Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Leszbikusok gyermekvállalása

Vá: Leszbikusok gyermekvállalása 12 éve 11 hónapja #35163

  • Barna
  • Barna profilkép
Szivesen mindenkinek, a babat tervezoknek sok sikert kivanok! Ajanlok meg egy blogot, amelyben nemcsak szep irasok vannak, hanem pontos, konkret informaciok a lehetosegekrol, arakrol stb.
malnahab.blog.hu/
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Leszbikusok gyermekvállalása 12 éve 11 hónapja #35187

  • Pomona33
  • Pomona33 profilkép
Sziasztok!

Én biszexuális vagyok, és egyedülálló. Lehet azt mondani, hogy akkor nekem nagyobb esélyem van, de a komoly emberi értékeken (szeretet, szerelem, megbecsülés, hűség) alapuló kapcsolatoknak nem kedvez ez a világ sajnos semmilyen téren. Márpedig én a családot csak ilyen értékek mentén tudom elképzelni. Tehát nagyon vágyom gyermekre, de egyelőre ott tartok, hogy testi-lelki, IGAZI TÁRSAM keresem hozzá.

A kérdésem, amiért hozzátok fordulok - és bocsi, ha ezért ismételni kell önmagatokat, majd a kiadványokat is elolvasom, ha eljutok végre odáig -: ezt jól értem, hogy az egyedülálló nőnek sem kell orvosi igazolást vinnie arról, hogy meddő? Enélkül is részt vehet mesterséges megtermékenyítésen? Lehet, hogy valamiről lemaradtam, de ez biztosan csak nemrég óta van így, és nagyon, de nagyon jó hír, ha tényleg így van! :cheer:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Leszbikusok gyermekvállalása 12 éve 11 hónapja #35198

  • Barna
  • Barna profilkép
Szia, Pomona33!

Az elmondasok szerint a Kaali Intezetben senki sem kerdi, hogy miert vallalsz mesterseges megtermekenyites altal gyermeket. Ok vegeznek el bizonyos vizsgalatokat (pl. petevezetek-atjarhatosag), hogy lehetoleg sikeres legyen a beavatkozas. Ala kell irni a nyilatkozatot, hogy egyedulallo vagy, es penzed kell, hogy legyen... Bovebben a procedurarol es arakrol: szinglimutti.blog.hu/2010/08/05/a_folyamat_1#more2201557
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Leszbikusok gyermekvállalása 12 éve 10 hónapja #35220

  • Pomona33
  • Pomona33 profilkép
Szia Barna!

Köszönöm a választ, gondolkodni fogok rajta. Ez komoly döntés, nyilván megalapozott kell, hogy legyen. Az ár igazából kicsit ijesztő, de valamit valamiért. Ha ezt sokallnám, mit szólnék a felneveléséhez, nem igaz? :side:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Leszbikusok gyermekvállalása 12 éve 10 hónapja #35226

  • Barna
  • Barna profilkép
Szia, Pomona33!

Igen, pillanatnyilag ez az ara annak, hogy jogi meg lelki szempontbol is "steril" korulmenyek kozott gyermeket vallaljon egy egyedulallo vagy leszbikus parkapcsolatban elo no. Ha belegondolunk, hogy egy ugyanilyen helyzetben levo ferfinak milyen lehetosegei es eselyei vannak, hat oriasi elonyben vagyunk. Gyakorlatilag egy kisebb auto ara, nagyon sok ember ossze tud sporolni ennyit, sot parban ez is konnyebben megy. ;) Sikeres parkeresest, jo gyujtogetest!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Leszbikusok gyermekvállalása 12 éve 9 hónapja #36313

  • Bicico
  • Bicico profilkép
Ha nem sértő a kérdés:2 leszbi anyánál hogy néz ki a anyáknapja?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Leszbikusok gyermekvállalása 12 éve 9 hónapja #36354

  • gayboy
  • gayboy profilkép
Bicico írta::
Ha nem sértő a kérdés:2 leszbi anyánál hogy néz ki a anyáknapja?

A gyermek két anyukának is kedveskedik. Nem túl bonyolult a válasz és nem is sértő szerintem. :S Inkább kérdés mi van 2 meleg apánál ilyenkor. :rolleyes:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Leszbikusok gyermekvállalása 12 éve 9 hónapja #36371

  • Pomona33
  • Pomona33 profilkép
Szió!

És én ezt csak most látom?! :ohmy:
Köszi a választ és a jókívánságaid, hasonlókat neked is! :kiss:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Leszbikusok gyermekvállalása 12 éve 9 hónapja #36376

  • Barna
  • Barna profilkép
gayboy írta::
Inkább kérdés mi van 2 meleg apánál ilyenkor. :rolleyes:

Dupla apák napja (június harmadik vasárnapja). :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Leszbikusok gyermekvállalása 12 éve 9 hónapja #36425

  • Leax
  • Leax profilkép
Barna írta::
gayboy írta::
Inkább kérdés mi van 2 meleg apánál ilyenkor. :rolleyes:

Dupla apák napja (június harmadik vasárnapja). :)
Ó de jó. :)
Jópofi.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Leszbikusok gyermekvállalása 12 éve 8 hónapja #36825

  • Barna
  • Barna profilkép
Mi vagyunk a család, a biztonság, az otthona - leszbikus anyák, meleg apák és "pótapák"- interjúk itt:
interalia.org.hu/sites/default/files/Interj%C3%BAk_3.pdf
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Leszbikusok gyermekvállalása 12 éve 8 hónapja #36842

  • Pomona33
  • Pomona33 profilkép
Ez egy jó kis kiadvány. Van egy másik, a "Fehér füzet" az elvi hátteréről, az sem rossz. B)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Leszbikusok gyermekvállalása 11 éve 5 hónapja #46786

  • Angel87
  • Angel87 profilkép
Sziasztok!

Én még új vagyok itt,ezért írok csak most ebbe a topicba.Valószínűleg,most sokan fel fogtok lázadni ellenem,hogy nem vagyok igazi leszbikus meg hogy gondolhatok ilyet,de én úgy érzem a mai világ nem elég érett arra,hogy meleg szülőknek gyerekük legyen.Persze én is szeretnék,de elég a saját életemből kiindulni,hogy sokszor még mindig titkolni kell a nemi identitásomat,mert az egyes embereket felháborítana még a "közeli" ismerőseim között is.
És akkor most rátérek a gyerek kérdésre.Nézzünk szét a gyerekek között,főleg akinek van a családjában.Kb. 16 éves korig,azaz középiskola 2. osztályáig mindenért támadják az iskolatársaikat.Pl.:sokat tanul,csúnya,beszédhibás,zárkozott,túl szép.Ha nem átlagos az élete,akkor már nem oda való.És képzeljük el mit élhet át szegény,ha megtudják,hogy szülei azonos neműek.Egy életre fájdalmat okoznának neki a társai,amit lehet soha nem tudna feldolgozni és akár öngyilkosságba is kergethetik...
Pedig nem ő kérte,hogy meleg/leszbikus szülei legyenek,valószínűleg nem is akarna,így ne mi döntsünk egy apró lény eme életéről.16 év felett már jobban el tudja viselni valószínűleg,de addig az egész élete gyötrelem lenne.
Szóval szerintem,ha én nem tudok egy nyilvánosság előtt hetero családot "színlelni",akkor inkább ne legyen gyermekem,ne tegyek egy ártatlan életet tönkre...:(
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Leszbikusok gyermekvállalása 11 éve 5 hónapja #46792

  • Barna
  • Barna profilkép
Angel87, akinek félelmei vannak, nagyon jól teszi, hogy nem vállal gyermeket. A lehető legfelelősségteljesebb döntes, ugyanis a szülő bizonytalanságát, szorongását és egyéb diszkomfort érzéseit már egészen kicsi korban érzékeli és átveszi a gyermek, azaz sokkal hamarabb árt neki, mint amikor már felfogná, hogy egyeseknek nem tetszik, hogy két anyukája vagy két apukája van. A hazugságok és titkolózások óriási terhéről és megalázó mivoltáról már nem is beszélve...
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Leszbikusok gyermekvállalása 11 éve 4 hónapja #47138

  • szpetra
  • szpetra profilkép
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Leszbikusok gyermekvállalása 11 éve 6 napja #48390

  • Kurt
  • Kurt profilkép
Újabb ismim szült: :woohoo:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Leszbikusok gyermekvállalása 11 éve 6 napja #48393

  • Lanypar
  • Lanypar profilkép
Kurt beküldte:
Újabb ismim szült: :woohoo:
Szia!
Mesterségest választotta?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Leszbikusok gyermekvállalása 11 éve 3 napja #48413

  • cappy
  • cappy profilkép
Kedves Angel87! Nekem van olyan leszbikus pár ismerősöm akik gyermeket nevelnek. A lányuk már 15 éves, nem cikizik a suliban, a gyerek tök jó fej, jól tanul, jó kislány és szereti a születi sőt még büszke is rájuk. Nem csinálnak nagy ügyet a családi felállásból, de nem is titkolják. Megtalálták az egyensúlyt és jól el vannak. Én nagyon büszke vagyok rájuk és követendő példának tartom őket, nem annyira rossz ez a világ mint néha érezzük hidd el!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Leszbikusok gyermekvállalása 10 éve 3 hónapja #50579

  • Sdonor
  • Sdonor profilkép
Sziasztok,

Szeretném donorként felajánlani a segítségemet, minden hasonló problémával küzdő leendő szülőnek. A facebook oldalamon többet is megtudhattok rólam: www.facebook.com/?sk=welcome#!/segito.sdonor?fref=ts
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Leszbikusok gyermekvállalása 10 éve 3 hónapja #50584

  • angelbaby
  • angelbaby profilkép
Sziasztok !
Nekem van egy fiam és volt egy 11 éves csajos kapcsolatom ,együtt neveltük jártunk érte oviba ,suliba programok ,nekem jó tapasztalatom van :)sem a közösség sem a dadák ill tanárok nem csináltak ügyet ,mi is beiratkoztunk suliba ahol tudták hogy együtt vagyunk és mindenki elfogadott minket . A gyereket pedig nem érdekelte a felállás boldog és kiegyensúlyozott ,mikor megkérdeztem őt zavarja –e azt mondta „ anya az a lényeg hogy boldog legyél,engem nem zavar sőt szerintem tök jó „ Azt gondolom nem kell ennél több !
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Oldal elkészítésének ideje: 0.258 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook