Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám
  • Oldal:
  • 1

TÉMA: Intersexuális

Intersexuális 12 éve 1 napja #42726

  • Susanne
  • Susanne profilkép
Sziasztok!
Keresném intersexuális sorstarsaimat.
kötettlen beszélgetéshez.

Írjatok ha valaki érintett a dologban, itt vagy privátban.

Üdv Zsu. :kiss:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Intersexuális 11 éve 9 hónapja #44485

  • detvanp
  • detvanp profilkép
Kedves Zsu !

Én sajnos nem vagyok érintett , csak valami különösen erős vonzódást érzek !
Ha így is hajlandó vagy velem beszélgetni , nagy örömet szereznél nekem !

Üdv
Pál
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Intersexuális 11 éve 8 hónapja #44917

  • Lara_Croft
  • Lara_Croft profilkép
Sziasztok!
Pontosan ki számít interszexuálisnak?
A fő dolgot értem, nem az a gond; szóval a kérdésem a következő:
elég ha valakinek csak DNS szinten van elváltozása, vagy mindenképp kell mindkét nem szaporító szervének megléte?

Jelen állás szerint MtF-nek mondom magam, bár női hangom és még több egyéb más furcsaságom is van (ami egy nőhöz kevés, de a férfihoz már sok).

El kéne mennem egy komplett DNS tesztre vagy hogy bizonyítják ezt be?

A válaszokat előre is köszönöm! :)
Üdv,
Lara
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Intersexuális 11 éve 8 hónapja #44920

  • Trini
  • Trini profilkép
Szerintem az számít interszexuálisnak akinek a nemi szerver is más vagy nics.Az hogy néhol nőies vagy férfias az ember attol még nem Intersex max androgyn jellemű én is alakra és testfelépítésre inkább csajosabb vagyok mint férfias arca meg fiús inkább legalább is ezt hallom vissza minden ismeretlen azt hisszi hogy 17-18 éves vagyok ^^
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Intersexuális 11 éve 8 hónapja #44931

  • Lara_Croft
  • Lara_Croft profilkép
Trini:
Szerencsére (vagy szerencsétlenségemre) egyik Admin rácáfolt az állításodra, de egyébként én is így vélekedtem eddig. :)

Valakinek valami ötlet, hogy milyen vizsgálatok kellenek eme szexuális "állapot" felderítéséhez? Én személy szerint egy teljes DNS tesztre meg egy ultrahangos vizsgálatra gondolok, de egyszerűen nem kopoghatok be, hogy: "jó napot! Van egy érzésem, hogy interszexuális vagyok". Azonnal kihívná a szájkosaras embereket és rám adnák a muszáj-köpenyt! :D

Ha lesz(nek) válasz(ok) a kérdésemre, akkor köszi előre is! :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Intersexuális 11 éve 8 hónapja #44933

  • Anna89
  • Anna89 profilkép
Sziasztok!

Szerintem az számít minek érzed magad belül, a biológiai nem egy dolog, csak az én képed számít.
Én is MtF vagyok de engem is mindenki 17 évesnek néz, és nagyon nem vagyok fiús, egyáltalán. Sajnos nekem mély hangom van, de ha úgy öltözök fel akkor fiús lány is lehetek mások számára. Én ennek csak örülök, hogy nem vagyok férfias, csak transzszexuális lánynak érzem magam aki szerencsére nem pasis.
Valószínűleg nem lehet könnyű interszexuálisnak sem lenni, azt hiszem mi TS-ek átérezzük az állapot nehézségét :(
Szívesen beszélgetek én is interszexuálisokkal, bátran írjatok. ;)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Intersexuális 11 éve 8 hónapja #44934

  • Trini
  • Trini profilkép
Igen utána láttam hogy belinkelték hát kicsit mellé tipeltem :D
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Intersexuális 11 éve 8 hónapja #44943

  • Quaoar
  • Quaoar profilkép
Az interszexualitás elég tág fogalom.
Nem csak a genitáliák "vegyességéről" van szó (ez egyáltalán nem feltétel!), hanem ide sorolják még a kromoszomális eltéréseket (pl. nem XX és XY, hanem XXX, XXY, XYY és X0 stb.) az ivarmirigyek (herék, petefészek) változásait (meglétét, hiányát) és a genitáliák morfológiai (formai) dolgait is. Tágabban értelmezve tehát egy egy herével született csecsemő vagy a mikropénisz / a túlfejlett klitorisz is interszexualitásnak minősül.
Szóval eltérőek a becslések, de ha a legtágabban figyeljük a témát, egész sok érintettet gyűjthetünk össze. És akkor felmerülhet a kérdés, hogy akkor ez nem egy természetes biológiai sokszínűség? (Nem mindenkinek ugyanakkora a pénisze, a klitorisza, sokfélék vagyunk stb.)
Inkább találgatások vannak. Ráadásul az orvosok igyekeznek minél hamarabb eldönteni az újszülött nemét - és vagy FÉRFI vagy NŐ. Az is előfordulhat, hogy az érintett évekkel később jön rá (pl. nem volt, nincs és nem lesz menstruáció vagy furamód meddő), addig gyanútlanul éli az életét, senki sem tud semmit..

A kérdés az, hogy hagyjuk-e, hogy az interszexuális állapotát valaki megélje, hogy hadd döntsön önmagáról ő maga, szeretne-e elmozdulni valamelyik irányba, hogyan él boldogan stb.

Attól, hogy valaki transzszexuális, még nem feltétlenül interszexuális.
Nyilván, ha TS vagy és átalakulóban vagy, vagy eleve igyekezel nem a születési biológiai nemednek megfelelően kinézni, úgy viselkedni (tudatalatt is!!!), akkor valóban, Anna, igazad van - azért átérzed az androgünitást, a "kétneműséget".


Vizsgálatok meg...
Hja. Ultrahangos vizsgálat, urológia/nőgyógyászat, teljes vérvizsgálat, endokrinológia, DNS-izék, kromoszómavizsgálat... Mivel maga a fogalom elég tág, nem csak genitáliáknál lehet szó "elváltozásról" (inkább úgy mondanám, "orvosilag nem elvárt" állapot).

Amúgy a kinézet nem minden, a genetikai hátterünk is nagyon sokat számít (pontosabban ad!)! ;)

Például nálunk a nőnemű felmenők majd' mind "jetik": igen szőrösek. Apai ágon a férfiak meg "könnyítettek", magasak és vékonyak (nem gyengék), nagyapám és apám sosem tudta kigyúrni magát, pedig előbbi az egész életét a szántóföldnek és az istállónak, disznóólnak szentelte. Egyszerűen ilyen az alkatuk, és élek a gyanúperrel, hogy talán majd a tesztó lök egyet rajtam, de aligha leszek díjbírkózó.

(Remélem, nem írtam abszolút zöldségeket.)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Intersexuális 11 éve 8 hónapja #45060

  • kisvirág
  • kisvirág profilkép
Az interszexalitás (queer), az nem szervi sajátosság.
Ha a szervi megjelenése is van, az már hermafrodita, nem?
Az inter sz. csak szexuális irányultságot határoz meg. Ők mellőzik, hogy ki milyen nemű, ki milyen besorolású, a vonzalom számít.
Amúgy nem tudom, csak kérdezem. :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Intersexuális 11 éve 8 hónapja #45064

  • Alexia
  • Alexia profilkép
kisvirág beküldte:
Az interszexalitás (queer), az nem szervi sajátosság.
Ha a szervi megjelenése is van, az már hermafrodita, nem?
Az inter sz. csak szexuális irányultságot határoz meg. Ők mellőzik, hogy ki milyen nemű, ki milyen besorolású, a vonzalom számít.
Amúgy nem tudom, csak kérdezem. :)
http://en.wikipedia.org/wiki/Intersex
Lehet, hogy nem szervi vagy látható, de valamilyen fizikai megnyilvánulása van. Szerintem az interszex egy újabb és tágabb fogalom arra amit régebben hermafroditának hívtak. De mindenképpen szexuális identitás és nem szexuális irányultság. Az valószínűleg a pánszexuális amire gondoltál. Illetve ha csak identitás és nincs fizikai oka akkor meg androgün.
Na mára ennyit a fogalmak értelmezéséről. :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Intersexuális 11 éve 8 hónapja #45065

  • Quaoar
  • Quaoar profilkép
kisvirág beküldte:
Az interszexalitás (queer), az nem szervi sajátosság.
Ha a szervi megjelenése is van, az már hermafrodita, nem?
Az inter sz. csak szexuális irányultságot határoz meg. Ők mellőzik, hogy ki milyen nemű, ki milyen besorolású, a vonzalom számít.
Amúgy nem tudom, csak kérdezem. :)

queer =/= interszexualitás

A queer egy óriási ernyőfogalom, ami maga alá ölel bárkit, aki nem heteronormatív és/vagy bináris genderfelfogása van, aki bármiféle módon kilóg a cisznemű heteroszexuális normarendszerből.
(Ha a queert a lehető legtágabb értelemben nézzük, bárki: leszbikus, meleg, biszexuális/pánszexuális, transznemű és interszexuális de még akár heteroszexuális ember is lehet KVÍR.)

Újabban a hermafrodita szót emberekre nem igazán mondják, mert a biológiai jelentése az, hogy egy élőlénynek mind a férfi, mind a női biológiai nem-hez (sex) tartozó, reproduktív(!) ivarszervei vannak!
Történelmileg a hermafrodita szót azokra az egyénekre használták, akiknél látványos volt a nemi kettősség, szervileg is.

Az interszexualitásnak NINCS KÖZE a szexuális irányultsághoz.
Az interszexualitás a biológiai nemhez kapcsolódik, ld. kép: transvanilla.hu/images/stories/nemfigura_s.jpg

"A szexuális irányultságot az határozza meg, hogy akikhez fizikálisan, lelkileg és/vagy érzelmileg vonzódsz, hozzád képest milyen neműnek vallják magukat."

(Akikre te gondolsz, azok a pánszexuálisok. Ők azok, akiket nem érdekel a gender (nemi identitás), sem a sex (biológiai nem); és túlmutatnak a biszexuálison, mert nem csak kettősen, férfiban és nőben tudnak gondolkodni, hanem EMBERBEN.)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Intersexuális 11 éve 8 hónapja #45116

  • Lara_Croft
  • Lara_Croft profilkép
Egy bejegyzés a készülő blogomról! :)

www.pinkvanilla.hu/blog/interszexualis-a...sagaim-vonasaim.html
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Intersexuális 11 éve 4 hónapja #47016

  • vintage
  • vintage profilkép
Nekem idén márciusban derült ki, hogy hyper androgun (interszexuális) vagyok. A papír *megszerzéséhez* egy endokrinológus kell (én a Semmelweisre járok) aki elküld egy rakat vizsgálatra, ezeknek a lezavarásával eltelik pár hónap kb fél év (ciklikus vérvételek, mr, nőgyógyász ilyesmik) és egyszer csak kidobja a gép, hogy mi a helyzet.

Nekem megnyugtató volt, mikor meglett az eredmény (holott nem ezért indítottam a vizsgálatokat) mert már sok sok éve volt valami sejtésem, hogy valami csavar van abban, hogy az elsődleges nemi jegyeim nőre utalnak, a másodlagosak férfira (csontozat, testalkat, borostára való hajlam). Bennem rengetegszer volt, hogy mi ez a katyvasz, ki is mi is vagyok én? :)

Mióta megvan a papír azóta nyugodtabb vagyok, tudatosan figyelek a belső ingám egyensúlyára,kezdem megérteni is azt, és elengedni a nemiséghez való társadalmi elvárás alapú kötődésem éééés a hullámvasutak is komfortosabbak :) Úgyhogy ha ez kell hajrá! A már említett identitás figura nekem nagyon sokat segített.

Konkrét dokit is tudok ajánlani, ha kellene valakinek, aki ráadásul (ez nekem nagy plusz), nem a mainstream medikális vonalat hozza és csak, ha nagyon nagy gebasz van, akkor ír fel gyógyszert.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Intersexuális 11 éve 4 hónapja #47185

  • ttim81
  • ttim81 profilkép
sziasztok! tud valaki ajanlani egy endokrinologust?

itt talaltam par nevet:
www.pinkvanilla.hu/forum/interszexualis/42726-intersexualis
valaki jart valamelyikojuknel? tapasztalat? a vizsgalatok mekkora reszet tamogatj a tb? egyaltalan milyen vizsgalatok kellenek ahhoz, hogy kimutassak, hogy valaki intersexualis-e? koszonom elore is!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Intersexuális 11 éve 6 napja #48323

  • Quaoar
  • Quaoar profilkép
Is Anatomy Destiny?
www.ted.com/talks/alice_dreger_is_anatomy_destiny.html

Alice Deger - angol nyelvű - előadása, amiben az interszexualitásról is beszél. (Nem is keveset.)
Sajnos magyar felirat (még) nincs, de lehet válogatni angol, német, francia stb. között. :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Intersexuális 10 éve 10 hónapja #48653

  • vintage
  • vintage profilkép
Nekem a SOTE I. Bel-en van, dr Adler Ildikó. Nagyon tudom ajánlani, nyitott szemléletű jó szakember és ha elmész hozzá elmond mindent, hogy mik kellenek :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Intersexuális 10 éve 2 hónapja #50703

Érdekes téma.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Intersexuális 10 éve 2 hete #51292

  • Tamira
  • Tamira profilkép
Sziasztok!

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy interszexuálisok részére még mindig teljes egészében támogatott a műtét? Olvastam, hogy pár éve az volt és én is úgy tudom, de közeleg a műtétem és frissiteném az ismereteimet. Ha van rá esély megcsináltatok egy kromoszóma vizsgálatot, hátha. Sajnos nem én nyertem meg az ötöst, így a műtét árát tudnám másra is költeni, a lábadozási időszakról nem is beszélve, gondolom enni műtét után is kell. Vagy nem nulla forinttal kezdeni életem új szakaszát. Esetleg a gyógyszertámogatottságról tud valaki valamit, mert ugye ts-ként 0.

Ha valaki esetleg még azt is tudná, hogy ha számomra pozitív lesz a vizsgálat, az elég, vagy utánna fel kéne keresnem egy endot, hogy írjon egy betegségkódos papírt. Tényleg, mi a interszexualitás kódja? :)

Elöre is köszönöm a válaszokat.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Intersexuális 10 éve 2 hete #51294

Az interszexualitás nem egységes kategória, számos betegség vagy állapot járhat együtt interszexuális anatómiával és ezeknek külön-külön BNO kódja van.
Teljes finanszírozás most is, mint régen csak a "valódi hermafroditizmus" esetében is csak egyértelműen a külső nemi szervek elváltozása esetében jöhet szóba. "Csupán" csak kromoszomális vagy hormonális jellegű interszex állapot esetén nincs finanszírozott genitális műtét.

Az F64.00 BNO kódnak megfelelő indikációban nincs forgalomba hozatalra engedélyezett hormonkészítmény Magyarországon, ezért a hormonkészítmények alkalmazása minden esetben indikáción túli (off-label) alkalmazásnak minősül.
Az öszrtogének, antiadrogének és progasztagének TB támogatási státusza: normatív 25 %.
Tesztoszteron hatóanyagú "gyógyszerek" indikációhoz kötött, emelt 90 %-os támogatással is rendelhetőek a hormonális szint vizsgálatával dokumentált "hypogonadizmus súlyos eseteiben".

Érdemes lenne a méltányossági kérelemmel próbálkoznod.
A "külsõdleges nemi jelleg megváltoztatására irányuló beavatkozásnál" figyelembe veszik a a biztosított szociális helyzetét. A biztosított által fizetendõ részleges térítési díj 100%-ának átvállalása engedélyezhetõ, ha a biztosított nyilatkozata szerint az egy fõre jutó havi átlagjövedelem nem haladja meg a mindenkori öregségi nyugdíj legkisebb összegének kétszeresét, egyedülálló biztosított esetén a két és félszeresét. Minden egyéb esetben a biztosított fizetendõ részleges térítési díj legfeljebb 70%-ának átvállalása engedélyezhetõ.
transvanilla.hu/nemvaltoztatas/oep-utasi...yi-szolgaltatasokrol
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
  • Oldal:
  • 1

Oldal elkészítésének ideje: 0.281 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook