Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Könyvek

Vá: Könyvek 14 éve 10 hónapja #6610

  • sushiflower
  • sushiflower profilkép
hooligan írta::
A férfit vagy a nőt?:lol:


A férfira gondoltam most konkrétan, mert Easy-t az érdekli, de valószínűleg hasonló színvonalon van mind a kettő. :-)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Könyvek 14 éve 10 hónapja #6611

  • sushiflower
  • sushiflower profilkép
Dr. Csernus Imre a nők után ezúttal a férfiak felé fordul, hogy merész és őszinte kérdéseket szegezzen szembe férfiközpontúnak mondott világunk hazugságaival.

"Annyit már most nyugodtan elmondhatok, hogy akárcsak A nő című könyvnél – amely alapjában véve nem csupán a nőről szólt –, menet közben már itt is tudtam, láttam, hogy ez a könyv sem tisztán csak a férfiról fog szólni. Szerettem volna sok mindent beletenni a férfiasság kérdéséről, a bűntudat megoldásának az elkezdéséről, a gyászról, halálról, búcsúról, elengedésről, virágokról, önmagamról. Tényleg sok mindent. Válaszokat egy sor kérdésre. Felvetéseket a pasikkal kapcsolatosan. Hogy például „miért élt a párom nyolc hónapig egy másik csajjal párhuzamos életet mellettem, miközben azt bizonygatta, hogy mennyire szerelmes belém?” A minap kaptam egy ilyen e-mailt! Épp karácsonykor robbant szét a dolog...

Amikor ez a könyv készült, körbetelefonáltam egy csomó pasit, akit ismerek. A tinédzserektől kezdve az ötvenesekig valamennyiüknek ugyanazt a kérdést tettem fel: mitől érzik magukat férfinak. A kérdésre, hogy mitől érzik magukat férfinak, a pasik egy jelentős része azt felelte, hogy ezen ők még soha nem gondolkodtak, és ez a kérdés eléggé meglepetésszerűen érte őket... Holott a nők esetében az utóbbi öt-tíz év másról sem szólt, mint hogy definiálják, mi az, hogy nő... Úgy tűnik, ezek olyan dolgok, amelyekről a pasik általában nem beszélnek. Vagy csak nagyon felületesen. Magáról a férfilétről... Azért nem, mert „ez teljesen magától értetődő”, hogy az illető férfi. Fel sem merül, hogy ezt bármi megkérdőjelezhetné..."

Ha valakit érdekel:
A férfi című legújabb sikerkönyv bemutatóján Szily Nóra műsorvezető és Pantl Péter, a CKM főszerkesztője beszélgetnek a szerzővel.

Időpont: Június 4. 17:30
Helyszín: Pilinszky Café (V.ker. Váci u. 33.)


Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Könyvek 14 éve 10 hónapja #6613

  • easy
  • easy profilkép
:byekiss:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Könyvek 14 éve 8 hónapja #8670

  • sushiflower
  • sushiflower profilkép
easy írta::
Hallottatok valami jót vagy rosszat Dr.Csernus A férfi c. könyvéről? Úgy tudom van A nő is.:)

Easy, nem tudom, hogy még érdekel-e, talán már meg is van neked, de most sikerült véletlenül beleolvasnom és emellett valaki olyantól hallani a lényeget aki olvassa éppen. Biztos, hogy meg fogom venni hamarosan, mert hihetetlenül jó! És a másikat, a Nő-t is. Rengeteget lehet belőle tanulni, magunkra és másokra ismerhetünk, világosan ráláthatunk a saját és más emberek viselkedésének és reakcióinak miértjére a magunk gyerekkorából hozott "problémák" vagy szokások, beidegződések megértésére és megoldására, így egyúttal feljebb lépni egy magasabb szintre. Fantasztikusan jó könyv! :up:
Ha megvettem majd abból is írok be érdekes részleteket ide. :-)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Könyvek 14 éve 7 hónapja #9025

  • Tamira
  • Tamira profilkép
Van itt valaki, aki nem csak a komoly könyveket szereti? Esetleg a Fantasy-t?
Ettől függetlenül ajánlom mindenkinek Raymond E. Feist és Juliet E. McKenna könyvsorozatit. Szerintem nagyon jók, én imádom őket! :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Könyvek 14 éve 7 hónapja #9028

  • micro
  • micro profilkép
Tamira írta::
Van itt valaki, aki nem csak a komoly könyveket szereti? Esetleg a Fantasy-t?
Ettől függetlenül ajánlom mindenkinek Raymond E. Feist és Juliet E. McKenna könyvsorozatit. Szerintem nagyon jók, én imádom őket! :)
:up:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Könyvek 14 éve 7 hónapja #9029

  • MinnieBoy
  • MinnieBoy profilkép
Képregényekkel hogy álltok?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Könyvek 14 éve 7 hónapja #9030

  • kis piszok
  • kis piszok profilkép
Garfield?:side: :side:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Könyvek 14 éve 7 hónapja #9031

  • MinnieBoy
  • MinnieBoy profilkép
kis piszok írta::
Garfield?:side: :side:
Nem egészen arra godoltam,de nem rossz.:cheer:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Könyvek 14 éve 7 hónapja #9471

  • easy
  • easy profilkép
sushiflower írta::
easy írta::
Hallottatok valami jót vagy rosszat Dr.Csernus A férfi c. könyvéről? Úgy tudom van A nő is.:)

Easy, nem tudom, hogy még érdekel-e, talán már meg is van neked, de most sikerült véletlenül beleolvasnom és emellett valaki olyantól hallani a lényeget aki olvassa éppen. Biztos, hogy meg fogom venni hamarosan, mert hihetetlenül jó! És a másikat, a Nő-t is. Rengeteget lehet belőle tanulni, magunkra és másokra ismerhetünk, világosan ráláthatunk a saját és más emberek viselkedésének és reakcióinak miértjére a magunk gyerekkorából hozott "problémák" vagy szokások, beidegződések megértésére és megoldására, így egyúttal feljebb lépni egy magasabb szintre. Fantasztikusan jó könyv! :up:
Ha megvettem majd abból is írok be érdekes részleteket ide. :-)
Valóban nagyon jó,szülinapomra megkaptam. :suti:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Könyvek 14 éve 7 hónapja #9660

  • sushiflower
  • sushiflower profilkép
Hamarosan követem a példádat Easy! :cheer:
Megrendeltem Csernus: A nőt+ A férfit is! B)
Pár nap és falni fogom! :woohoo:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Könyvek 14 éve 6 hónapja #9981

  • easy
  • easy profilkép
No milyen?:)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Könyvek 14 éve 6 hónapja #9982

  • sushiflower
  • sushiflower profilkép
easy írta::
No milyen?:)

Még nincs a kezemben sajnos... :(
Ahol megrendeltem, ott éppen nem volt raktáron(megjegyzem ez az első eset és már ezerszer rendeltem tőlük) és írtak egy bocsi levelet, hogy még pár napot várnom kell. Nos ez jövőhéten telik le és hét közepén már meg is lesz. :cheer:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Könyvek 14 éve 5 hónapja #10895

  • sushiflower
  • sushiflower profilkép
Dr. Csernus Imre, A nő című könyvből:
(pasiknak is ajánlom, itt nem csak a nőről van szó, hanem az emberről-Sushi megjegyzése)

"...A menekülés és ennek a következményei mind-mind kudarcokat eredményeznek az emberben. Valójában a kudarcok kezdik összehúzni a személyiséget és ez negatív hatással van a nőkre, a nőiesség megfelelő megélésére. Egyértelmű, hogy ebből mi lesz.
A mai nagy tempójú világban kevés hiteles embert látok, aki a nőiességét a megfelelő büszkeséggel tudja viselni. Ez van.
A hazug minták elsajátításán kívül további gátló tényező a kudarcoktól való félelem. A kudarcoktól való félelemnek egy csomó negatív következménye van. Ezek a nők- vagy akár férfiak- valójában félnek attól, hogy büszkék legyenek önmagukra. Érdekes kijelentés nemde?
Azért állítom mindezt, mert az önbizalom mindig a sikerélményeim és a kudarcélményeim függvénye. Ha több a sikerélmény mint a kudarc, akkor jól fogom érezni magam a bőrömben. A sikerélmények mindig megmérettetésekből fakadnak amelyeket megfelelő energia-beadással, munkával megoldok. Ha valaki az életében egy kis tétet, egy kis megmérettetést tűz maga elé, akkor ennek a megoldásához, például a cipőfűző kötéshez nem kell nagy energia, de a kezdeti sikerélmény(gyerekkor :-) ) egy idő után rutinná válik, rutinszerű (szürke, pici) sikerélményekkel. Ez meg nem jelent olyan többletet, amire ő igazából büszke lehetne.
Ehhez a folyamathoz még azt is fontos megfogalmazni, hogy mi a kudarc és a nem sikerült élmény. A kudarc az az állapot, amikor az illető zsebében volt az energia, amellyel megoldhatta volna a kihívást, azonban a lustaság, a gyávaság, a kifogások keresése, a hanyagság, a tunyaság,a nagyképűség, az önzés stb. erősebb volt, így nem tette bele mindazt amit TUDOTT volna. Így a nap végére marad a keserű szájíz, valamint a folyamatos önmarcangolás, hogy miért nem tette bele?
A nem sikerült meg azt jelenti, hogy valaki megtett mindent, amit tudott, azonban azt is tudja, hogy emberből van és nem sikerülhet minden. Ha ő becsülettel mindent beletett, mindez persze rosszul esik, de a nap végére nem marad LELKIISMERET-FURDALÁSA, így nyugodtan alszik."

folyt. köv...
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Könyvek 14 éve 5 hónapja #10897

  • Astyle
  • Astyle profilkép
Bírsz gépelni.;)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Könyvek 14 éve 5 hónapja #10902

  • sushiflower
  • sushiflower profilkép
Astyle írta::
Bírsz gépelni.;)

Szeretek. :-) Lehet, hogy pályát tévesztettem! :laugh:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Könyvek 14 éve 5 hónapja #10924

  • sushiflower
  • sushiflower profilkép
Dr. Csernus, A nő-ből

"LAPSZEMLE
Jó ideje figyelem és olvasom azokat az újságokat, amelyek elviekben nőknek íródtak. Jó pár cikk elolvasása után számtalanszor kinyílt a zsebemben a bicska, mivel olyan dolgokat láttam leírva, amiktől a hajam égnem állt. Nem egyszer akartam beírni az illető újság szerkesztőségébe, de végül is nem tettem meg. Most azonban újra kinyitottam egy pár nőknek írt lapot. Rengeteg dezinformáció, botcsinálta vélemény található ezekben az újságokban, amelyet a nők beszopnak mint a torkos borz...."
"...Ezek a lapok igazából csak fizikális tanácsot adnak. És ez a nagy baj. Mert a fiatalok megveszik ezeket az újságokat. Minél színesebb, minél vastagabb, minél trendibb ruhák, irányzatok vannak benne, annál jobb. El is olvassák, de egy csomó téves információcsomag szivárog a fejükbe. Ők elhiszik, hogy ha mindezt megteszik,akkor jó nők lesznek. Amikor pepitában leutánozzák a VIP-szakértőket, mégis rosszul érzik magukat a bőrükben, akkor aztán beszopják a még VIP-ebb tanácsot. Például, hogy a szakértők megfejtették az örök szerelem titkát és most elmondják.
Felmerül bennem, akik így állítanak össze egy újságot, azok mit gondolnak a NŐKRŐL? Hát azt, hogy marketingszempontból egy kitűnő célcsoport. Lehet, hogy borzasztó cinikus vagyok, de nem hiszem, hogy bárki egy ilyen szerkesztőségben azt gondolja, hogy ettől a laptól tényleg valaki jól fogja érezni magát...."
"...itt szó sincs mondjuk az igaz szerelem titkáról, hanem itt egyszerűen egy sima üzleti fogásról van szó, hogy ezt vagy azt minél többen vegyék, közben elolvassák azt, amit tudnak is, hogy "stressz az oka annak, hogy megszűnik a szerelem".
Egyébként nem a stressz, hanem a helytelen stresszkezelés az ok!"
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Könyvek 14 éve 5 hónapja #10933

  • Armin
  • Armin profilkép
sushiflower írta::
Dr. Csernus Imre, A nő című könyvből:
(pasiknak is ajánlom, itt nem csak a nőről van szó, hanem az emberről-Sushi megjegyzése)

folyt. köv...

Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Könyvek 14 éve 5 hónapja #10935

  • sushiflower
  • sushiflower profilkép
:blush: :side: :side: :side:

Hamarosan jön A férfi is! Türelem! ;)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Könyvek 14 éve 5 hónapja #10960

  • sushiflower
  • sushiflower profilkép
Dr. Csernus az öngyilkosságról...

"...Az öngyilkosságban- vagy az öngyilkossági kísérletekben- három nagyon fontos emberi tulajdonságot vélek felfedezni. Az egyik jellemvonás a gyávaság. Az illető ember fél szembenézni azzal az élettel, amit önmagának köszönhet. Tehát gyáva. Elmenekül a felelősség elől....Továbbá az öngyilkosságban elég magas szintű egoizmus, önzés is van. Mert abban a pillanatban amikor valaki öngyilkos lesz, az illető csak önmagával foglalkozik, nem érdekli az, hogy hányan szeretik őt. Nem érdekli őt sem az anyja, sem az apja, se a rokonai, se a hozzátartozói, abban a pillanatban csak a saját sértett hiúságának a kielégítése, a kielégülése fontos akármi áron. Önző geci. Továbbá a makacsságot is fel lehet fedezni. Görcsösen köti az ebet a karóhoz. Dacból nem akar változtatni, belátni azt, hogy emberből van. Belátni azt, hogy a hibák is fontosak az előrejutáshoz."
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Oldal elkészítésének ideje: 0.239 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook