Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Harry Potter és az elátkozott gyermek

Harry Potter és az elátkozott gyermek 2 éve 9 hónapja #58738

• Finley
  • Finley profilkép
"Siriusban az, hogy nem dumált sokat, de cselekedett a számára fontos személyekért, méghozzá nem kis szenvedéllyel. Patkányt zabált hetekig, hogy Harry mellett lehessen. (Ezért a jelenetért mentem el megnézni a filmet, persze kihagyták.) Kutyaként küzdött havonta Lupinnal, hogy vérfarkasként ne tegyen magában és másokban kárt, kockáztatva a saját épségét. Ettől függetlenül, ha élne, lehet, hogy félnék tőle, mert elég impulzív is."

Igen, ezek vonzó tulajdonságok. Nekem az impulzivitás is tud az lenni, bizonyos mértékig persze. Siriusban, szerintem az is példaértékű, hogy hazafias hősiességgel áll ki a barátaiért: " meghaltam volna, inkább mint hogy eláruljam a barátaimat." - ez 10 pontos hozzáállás nálam
.Együttérző. Jól muzsikál érzelmi húrokon, de ez őszinte. Tetszett az a kijelentése is: akik igazán szeretnek, mindig velünk vannak. Megtalálhatod őket, idebent.

"Piton mitől szimpatikus neked?"

Önuralom, hogy indulatait nem használja ártásra, pedig tele van vele. sok ember nem képes erre. És hogy egy viszonzatlan szerelem miatt mindent feláldozott. és ahogy tette.

"McGalagony sem a szavak embere, viszont lojális és következetes. Tanárként nem kivételez, humora is van. Mint a skót kultúra rajongója, külön értékeltem a kockás köntösét, kekszesdobozát."

McGalagonynak erős, kitartó jelleme van, ez tetszik benne. Néha kicsit színtelen, bemerevedett apáca stílusa van, minimálisan irritál, de szeretem. azok a tulajdonágok, amit te is írsz, a túlélőművészeké, akik megállnak minden nehézségben. Kevesek sajátja.

"a Gryffindorról a "kifingol"-ra asszociálok, a Mardekárral meg a kígyóra utalt, felteszem."

Én a Griffendélről asszociálok a csippenddélre. Valóban adja magát a kifingol. A Gryffindor szerintem arisztokratikusabb, kiválóságot sejtetőbb hangzású, mint a -dale. A Mardekárról nekem Marduk jutott eszembe. Ez viszont sokkal jobb hangulatfestő szó a ház jellegére, mint az eredeti. "Sötétebb és vadabb"
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Harry Potter és az elátkozott gyermek 2 éve 9 hónapja #58741

• Finley
  • Finley profilkép
Nagy igazságok és jó jellemrajzok vannak a HPban. Megtudható, hogy a dementorok szakadt köntösben szopkodják az életerőt, tehát nem buli hagyni, hogy valami félelemmel és fájdalommal táplálkozzon, mert utána nem sok marad az emberből.Ez így elvi szinten szép, kíváncsi vagyok hányan tudják alkalmazni. TS pszichotréningbe ez is beépíthető lenne. :S

Harry Potter és az elátkozott gyermek 2 éve 9 hónapja #58745

• grindylow
  • grindylow profilkép
Finley beküldte:
Nagy igazságok és jó jellemrajzok vannak a HPban. Megtudható, hogy a dementorok szakadt köntösben szopkodják az életerőt, tehát nem buli hagyni, hogy valami félelemmel és fájdalommal táplálkozzon, mert utána nem sok marad az emberből.Ez így elvi szinten szép, kíváncsi vagyok hányan tudják alkalmazni. TS pszichotréningbe ez is beépíthető lenne. :S

Bevallása szerint Rowling korábban depresszióval küzdött, innen vette a dementorok ötletét.

Harry Potter és az elátkozott gyermek 2 éve 9 hónapja #58746

• grindylow
  • grindylow profilkép
"Siriusban, szerintem az is példaértékű, hogy hazafias hősiességgel áll ki a barátaiért: " meghaltam volna, inkább mint hogy eláruljam a barátaimat." - ez 10 pontos hozzáállás nálam"

Hogy mennyire érte meg börtönbe vonulni, mert a baráti társaság egy másik tagja viszont áruló volt, azért ezzel vitatkoznék. (Nem értem amúgy, mit keresett Pettigrew a Tekergők között. Arra jutottam, kicsit olyasmi lehetett, mint Lupin: önbizalomhiányos, és James meg Sirius kamaszkori egójának jólesett a rajongás. De vajon miért bíztak benne?)

"(Piton) indulatait nem használja ártásra, pedig tele van vele. sok ember nem képes erre. És hogy egy viszonzatlan szerelem miatt mindent feláldozott. és ahogy tette."

Szerintem kivetítette az indulatát mindenkire, aki nem mardekáros, kivételezett Dracóval is. Mikor a sötét eszmékkel kezdett rokonszenvezni, még udvarolhatott volna Lilynek, mégsem az volt a fontos, hanem a halálfalókkal való barátkozás. Ez idegenítette el őket. Lily halála után viszont mindent az iránta való szerelem irányított. Nem érzem ezt egészségesnek vagy tiszteletreméltónak.

"Harry sokszor érzelemvezérelt, forrófejű és Hermione, mint racionális Én-jeként működik. De ha nincs mellette Hermione, pl mikor a nevelőszülők alázzák, akkor hideg fejjel tud jót lépni."

Mire célzol? A kígyó kiengedése nem volt hidegfejű lépés, most hirtelen csak ez jut eszembe.

"Ezt nem értettem, nem illik a karakterbe. Vagy ez Hermone sötét oldala. Talán, ő is hordoz egy ilyen emléket és van az a varázslat, hogy a mumus, amikor átváltozik a félelmünkké, akkor hatástalanodik, ha karikírozzuk. Hermione mumusa a megerőszakolás."

Ez csak sejtésed vagy van róla valahol forrás?

"(Dumbledore) szerintem itt a közelkerülést védi ki. tudod, beszélünk magunkról, megnyílunk, megnyílnak az érzelmeink is, ehezebb visszafogni. CSak tipp, nem tudom igazából."

Egy kis vezetői szociopátia bejátszik nála valószínűleg. Volt részigazsága az öccsének, mikor Harryéket a harc feladására biztatta.

"Lupin szimpatikus? Simán be lehet sorolni, melyik meleg típushoz tartozik. Van tipped?"

Igen, nagyon szimpatikus, mint tanárt biztosan kedvelném. Az én szememben sztereotip látens meleg, lásd: "Jobbik meggyőződésem ellenére vettem el Tonksot."

Harry Potter és az elátkozott gyermek 2 éve 9 hónapja #58747

• Finley
  • Finley profilkép
Ettől hiteles mondjuk. Ahogy végignézem, hány mentális betegséget vonultat fel, remélem nem mindben szenvedett, vagy ha igen, és legyőzte, nagy tisztelet neki.

"Mint a skót kultúra rajongója, külön értékeltem a kockás köntösét, kekszesdobozát."

Milyen területértért rajongsz? Engem is megérint az a légkör. A tájak, a zöld fű, meredek part, a zene is. Csak mindenki be van nyomva. :S Gyerekkoromban volt egy idegen szavak szótára otthon, és vártam, hogy megtudjam belőle, mi az az O' meg Mac. Érdekes a nyelv is. Az Excaliburban ilyen hangzású nyelven beszél a varázslónő.

.

Harry Potter és az elátkozott gyermek 2 éve 9 hónapja #58751

• grindylow
  • grindylow profilkép
Zene, nyelv, tájak, mentalitás, hangulat. Bár csak kétszer jártam ott.
Na, ez érdekes téma, kinek milyen baja volt a Harry Potterben?
Mindenki pont olyan normális, mint Luna!

Harry Potter és az elátkozott gyermek 2 éve 9 hónapja #58784

• Finley
  • Finley profilkép
Fura volt, miért nem tudják az igazságot, akik akkora bölcsek.pl MCGalagony miért hitte gyilkosnak teljes meggyőződéssel Siriust. Vagy. Azt sem tudja senki, hogy Pettigrew él. Pedig csak ujjatlan patkányként megbújik Ronnál. A Tekergő térkép, amin elvileg semmi nem marad rejtve, miért nem árulta el? Szerintem pont a pontnyi ego miatt nem gondolták, hogy nagy dobásra képes és 13 embert kinyír.Az sem egyértelmű, miért nem szökött meg hamarabb Sirius, főleg, hogy ártatlan, ez nem illik bele a karakterbe.

"(Piton)Szerintem kivetítette az indulatát mindenkire, aki nem mardekáros, kivételezett Dracóval is. Mikor a sötét eszmékkel kezdett rokonszenvezni, még udvarolhatott volna Lilynek, mégsem az volt a fontos, hanem a halálfalókkal való barátkozás."

Ezt sem értettem én sem, mert a halálfalók elpusztítják a sárvérűeket, tudhatta, hogy egy fenékkel két ilyen lovat nem lehet megülni, egyikhez tartozás kizárja a másikat Vagy: nem bízott benne, hogy az övé lehet Lilly, vagy megközelíthetetlennek gondolta és átpártolt át a halálfalókhoz.

(Harry)Mire célzol? A kígyó kiengedése nem volt hidegfejű lépés, most hirtelen csak ez jut eszembe.

Arra, amikor a nevelőszülők alázták, Harry udvarias maradt, kontroll alatt tartotta az érzéseit, pedig látványosan volt éreztetve, hogy lenézik mert árva és kiszolgáltatott. Ez érett viselkedés. főleg egy gyerektől. Az is, ahogy lereagálta Piton stílusát."

( Hermione megerőszakolás) Ez csak sejtésed vagy van róla valahol forrás?

Sejtésem, abból a tanóórából, amit Lupin tart a mumusról. Miért nevet valaki egy megerőszakolásos történeten?

"(Dumbledore)Egy kis vezetői szociopátia bejátszik nála valószínűleg. Volt részigazsága az öccsének, mikor Harryéket a harc feladására biztatta."

Azon filózok, mennyi labilis karakter van a könyvben. A fehér dongó pl alkallmanként szociopata, máskor, hóbortos, jó szándékú.
Aki mindig ugyanazt a formáját hozza, az az "egyszerű" Hagrid. Kedvelem, az egyetlen normális, Hermione mellett.

(Lupin) Igen, nagyon szimpatikus, mint tanárt biztosan kedvelném. Az én szememben sztereotip látens meleg, lásd: "Jobbik meggyőződésem ellenére vettem el Tonksot."

Szerintem a vérfarkasság is a látens melegségre utal. A farkas a meleg énje, amit gyógyszerrel = nem mutatás, házasság) nyom el.

Harry Potter és az elátkozott gyermek 2 éve 9 hónapja #58785

• Finley
  • Finley profilkép
"Na, ez érdekes téma, kinek milyen baja volt a Harry Potterben?
Mindenki pont olyan normális, mint Luna!"

van olyan elmélet, ami már nekem is eszembe jutott, hogy az egész történetsorozat Harry agyszüleménye. Bántalmazott gyerekként saját képzeletvilágába menekül és abban él a valósóág helyett. Ott ő a különleges, van hatalma, akarata. abban tanul bátornak lenni

Harry Potter és az elátkozott gyermek 2 éve 9 hónapja #58786

• grindylow
  • grindylow profilkép
"Fura volt, miért nem tudják az igazságot, akik akkora bölcsek.pl MCGalagony miért hitte gyilkosnak teljes meggyőződéssel Siriust. "

Mert arra mutattak a bizonyítékok. Így a bölcsek annak hittek, amit láttak. Nem vizsgálták meg a patkányt. Az lep meg, hogy Ron szüleinek sem tűnt fel a dolog, akik vették az állatot és feltehetően Harry szüleinek sorsáról is hallottak.

"A Tekergő térkép, amin elvileg semmi nem marad rejtve, miért nem árulta el?"

Ezt én se értettem soha. Főleg, hogy Fredéknél volt a térkép. Nem tűnt fel nekik, hogy az öccsük egy férfival van az ágyában? Itt az az érvelés kering, hogy sok pontocska van, a térkép túl részletes, és ezért nem tűnt fel nekik.

"Az sem egyértelmű, miért nem szökött meg hamarabb Sirius, főleg, hogy ártatlan, ez nem illik bele a karakterbe."

Mert nem tudta, hogy ártatlan. Elfogadta, hogy az emberölésért (Pettigrew) börtön jár. Mikor meglátta az újságban Ron vállán Petert, nyilván bosszút akart állni rajta.

"nem bízott benne, hogy az övé lehet Lilly, vagy megközelíthetetlennek gondolta és átpártolt át a halálfalókhoz"

Szerelmes embertől minimum furcsa. De szerintem ez csak egy őrült szenvedély volt, nem szerelem.

"Sejtésem, abból a tanóórából, amit Lupin tart a mumusról. Miért nevet valaki egy megerőszakolásos történeten?"

Elképzelhető. Kár, hogy Hermione családjáról, szüleiről nem derül ki sok. Feltehetően tojtak az érzelmeire, hiszen a barátait sem invitálták magukhoz.

"Aki mindig ugyanazt a formáját hozza, az az "egyszerű" Hagrid. Kedvelem, az egyetlen normális, Hermione mellett."

Szimpatikus ő is, bár az életemet nem bíznám rá.

"Szerintem a vérfarkasság is a látens melegségre utal. A farkas a meleg énje, amit gyógyszerrel = nem mutatás, házasság) nyom el."

Ez nekem is eszembe jutott mint allegória. Talán Billt is megkörnyékezte a fertő, de aztán visszakozott.

Harry Potter és az elátkozott gyermek 2 éve 8 hónapja #58938

• Finley
  • Finley profilkép
"nem bízott benne, hogy az övé lehet Lilly, vagy megközelíthetetlennek gondolta és átpártolt át a halálfalókhoz"

"Szerelmes embertől minimum furcsa. De szerintem ez csak egy őrült szenvedély volt, nem szerelem."

Pont Piton volt a téma múlt héten egy beszélgetésben, ahol felvetettem, hogy ha Piton szerette Lillyt akkor miért állt az ellenség oldalán, mivel ezzel szerelmi ügyében magával tolt ki. Jött olyan vélemény is, hogy Pitont ugye senki nem kedveli, mert nem is akarja érteni Ki tudna leélni úgy egy életet, hogy reménytelenül kitart a szerelme mellett, aztán a fiút védi minden áron? És közben őt tartja mindenki első számú közellenségnek. Sem szeretetben nincs része, sem barátságban, sem tiszteletben. az élete egy áldozat. és végtelen hűség. ( Bár tanárként szerintem s tiszteltet megkapta, pontosabban: tartottak tőle)
Pitont a pokolból mentette ki ez a vállalása. És végigcsinálta. Halálfalóként még a pokolban élt, aztán jött a szerelem és miatta a másik oldalt választotta. ez a sorsa elkezdte kiemelni a pokolból.

Oldal elkészítésének ideje: 0.191 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook