Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Harry Potter és az elátkozott gyermek

Harry Potter és az elátkozott gyermek 7 éve 6 hónapja #58585

:) :S :woohoo:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Harry Potter és az elátkozott gyermek 7 éve 6 hónapja #58589

Palla beküldte:
Ismeritek a Gyatlov csoport rejtélyét? Ha nem akkor ismerkedjetek vele! Nagy rejtvény; senkinek sem sikerült még megfejtenie.


Emberkísérlet.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Harry Potter és az elátkozott gyermek 7 éve 6 hónapja #58590

kannibálok..vámpírok. stb.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Harry Potter és az elátkozott gyermek 7 éve 6 hónapja #58591

lovestorysecret beküldte:

Maxmilien: Már mondtam a Grindy nem úgy gondolja az öngyilkosságot, arról van szó, hogy sok bántás érte az életbe, és jó volt, és, ha beállt volna minél előbb a negatív oldalra. Azért téged csak nem ölne meg, mi oka van.

Grindy: Miért akarod megölni a Maximilient, feltudja fogni, hogy vége, közölnöd kellett volna, nem nekem. :) !!!!

Pont ezért, mert bántások érik az embert az életben, tartom jónak legalább azokkal megőrizni a békét, akiket szeretünk, akik közelében töltekezhetünk, és ugyanezt adhatjuk pl. egy nehéz nap után.

Érteni vélem Grindylow információ kizáró reakcióját. Azt gondolom, ő nem tudta, hogy ha ő úgy gondolja, hogy nem akar már beletenni a kapcsolatba, és megpróbálkozik más oldalán, én járható útnak tartottam volna kompromisszumként barátsággá konvertálni és akként értékelni a kapcsolatot. Hiszen az embert magát ugyanúgy szeretem és én is szeretetet kaptam 5 hónapja, amikor együtt ünnepeltünk..

Azt hiszem, ő félt attól, hogy én nem fogok pozitívan reagálni, ezért megszakította a kommunikációt, nehogy bántás érje. Akkor ezúton itt is leírom, hogy tiszta legyen.
Nem érte volna, mint ahogy 7 év alatt egyszer sem érte, és meg tudtuk volna nyugodt körülmények közt, kulturáltan, szeretetben beszélni a továbbiakat, indulatok és elfajult felesleges szóáradatok nélkül.

Elég rövid az élet, hogy gyűlöletre pazaroljuk egyetlen percet is. Amiért én harcoltam az, hogy szerettem volna, ha, mintegy erős szövetségben, vigyázunk egymásra és megmarad a szeretet bármilyen körülmények közt.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Harry Potter és az elátkozott gyermek 7 éve 6 hónapja #58592

A Grindy nem az típus, pedig jól elbeszélgettünk a Potterről....Pl. ott van az a fasz Palla, az is borítékolható mit tudna nyújtani, semmit, van úgy reálisan kell látni az illetőt. :S :) :woohoo:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Harry Potter és az elátkozott gyermek 7 éve 6 hónapja #58593

Azon gondolkodok ez most férfias volt-e, vagy nőies így szó nélkül lelépni. :S
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Harry Potter és az elátkozott gyermek 7 éve 6 hónapja #58594

  • grindylow
  • grindylow profilkép
Korrekt módon lezártam egy kapcsolatot, amiben nem éreztem jól magam egy ideje, csak hittem az érzelmek erejében, így kitartottam. Nincs több mondanivalóm, semmi sem tartozik a nyilvánosságra a témában. Megtettem, amit lehetett, emberileg és erkölcsileg, és mindenkinek kívánom, találja meg a boldogságát. Ennél többet nem akarok mondani, és ez sem tartozott a nyilvánosságra, de szükségesnek tartottam, ha már így alakult. A békét támogatom én is.

A továbbiakban szorítkozzunk arra, amiért az adott topik nyílt.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Harry Potter és az elátkozott gyermek 7 éve 6 hónapja #58598

Ti olyan hülyék vagytok mint a seggem. Hallgassatok rám, majd én mutatom az utat - nem vezet sehová.

Szeretettel Zsófi!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Harry Potter és az elátkozott gyermek 7 éve 6 hónapja #58654

  • grindylow
  • grindylow profilkép
Zsófia te nem olvastad a Harry Pottert? Számomra rejtély, és talán meg tudod magyarázni, hogyhogy a nem túl értelmes, érzelmileg egyáltalán nem intelligens és amúgy lusta, rossz tanuló Ron hogy lehetett az egyetlen kiemelkedő sakkozó. Ezt nem értettem.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Harry Potter és az elátkozott gyermek 7 éve 6 hónapja #58662

grindylow beküldte:
Korrekt módon lezártam egy kapcsolatot, amiben nem éreztem jól magam egy ideje, csak hittem az érzelmek erejében, így kitartottam. Nincs több mondanivalóm, semmi sem tartozik a nyilvánosságra a témában. Megtettem, amit lehetett, emberileg és erkölcsileg, és mindenkinek kívánom, találja meg a boldogságát. Ennél többet nem akarok mondani, és ez sem tartozott a nyilvánosságra, de szükségesnek tartottam, ha már így alakult. A békét támogatom én is.

A továbbiakban szorítkozzunk arra, amiért az adott topik nyílt.

Én ezt privát szerettem volna inkább. Nekem ez a lezárás drasztikusan gyors volt és váratlan erejű. Az a kérdésem, hogy ha egy párkapcsolat le van zárva valami/akár valaki más miatt, attól ápolhatunk-e tovább egy békén és szereteten alapuló barátságot, hiszen az együtt töltött időkre azt mondtad jó velem lenni, akár otthon, akár programokban részt véve és mindig jól kijövünk? A párkapcsolatban voltak nagyon jól működő elemek is és egyre több vágyad teljesült, beleértve a családot, utazást. Az volt a baj, hogy nem beszéltünk eleget nyíltan arról, amiknek még támogatásra van szüksége. Egy nagy lépés kellett volna még. Azt gondolom egy őszinte békés beszélgetés bármikor megtehető.
Nem szerettem volna ezt ide írni, ha lehetne, emailt írnék. Köszönöm.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Harry Potter és az elátkozott gyermek 7 éve 6 hónapja #58678

  • Finley
  • Finley profilkép
grindylow beküldte:
Finley beküldte:
Hogy egyáltalán nem rowlingos.

Meg elég sok mindenben "megtagadja" az előzőeket, Pitonon például megütköztem, gondolva: ez nem Piton...

Jó lenne látni színpadon amúgy. Meglepett, hogy Hermione fekete bőrű a darabban. Ez alapból nem probléma, csakhogy Rowling azt mondta: "én nem írtam arról a könyvekben, hogy fehér lenne, csak azt, hogy bozontos hajú és okos, miért ne lehetne fekete?" Holott rengeteg ilyen mondat van a regényekben: Hermione lebarnult a nyaraláson, elpirult, vörösre gyúlt az arca. Nem tudom, miért kell megmásítani tényeket csak attól, mert folytatta a sztorit. Bár az írói szabadság nem írható felül. :)

Én emiatt nem tartom szerencsésnek, hogy nem kizárólag Rowling volt a szerző. Én ilyenkor diktatúrát vezetnék be, aki indította, írta, az vigye végig, mivel evidens, hogy más szerző agyából más karakter pattan elő, úgyis képtelen lemásolni az eredeti szerzőt. Nagyon idegesítő, ha egy karakter emiatt változik meg, amire utaltál is.
Ha szépen fogalmazunk, akkor aposztrofálhatjuk a kibszélő mellébeszélést írói szabadságnak, igen :) Jaja, nyilvánvaló, hogy Hermionet fehérnek gondolta J.K.R., még akkor is, ha nem határozta meg fehérként. Szeretem Rowlingot, mégis kicsit szánalmasnak tartom, hogy nem vállalja, hogy még ő is tarolhat logikát a saját művében.
Nem tudom, hogy vagy vele, engem zavart az is, hogy pl a fordításban elvész az eredeti név hangulatfestése. pl Perselus Pitonnak lett fordítva a jó kis meg-megállósan sziszegős Severus Tobias Snape, mert gondolták, hogy úgysem fognak a kígyóra asszociálni a snaperől.
Melyik karaktert nem szereted. Harry Potter bejön?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Harry Potter és az elátkozott gyermek 7 éve 6 hónapja #58681

  • grindylow
  • grindylow profilkép
A Severus névért szerintem is kár. De a franciák még ennél is jobban elszúrták: Severus Rogue. Még csak nem is alliterál szegény név.

Nincs olyan fő karakter, akit utálnék, persze Voldemort pszichopátiája idegesítő. Pitont nem értettem, miért nem küzdött Lilyért. Voltaképpen elhagyta őt az eszméért, sárvérűnek nevezte, és utána nem tette jóvá ezt a hibát. Ha pedig feltétlenül szerette Lilyt, miért nem szerette a fiát, akinek pedig szüksége lett volna erre. Valószínű gyerekkori traumái gátolták ebben. Sok írást olvastam a szereplők pszichológiájáról, különösen arról, ahogy Ron és Hermione illetve Harry és Ginny kapcsolata kifejlődött, a (kamaszodó) gyerekek lelkivilágát érdekesnek találom. Néha Lunától és az apjától másztam falra. De szeretet volt bennük, szóval akkor lemásztam. Neked melyik karakter nem volt szimpatikus?

Harry Potter nem állt közel a szívemhez, nem tudtam azonosulni a "sok pechje van, aztán hirtelen sok mákja és segítője" karakterrel.

Most, hogy megfáztam, még arra is volt időm, hogy alávessem magam a Teszlek Süvegnek: a Hugrabugba tett, amin nem lepődtem meg. Téged már beosztott?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Harry Potter és az elátkozott gyermek 7 éve 5 hónapja #58687

Kivettem a Harry Potter és az azkabami fogoly dvd-t :S :) Ezt fogom újból megnézni, egyik kedvenc részem.

Grindy, az, hogy a Harry karakter nem jön be, nekem nyilvánvaló, valld be utálod a jókat... :side: Pitonnal hogy állsz?

Ja, most biztos a Pallával élményszerző körúton vagytok a Népligetbe. :woohoo:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Harry Potter és az elátkozott gyermek 7 éve 5 hónapja #58688

Úgy hallottam az elhagyatott háznál, este 11-től hajnalig csokiosztás lesz a rászorulóknak. , illetve minden zsák leadott ruháért ingyen szopás jár, nem több, nem kevesebb. :S :) Akciós napok keretében, adjátok tovább, nem maradj le, Grindy a Pallának. :woohoo:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Harry Potter és az elátkozott gyermek 7 éve 5 hónapja #58689

  • grindylow
  • grindylow profilkép
Az azkabani fogoly a legjobb rész szerintem is. Lupin és Sirius viszonya igazán ködös, bájos.

Nem utálom Harry karakterét, csak nem érzem közelinek egyáltalán. Csináltam régebben "Melyik szereplő lennél?" teszteket, de nem is jött ki soha Harry. Amúgy sosem találkoztam olyan emberrel, aki azt mondta volna, hogy a Harry Potterből Harry a kedvence.

Hogy Pitonról mit gondolok, azt leírtam a te hozzászólásod előtt közvetlenül, persze aki nem olvas, hanem a Népligeten jár az esze...
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Harry Potter és az elátkozott gyermek 7 éve 5 hónapja #58691

  • Finley
  • Finley profilkép
"A Severus névért szerintem is kár. De a franciák még ennél is jobban elszúrták: Severus Rogue. Még csak nem is alliterál szegény név."

Ez legalább olyan rossz, mint a német szinkronhangok. Még ha úgy is gondolkodtak, hogy fontosabb a névadáshoz való hűségnél hogy jól jellemezze a karaktert, akkor is melléfogtak. Sótlan, fantáziátlan.

"Nincs olyan fő karakter, akit utálnék, persze Voldemort pszichopátiája idegesítő."

Igen. Darth Vader II. Sok hasonlóság van a Star Warssal, engem ez is idegesített, téged nem? Néha röhögtem rajta, találnátok már ki valami eredetit. :)

"Pitont nem értettem, miért nem küzdött Lilyért. Voltaképpen elhagyta őt az eszméért, sárvérűnek nevezte, és utána nem tette jóvá ezt a hibát."

Féltékenységből szerintem. Nem hitte, hogy bejöhet más a képbe és Lilly elpártol. Nagyot csalódott benne, de nem gyűlölte meg. Még Voldemorttal is mert üzletelni ez ügyben. :)

"Ha pedig feltétlenül szerette Lilyt, miért nem szerette a fiát, akinek pedig szüksége lett volna erre. Valószínű gyerekkori traumái gátolták ebben."

Piton sokat vívódott a Harryhez fűződő érzelmeitől. Igazából nem volt ellensége Harry. Már azon is látszott, ahogy reagált Voldemort tervére, hogy megölje. Szerintem az, ahogy később Harryvel vielkedett, az Harry apjának "szólt" és közvetve Lillynek is. Szerinted?


Sok írást olvastam a szereplők pszichológiájáról, különösen arról, ahogy Ron és Hermione illetve Harry és Ginny kapcsolata kifejlődött, a (kamaszodó) gyerekek lelkivilágát érdekesnek találom. Néha Lunától és az apjától másztam falra. De szeretet volt bennük, szóval akkor lemásztam. Neked melyik karakter nem volt szimpatikus?

Érdekel a pszichológia? Engem is, szoktam ilyen témában művelni magam.. Nekem az egyik legellenszenvesebb karakter Mógus a másik meg Lockhart. Az előbbi a képmutatása és a sunyisága miatt. Az utóbbi pedig az önimádata miatt és ahogy sztárolta magát, vagy ha alulmaradt valamiben, úgy forgatta, hogy még az is az ő fantasztikusságát domborítsa ki.


Harry Potter nem állt közel a szívemhez, nem tudtam azonosulni a "sok pechje van, aztán hirtelen sok mákja és segítője" karakterrel.

Melyik oldalon vagy ebben az életben? Pech- mák, segítők. Nekem ami pozitívumot jelentett ebben a karakterben, hogy nem szállt el magától, nem volt manipulálható a véleménye és nem lehetett megvesztegetni.

"Most, hogy megfáztam, még arra is volt időm, hogy alávessem magam a Teszlek Süvegnek: a Hugrabugba tett, amin nem lepődtem meg. Téged már beosztott?"

ha-ha :) Engem is oda sorolt. Jobbulást kívánok, remélem semmi komoly!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Harry Potter és az elátkozott gyermek 7 éve 5 hónapja #58698

  • Finley
  • Finley profilkép
Siriusnak és McGalagonynak melyik tulajdonsága tetszik legjobban neked?
Azon filóztam, amikor néztem, mit hogy fordítottak, hogy a Gryffindort miért kellett Griffendélre fordítani? Lehetséges, úgy magyarosabb, vagy könnyebben jegyzi meg a két mókuson felnőtt generáció. Itt még alliterál is a két elnevezés, de miért lett pl. a Slytherin Salazarból Mardekár?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Harry Potter és az elátkozott gyermek 7 éve 5 hónapja #58700

  • grindylow
  • grindylow profilkép
"Sok hasonlóság van a Star Warssal, engem ez is idegesített, téged nem?"

Én azt nem láttam. Elkezdtem nézni, de nem kötött le. Majd rászánom magam, elvégre alapmű. A sci-fi, más galaxisok élete valahogy sosem hozott lázba.

"(Piton) Nem hitte, hogy bejöhet más a képbe és Lilly elpártol. Nagyot csalódott benne, de nem gyűlölte meg."

Kiderül ez, hogy akkor nevezte-e sárvérűnek Lilyt, amikor ő már Jamesszel járt? Nekem nem egyértelmű. Meg úgy jött le, sosem állt elé azzal: Lily, tetszel, fontos vagy nekem, randizzunk, vagy valami ilyesmi. Csak úgy sündörgött, Lily meg hozzáment ahhoz, aki kimondta, amit akar.

"Piton sokat vívódott a Harryhez fűződő érzelmeitől. Igazából nem volt ellensége Harry. Már azon is látszott, ahogy reagált Voldemort tervére, hogy megölje. Szerintem az, ahogy később Harryvel vielkedett, az Harry apjának "szólt" és közvetve Lillynek is. Szerinted?"

Igen, minden zavarta Harryben, ami Jamesre emlékeztette. Ezt főleg az okklumenciaórák leírásában véltem látni, amikor majdnem felrobbant, hogy Harry milyen hebrencs módon viselkedik. Tegyük hozzá, szerintem Harry messze nem olyan okos és tehetséges, mint Piton, Dumbledore vagy Hermione...

"Érdekel a pszichológia?Engem is, szoktam ilyen témában művelni magam.. Nekem az egyik legellenszenvesebb karakter Mógus a másik meg Lockhart. Az előbbi a képmutatása és a sunyisága miatt. Az utóbbi pedig az önimádata miatt és ahogy sztárolta magát, vagy ha alulmaradt valamiben, úgy forgatta, hogy még az is az ő fantasztikusságát domborítsa ki."

Igen, érdekel. Ajánlom pl.: The Psychology of Harry Potter: An Unauthorized Examination Of The Boy Who Lived (szerző: Neil Mulholland).

Mógusnál fel sem tűnt, hogy a tarkóján kívül van karaktere. Ha mellékszereplőt kell választani, ők nekem sem szimpatikusak. Meg Umbridge sem. Róla nemrég olvastam, hogy a kentaurok mitológiája szerint nyilvánvaló, hogy mikor elhurcolták, megerőszakolták. Ezt nem tudtam, megdöbbentem, főleg, hogy emlékezetem szerint Hermione röhögött, amikor ezt megtudta.

"Melyik oldalon vagy ebben az életben? Pech- mák, segítők. Nekem ami pozitívumot jelentett ebben a karakterben, hogy nem szállt el magától, nem volt manipulálható a véleménye és nem lehetett megvesztegetni."

Pechesnek tartom magam a nagy dolgokban. De ami jó akad, azt észreveszem.
Igazad van Harryvel kapcsolatban, bár sokszor nem volt véleménye, nagyon érzelemvezérelt. Nem jutott volna oda, ahova, ha nincs Hermione.

Dumbledore is fura egy figura amúgy. Főleg az új könyvben. Harry segítséget kér, erre közli, hogy a szeretet a lényeg, és elsétál. Nekem nem volt világos, miért nem osztotta meg Harryvel az elején az igazságokat, amelyekről tudott. Miért nem beszélt magáról soha? Oké, kíméli a gyereket, de ebben igaza volt Pitonnak: felneveli a malacot, hogy levágják, valahogy így fogalmazott. Jó, Dumbledore-nak sosem volt gyereke. Meg én nem tudom elképzelni, hogy egy idős meleg egy fiatal fiúhoz ne vonzódjon, aki pimasz és a korlátokat feszegeti, mint egykor Gellert...

"Engem is oda sorolt. Jobbulást kívánok, remélem semmi komoly!"

Köszönöm, azt én is remélem. Meglepetéssel olvastam, hogy Tonks is a Hugrabugba járt, ez nem rémlett. Ő amúgy szintén szimpatikus szereplő volt, habár nem sok derült ki róla. Tetszett, ahogy kiállt Lupinért.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Harry Potter és az elátkozott gyermek 7 éve 5 hónapja #58704

  • grindylow
  • grindylow profilkép
"Siriusnak és McGalagonynak melyik tulajdonsága tetszik legjobban neked?"

Siriusban az, hogy nem dumált sokat, de cselekedett a számára fontos személyekért, méghozzá nem kis szenvedéllyel. Patkányt zabált hetekig, hogy Harry mellett lehessen. (Ezért a jelenetért mentem el megnézni a filmet, persze kihagyták.) Kutyaként küzdött havonta Lupinnal, hogy vérfarkasként ne tegyen magában és másokban kárt, kockáztatva a saját épségét. Ettől függetlenül, ha élne, lehet, hogy félnék tőle, mert elég impulzív is.

Piton mitől szimpatikus neked? Nagy kedvencem a Piton-Sirius jelenet, amikor az okklumenciaórák miatt látogat a Grimmauld térre a rondábbik fekete hajú.

McGalagony sem a szavak embere, viszont lojális és következetes. Tanárként nem kivételez, humora is van. Mint a skót kultúra rajongója, külön értékeltem a kockás köntösét, kekszesdobozát.

"Azon filóztam, amikor néztem, mit hogy fordítottak, hogy a Gryffindort miért kellett Griffendélre fordítani? Lehetséges, úgy magyarosabb, vagy könnyebben jegyzi meg a két mókuson felnőtt generáció. Itt még alliterál is a két elnevezés, de miért lett pl. a Slytherin Salazarból Mardekár?"

Tóth úrra megorroltam, miután nyilatkozott, hogy ő mennyire unta az egészet. (Sokan nem unták volna, de a fordítói világ már csak ilyen, nem az kapja, aki élvezi és tudja.) Valószínűleg nem érezte az y-t, th-t magyarosnak, ebben egyetértek vele, én a Gryffindorról a "kifingol"-ra asszociálok, a Mardekárral meg a kígyóra utalt, felteszem.
Sok szót viszont meghagyott, pedig fordítható lett volna: Gaunt, Grimmauld, Lovegood.
Jól belekavarodott persze a Marvolo vonulatba Voldemort kapcsán, főleg, hogy mást is hívtak Rowle-nak.
Mindent összevetve szerintem nem végzett rossz munkát, három kisebb hiba maradt meg meg a medálos baki. Eredetiben jobb - kivéve az újat, még hátravan annak a megkedvelése.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Harry Potter és az elátkozott gyermek 7 éve 5 hónapja #58736

  • Finley
  • Finley profilkép
"Én azt nem láttam. Elkezdtem nézni, de nem kötött le. Majd rászánom magam, elvégre alapmű."
A Star Trekkel vagyok így, azt mondják alapmű, de nem tudom magam rávenni a vele való ismerkedésre.

"Kiderül ez, hogy akkor nevezte-e sárvérűnek Lilyt, amikor ő már Jamesszel járt? Nekem nem egyértelmű. Meg úgy jött le, sosem állt elé azzal: Lily, tetszel, fontos vagy nekem, randizzunk, vagy valami ilyesmi. Csak úgy sündörgött, Lily meg hozzáment ahhoz, aki kimondta, amit akar."

Úgy derül ki, hogy James Potter rövid időn belül érdeklődni kezd Lily iránt, amikor találkoznak, de Lilly kezdetben nem kedveli, majd idővel ez megváltozott. Piton ekkor dühödik fel és kimondja rá hogy "sárvérű" Piton nagyon titokzatos, és első ránézésre ridegnek tűnt, de később érzelmesnek találtam. Ez a karakter sejtet, meg kell fejteni, amit szuggerálni próbál, hogy legyen már egyértelmű. Volt ilyen keresztrejtvény kollégám. :S Piton, nagyot sérült régen. A sündörgés akarattal kombinálva, az nagyon erős gátlásosság. Bánthatták Sok ilyen emberrel találkoztam, kell egy szikra nekik. és utána kinyílik a kapu.Attól kap szárnyra, ha többet látnak bele, mint amit jelenleg produkál és tényleg megvalósítja és akkor is dicsérik, ha szar. Élettapasztalat, magán és kollegiális területen is.

" Tegyük hozzá, szerintem Harry messze nem olyan okos és tehetséges, mint Piton, Dumbledore vagy Hermione..."

Ezt én is így vélem. Nem stabil személyiség. Hermione, amikor mellette van, akkor Harry sokszor érzelemvezérelt, forrófejű és Hermione, mint racionális Én-jeként működik. De ha nincs mellette Hermione, pl mikor a nevelőszülők alázzák, akkor hideg fejjel tud jót lépni.

"Igen, érdekel. Ajánlom pl.: The Psychology of Harry Potter: An Unauthorized Examination Of The Boy Who Lived (szerző: Neil Mulholland)."

Köszönöm, elolvasom.

"Umbridge sem. Róla nemrég olvastam, hogy a kentaurok mitológiája szerint nyilvánvaló, hogy mikor elhurcolták, megerőszakolták. Ezt nem tudtam, megdöbbentem, főleg, hogy emlékezetem szerint Hermione röhögött, amikor ezt megtudta.

Ezt nem értettem, nem illik a karakterbe. Vagy ez Hermone sötét oldala. Talán, ő is hordoz egy ilyen emléket és van az a varázslat, hogy a mumus, amikor átváltozik a félelmünkké, akkor hatástalanodik, ha karikírozzuk. Hermione mumusa a megerőszakolás.

"Pechesnek tartom magam a nagy dolgokban. De ami jó akad, azt észreveszem."
Hasonlóképp.

"(Dumbledore). Nekem nem volt világos, miért nem osztotta meg Harryvel az elején az igazságokat, amelyekről tudott. Miért nem beszélt magáról soha? Meg én nem tudom elképzelni, hogy egy idős meleg egy fiatal fiúhoz ne vonzódjon,"

szerintem itt a közelkerülést védi ki. tudod, beszélünk magunkról, megnyílunk, megnyílnak az érzelmeink is, ehezebb visszafogni. CSak tipp, nem tudom igazából.


(Tonks) amúgy szintén szimpatikus szereplő volt, habár nem sok derült ki róla. Tetszett, ahogy kiállt Lupinért.["

Lupin szimpatikus? Nekem bejön ez a karakter, igaz, ő sem egy stabil fickó, mert pesszimista, pl mikor kiderül, hogy vérfarkas és el akar menni, mielőtt kiutálják, de amikor Harry lesz pesszmista, hogy minden hasztalan volt, akkor optimistává válik és lelket tud önteni belé azzal, hogy pozitívumokat emeli ki: kiderült az igazság, megmentettél egy ártatlan embert a haláltól. Büszke vagyok hogy sokat tanultál. Számomra ő egy született tanár.

Simán be lehet sorolni, melyik meleg típushoz tartozik. Van tipped?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Oldal elkészítésének ideje: 0.258 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook