Inkább kisebb dolgokról, amik talán csak a barátnőmnek fontosak. Amikor először kiderült egy kisebb füllentésem, akkor megkért, hogy legyek vele őszinte, mert sokkal rosszabb az, ha később derül ki a dolog, pláne ha még hazugság is társul mellé. Én meg úgy voltam vele, hogy minek traktáljam, úgyse derül ki. De valahogy mindig kiderül.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Lelkizés 11 éve 11 hónapja #42686

  • filemon
  • filemon profilkép
Szamoca! Tudod mit mond erre Illyés Gyula? "....növeli, ki elfödi a bajt." :think:
Gondolkodj el ezen.
Ugyan különös, de ahogy magad is tapasztaltad, ha nem előbb, hát utóbb tényleg minden kiderül. ;)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Lelkizés 11 éve 11 hónapja #42689

  • Afterlifex
  • Afterlifex profilkép
Én sem szeretem az apró füllentéseket sem, mert tényleg kiderül és az vacak érzés. Exem csinált ilyesmit, s a végén azt érte el, hogy a kisebb füllentésekből én nagy hazugságokra gondoltam. Nem jó ezt csinálni a másikkal.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Lelkizés 11 éve 11 hónapja #42705

  • amazon
  • amazon profilkép
Nem csodálom, hogy kiakadt.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Lelkizés 11 éve 11 hónapja #42721

  • Szamoca
  • Szamoca profilkép
Ilyen ember vagyok, egyik napról a másikra nem fogok tudni megváltozni.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Lelkizés 11 éve 11 hónapja #42727

  • Afterlifex
  • Afterlifex profilkép
Ő viszont elhagyhat egyik napról a másikra, ha megunja a füllentéseket.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Lelkizés 11 éve 11 hónapja #42732

  • filemon
  • filemon profilkép
Jól mondod Afterlifex! :talk:
Nos Szamo, te mit szólsz ehhez? :think:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Lelkizés 11 éve 11 hónapja #42734

  • Wini
  • Wini profilkép
Szerintem teljesen természetes a füllentés, nincs ebben semmi. Sőt szerintem kell is! Csak okosan kell játszani!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Lelkizés 11 éve 11 hónapja #42735

  • filemon
  • filemon profilkép
Wini írta::
Szerintem teljesen természetes a füllentés, nincs ebben semmi. Sőt szerintem kell is!
És mikor? Tudsz rá mondani példát?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Lelkizés 11 éve 11 hónapja #42762

  • veste
  • veste profilkép
Ezt már én sem értem. :nemtom:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Lelkizés 11 éve 11 hónapja #42768

  • Wini
  • Wini profilkép
És mikor? Tudsz rá mondani példát?

Én biztosan többet hazudok a statisztikailag kimutatott átlagnál. Nyilván nem ok nélkül. De mivel, a "nem kell mindenkinek mindent tudni" elv szerint élek, ezért hazugságokba kényszerülök bocsájtkozni. Egyrészt ezzel magam védem, másrészt a másik lelki világát!
Tehát ha összejövök valakivel, nyilván nem árulom el neki a múltam, cserébe kap egy fél zsák hazugságot, ennek palástolása miatt, mert ugye pl a meddőséget is meg kell valahogy magyarázni!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Lelkizés 11 éve 11 hónapja #42769

  • Afterlifex
  • Afterlifex profilkép
Wini amiről te írsz, azt én megértem, hisz benne vagyok, de szerintem ez a füllentésen belül is egy másik kérdéskör...
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Lelkizés 11 éve 11 hónapja #42771

  • filemon
  • filemon profilkép
Wini írta::
Én biztosan többet hazudok a statisztikailag kimutatott átlagnál. Nyilván nem ok nélkül. De mivel, a "nem kell mindenkinek mindent tudni" elv szerint élek, ezért hazugságokba kényszerülök bocsájtkozni. Egyrészt ezzel magam védem, másrészt a másik lelki világát!
Tehát ha összejövök valakivel, nyilván nem árulom el neki a múltam, cserébe kap egy fél zsák hazugságot, ennek palástolása miatt, mert ugye pl a meddőséget is meg kell valahogy magyarázni!
Értelek. Köszi! De valóban úgy gondolod, hogy (idézlek) "kell is"? Szóval mindenképpen elkerülhetetlen? Nem lehet bizonyos kérdésekre azt válaszolni, hogy bocs, de erről nem szeretnék beszélni? :think:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Lelkizés 11 éve 11 hónapja #42772

  • Wini
  • Wini profilkép
Értelek. Köszi! De valóban úgy gondolod, hogy (idézlek) "kell is"? Szóval mindenképpen elkerülhetetlen? Nem lehet bizonyos kérdésekre azt válaszolni, hogy bocs, de erről nem szeretnék beszélni?

Igen kell! Tekintve hogy elég sok mindenre mondhatnám, hogy, nem szeretnék róla beszélni!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Lelkizés 11 éve 11 hónapja #42773

  • filemon
  • filemon profilkép
Én mindig úgy képzeltem, hogy a korunkra jellemző mérhetetlen emberi érdektelenség kedvez a TS-eknek. :unsure: Aki meg őszintén érdeklődik irántad, annak miért kell hazudni? :huh:
Bizalmatlanságból? Vagy már olyan régóta és olyan sokat hazudtál, hogy az életed részévé vált a hazugság? Akárcsak a bizalmatlanság. :think:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Lelkizés 11 éve 11 hónapja #42784

  • Afterlifex
  • Afterlifex profilkép
filemon sok ember másképp néz ránk, ha eláruljuk a múltat. Én úgy vagyok vele, hogy életemnek ezt a részét szintén titkolom, mert az, aki őszintén érdeklődik irántam, lásson annak, aki vagyok, s ne zavarja meg a múltam, amiről sajnos csak a Sors tehet, s én nem.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Lelkizés 11 éve 11 hónapja #42789

  • filemon
  • filemon profilkép
Értem! De mi van azzal a vacak érzéssel, amiről korábban írtál, amikor valami mégis kiderül? Vagy az kevésbé vacak, mint az, ha beszélni kellene az igazságról? :dry:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Lelkizés 11 éve 11 hónapja #42808

  • Wini
  • Wini profilkép
Filemon.

Belőlem most leginkább a tapasztalat "beszél". Még nagyon az elején, kísérleteztem. Volt rá példa, hogy megismertem egy srácot, és 8 hónapig nagyon nagyon jól elvoltunk, szerelem a javából. Ezidő alatt kipuhalotóztam, hogy hogy is viszonyul a kérdéshez. Elképesztően homofób volt! Ezért hazudgálásba kezdtem,ésszerű magyarázatokkal palástoltam a miérteket! Aztán jött egy őszinteségi rohamom, és mindent ami kifért a számon elmondtam neki. Hogy, hogy nem, azt mondta, hogy ha ezt az elején mondtam volna, valszeg saron fordul, és otthagy, de addigra már annyira szerelmes lett, hogy el tudott tekinteni a múltamtól (állítólag). De ezt követően valamiért mégis elváltak útjaink. Persze ő azt mondta, hogy nem azért, mert voltam valaki, hanem a sok hazugság miatt képtelen megbízni bennem.
Na most légy okos Domonkos!
Ha bevallom az elején,legjobb esetben otthagynak! Rosszabb esetben még meg is ruháznak!
Ha nem, akkor viszont hazudnom kell bizonyos helyzetekben. Védve magam, és talán a másikat is!
Most mai fejjel azt gondolom, hogy az utóbbit választom. Több okból is! Mert egyrészt, ha titkolhatom, miért ne tegyem meg! Ez az én intim dolgom, senkinek semmi köze hozzá, nem kell elmondanom! Másrészt, ha kicsit továbbgondolom... Mi van ha tudja, és mondjuk egy vita alkalmával a fejemhez vágja, hogy mert én ilyen és ilyen vagyok. Vagy esetleg otthagyom, teljesen emberi okokból (kiszeretek belőle, már nem akarok vele lenni) akkor simán olyan bosszút állhat, hogy örökre megemlegetem!
Én inkább óvatos vagyok, és hazudok mindkettőnk érdekében, mintsem hogy megkeserítsem a saját életem!
Érdeklődhet bárki őszintén, de nem mindenki tud eltekinteni a múlttól!
Nekünk rengeteget kell hazudni, én azt gondolom. Az elején leginkább! Igazából arra jöttem rá, hogy gyakran, olyan rutinosan hazudok, hogy már az számomra is meglepő. Most itt nem csak a párkapcsolatokra gondolok, hanem a mindennapokban is! Választhatunk, vagy élünk úgy mint egy átoperált buzi (mert ugye az emberek zöme nem betegnek tekint), vagy normálisan hazugságokkal!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Lelkizés 11 éve 11 hónapja #42822

  • Afterlifex
  • Afterlifex profilkép
filemon, vacak nyilvánvalóan. S ahogy Wini írta, esetünkben veszélyes is, ha kiderül, mert visszaélhetnek vele, tönkretehetik az életünket.
Tehát ez nem egy olyan jellegű füllentés/hazugság, mint pl. "Elmentem a barátnőmmel szórakozni, de te nem tudtál róla, sajnálom."

Winihez hasonlóan én is hazudtam rengeteget, de ez inkább akkor volt, mikor még a szüleim sem tudták rólam és velük éltem. Titkolnom kellett a gondolataim, mozdulataim, mindent, s egy időben valóban megszoktam én is ezen kívül is a hazugságot.

Aztán elköltöztem, új életet kezdtem, a sajátomat, azóta a mindennapos hazugságok is megszűntek. De a múltammal kapcsolatban mindig arra fogok kényszerülni. Nem mintha örülnék neki, de ezt el kell viselni.

Wini jól írja, egy kapcsolat (lehet az baráti vagy szorosabb) nem mindig örök, és akár csak 1 ember is nagy gondot okozhat az életünkben, ha tudja a múltat.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Lelkizés 11 éve 11 hónapja #42826

Választhatunk, vagy élünk úgy mint egy átoperált buzi (mert ugye az emberek zöme nem betegnek tekint), vagy normálisan hazugságokkal!

És igen, már megint megérkeztünk a szokásos "az a normális, aki úgy csinálja, ahogy én, a többiek legjobb esetben átoperált buzik" című történethez. :huh:
Ezért az uccsó mondatért kár volt, addig ha nem is tökéletesen értettem veled egyet, elfogadtam, mint alternatív, senki számára nem bántó véleményt.
Ha jól emlékszem Wini, mi ezt már évekkel ezelőtt kitárgyaltuk egyszer, én továbbra is tartom magamat az akkor véleményemhez, miszerint az én páromnak joga van egy ilyen fajsúlyú dolgot tudni rólam.
Magamból kiindulva, én nem tudnám elviselni, ha mondjuk 20 év házasság után derülne fény ilyenre (azért mindenki térjen vissza a realitás talajára, lenullázni egyikünk sem tudja a kockázatot), és még azt sem tartom kizártnak, h a pillanat hevében vmi meggondolatlanságot csináljak (most nem kell mindjárt harakirire gondolni, alacsonyan röpködő tányérok is elég nagy kárt tudnak okozni :)). A megbocsájtás pedig egészen biztosan felejtős lenne, ezen az a tény, h mindennél jobban szeretem az illetőt, esetemben csak rontana.
Arról már nem is beszélve, h számomra az a tudat a normális, h bármit megbeszélhetek a párommal (hisz ez teszi különlegessé, ez az ami megkülönbözteti Őt a többi embertől, nem az, h esténként vele bújok ágyba, és történetesen azonos a lakcímünk és a bankszámlánk).
Nyilván nem az első 1-3 randin fogom közölni az illetővel a titkom, de mindenképpen az első intimitás előtt (nem szexre gondolok, csók, vagy akár az első olyan érintés, aminek már jelentősége van).

Kivétel nélkül minden TS múlttal rendelkező embernek tudomásul kell venni azt, a párkapcsolatok terén elég sz@r, rizikós életünk van, ez teljesen független attól, h most vki be akarja vonni az élete ezen részébe a másikat, vagy sem. Mindkettőnek vannak előnyei, és hátrányai is, de ex katedra kijelenteni azt, h aki intrikázik (ezt nem sértésnek szánom, de füllentésnek vagy hazugságnak sem tudnám ezt nevezni, hiszen egy "párhuzamos valóságot" építesz fel), az él normális életet, aki pedig az elejétől őszinte, az átoperált b*ziként él, az azért kissé "gáz".
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Oldal elkészítésének ideje: 0.316 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook