Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Meleg jogok

Meleg jogok 15 éve 4 hónapja #472

  • pedro
  • pedro profilkép
Az alkotmánybíróság megvétozta a regisztrált élettársi kapcsolatot ma.Kérdezem én,hogy miért ez a nagy hajcihő és tiltakozás a melegek körében.Én soha nem éltem volna ezzel a lehetőséggel és a barátaim egyike sem.Sokan balhéznak azért amit nem is igazán akarnak:dry: A heteró barátaim is akik házasságellenesek azok is azzal érvelnek,hogy a nem a papíron múlik.Ez a papír,akkor meg kellene?:huh:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Meleg jogok 15 éve 4 hónapja #476

  • pedro
  • pedro profilkép
Egy kis felmérés!

Ti élnétek a regisztrált élettársi kapcsolat lehetőségével?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Meleg jogok 15 éve 4 hónapja #477

  • MinnieBoy
  • MinnieBoy profilkép
pedro írta::
Egy kis felmérés!

Ti élnétek a regisztrált élettársi kapcsolat lehetőségével?

Nem.
Nem erre vagyok berendezkedve.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Meleg jogok 15 éve 4 hónapja #478

  • sushiflower
  • sushiflower profilkép
pedro írta::
Az alkotmánybíróság megvétozta a regisztrált élettársi kapcsolatot ma.Kérdezem én,hogy miért ez a nagy hajcihő és tiltakozás a melegek körében.Én soha nem éltem volna ezzel a lehetőséggel és a barátaim egyike sem.Sokan balhéznak azért amit nem is igazán akarnak:dry: A heteró barátaim is akik házasságellenesek azok is azzal érvelnek,hogy a nem a papíron múlik.Ez a papír,akkor meg kellene?:huh:

A melegeknek is ugyanolyan joguk van az életben minden olyan lehetőséghez amihez a heteróknak, ezért úgy gondolom, hogy jogos a felháborodás, mert annak ellenére, hogy sok melegnek eszében sincs élettársi kapcsolatban élni vagy házasságra lépni, ettől még vannak olyanok,talán nem is kevesen, akik szeretnének élni a lehetőséggel.
Ezen felül itt nemcsak arról van szó, hogy megvétózták az élettársi kapcsolat regisztrálását, hanem arról is burkoltan, hogy már megint elvettek valamit tőlük, vagy ennyivel kevesebbet érnek, hogy még ezt sem kaphatják meg. Totálisan egyetértek a felháborodással.
Másrészről egy jó kapcsolatnak mintegy megpecsételése a házasság, vagy az élettársi kapcsolat, nem olyan rossz az.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Meleg jogok 15 éve 4 hónapja #479

  • micro
  • micro profilkép
A melegeknek is ugyanolyan joguk van az életben minden olyan lehetőséghez amihez a heteróknak, ezért úgy gondolom, hogy jogos a felháborodás..
Most megkapták ugyanrra a jogot vagyis uyganahoz a nem jogot.Miért kell ebből már megint melegkérdést csinálni?Alapvetően a heterok miatt vétozták meg,mert féltik a házasság intéményét az élettársi kapcsolattal szemben.Sajnos ez kihat a meleg társadalomra is kihat,de nem ellenük irányul.
Egy másik tény,hogy a Háttér Tárasaságnál eddig is volt lehetőség jogi úton élettársi szerződést kötni,azonban sok év alatt még néhány tizen sem éltek vele.Olyan eset is volt már Magyarországon,hogy az elhalálozott meleg élettárs után özvegyi nyugdíjat kap a társa,mert elismerték kapcsolatukat.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Meleg jogok 15 éve 4 hónapja #480

  • micro
  • micro profilkép
pedro írta::
Egy kis felmérés!

Ti élnétek a regisztrált élettársi kapcsolat lehetőségével?

Férfival nem kötném össze az életem. Nővel meg,ha komolyan gondolnám,akkor elvenném.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Meleg jogok 15 éve 4 hónapja #481

  • Cat83
  • Cat83 profilkép
pedro írta::
Egy kis felmérés!

Ti élnétek a regisztrált élettársi kapcsolat lehetőségével?

paxx
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Meleg jogok 15 éve 4 hónapja #484

  • xtrevor
  • xtrevor profilkép
Kicsit ferdítik a tényeket,akik vergődnek,mert a tények ezek:

Alkotmánybíróság emlékeztetett rá: az alkotmány védi a házasságot, a bejegyzett élettársi kapcsolat férfi és nő között - akik egymással házasságot köthetnek - az alkotmány által védett házasság megkettőzésének tekinthető. Ezért az Alkotmánybíróság a törvényt megsemmisítette.

Az Alkotmánybíróság határozatában ugyanakkor hangsúlyozta: az azonos neműek tartós párkapcsolata számára az elismerés és védelem igénye levezethető az emberi méltósághoz való jogból, és az azonos nemű emberek számára a bejegyzett élettársi kapcsolat jogintézményének létrehozása nem alkotmányellenes.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Meleg jogok 15 éve 4 hónapja #485

  • xtrevor
  • xtrevor profilkép
pedro írta::
Egy kis felmérés!

Ti élnétek a regisztrált élettársi kapcsolat lehetőségével?
Nem érzem úgy érintene.:)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Meleg jogok 15 éve 4 hónapja #487

  • Mira
  • Mira profilkép
pedro írta::
Egy kis felmérés!

Ti élnétek a regisztrált élettársi kapcsolat lehetőségével?

Én személy szerint nem hiszem, hogy ilyesmire vetemednék. :laugh:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Meleg jogok 15 éve 4 hónapja #488

  • sushiflower
  • sushiflower profilkép
pedro írta::
Egy kis felmérés!

Ti élnétek a regisztrált élettársi kapcsolat lehetőségével?

Mondjuk, ha meleg pasi lennék és igazán komolyra fordulna a kapcsolatom azzal akit szeretek, akkor szerintem a házasságot is megkockáztatnám:)...persze nem húszévesen, vagy az első palimmal, hanem mondjuk amikor már érettebb vagyok és kitomboltam magam(bár ez a meleg pasiknál hmmm kérdéses:),de szerintem igenis létezik) és felelős döntést tudok hozni és képes vagyok belegondolni az árnyékos oldalába is. Persze ekkor sem garantált semmi...de megéri:)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Meleg jogok 15 éve 4 hónapja #489

  • Lastra
  • Lastra profilkép
Romantikus alkat vagyok és el tudom képzelni,hogy összekössem az életem valakivel.Látom benne a szépséget,de az is biztos,hogy ezt nem igazán vállalnám fel a sok hülye ember előtt,nem dicsekednék vele.A meghittség enélkül is meglehetne.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Meleg jogok 15 éve 4 hónapja #491

  • Armin
  • Armin profilkép
Arról van szó, hogy a hetero házasság lenne összekeverhető a hetero élettársi kapcsolattal, mert a regisztrációval ugyanaz történik, mint a házasságkötéskor, aminek intézménye az Alkotmány által védett, tehát nem lehet ugyanolyat létrehozni más néven.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Meleg jogok 15 éve 4 hónapja #492

  • Mira
  • Mira profilkép
Micronak teljesen igaza van azzal kapcsolatban, hogy eddig is volt lehetőség a Háttér jogsegélyénél, hogy élettársi szerződést kössön valaki. Alig éltek páran a lehetőséggel.

Szerintem a nagy kérdés Magyarországon az ilyen kapcsolatban felnövő gyerekek ügye. Azt pedig ez a törvény nem oldotta volna meg.

Ráadásul a mai helyzetben kérdéses számomra az is, hogy a legtöbb meleg ill. leszbikus pár felvállalná- e azt, hogy nekem azonos nemű partnerem van? Attól tartok nem. Amíg molotov koktéllal dobálják a felvonulást és ketrecben kell masírozni addig ez a kérdés számomra nem tűnik időszerűnek.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Meleg jogok 15 éve 4 hónapja #493

  • sushiflower
  • sushiflower profilkép
Egy ismerősöm mesélte, aki pont kint volt Spanyolországban az ottani melegfelvonulás idején, hogy alig hitt a szemének, mert a meleg felvonulókhoz útközben csatlakoztak heterók is és mentek velük egy darabig, beszélgettek, sörözgettek együtt és maximálisan jó hangulata volt az egésznek. Egyetlen olyan embert nem látott, akinek valami ne tetszett volna...
Teljesen békés volt az egész és lehetett kis zászlócskákat is venni a járókelőknek:). Én hiszek abban, hogy ez itt egyszer Magyarországon is megtörténik, csak szerintem nem mostanában sajnos...biztosan több pár élne a házastársi, vagy élettársi szerződés lehetőségével is, ha csak félig olyan lenne a hozzáállás mint például Spanyolországban, vagy a hasonló pozitív hozzáállású országokban.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Meleg jogok 15 éve 4 hónapja #495

  • xtrevor
  • xtrevor profilkép
Majd akkor lesz itt változás,ha már mi sem rinyálunk és toleráljuk a másságon belüli másságot és eltérést.:huh: Mit várunk a heteróktól amikor a meleg leszólja gyakran a biszexet,a homonak szórja a szemát a travi,meg még hogy hazabeszéljek minket transzokat sem fogadnak el általában nagyon nem bírnak a melegek meg leszbik.Egymást se fogadjuk el és akkor fennakadunk a heterókon.:angry:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Meleg jogok 15 éve 3 hónapja #513

  • Kurt
  • Kurt profilkép
xtrevor írta::
Majd akkor lesz itt változás,ha már mi sem rinyálunk és toleráljuk a másságon belüli másságot és eltérést.:huh: Mit várunk a heteróktól amikor a meleg leszólja gyakran a biszexet,a homonak szórja a szemát a travi,meg még hogy hazabeszéljek minket transzokat sem fogadnak el általában nagyon nem bírnak a melegek meg leszbik.Egymást se fogadjuk el és akkor fennakadunk a heterókon.:angry:

Ez igaz.

pedro írta::
Egy kis felmérés!

Ti élnétek a regisztrált élettársi kapcsolat lehetőségével?
A felmérésre pedig az én válaszom egyértelműen és határozottan: IGEN.
Már csak egy megfelelő pár kell hozzá. :laugh:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Meleg jogok 15 éve 3 hónapja #612

  • vonkreuz
  • vonkreuz profilkép
Nemrég tudtam meg hogy a homoszexuálsok nem adhatnak vért.
Bemégy és megkérdezik ezt úgy kell érteni?
A diszkóba járó kis IQ40 hp-k vérével nincs gond?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Meleg jogok 15 éve 3 hónapja #613

  • Armin
  • Armin profilkép
vonkreuz írta::
Nemrég tudtam meg hogy a homoszexuálsok nem adhatnak vért.
Bemégy és megkérdezik ezt úgy kell érteni?
A diszkóba járó kis IQ40 hp-k vérével nincs gond?

Kérdőívet kell előtte kitölteni, a kérdések közt szerepel olyan is, hogy volt-e már homoszexuális kapcsolata. Erre egyfelől mindenki azt válaszol amit akar, úgyhogy már itt hülyeség, illetve a vérkészítményeket szűrik H.I.V.-re innentől kezdve totálisan mindegy, hogy homo vagy hetero adta. Arról nem is beszélve, hogy a heterok közt ugyanúgy terjed az AIDS, mint tudjuk.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Meleg jogok 15 éve 3 hónapja #614

  • vonkreuz
  • vonkreuz profilkép
Értem,ezek szerint kérdőívet kell kitölteni.
Azt kitölthetjük úgy hogy letagadjuk,de elvben akkor sem kell nekik a homoszexuális és a biszexuális vére sem attól függetlenül hogy védekezik-e vagy sem?
A heteroszexuálisra gondolva a kérdőív kitér-e arra hogy védekezinek-e vagy tartós kapcsolatban élnek stb?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Oldal elkészítésének ideje: 0.270 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook