Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Meleg jogok

Vá: Meleg jogok 13 éve 2 hónapja #33329

  • pedro
  • pedro profilkép
Én jókat röhögtem rajta, ezen azt kell, idegeskedni kár.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Meleg jogok 13 éve 2 hónapja #33345

  • Necc
  • Necc profilkép
A magyar EU-elnökség (meglepő módon) nagy ívben tesz ránk

2011-01-27 - Langer Ármin

„Magyarország, az Európai Unió soros elnöke nem tervezi, hogy föllépjen a homofóbia és a diszkrimináció ellen” – vonta le a konklúziót a holland szociáldemokrata párt képviselőnője, Emine Bozkurt.
Kedden a szocdem frakció tagjai az illetékes magyar államtitkárt arról kérdezték, hogy terveznek-e bármit is tenni a már 2,5 éve levegőben lógó antidiszkriminációs direktívával.

Balog Zoltán, társadalmi felzárkózásért felelős államtitkár (akit egyébként az általam fordított holland cikk igazságügyi miniszternek titulál – a ford.) válaszában rendkívül fontosnak ítélte a fogyatékosok segítését, ugyanakkor a homofóbia elleni küzdelemről nem kívánt nyilatkozni.

„Sokkoló az az apátia, ahogy a magyar kormány még csak a jelét sem mutatja annak, hogy bármit is tegyen a melegek, leszbikusok, biszexuálisok és transzneműek érdekében” – mondta az egyébként török származású Bozkurt. „Az Európai Parlamentben a szociáldemokrata frakció tagjai nem fogják föladni, és ha kell erőszakkal vesszük rá az elnöklő magyar vezetést, hogy újra vegyék napirendre az antidiszkriminációs direktívát.” (Sok sikert!)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Meleg jogok 13 éve 1 hónapja #34222

  • zebra
  • zebra profilkép
Nyilatkozat az Egyenjogúságról - internetes petíció az Alkotmányozókhoz azért, hogy ne szerepeljen az Alkotmányban az a kitétel, miszerint a házasság kizárólag férfi és nő között jöhet létre.

Akit érdekel, itt elolvashatja, aláírhatja:

http://www.ipetitions.com/petition/nyilatkozatazegyenjogusagert/
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Meleg jogok 13 éve 1 hónapja #34229

  • caleb
  • caleb profilkép
Aláírva.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Meleg jogok 13 éve 1 hónapja #34236

  • zebra
  • zebra profilkép
caleb írta::
Aláírva.
:up:

A volt gimis ofőm megkért, tartsak előadást a szexuális kisebbségekről (meséltem neki ez irányú kutatómunkámról) a végzős osztályának, erre ma írt, hogy beszélt az igazgatóval, aki megtiltotta, hogy akármelyik órán is szó essék a témáról. :angry:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Meleg jogok 13 éve 1 hónapja #34238

  • Kittyke
  • Kittyke profilkép
Sziasztok!

Kedves Zebra!

Szintén aláírtam már, a Labrisz kb. 1 hete elárasztotta vele a facebook-ot. :)

Na, az ilyen, hogy lehet igazgató? Lassan tényleg ott tartunk, hogy azt tanítják a sulikban, hogy nem is emberek, hanem egy külön állatfaj, az LMBT társadalom. Komolyan undorító... :fejbe: :fejbe: :angryy :angryy
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Meleg jogok 13 éve 1 hónapja #34282

  • MinnieBoy
  • MinnieBoy profilkép
Egyáltalán megtilthatja?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Meleg jogok 13 éve 1 hónapja #34283

  • Lucius
  • Lucius profilkép
Miért ne tilthatná meg szerinted?? Ez nem a kötelező tananyag része, hanem egy fakultatív valami, amiről az igazgató eldöntheti, hogy belefér e vagy nem.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Meleg jogok 13 éve 1 hónapja #34298

  • MinnieBoy
  • MinnieBoy profilkép
:rolleyes:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Meleg jogok 13 éve 1 hónapja #34301

  • Lucius
  • Lucius profilkép
Hűűűha, ezzel mesterien felépített és előadott érvrendszerrel most teljesen meggyőztél, én kérek elnézést :laugh:
Te kérdezted, hogy egy igazgató megtilthatja-e? A válasz erre, az hogy igen, megtilthatja.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Meleg jogok 13 éve 1 hónapja #34303

  • zebra
  • zebra profilkép
Mint a mellékelt ábra mutatja, tényleg megtilthatja, mivel ez teljes mértékben az iskola "belügyei" közé tartozik. A tanárok elvileg szóba hozhatnák a saját óráikon a tananyagba csempészve, de ha híre megy, akkor az igazgató vagy rosszakaró kollégák furkálódásával is szembe kell nézniük, úgyhogy nem éri meg nekik kockáztatni.

A főiskolámban viszont a témavezetőm óráján 40 perces előadást fogok tartani. :woohoo:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Meleg jogok 13 éve 1 hónapja #34304

zebra írta::

A volt gimis ofőm megkért, tartsak előadást a szexuális kisebbségekről (meséltem neki ez irányú kutatómunkámról) a végzős osztályának, erre ma írt, hogy beszélt az igazgatóval, aki megtiltotta, hogy akármelyik órán is szó essék a témáról. :angry:

Tipikus struccpolitika. Mintha ezzel a jelenséget nem létezővé lehetne tenni. És mindezt egy -inkább mondjuk úgy, egy csomó- értelmiségigondolja így... :dry: Persze az értelmiségi szót idézőjelbe tenném, vagy esetleg úgy fogalmaznék, értelmetlenségi. :laugh:
Még ha világnézeti okokból baja van kisebbségekkel egy ilyen tanárembernek, akkor például vehetné a Jezsuita rendet, akik más vallások gyakorlóitól vettek át különböző meditációs módszereket, technikákat, és beépítették saját eszköztárukba.
Amúgy is, az értelmes ember, ha baja van valaki(kk)el, azt vallja: Ismerd meg ellenséged. Ez is mutatja, hogy sok értelmiségi mennyire nem értelmes... :laugh:

A petíció természetesen szignálva.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Meleg jogok 13 éve 4 hete #34338

  • Pirosnyuszi
  • Pirosnyuszi profilkép
Megkérdezhetem milyen jellegű suli ez?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Meleg jogok 13 éve 4 hete #34350

  • zebra
  • zebra profilkép
Pirosnyuszi írta::
Megkérdezhetem milyen jellegű suli ez?
Szociális munka alapszak fősulin.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Meleg jogok 13 éve 4 hete #34351

  • zebra
  • zebra profilkép
zebra írta::
Pirosnyuszi írta::
Megkérdezhetem milyen jellegű suli ez?
Szociális munka alapszak fősulin.
Mármint, ahol engedik. Ahol piroslapot kapott az ügy, az meg egy sima gimi a Dél-Alföldön.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Meleg jogok 13 éve 1 hete #34751

  • caleb
  • caleb profilkép
MEGYEK! Tüntetés az Egyenlőségért - Családhoz mindenkinek joga van!

Tüntetéssel tiltakozunk az azonos nemű párok alkotmányos megkülönböztetése ellen!

Az új magyar alkotmánytervezet diszkriminatív módon rögzíteni kívánja, hogy házasságot csak férfi és nő köthet egymással.

Arra bátorítunk minden demokratikus elkötelezettségű állampolgárt, hogy fejezze ki tiltakozását az azonos nemű párok és párkapcsolatok leértékelése ellen, ezért

2011. április 15-én pénteken tüntetésen hívjuk fel a figyelmet arra, hogy a melegeket is egyenlő jogok illetik!

Hiszünk abban, hogy a társadalom fontos alapegysége a család, és hiszünk a magyar családok jövőjében. Viszont abban is hiszünk, hogy a magyar családok akkor lehetnek még erősebbek, ha minden felnőtt állampolgárnak megadjuk a családalapítás lehetőségét.

Várunk mindenkit, akinek fontos a család, az egyenlőség, az emberi jogok és Magyarország jövője! Várjuk azokat is, akik bármilyen okból úgy érzik, kirekesztették őket a nemzeti együttműködés rendszeréből és az új alkotmánytervezetből!

2011. április 15. · 18:00 - 20:00

Budapest, Alkotmány utca és Kossuth tér találkozása

GYERTEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Meleg jogok 13 éve 1 hete #34757

  • Necc
  • Necc profilkép
caleb írta::
MEGYEK! Tüntetés az Egyenlőségért - Családhoz mindenkinek joga van!
...
GYERTEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mentem, láttam, együtt voltam, örültem...! :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Meleg jogok 13 éve 6 napja #34763

  • pedro
  • pedro profilkép
Nem voltam, csak olvastam róla.
Nagyon-nagy ez a duma:
„Engem nem zavar, hogy alkotmányoznak, csak ne előttem csinálják, hanem menjenek haza a hálószobáikba, aztán ott alkotmányozzanak, ahol senki nem látja őket!” :cheer:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Meleg jogok 13 éve 6 napja #34767

  • Necc
  • Necc profilkép
pedro írta::
Nem voltam, csak olvastam róla.
Nagyon-nagy ez a duma:
„Engem nem zavar, hogy alkotmányoznak, csak ne előttem csinálják, hanem menjenek haza a hálószobáikba, aztán ott alkotmányozzanak, ahol senki nem látja őket!” :cheer:
Ez volt a zárómondat, nagy tetszést aratott! :D

Ez a legjobb videotudósítás; érdemes végignézni, (katt a linkre, nem lehetett beágyazni):
Otthon, a hálószobában alkotmányozzanak!
nolvideo | 2011. április 16.
http://www.noltv.hu/video/3351.html
Több ezren fölemelték a szavukat az alkotmányozás ellen a civilek tüntetésén az Alkotmány utcában, Budapesten. Készítette: Halász Áron
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Meleg jogok 13 éve 4 napja #34798

  • caleb
  • caleb profilkép
Hát elfogadták.. :(
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Oldal elkészítésének ideje: 0.303 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook