Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Magyar kultúra, eszme

Magyar kultúra, eszme 7 éve 6 hónapja #58818

  • Finley
  • Finley profilkép
"Lehet, hogy sugárban okádást okoz, és azért. De utólag megszépülnek az emlékek, felülírják a pozitívumok (nem mindenkinél), így lehet a szabadságharcot leverő császárból Jóska.
Én azon tűnődtem augusztus 20-án, mi lett volna, ha Koppányék nyernek."

Ha lenne nemzeti büszkeség, nem lenne jóskázás. Egy szabadságharc leverése nem szépülhet meg. A rosszabbik eset, amire én tippelek, hogy alap dolgokban is tudatlanok sokan. Nincs igény a kultúrára sem. Bár ebben nem vagyok biztos. A nép elhiszi, hogy annyiban merül ki az igénye, hogy showműsorban kurvaanyádoznak és az nagyon vicces, + 1-2 tehetségkutató majomműsor. És a nép már a saját igényét sem képes meghatározni. Ez is öntudat rombolás. A vége az lesz, hogy elfelejtjük kik vagyunk, aztán már nem is fontos, utána már mindegy is, mit kérdeztek, akarjuk-e hogy az iphone-t kikapják a kezünkből, tamagocsinkat megerőszakolják fényes nappal. Akkor milyen kiállást várunk magunkért, ha magunknak nem vagyunk fontosak? A sikerhez jó hátszél is kell. De az gyér. Röhögni pedig könnyű azon, aki mégis kiáll. Olvastam kommentet, hogy aki Nem-mel szavazott, az azt ismeri el, hogy Európa csak a fehéreké. Én pedig azt kérdezem, miért, ki másé?
Szerintem Koppány ugyanúgy beállt volna a sorba, mint István, nem hiszem, hogy hagyta volna a külső nyomás, hogy pogány államnak megmaradjon az ország.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Magyar kultúra, eszme 7 éve 6 hónapja #58819

Palla beküldte:
Nem is én kezdeményeztem. De megnyitom, ha van fogadó készség. "Jelszavam" - le van szarva még a szar is - meg halálig bébi.

Igen, pont így vagy számontartva. :S "Hasta la vista bébi" heheee
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Magyar kultúra, eszme 7 éve 6 hónapja #58820

  • grindylow
  • grindylow profilkép
"A vége az lesz, hogy elfelejtjük kik vagyunk"

Ez a globalizáció, ami kívánatosnak számít, amíg veszteségek árán ki nem derül, hogy mégsem az.

"tamagocsinkat megerőszakolják"

Roppant lényeglátó vagyok: tamagocsi - te hány éves vagy?

"A sikerhez jó hátszél is kell. De az gyér. Röhögni pedig könnyű azon, aki mégis kiáll."

Magyarként gyér a hátszél. De a "másoknak jobb" szenvelgés is az identitás része. Tény, hogy hátrányból indulunk, nem ölel meg senki minket Európában a rokon nyelv miatt, mint a szomszédokat, Nyugat-Európában senki nem fogja érteni a neveink többségét.

"Én pedig azt kérdezem, miért, ki másé?"

Ezzel csak az a gond, hogy ha te azt vallod, hogy Európa a fehéreké, joggal vágják rá, hogy a fehér ciszheteróké!

Elvileg Koppány "Bizánc jelét magára vette".
Én régen azt hittem, hogy derékszögben négyelték fel.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Magyar kultúra, eszme 7 éve 6 hónapja #58821

  • Finley
  • Finley profilkép
***Boci, boci, tarka,se füle, se farka,oda megyünk lakni,ahol tejet kapni.***


Ady Endre: Boci Boci tarka


Álltam a Pusztán, álltam állván
kérődzve, bőgve, búsan, árván,
mikor, hahó,
rámtörtek csülkös kis zeuszok.

Hej, szájas kis töpörtyü-borjak,
mi kéne, hé, rátok tiporjak?
Ahol a Tej,
oda szaladnánk lakni mi is?

Rátok dől e rozoga pajta,
s én ősi, szent, keleti fajta,
én féljek, én?
Tudjátok ti, hogy én ki vagyok?

Nem holmi senkik tarka fattya,
a Mammon volt anyám ükatyja,
hej, piszkosok,
nekem aranyból van a fülem.

És kacagtam, rengett a Puszta,
fülét, farkát gyáván behuzta,
s futott, hahó,
futott a csülkös boci-sereg.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Magyar kultúra, eszme 7 éve 6 hónapja #58822

...nem mindenki gyáva nép, de kellenek a tehenek, mert akkor nem lehetne jókat fejni. :S :side:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Magyar kultúra, eszme 7 éve 6 hónapja #58823

  • grindylow
  • grindylow profilkép
Nincs valakinek Vazul relaxációs fejpántja?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Magyar kultúra, eszme 7 éve 6 hónapja #58824

..cserebere? nálam István a király rockopera van lemezen pl. :side:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Magyar kultúra, eszme 7 éve 6 hónapja #58825

plus örökzöld slágerek, amin a Palla., olyan szépen kiakadt anno. :S
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Magyar kultúra, eszme 7 éve 6 hónapja #58826

Az, hogy István nyert, és nem Koppány. azzal legális lett a fosztogatás ( jelenkor: lopás), liberálisabb, mint a Koppány nyers ereje. :S
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Magyar kultúra, eszme 7 éve 6 hónapja #58827

...sokkal, de sokkal pozitívabb szemléletű.. :side:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Magyar kultúra, eszme 7 éve 6 hónapja #58828

  • grindylow
  • grindylow profilkép
lovestorysecret beküldte:
na Grindy?

Európa a fehéreké, mint láthattuk, fehér kabáthoz fekete csizmát?
Én is olyan farmerkabátot akarok venni, ami bundásan bélelt.
Bár ebben a topikban inkább dolmányt illene vennem.

Jegyzem meg, a foci eb alatt sehol nem lehetett Budapest központjában egy normális anyagú zászlót vásárolni.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Magyar kultúra, eszme 7 éve 6 hónapja #58829

  • grindylow
  • grindylow profilkép
lovestorysecret beküldte:
...sokkal, de sokkal pozitívabb szemléletű.. :side:

István? Nehezen tudom elképzelni, hogy úgy szenvelgett a valóságban, mint az amúgy kitűnő rockoperában (ahol teljesen úgy jött le, mintha az összes fontos döntést Sarolt hozta volna meg).
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Magyar kultúra, eszme 7 éve 6 hónapja #58830

Nem jól olvastad, egy farmerkabátról van szó, ami belül fehér bundás, és kihajtva látszik a bunda, az szexin mutat rajta-. :S
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Magyar kultúra, eszme 7 éve 6 hónapja #58831

Abba a rockoperába nekem is a Koppány volt a kedvencem. Istvánt álszentnek találtam. Abba pozitívabb. :S
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Magyar kultúra, eszme 7 éve 6 hónapja #58832

..de úgy tudom, te is megakarsz térni, túl sokat kételkedsz. :side:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Magyar kultúra, eszme 7 éve 6 hónapja #58836

  • Finley
  • Finley profilkép
"Ez a globalizáció, ami kívánatosnak számít, amíg veszteségek árán ki nem derül, hogy mégsem az."

fontos, hogy egy nép a szuverenitását a globalizáció ellenére is megőrizze. Semmilyen nagyobb egységhez tartozás nem jelenthet egyet az egyediségünk, saját törvényeink, saját kultúránk, saját öntudatunk feladásával az integráció árán, amitől egy magasabb szintű védelmet is várunk. Ha az akarjuk, hogy ne váljon teljesen gyökértelenné a nemzetünk, akkor ápolni kell mindazt, ami nemzetté teszi.

"Roppant lényeglátó vagyok: tamagocsi - te hány éves vagy? "

30-as korosztály. Te?

" De a "másoknak jobb" szenvelgés is az identitás része. Tény, hogy hátrányból indulunk, nem ölel meg senki minket Európában a rokon nyelv miatt, mint a szomszédokat, Nyugat-Európában senki nem fogja érteni a neveink többségét."

A búval béleltség meghatározó. A média nagy lókötő ebben. Nincs miért irigyelnünk egyetlen más népet sem, egyik sem áll fölöttünk értékben. A másoknak jobb szemlélet miatt lett szégyen magyarnak lenni. Ki akar vesztes csapatban játszani? Egy kis érdekesség, lehet benne hinni is meg nem is: Olvastam olyan elméletet, hogy a " balsors által kísértség"hez köze van a szent koronán a kereszt elferdülésének.
Miért nem egyenesítették ki? Milyen büszkeséget képvisel egy ferde kereszt? Ferde hitet? amúgy úgy esett, hagyjuk úgy, törődjünk bele mindenbe? A sírva vigadás elég régen befészkelte magát az emberekbe. Nekem a magyar etalon a honfoglalás kori magyar ember, amikor félték a nyilainkat, emelt fővel jártunk és hódítottunk.

"Ezzel csak az a gond, hogy ha te azt vallod, hogy Európa a fehéreké, joggal vágják rá, hogy a fehér ciszheteróké!"

joggal. Ezt is lehet mondani. De azért Európára nem az fog politikai, kulturális, vallási veszélyt jelenteni, hogy élettársi kapcsolatot létesít két meleg ember, vagy mert nemet váltottak a trnsnznemű emberek.

Elvileg Koppány "Bizánc jelét magára vette".
Én régen azt hittem, hogy derékszögben négyelték fel.

Én is. Szent Felnégyelő István. Ha Koppány kerül hatalomra, akkor sem maradt volna pogány az ország, mert igen, felvette a bizánci kereszténységet. a keresztények így is úgy is bejöttek volna, csak akkor Bizáncból és most görög katolikus lenne a többség.
Én is azt hittem. Nem ebben, de a büntetés végrehajtásban elkelne sokkal radikálisabb hozzáállás. A hb-re gondolok.

A vazulos fülvédő oldalán láttam egy szent korona téli sapkát.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Magyar kultúra, eszme 7 éve 6 hónapja #58837

  • Finley
  • Finley profilkép
Milyen ősi magyar nevet vennétek fel? :S
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Magyar kultúra, eszme 7 éve 6 hónapja #58838

  • grindylow
  • grindylow profilkép
"fontos, hogy egy nép a szuverenitását a globalizáció ellenére is megőrizze."

Az még megvan. Bár pont most osztott ki minket az EU a népszavazás kapcsán, hogy "nem fogadjuk el az európai normát".

"30-as korosztály. Te?"

Én is, de tamagocsim nem volt, nem mintha zsigerből ellenezném.

"Olvastam olyan elméletet, hogy a " balsors által kísértség"hez köze van a szent koronán a kereszt elferdülésének.
Miért nem egyenesítették ki? Milyen büszkeséget képvisel egy ferde kereszt? Ferde hitet? amúgy úgy esett, hagyjuk úgy, törődjünk bele mindenbe? A sírva vigadás elég régen befészkelte magát az emberekbe. Nekem a magyar etalon a honfoglalás kori magyar ember, amikor félték a nyilainkat, emelt fővel jártunk és hódítottunk."

A hódítást most kivitelezhetőnek, kívánatosnak tartod? Szerintem nem kell vissza Erdély. Önálló államként el tudnám képzelni.

A koronát direkt írod kisbetűvel? Számomra nem életfontosságú jelkép, inkább az eszme lényeges, amit képvisel. Nem dőltem a kardomba attól sem, hogy már nem Magyar Köztársaság a hivatalos neve az országnak.

Én a Himnuszt is okolom a búvalbéleltségért. Szívesen hallgatok himnuszokat, mind a haza dicsőségét zengi, a francia himnusz egyenesen a tisztátalan vér ontására buzdít, mi meg szomorkodunk. (Bár eredetileg gyorsabb a tempó.) Ráadásul egy meleg írta, botrány.

"Ezzel csak az a gond, hogy ha te azt vallod, hogy Európa a fehéreké, joggal vágják rá, hogy a fehér ciszheteróké!"
joggal. Ezt is lehet mondani. De azért Európára nem az fog politikai, kulturális, vallási veszélyt jelenteni, hogy élettársi kapcsolatot létesít két meleg ember, vagy mert nemet váltottak a trnsnznemű emberek."

Logikailag viszont mondható, hogy ne várd el a jogaid tiszteletben tartását, ha lenézel egy másik kisebbséget. Más kérdés, hogy a melegek nem akarják a melegséget ráerőltetni egy kultúrára sem, nem építenének szaunákat mindenhová.

"Nem ebben, de a büntetés végrehajtásban elkelne sokkal radikálisabb hozzáállás. A hb-re gondolok."

Arról is elkelt volna egy népszavazás.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Magyar kultúra, eszme 7 éve 6 hónapja #58839

  • grindylow
  • grindylow profilkép
Finley beküldte:
Milyen ősi magyar nevet vennétek fel? :S

Van egy ilyen gyűjteményes könyvem, de nem ejtett rabul egyik név sem. Ha már muszáj, akkor Vata.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Magyar kultúra, eszme 7 éve 6 hónapja #58843

Emese
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Oldal elkészítésének ideje: 0.238 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook