Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Meleg jogok

Vá: Meleg jogok 15 éve 3 hónapja #695

  • sushiflower
  • sushiflower profilkép
Sharki írta::
sushiflower írta::
micro írta::
Amerikában a hadseregnél az elv nem kérdeznek,de ne is mondd.:unsure:

Én ezt nem látom rossznak, de ez az én véleményem.

Ez a dolog olyan struccpolitika szagú, úgy csinálunk mintha nejm létezne a dolog. De ha szerintetetk ez így jónak tűnik :blink:

Nem tökéletes, de mindenképpen pozitívabb hozzáállás mintha ba...gatnának,de amint mondtam, ez az én véleményem. Te például mit várnál el abban a helyzetben? Úgy értem, ha mondjuk ott lennél katona.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Meleg jogok 15 éve 3 hónapja #703

  • stompi
  • stompi profilkép
sushiflower írta::
Stompi Te mikor voltál katona, ha nem titok?
Sokatoknak apja lehetnék, a nyolvanas években.:blush:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Meleg jogok 15 éve 3 hónapja #704

  • sushiflower
  • sushiflower profilkép
stompi írta::
sushiflower írta::
Stompi Te mikor voltál katona, ha nem titok?
Sokatoknak apja lehetnék, a nyolvanas években.:blush:

Ó, egy érett férfi!B)
Az a legszebb pasikor:)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Meleg jogok 15 éve 3 hónapja #710

  • MinnieBoy
  • MinnieBoy profilkép
Stompi!Magadon kívül tudtál melegről?Kaland?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Meleg jogok 15 éve 3 hónapja #715

  • Sharki
  • Sharki profilkép
sushiflower írta::
Nem tökéletes, de mindenképpen pozitívabb hozzáállás mintha ba...gatnának,de amint mondtam, ez az én véleményem. Te például mit várnál el abban a helyzetben? Úgy értem, ha mondjuk ott lennél katona.

Nem lennék ott katona, meg máshol sem :lol: :lol:
Komolyra fordítva pedig ez olyan mint amikor a családod nem kérdez semmit a szerelmi életedről, de nem is beszélhetsz nekik róla. Próbáld ki milyen az mikor a szüleid nem piszkálnak a melegséged miatt de tudomást sem vesznek róla. Számodra természetes, hogy a pasidról mesélhetsz, bármikor bárkinek. Számunkra néha nem annyira.

Munkahelyre visszugorva. Milyen dolog az, hogy lehetsz katona ha meleg vagy, de a párod nem viheted sehova magaddal, nem költözhet veled? Ez olyan remek? Én minden heteronak azt kívánnám élje csak az életét négy fal között és majd egy év múlva beszélgessünk. Addig nem kérdezzük és ne is beszéljen róla. Én pl. a nőimet bármikor hazavittem de fiút még soha és valószínűleg nem is fogok. Ez van. :(
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Meleg jogok 15 éve 3 hónapja #721

  • helgi87
  • helgi87 profilkép
Én személy szerint azóta járok vért adni, amióta megtudtam hogy a melegek nem adhatnak. De sajna most egy évig nem mehetek a tetoválás miatt.

A felvállalásról meg annyit, hogy én egy kis faluban élek, ahol mindenki tudja hogy leszbikus vagyok, és így szeretnek. Általában az új emberekkel is tisztázom a dolgot mindjárt az elején, és eddig még senkinek sem volt ezzel semmi baja. A felvonuláson meg azok a tajték parasztok csinálták a fesztivált akik az összes zavargás főszereplői voltak. Vagy rosszul vagyok informálva?

Ja én igent fogok mondani a leendő kedvesemnek, ha megkér.:laugh:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Meleg jogok 15 éve 3 hónapja #722

  • helgi87
  • helgi87 profilkép
Bocsika ez a hozzászólás nem ide szólt, hanem még az első oldal végére. Tisztára tele vagyok kalanddal :woohoo: Hogy nem vettem észre hogy már a 3. oldalnál tartotok? :laugh:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Meleg jogok 15 éve 3 hónapja #724

  • MinnieBoy
  • MinnieBoy profilkép
Helgi kisfaluban nem kemény leszbikusnak lenni?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Meleg jogok 15 éve 3 hónapja #725

  • sushiflower
  • sushiflower profilkép
Sharki írta::
sushiflower írta::
Nem tökéletes, de mindenképpen pozitívabb hozzáállás mintha ba...gatnának,de amint mondtam, ez az én véleményem. Te például mit várnál el abban a helyzetben? Úgy értem, ha mondjuk ott lennél katona.

Nem lennék ott katona, meg máshol sem :lol: :lol:
Komolyra fordítva pedig ez olyan mint amikor a családod nem kérdez semmit a szerelmi életedről, de nem is beszélhetsz nekik róla. Próbáld ki milyen az mikor a szüleid nem piszkálnak a melegséged miatt de tudomást sem vesznek róla. Számodra természetes, hogy a pasidról mesélhetsz, bármikor bárkinek. Számunkra néha nem annyira.

Munkahelyre visszugorva. Milyen dolog az, hogy lehetsz katona ha meleg vagy, de a párod nem viheted sehova magaddal, nem költözhet veled? Ez olyan remek? Én minden heteronak azt kívánnám élje csak az életét négy fal között és majd egy év múlva beszélgessünk. Addig nem kérdezzük és ne is beszéljen róla. Én pl. a nőimet bármikor hazavittem de fiút még soha és valószínűleg nem is fogok. Ez van. :(

Hát persze, hogy nem remek, ezt egy szóval sem mondtam, csak talán elfogadhatóbb, mintha ujjal mutogatnának és kiutálnának emiatt. Teljes mértékben megértelek és mindenkit, különben itt sem lennék. Van néhány nagyon szerencsés barátom akinek a szülei iszonyat jó fejek, például az egyik fiú barátom most mutatta be a szüleinek a pasiját és tök jól fogadták:). Persze tudták már mi a helyzet előtte is, ez igaz. Sokszor csak egy kis idő kell a szülőknek és máshogy tekintenek majd a tényekre. Én hiszek ebben. Van ahol sajnos nem, de ez is benne van a pakliban. Egy igazán szerető szív nem utasít el.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Meleg jogok 15 éve 3 hónapja #848

  • helgi87
  • helgi87 profilkép
Nekem szerencsére jó tapasztalataim vannak. A legtöbb emberrel, akinek coming out-oltam azóta sokkal szorosabb lett a kapcsolatom. Vagy lehet azért van, mert mindenhol ott vagyok, próbálok mindenben részt venni, és úgy érzem, hogy elég jól nevelt leányzó vagyok, és közvetlen is. Szal nem esik nehezemre megmagyarázni az embereknek, hogy ez így van jól. De az is igaz, hogy itt még nem találkoztam egyetlen ostoba vadmarhával sem.
Az egyetlen hátrányom az, hogy faluban szentem elég nehéz a leszbikus párkeresés. Dehát nem lehet minden tökéletes.:)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Meleg jogok 15 éve 3 hónapja #1093

  • helgi87
  • helgi87 profilkép
Esetleg fel tudna világosítani egy kedves Fórumozó, hogy milyen a "meleg helyzet" olaszországban?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Meleg jogok 15 éve 3 hónapja #1094

  • cappy
  • cappy profilkép
helgi87 írta::
Esetleg fel tudna világosítani egy kedves Fórumozó, hogy milyen a "meleg helyzet" olaszországban?

Ebben Topa lenne a legilletékesebb, de nem tudom jár e erre mostanában... :dry:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Meleg jogok 15 éve 3 hónapja #1237

  • gayboy
  • gayboy profilkép
helgi87 írta::
Esetleg fel tudna világosítani egy kedves Fórumozó, hogy milyen a "meleg helyzet" olaszországban?

Nem vagyok szakértője az olasz helyzetnek, de az ország nyugat-európában van, ezért úgy vélem nem lehet rossz a meleg élet. :lol:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Meleg jogok 15 éve 3 hónapja #1271

  • helgi87
  • helgi87 profilkép
De ott lakik az az idióta náci pápa, és sajnos még mindig nagy befolyása van az emberekre "Őnáciságának":angry:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Meleg jogok 15 éve 3 hónapja #1272

  • helgi87
  • helgi87 profilkép
Bocsássatok meg, ha most valakinek beletapostam a kicsi lelkébe! A queer közösségbe tartozó vallásos emberekkel semmi problémám nincs, sőt becsülöm Őket.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Meleg jogok 15 éve 3 hónapja #1275

  • littlebaby
  • littlebaby profilkép
Az csak egy dolog, hogy a "kedves" pápa :evil: miket mondogat, de hogy ennyi fanatikus híve van. :aah:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Meleg jogok 15 éve 3 hónapja #1292

  • Armin
  • Armin profilkép
littlebaby írta::
Az csak egy dolog, hogy a "kedves" pápa :evil: miket mondogat, de hogy ennyi fanatikus híve van. :aah:

A Pápa egy báb, ha a helyében lennél, és akkora nyomás lenne rajtad, te is marhaságokat beszélnél - pl. hogy "az emberi faj túlélése szempontjából legalább olyan fenyegetés a homoszexualitás, mint a klímaváltozás" - mintsem, hogy vállald, hogy másvilágra küldenek.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Meleg jogok 15 éve 3 hónapja #1412

  • parbilannyal
  • parbilannyal profilkép
Armin írta::
littlebaby írta::
Az csak egy dolog, hogy a "kedves" pápa :evil: miket mondogat, de hogy ennyi fanatikus híve van. :aah:

A Pápa egy báb, ha a helyében lennél, és akkora nyomás lenne rajtad, te is marhaságokat beszélnél - pl. hogy "az emberi faj túlélése szempontjából legalább olyan fenyegetés a homoszexualitás, mint a klímaváltozás" - mintsem, hogy vállald, hogy másvilágra küldenek.
Kinek a bábja?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Meleg jogok 15 éve 2 hónapja #2525

  • vonkreuz
  • vonkreuz profilkép
A kormány átdolgozta és újra a parlament elé viszi a bejegyzett élettársi kapcsolatról szóló törvényt

Becslések szerint körülbelül egymillióan élnek élettársi kapcsolatban. A kormány új tervezete szerint ezt kétféle módon lehet hivatalosan bejegyeztetni.

Az egyik, amelyet bárki választhat, vagyis a férfi-nő párok, és az azonos nemű párok is, hogy kapcsolatukat közjegyző veszi nyilvántartásba.

A másik lehetőség csak a meleg és leszbikus párok számára választható, ez a bejegyzett élettársi kapcsolat, amelyet anyakönyvvezető hitelesít.

Ez majdnem ugyanolyan jogokat adna, mint egy házasság, vagyis a párok akár örökölhetnek is egymás után. Viszont nem fogadhatnak örökbe gyereket.

A meleg szervezetek ezen kívül azt is kifogásolják, hogy külföldiek nem köthetnek automatikusan ilyen élettársi kapcsolatot Magyarországon.

Ha az országgyűlés elfogadja az új tervezetet, a következő hónapokban már módosíthatják a törvényeket is.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Meleg jogok 15 éve 2 hónapja #2620

  • pedro
  • pedro profilkép
vonkreuz írta::
A kormány átdolgozta és újra a parlament elé viszi a bejegyzett élettársi kapcsolatról szóló törvényt

Becslések szerint körülbelül egymillióan élnek élettársi kapcsolatban. A kormány új tervezete szerint ezt kétféle módon lehet hivatalosan bejegyeztetni.

Az egyik, amelyet bárki választhat, vagyis a férfi-nő párok, és az azonos nemű párok is, hogy kapcsolatukat közjegyző veszi nyilvántartásba.

A másik lehetőség csak a meleg és leszbikus párok számára választható, ez a bejegyzett élettársi kapcsolat, amelyet anyakönyvvezető hitelesít.

Ez majdnem ugyanolyan jogokat adna, mint egy házasság, vagyis a párok akár örökölhetnek is egymás után. Viszont nem fogadhatnak örökbe gyereket.

A meleg szervezetek ezen kívül azt is kifogásolják, hogy külföldiek nem köthetnek automatikusan ilyen élettársi kapcsolatot Magyarországon.

Ha az országgyűlés elfogadja az új tervezetet, a következő hónapokban már módosíthatják a törvényeket is.

Ja,a legfőbb gond. :drool:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Oldal elkészítésének ideje: 0.279 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook