Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Harry Potter és az elátkozott gyermek

Harry Potter és az elátkozott gyermek 7 éve 7 hónapja #58553

Mondjuk én ennél 1000-szer keményebb fantasykat olvasok, de bevezetésnek jó a Potter. :S
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Harry Potter és az elátkozott gyermek 7 éve 7 hónapja #58554

több intrika, kemémyebb harcok az a tuti...
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Harry Potter és az elátkozott gyermek 7 éve 7 hónapja #58555

  • grindylow
  • grindylow profilkép
Siriust és McGalagonyt kedveltem legjobban.

Engem nem untat a gyerekek története. Letisztultabb motivációk, személyiségek vannak bemutatva. Volt, hogy "túl sok intrikát" tartalmazó könyvet olvasva vissza kellett lapoznom, hogy most ez az előző fejezetben egy másiknak volt a barátja, meg az ellenségével baszott, most meg mással, mi van itt. Bőven elég, amit ebből látok az életben körbenézve, szóval nem olvasok ilyet. Igen, egyszerű vagyok, mint a faék! :P

Amit hiányoltam a Harry Potterből mindig is, az a pszichológus. Furcsálltam, hogy nincs, talán az írónő nem hisz ebben a tudományban? Nem hiszem például, hogy a valóságban Harry frankón éldegélhetne évtizedekig házasságban, apaként, különösebb probléma nélkül, azután, hogy a szüleit a szeme láttára ölték meg.
De egy gyerekkönyvben nyilván nem fognak értekezni ilyesmiről, bár Dumbledore húga kapcsán voltak utalások.

Dumbledore, Lupin melegsége és az új kötetben az érintetteké szintén terápiás beszélgetést ért volna. (Transznemű szereplő mondjuk nincs, vagy csak még nem tudunk róla. Vagy lehet, hogy az SRS arrafelé varázspálcával megy.)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Harry Potter és az elátkozott gyermek 7 éve 7 hónapja #58556

Én beakadtam Ceczei Vicuskánál meg Bornemissza Gergelynél. "Két gyermek fürdik a patakban".
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Harry Potter és az elátkozott gyermek 7 éve 7 hónapja #58557

  • grindylow
  • grindylow profilkép
Kedves Zsófia, ha nem tudnád, minden magyar.

Harry Potter pótapja fekete kutyává tud változni - Tündér Lala pótapja fekete kutyává tud változni. Harry Potter legjobb barátja vörös hajú - Tündér Lala legjobb barátja vörös hajú. Jó pár évvel ezelőtt írtam Szabó Magdának egy levelet erről, akkor még több párhuzam a fejemben volt, de nem válaszolt. A halála után tudtam meg, hogy az általam ismert cím nem jó, szóval erre már nem kapok választ, mit szól a felvetésekhez meg a Harry Potterhez úgy általában.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Harry Potter és az elátkozott gyermek 7 éve 7 hónapja #58558

Szabó Magda vonatkozását értem. Tettszik nekem is az írónő. A mi képzelt világunknak most már tényleg vége. Patti Lee és az undorgrund irányába vonulok vissza. Ott vannak ismerőseim. A szexuális aberrációim meg le vannak baszva.

Zsófi
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Harry Potter és az elátkozott gyermek 7 éve 7 hónapja #58559

Az "undorgrund" nem elírás.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Harry Potter és az elátkozott gyermek 7 éve 7 hónapja #58563

  • Finley
  • Finley profilkép
grindylow beküldte:
A színdarab formátum engem annyiban zavart, hogy az érzelmeket csak egy-egy odatűzött szó jelzi, és nem is változatosan, többnyire ugyanazok. Csak néhány jelenetnél volt az a benyomásom, hogy Rowling írta (nem ő a szerző ugye teljes egészében).
Elsőre nem nyűgözött le. Jövő héten viszem vissza a könyvet, addig még egyszer átfutom, hátha megtetszik.
Neked mi a véleményed?

Hogy egyáltalán nem rowlingos. Szárazabb, mint az előzőek. A párbeszédek pedig szerintem elég egyszerűkék a tartalomra nézve. Kicsit nekem olyan, mintha egy középiskolás gyerek írta volna. Még az elején járok.

Ha már minden magyar, a Transformers alapötlete is a Pom-Pom-ig nyűlik vissza. :S
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Harry Potter és az elátkozott gyermek 7 éve 6 hónapja #58565

grindylow beküldte:
Modit kérek, már jó ideje, de nem adatik meg.

Kedves Grindylow.

Moderátorra igen nagy szükség lett volna már hónapokkal ezelőtt, amikor itt, ezen a nyílt fórumon nyilvánosan megalázó, rágalmazó tartalmakat jelenítettél meg, úgy mint: "elmebeteg." - Egy ilyen kijelentést, mint az talán előtted sem ismeretlen, még ha valóságalapja is van, tilos közölni. Személyes megjegyzésem, hogy én nem írnék ilyet, semmi szín alatt, ebbe beleértendő, akkor sem, ha új párkapcsolatom van és téged már nem szeretnélek magam mellett tudni.

Nem kértél moderátort a : "Szedje már fel valaki" , vagy az "Alkalmatlan a párkapcsolatra" - erősen szubjektív, leminősítő, emberi méltóságában sértő kijelentése után sem.

Nem kértél moderátort, miután burkoltan öngyilkosságot propagáló kijelentést tettél, mely szerint te "kundabigélkedtél volna" - ami annyit jelent, hogy ha a párunk öngyilkos akarna lenni, mi gyilkos fegyvert adnánk enyelegve a kezébe és biztatnánk a tett elkövetésére.



Öngyilkosságban közreműködés

162. § (1) Aki mást öngyilkosságra rábír, vagy ennek elkövetéséhez segítséget nyújt, ha az öngyilkosságot megkísérlik vagy elkövetik, bűntett miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő


Aki mást öngyilkosság elkövetésére rábír, vagy ennek elkövetéséhez segítséget nyújt, ha az öngyilkosságot megkísérlik vagy elkövetik, e bűncselekményért vonható felelősségre.

Az öngyilkosság az ember életének önkéntes és célzatos, önmaga általi kioltását jelenti. Az öngyilkosság büntetőjogilag nem értékelendő magatartás. Az ehhez való segítségnyújtás vagy az erre való rábeszélés azonban igen, mert az általános felfogás szerint mindenkinek erkölcsi kötelessége lenne visszatartani az ilyen lelkiállapotban lévő személyt a cselekmény végrehajtásától. Ezen erkölcsi kötelezettség be nem tartásán túl az elkövetőt e bűncselekmény kapcsán szándékerősítő vagy szándékkiváltó hatás is jellemzi, amelyet már büntetőjogilag szankcionál a törvény.




Végül fogadj el idézet:

Miért nézed a szálkát atyádfia szemében, a magad szemében pedig miért nem veszed észre még a gerendát sem? Vagy hogyan mondhatod akkor atyádfiának: Hadd vegyem ki szemedből a szálkát! – mikor a magad szemében ott a gerenda? Képmutató, vedd ki előbb saját szemedből a gerendát, és akkor majd jól fogsz látni ahhoz, hogy kivehesd atyádfia szeméből a szálkát. (Máté 7:1–5)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Harry Potter és az elátkozott gyermek 7 éve 6 hónapja #58567

Teljesen elment az eszed? A villám csapott volna belém amikor ezt a kurva radványi sötét erdőt bedobtam. Nem viszályt akartam szítani. Fejezzétek be MOST! Mert Zsófi úgy összezavar titeket, hogy a szülő anyátok nem ismer rátok.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Harry Potter és az elátkozott gyermek 7 éve 6 hónapja #58570

  • grindylow
  • grindylow profilkép
Finley beküldte:
Hogy egyáltalán nem rowlingos.

Meg elég sok mindenben "megtagadja" az előzőeket, Pitonon például megütköztem, gondolva: ez nem Piton...

Jó lenne látni színpadon amúgy. Meglepett, hogy Hermione fekete bőrű a darabban. Ez alapból nem probléma, csakhogy Rowling azt mondta: "én nem írtam arról a könyvekben, hogy fehér lenne, csak azt, hogy bozontos hajú és okos, miért ne lehetne fekete?" Holott rengeteg ilyen mondat van a regényekben: Hermione lebarnult a nyaraláson, elpirult, vörösre gyúlt az arca. Nem tudom, miért kell megmásítani tényeket csak attól, mert folytatta a sztorit. Bár az írói szabadság nem írható felül. :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Harry Potter és az elátkozott gyermek 7 éve 6 hónapja #58571

Nem a radványi erdő ihlette a fent idézetteket. A viszályt az az egyszerű ok tartja fent, hogy szándékosan el van utasítva a béke.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Harry Potter és az elátkozott gyermek 7 éve 6 hónapja #58572

Béke van. Lófaszt a picsátokba!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Harry Potter és az elátkozott gyermek 7 éve 6 hónapja #58573

Igyekeztem finoman fogalmazni.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Harry Potter és az elátkozott gyermek 7 éve 6 hónapja #58576

Ennek a béke szigetének kellene lennie. Olyan magányosak vagyunk, hogy na. Hová visz az ilyen beszéd? Lónak a picsájába...

Zsófi
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Harry Potter és az elátkozott gyermek 7 éve 6 hónapja #58580

Békét szeretnék. de helyette "nem szólok hozzád bármit mondasz" játék folyik. Az a baj, hogy emiatt egy újszerű 41es MBT cipő vár sorsára a szekrényemben.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Harry Potter és az elátkozott gyermek 7 éve 6 hónapja #58581

Itt van a pszichológus...heheee :S :) :woohoo: ( nyilvan nem az vagyok, vicc, de olvastam egy csomó ilyen könyvet is)

Palla: Az teljesen mindegy ez a topik, isten ments, hogy vádold magad ezért is, az, hogy borul a bili az várható volt bármely topikba!!!!! :S :) :woohoo:

Maxmilien: Már mondtam a Grindy nem úgy gondolja az öngyilkosságot, arról van szó, hogy sok bántás érte az életbe, és jó volt, és, ha beállt volna minél előbb a negatív oldalra. Azért téged csak nem ölne meg, mi oka van.

Grindy: Miért akarod megölni a Maximilient, feltudja fogni, hogy vége, közölnöd kellett volna, nem nekem. :) !!!!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Harry Potter és az elátkozott gyermek 7 éve 6 hónapja #58582

Szóval kifejtősebben, ha a Grindy beállt volna, akkor nem éri ennyi szar, de ez se pont így van. :S
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Harry Potter és az elátkozott gyermek 7 éve 6 hónapja #58583

Ismeritek a Gyatlov csoport rejtélyét? Ha nem akkor ismerkedjetek vele! Nagy rejtvény; senkinek sem sikerült még megfejtenie.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Harry Potter és az elátkozott gyermek 7 éve 6 hónapja #58584

Nekem is vannak bölcsességeim: Talán nem kell kígyókat melengetni a keblünkön ( a mi családunkban is sok több vipera, van, had mondjak én is valami kedveset), szóval vagy kihúzod a fogád, vagy kisebb adagokba mérgezed magad, így nem lesz halálos ( egyiptomba sok fárao ezt tette, mivel akkoriban, aki nem tetszett ilyen módokba intettek búcsút), hát olyanról nem tudok, megkegyelmezés, mert a kígyó kígyó marad. Egyszerű mód, le kell vágni a fejét.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Oldal elkészítésének ideje: 0.249 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook