Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám
  • Oldal:
  • 1
  • 2

TÉMA: Feminizmus / hogy vélekedik a transzszexualitásról

Válasz: Feminizmus / hogy vélekedik a transzszexualitásról 11 éve 5 hónapja #46145

  • Enii
  • Enii profilkép
Vegyétek azt a hozzászólásomat tárgytalannak, mert úgy félreértettem, meg elírtam az egészet ahogy van.
A lényeg belőle csak annyi, hogy én mindig elítéltem azokat, akik erőszakoskodnak, gyűlőlködnek, uszítanak, a másik szenvedésén örvendeznek, kigúnyolják stb.. főleg úgy hogy a tényeket számításba sem veszik vagy minden különösebb ok nélkül, mert mindig kell egy ellenségkép, kell valaki akit utálhatnak, mert különben nem teljes az életük.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Feminizmus / hogy vélekedik a transzszexualitásról 11 éve 5 hónapja #46146

  • grindylow
  • grindylow profilkép
via beküldte:
az viszont felháborító, ha valaki harcosan hirdeti a női nem értékeit hovatovább felsőbbrendűségét... de ugyanakkor lenézi és megalázza azokat akik tettekkel bizonyították és megszenvedtek a női nemhez csatlakozásukért...
szerintem azért vannak olyan értékek amelyek mentén meg lehet ítélni embertársainkat...

Szerintem ezzel az a gond, hogy a "harcosan hirdetés" feltételez bizonyos elveket, amelyeket a "harcosan hirdető" értéknek tekint, és nem enged belőle. Itt nehéz jönni a logikával. Ha megnézel egy fórumot pl. egy emberölésről, sok olyan kommentet írnak, hogy milyen válogatott kínzásokkal bűnhődjön az elkövető. Emberszeretetet hirdetnek, de olyan dolgok jutnak eszükbe, amelyek az emberszeretettől távol állnak.
Vagy ha elolvasod a Mesterségem a halált, a náci kötelességtudat nem zárja ki, hogy valaki jó családapa legyen.

Mindent meg lehet magyarázni és az ellentétét is. Te mondhatod, hogy küzdöttél a nőiségért. Hülyének nézhetnek ezért? Igen. Milyen alapon?

Más felfoghatja úgy, hogy te így döntöttél, hogy átműtteted magad. Valakinek az adott nemhez tartozás annyit jelent, hogy van luk/farok. Aki ennek nem felel meg, az takarodjon. Felülírhatod e gondolkodásukat? Hülyének nézheted őket? Igen. Milyen alapon?

Nehéz tehát, mert ha alapértékeket helyezünk le, amelyek mentén meg lehet ítélni embertársainkat, könnyen kaphatjuk meg, hogy ezekről az értékekről önző és erőszakos módon döntünk, saját szempontjaink alapján. Ne ítélj, hogy ne ítéltess - nemes gondolat, de a társadalom szétesne, ha nem lennének szabályai. Alapjogokról nyilatkozni pedig szintén nemes, de nem zárható ki, hogy valaki máséval ütközik egy ember alapjoga.

Jobb híján emberek döntenek arról, hogy egy másik embernek igaza van-e. Nincs alapértékként elfogadott kiindulópont. Ez a nagy egyetemes elfogadás és tolerancia hátulütője.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Feminizmus / hogy vélekedik a transzszexualitásról 11 éve 5 hónapja #46147

  • Kolos
  • Kolos profilkép
Kolos beküldte:

Hát ez azért erős.. Lenézem aki lenéz mert ő a lenézni való?! Igazad van szánalmas, hogy lenéznek de az is szánalmas hogy te lenézed őket ezért.

Véleményem szerint a lenézés nem egyenlő ezzel:
erőszakosak, gyűlölködnek, mások titkait kiteregetik, mások szenvedését nemhogy semmibe vegyék de egyenesen megalázzák érte...


A nőiességért meg nem hiszem, hogy bárkinek is TENNIE KELLENE tesz ha akar, nem tesz ha nem akar és ehhez senkinek semmi köze, ez globálisan vonatkozik mindenkire ha ts ha nem..

Itt a pont:
Illetve más a nőiességért és a nőként való létezésért tenni.
Én nőiességről beszéltem és fogalmatok sincs mit gondolok a nőként való létezés elfogadásáról és mit tartanék alapnak.

NE ÍTÉLJ HOGY NE ÍTÉLTESS!
Ebbe kár belekötni, hiszen nyilvánvaló jogod ítélkezni, én viszont ezt így gondolom,nekem is jogom van hozzá.
akkor te biztos a nácikat vagy a kommunista diktátorokat sem ítéled el azért mert milliókat gyilkoltak le... a sorozatgyilkosokat, rablókat, erőszaktevőket se ítéljük meg... ők is ugyanolyan emberek mint mi... ugye?
szerintem azért vannak olyan értékek amelyek mentén meg lehet ítélni embertársainkat...

Elítélem a tetteket DE nem az én feladatom ítélkezni arra vannak társadalmi intézmények illetve aki hisz annak Isten nevű személy meg társai.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Feminizmus / hogy vélekedik a transzszexualitásról 11 éve 5 hónapja #46148

  • Kolos
  • Kolos profilkép
Enii beküldte:
Vegyétek azt a hozzászólásomat tárgytalannak, mert úgy félreértettem, meg elírtam az egészet ahogy van.
A lényeg belőle csak annyi, hogy én mindig elítéltem azokat, akik erőszakoskodnak, gyűlőlködnek, uszítanak, a másik szenvedésén örvendeznek, kigúnyolják stb.. főleg úgy hogy a tényeket számításba sem veszik vagy minden különösebb ok nélkül, mert mindig kell egy ellenségkép, kell valaki akit utálhatnak, mert különben nem teljes az életük.

Ezzel maximálisan egyetértek.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Feminizmus / hogy vélekedik a transzszexualitásról 11 éve 5 hónapja #46150

  • Enii
  • Enii profilkép
"Jobb híján emberek döntenek arról, hogy egy másik embernek igaza van-e. Nincs alapértékként elfogadott kiindulópont. Ez a nagy egyetemes elfogadás és tolerancia hátulütője."

Igen, csak sajnos az emberek többsége gondolkozik hülyén, mert beléjükverték a sok értelmetlen sztereotípiát gyerekkoruktól fogva és ebben élnek, és sajnos ezt adják tovább. Ez egy ördögi kör, amiből ki kéne szállni. De csak úgy lehetne, ha végre elkezdenének értelmesen gondolkodni az emberek, nem állat meg ösztönlény módjára. Elvégre ez különböztet meg minket az állatoktól..
Én nem azt mondom, hogy mindent el kell fogadni meg mindent tolerálni kell. Nem. Mert akkor anarchia lenne, mindenki szabadon gyilkolászhatna, embereket verhetne, kisgyerekeket molesztálhatna stb..
De amíg másnak nem ártasz vele, nem teszel kárt, addig miért ne lehetne elfogadni? Nem hiszem, hogy a TS-ek vagy a melegek, leszbikusok kárt okoznak akárkinek is, ha normálisan viselkednek. Nem attól férfi valaki mert farka van és nem attól lesz nő valaki, mert sunája van, ezt kéne végre megérteniük az embereknek.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Feminizmus / hogy vélekedik a transzszexualitásról 11 éve 5 hónapja #46153

  • Afterlifex
  • Afterlifex profilkép
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Feminizmus / hogy vélekedik a transzszexualitásról 11 éve 5 hónapja #46154

  • Afterlifex
  • Afterlifex profilkép
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Feminizmus / hogy vélekedik a transzszexualitásról 11 éve 5 hónapja #46158

  • Enii
  • Enii profilkép
Igazság mindig van, csak a dolgok mélyére kell hatolni, mögéjük látni, kivizsgálni azt több forrásból, szempontból. Erre egy nagyon jó példa a történelem, amit szintén több forrásból, oldalról kell vizsgálni, nem pedig elhinni vakon amit az egyik, vagy a másik mond. Csak van olyan, amikor már a források nem elérhetők, vagy nem is akarják őket elérhetővé tenni, rosszabb esetben pedig nem is nézik jó szemmel, ha a dolgok mélyére akarsz hatolni, mert nem szeretnék, hogy megtudd az igazságot.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Feminizmus / hogy vélekedik a transzszexualitásról 10 éve 10 hónapja #48480

Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Feminizmus / hogy vélekedik a transzszexualitásról 10 éve 2 hónapja #50520

  • Kolett
  • Kolett profilkép
Néhány azért biztosan van, pl én. :)

Ha érdekel esetleg, ezt a két cikket nagyon tudom ajánlani a témában (bár az első eléggé akadémiai szöveg, de számtalan fontos gondolatot lehet lebontani belőle):

A Transzfeminista Kiáltvány:
transzblog.blogspot.hu/2013/08/a-transzfeminista-kialtvany.html

Több mint 700 transz* és cisznemű feminista írta alá a transz-inkluzív feminizmust követelő nyilatkozatot:
transzblog.blogspot.hu/2013/10/eddig-tob...nsz-es-cisznemu.html
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Feminizmus / hogy vélekedik a transzszexualitásról 10 éve 2 hónapja #50521

  • Kolett
  • Kolett profilkép
Quaoar beküldte:
Apropó, engem mindig is érdekelt, hogy bizonyos feminista irányzatok mit gondolnak, hogyan vélekednek a transzszexualitásról, transzszexuálisokról (TS lányokról és srácokról, MTF és FTM is)!
Valaki szakavatott tudna küldeni cikkeket, könycímet, egyéb olvasnivalót, linkeket?

(Ugyanis én feministának tartom magamat. Ezzel párhuzamosan, ugyanakkor nőnek nem, inkább srácnak, bár többnyire semlegesnek. Tudom, hogy férfiak is lehetnek feministák, de szívesen olvasnék végre szakirodalmat erről az egészről, mert már nagyon fúrja az oldalamat...)

Tudtommal a feminizmus legtöbb irányzata (van vagy 70 féle feminista irányzat) eddig nem igazán reagált a transz emberek élményeire (vagy sajnos sok esetben egyáltalán nem vett rólunk tudomást), az újabb feminista mozgalmak között viszont egyre inkább feljön ez a téma, több irányzat, illetve feminista beszél elfogadóan a transz emberekről, mint akik szintén a nemi alapú hierarcikus társadalmi rendszer kárvallottjai. Viszont vannak nagyon gáz irányzatok, mint a fent emlegetett radfemek, akik totál transzfóbok (és idióták).

Viszont a feminizmusnak is van transz irányzata, a transzfeminizmus, ami kifejezetten transz szempontból értelmezi a feminizmust, illetve rámutat azokra a pontokra, ahol a nők és a transz* emberek elleni elnyomás összefügg - erről két linket nagyon tudok nektek ajánlani, egyel feljebb el is olvashatjátok, de már nem akarom ide is belinkelni - sőt, újabban már van radikális transzfeminizmus is:
radtransfem.tumblr.com
Róluk egyébként nem tudok sokat, de a "hagyományos" transzfeminizmusban többek között az mindenképp szimpatikus, hogy a transz nők élményei mellett (vagy azon keresztül) igyekeznek reagálni más transz identitású személyek élményeire is.

A lentebbi kommentekre reagálva valójában erős torzítás, hogy a feminizmus az elnyomásról szólna. A feminizmus a nemek közötti egyenlő társadalmi, jogi és gazdasági viszonyok megteremtéséről szól - se többről, se kevesebbről (és egyenlőség alatt nem egyformaságot értek). Ha nem lettek volna első hullámos feministák, a nők például nem szavazhatnának, nem dönthetnénk saját magukról, például arról, hogy kivel házasodhatnak, vagy hogy mit szeretnénk kezdeni a saját életünkkel, testünkkel és körül-belül annyi joguk lenne, mint egy tevének.
És ezek a dolgok persze nem csak transz nőként, de transz férfiként, vagy más transz identitású személyként is igen csak megkeserítenék az életünket, már csak az önmegvalósításunkkal kapcsolatban is (bár sok minden még most is megkeseríti, ami szintén a patriarchális társadalmi rendszer eredménye). Egyszóval szerintem transz emberként is hálásak lehetünk a feminizmusnak ezért. Persze ettől még a feminizmusnak is van bőven tennivalója az ügyünkben.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Feminizmus / hogy vélekedik a transzszexualitásról 10 éve 2 hónapja #50626

  • Enii
  • Enii profilkép
" A feminizmus a nemek közötti egyenlő társadalmi, jogi és gazdasági viszonyok megteremtéséről szól..

Jó is lenne, ha arról szólna, de ehelyett állandóan, csak az folyik, hogy szegény nőknek mennyire rossz. Én még nem láttam olyan feministát pld, aki rávilágított volna egy olyan területre, ahol a férfiak vannak hátrányosan megkülönböztetve pld.: nyugdíjkorhatár, nyugdíjkedvezmény, aztán nemrég valaki ( persze nyilvánvalóan nem egy feminista és nem egy nő ) panaszt tett, hogy a nőket a legtöbb helyen ingyen beengedik a szórakozóhelyekre a pasikat meg lehúzzák mindig. De elég megyfigyelni egy sima válópert is: nagyon sok esetben az ex feleségnek ítélnek kb. mindent, vagy olyan dolgokat, amikért egy fűszálat nem tett keresztbe, a pasiból meg hajléktalan lesz. A másik dolog meg, amit nem értek, hogy ha a nemek közti egyenjogúságért harcolnak, akkor miért feminizmus a neve ( egy olyan szó, ami a nőket szimbolizálja, mikor mindkét nemről van szó )
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Feminizmus / hogy vélekedik a transzszexualitásról 10 éve 2 hónapja #50657

  • supergirl
  • supergirl profilkép
Én így tudom:

A feminizmus politikai eszme és mozgalom, amely a nők egyenjogúságáért küzd.

A feminizmus egy nemért küzd szerintem még a mai napig és azok a nők.
Sőt gyakran úgy fogalmazzák meg, hogy a férfiuralom ellen küzdenek, az meg aztán főleg nem az a megközelítés,hogy a nemek egyenjogúságáért és még negatív üzenet is szerintem.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Feminizmus / hogy vélekedik a transzszexualitásról 10 éve 2 hónapja #50679

  • Enii
  • Enii profilkép
Igen, én is így tudom és nekem is ez a véleményem. Én személy szerint még nem láttam olyan feministát, aki küzdött volna a férfiak egyenjogúságáért egy olyan területen, ahol ők vannak hátrányban a nőkkel szemben. Bár lehet, hogy létezik ilyen ember, csak akkor az nem világos, hogy az illető miért vallja feministának magát. Miért nem mondja csupán azt, hogy: az emberek egyenjogúságáért küzdök. Az emberek fogalomkörbe pedig nem csak a nők tartoznak bele. Össze kéne fogniuk az embereknek és együtt küzdeni azért, hogy mindenkinek minden téren legyenek meg ugyanazon lehetőségei és ne járjon senkinek se kevesebb, se több pusztán azért, mert ő valamilyen nemű. Ezt kéne végre megérteni, nem a férfiakra, vagy a nőkre haragudni és ujjal mutogatni, hogy bezzeg nekik valamiből több van és önző módon arra törekedni, hogy ezután a nemek közti egyenjogúság mérlegét egyre jobban csak a saját javunkra billentsük a másik felet teljesen figyelmen kívül hagyva.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
  • Oldal:
  • 1
  • 2

Oldal elkészítésének ideje: 0.245 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook