Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Magyar kultúra, eszme

Magyar kultúra, eszme 7 éve 6 hónapja #58844

Félelmetesen felesleges hülyeségeket hordtok össze. Ezeket mindenki tudja. Vagy nem mindenki.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Magyar kultúra, eszme 7 éve 6 hónapja #58846

  • Finley
  • Finley profilkép
"Bár pont most osztott ki minket az EU a népszavazás kapcsán, hogy "nem fogadjuk el az európai normát".

Nem hódolsz be, nem bólogatsz mindenre, nem csinálhatjuk azt veled, amit akarunk? => összeférhetetlen vagy. Nem kellett volna belépni sem.

"A hódítást most kivitelezhetőnek, kívánatosnak tartod? Szerintem nem kell vissza Erdély. Önálló államként el tudnám képzelni."

Nem tartom lehetségesnek, az nem kivitelezhető. Kívánatosnak igen. A területi autonómiát tartom a minimumnak. A békediktátum megérett a felülvizsgálatára, már amikor megszületett és ez nem évülhet el. Az EU persze ennek sem tapsolna, elvégre alapértékeiként magáénak tudja az emberi méltóságot, demokráciát, egyenlőséget, jogállamiságot és az emberi jogok tiszteletét.

"A koronát direkt írod kisbetűvel? Számomra nem életfontosságú jelkép, inkább az eszme lényeges, amit képvisel. Nem dőltem a kardomba attól sem, hogy már nem Magyar Köztársaság a hivatalos neve az országnak."

Nem, csak elírtam. Nekem jobban tetszik, hogy Magyarország. Ez a lényeg. Nem az államformája, hanem hogy a miénk. A hazánk.

"Én a Himnuszt is okolom a búvalbéleltségért. Szívesen hallgatok himnuszokat, mind a haza dicsőségét zengi, a francia himnusz egyenesen a tisztátalan vér ontására buzdít, mi meg szomorkodunk. (Bár eredetileg gyorsabb a tempó.) Ráadásul egy meleg írta, botrány."

Abszolút ezt gondolom. Fáradt és lemondó a zenei tempója. Egy Himnusz tartalmába én nem szőném bele a megbűnhődést, a legyőzetést, halálunkat, mások e miatti örömét, balsorsot, rabságot. Az emberek nagy része alapból ilyen, hogy folyton az őt ért rossz dolgokon nyekeg.A francia Himnusz elég kakaskodó, de legalább büszke. Kíváncsi lennék, ha változna a Himnuszunk szövege, változnának -e az emberek? Azt gondolom, igen. Már gyerekkorban beleírnak egy önsorsrontó programot a fejekbe.


"Logikailag viszont mondható, hogy ne várd el a jogaid tiszteletben tartását, ha lenézel egy másik kisebbséget. Más kérdés, hogy a melegek nem akarják a melegséget ráerőltetni egy kultúrára sem, nem építenének szaunákat mindenhová."

Ezzel is érvelnek, hogyakinemetikszelazlenéziamigránst. Nem lenézésről van szó, hanem adott egy probléma, amit helyben kell megoldani egyrészt, másfelől már ismerjük a trójai fel történetét.


"Arról is elkelt volna egy népszavazás."

Részemről igen menne.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Magyar kultúra, eszme 7 éve 6 hónapja #58847

  • Finley
  • Finley profilkép
"Félelmetesen felesleges hülyeségeket hordtok össze."

Mégis itt vagy.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Magyar kultúra, eszme 7 éve 6 hónapja #58848

  • Finley
  • Finley profilkép
*trójai faló
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Magyar kultúra, eszme 7 éve 6 hónapja #58849

  • grindylow
  • grindylow profilkép
Az újonnan hangszerelt, kicsit verbunkos Himnusz jól sikerült. Új szöveg szerintem nem szükséges, a második versszakot kéne énekelni.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Magyar kultúra, eszme 7 éve 6 hónapja #58850

Jó volt ahogy volt.Túléljük ezeket is. Csak én már Új-Zélandon.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Magyar kultúra, eszme 7 éve 6 hónapja #58851

Túléltük tatárt, törököt, mémetet, hogy a cigányt is túléljük abban már nem vagyok biztos. Az afgánoktól megvédi a hazánkat Orbán Viktor is. Juncker neki meg Morvai doktornőnek a fél fogára is kevés. Ki véd meg minket a cigányoktól?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Magyar kultúra, eszme 7 éve 6 hónapja #58852

..és magadtól ki véd meg?... :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Magyar kultúra, eszme 7 éve 6 hónapja #58860

  • grindylow
  • grindylow profilkép
Palla beküldte:
Ki véd meg minket a cigányoktól?

Talán a fogamzásgátlás segélyhez kötése. De melyik politikai erő vállalná be, hogy ilyen intézkedéssel elveszítsen egy nagy létszámú szavazóbázist?

Amúgy nem véletlen, hogy olyan népcsoportok, amelyek jobban kiállnak az érdekeikért, eláraszthatják azokat, amelyek nem. Nem tudom, a magyar nép mikor lett a rettegett nyilasokból bocs, hogy élünk mentalitású. Sokat gondolkodtam ezen, mi lett volna, ha Imre herceg követte volna Istvánt a trónon. De kár filozofálni ezen. Valóban sokszor "tépte a balsors" ezt a népet, de ha ezen rágódunk, valószínűleg tovább tépi. Egy olyan nemzet, amely nem számíthat külső segítségre, belül kell, hogy megerősödjön.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Magyar kultúra, eszme 7 éve 6 hónapja #58861

  • Finley
  • Finley profilkép
"Ki véd meg minket a cigányoktól?

Talán a fogamzásgátlás segélyhez kötése. De melyik politikai erő vállalná be, hogy ilyen intézkedéssel elveszítsen egy nagy létszámú szavazóbázist?"

Egyik sem vállalná. Most elképzeltem őket, ahogy sorra perlik milliókra a gyárakat, hogy nem hatott a fogamzásgátló. A segélyfolyósítást az iskolába járáshoz és teljesítményhez is kötném, ez könnyen ellenőrizhető is.A közbiztonságot jobban meg kellene erősíteni, különösen a nagyobb cnépsűrűségű területeken. A börtönök lakói ( c/ nem c), saját maguk termeljék ki, ami a megélhetésükhöz kell, minimalizált külső támogatással. Legyen érdeke dolgozni ott is.
Olyan, az adott város érdekét szolgáló "munkahelyeket" lehetne létrehozni, amiben egy képzetlenebb ember is hasznos tud lenni. Aki nem vesz részt annak teszem azt harmadolni a segélyt. Egy adott terület cigányait olyan kolóniákká lehetne szervezni, aminek élén azok állnának, akiket tisztelnek, így a közmorálra is hatni képesek.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Magyar kultúra, eszme 7 éve 6 hónapja #58862

Ezt Te sem gondolod megvalósíthatónak.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Magyar kultúra, eszme 7 éve 6 hónapja #58869

  • Finley
  • Finley profilkép
Nem tartom teljes mértékben lehetetlennek.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Magyar kultúra, eszme 7 éve 6 hónapja #58870

Én mindjárt cigánypecsenyét fogok csinálni ( ekkora rasszista nem vagyok, meghát a magyarság érdekeid nézem, a nembe)...teszek rá spanyol bort is, sok foghagyma, meg hagyma. Kicsit már ittam a borból...heheee ( amugy nem iszok) :S
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Magyar kultúra, eszme 7 éve 6 hónapja #58871

Kedvenc magyar ételem a lecsó, tenyérrel. Pompásan illik hozzá a citerán játszó szőrös mellkasú ámbör.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Magyar kultúra, eszme 7 éve 6 hónapja #58873

Én most rohadt finomat ettem, imádom a nagy húsokat, nagyon finom lett. :S Most ettem meg, a salátát nem igazán, elájulnék attól...heheee A lecsót el tudom készíteni, meg általába mindent, főleg,ami alap. Azt a Grindy arcába kell csapni ( bocs Grindy, ennyire nem utállak :side: ) :S
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Magyar kultúra, eszme 7 éve 6 hónapja #58875

  • Finley
  • Finley profilkép
Megnyílik a magyarságért egy témakör s a 3. oldalon magyar a magyarnak nekiesik. Ej, atyafiak...
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Magyar kultúra, eszme 7 éve 6 hónapja #58877

  • grindylow
  • grindylow profilkép
Finley beküldte:
Megnyílik a magyarságért egy témakör s a 3. oldalon magyar a magyarnak nekiesik. Ej, atyafiak...

Instállom, a gond csak annyi, hogy a fülemile már nem akar énekelni a határon, aztán a gazdák méltatlankodnak.

Amúgy ha már a cigányok kerültek szóba, én még azt is járható útnak tartanám, ha abban képeznék őket, amiben jók, a zenére gondolok főleg. Például a tehetségkutatókban - ha már muszáj ilyeneknek futniuk - lehetne számukra egy külön kategória. Vagy ez már megint diszkrimináció?

A nekiesést az erős magyarságtudatú emberektől is lehet észlelni. Sokaknál a nemzeti érzet azt is jelenti, hogy lenézik az olyan nemzetközi dolgokat, mint divatos ruházat, parfüm, ápoltság. Volt, hogy kiröhögött egy nemzeti érzelmű ismerős, mert "buzis" nadrágban, "belőtt" hajjal látott, ugyanis szerinte az igaz magyar férfi szakállas, ezenfelül csak fekete, szürke, barna pólót hord, lehetőleg Vesszen Trianon felirattal.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Magyar kultúra, eszme 7 éve 6 hónapja #58892

  • Finley
  • Finley profilkép
grindylow beküldte:
Finley beküldte:
Megnyílik a magyarságért egy témakör s a 3. oldalon magyar a magyarnak nekiesik. Ej, atyafiak...

Instállom, a gond csak annyi, hogy a fülemile már nem akar énekelni a határon, aztán a gazdák méltatlankodnak.

Amúgy ha már a cigányok kerültek szóba, én még azt is járható útnak tartanám, ha abban képeznék őket, amiben jók, a zenére gondolok főleg. Például a tehetségkutatókban - ha már muszáj ilyeneknek futniuk - lehetne számukra egy külön kategória. Vagy ez már megint diszkrimináció?

A nekiesést az erős magyarságtudatú emberektől is lehet észlelni. Sokaknál a nemzeti érzet azt is jelenti, hogy lenézik az olyan nemzetközi dolgokat, mint divatos ruházat, parfüm, ápoltság. Volt, hogy kiröhögött egy nemzeti érzelmű ismerős, mert "buzis" nadrágban, "belőtt" hajjal látott, ugyanis szerinte az igaz magyar férfi szakállas, ezenfelül csak fekete, szürke, barna pólót hord, lehetőleg Vesszen Trianon felirattal.


A büdös kimaradt. Én színeket hordó, haját lövő igaz magyar vagyok. Általában tiszta feketében járva látom, aki igaznak vallja magát. A barna-kék-szürke izgalma a férfiasság (és amúgy véletlenül se merüljön fel benned, hogy buzi vagyok) távolról felismerhető jegyeként hirdeti a személy meg?ezhetetlen identitását. A migránsok is divatoznak, nem 4000 évvel ezelőtti leplekben osonnak az iphonenal.

Szemlélem én a kendtek ügyét. Ez sem enged, az sem hagyja. Ölre mennek, hajba kapnak;örömére a szent napnak. Nincsen osztály, nincs egyesség, hogy szépszóval meg ne essék, a testvérek összeférnek, felebarát, mind jó barát: semmiségért megpörölni, vagy megenni, vagy megölni, egymást korántsem akarja. A fülemile meg okos jószág, tudja mikor van dalának ideje, a gazdák meg műveljék földjüket tudások szerint, hogy legyen ott a fülemilének sok szép, kövér pondró, verőköltő bodobács.

A cigányok alapból muzikális emberek, sok a zenei tehetség köztük, ahogy szokták mondani, vonóval a kezében jön a világra. Külön kategóriába tenni őket az erős diszkrimináció lenne. Őszintén, hogy hívnád a külön kategóriát? :whistle: Nem látom kifejezett szükségét ennek, mert egy genetikailagmagyar simán felveszi a versenyt a tehetségesebbjével szemben is, csak megfelelő ember kell a feladatra.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Magyar kultúra, eszme 7 éve 6 hónapja #58902

Sok beszédnek sok az alja. Toleráljatok, integráljatok napestig. Én félek.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Magyar kultúra, eszme 7 éve 6 hónapja #58903

  • grindylow
  • grindylow profilkép
Finley beküldte:
Külön kategóriába tenni őket az erős diszkrimináció lenne. Őszintén, hogy hívnád a külön kategóriát? :whistle: Nem látom kifejezett szükségét ennek, mert egy genetikailagmagyar simán felveszi a versenyt a tehetségesebbjével szemben is, csak megfelelő ember kell a feladatra.

Felveszi, de nem fogják vele megnyeretni. A külön kategória pl. lehetne: Dikkmán tesa.


"Toleráljatok, integráljatok napestig. Én félek."

Pont úgy tűntünk szerintem is, mint akik ezt csinálják. :lol:


Zsófia te mindentől félsz, anyádtól, húgodtól, cigánytól, magadtól, Love udvarlótól.
De az is jó, ha az ember túl sokat gondolkodik, előbb-utóbb annyi lesz a gondolat, hogy kiüti a falat, szóval ugyanott van az egyén, mintha kalapáccsal esett volna neki.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Oldal elkészítésének ideje: 0.232 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook