Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám
  • Oldal:
  • 1
  • 2

TÉMA: Mi is a feminizmus?

Vá: Mi is a feminizmus? 12 éve 3 hónapja #39619

  • reddoor
  • reddoor profilkép
Bizonyos egyébként egyenjogú csoportok külön védelemre szorulnak, ennyi nem több. Egyébként a fogyatékkal élők és még a gyerekek is egyenjogúak nem?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Mi is a feminizmus? 12 éve 3 hete #42321

  • vasszűz
  • vasszűz profilkép
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Mi is a feminizmus? 12 éve 5 napja #42720

  • ShyBi
  • ShyBi profilkép
Szerintem az is egy nagy előrelépés lenne, ha egyenlő tisztelet irányulna a nőkre és a férfiakra. De tekintve, hogy a mai világban mennyivel értékesebbek a nőiség értékei (azért is, mert eltolódott az egysúly, és azért is, mert most nagyobb szükség lenne a női értékekre), én azt mondom, hogy természetes lenne, ha a nőket több tisztelet illetné, mint a férfiakat. Ami egyáltalán nem kellene hogy matriarchális társadalmat jelentsen. Nemcsak a dominancián alapuló társadalmakban van tisztelet, hanem ott is, ahol partnerként kezelik egymást az emberek.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Mi is a feminizmus? 12 éve 5 napja #42731

  • sunny
  • sunny profilkép
Egy link: www.commmunity.hu/2012/04/14/amiben-sand...van-es-amiben-nincs/
Amiben Sándor Erzsinek igaza van, és amiben nincs
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Mi is a feminizmus? 12 éve 4 napja #42739

  • cappy
  • cappy profilkép
ShyBi:
Nemcsak a dominancián alapuló társadalmakban van tisztelet, hanem ott is, ahol partnerként kezelik egymást az emberek.

Melyik társadalom volt ilyen?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Mi is a feminizmus? 11 éve 11 hónapja #43442

  • vasszűz
  • vasszűz profilkép
Párkapcsolati erőszak alapismeretek



Mi a családon belüli erőszak, a partnerkapcsolati erőszak? Miért maradnak nők a bántalmazó partner mellett? Milyen fajtái vannak az erőszaknak? Mit mutatnak a bűnügyi statisztikák? Hogyan függ össze az erőszak nemi szerepekkel? Hogyan építik ki a hatalmukat a bántalmazók?

A NANE és a PATENT Egyesület közös filmje.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Mi is a feminizmus? 11 éve 11 hónapja #43469

  • ShyBi
  • ShyBi profilkép
Hasznos kisfilm.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Mi is a feminizmus? 11 éve 10 hónapja #43880

  • Anders
  • Anders profilkép
Hogy mi is a feminizmus azt nehéz pontosan definiálni, mert ezt maguk a feministák sem teszik meg, ehelyett a feminizmus végeláthatatlan ágairól hadoválnak. Aztán amikor számon kérik a feminizmus tévedéseit és társadalomellenességét, akkor mindig a feminizmus valamelyik másik ágára mutogatnak. Idézném egy magyar antifeminista férfimagazin mottóját: "A feminizmus már megvalósította céljait. Ma csak egy megkülönböztető, gyűlöletkeltő ideológia."

Ennek a lapnak feminizmus-antifeminizmus rovatának cikkeit ajánlom a figyelmetekbe:
http://www.ferfihang.hu/category/feminizmus-antifeminizmus
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Mi is a feminizmus? 11 éve 10 hónapja #43881

  • Anders
  • Anders profilkép
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Mi is a feminizmus? 11 éve 10 hónapja #43939

Számomra nagyon új megközelítés ez, de ígérem nem utasítom el csípőből és próbálom végiggondolni, megközelíteni erről az oldalról is.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Mi is a feminizmus? 11 éve 10 hónapja #44267

  • Enii
  • Enii profilkép
A plakátnak igaza van. Én személy szerint gyűlölöm a feminizmust is és a hímsovinizmust is, mert mind a kettő egy szélsőséges, elvakult, megkülönböztető, tényeket nem számba vevő ideológia. A férfi is és a nő is ember. Egyik sem különb a másiknál és egyiknek sem jobb, vagy könnyebb mint a másiknak, csak más.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Mi is a feminizmus? 11 éve 3 hónapja #47449

  • vasszűz
  • vasszűz profilkép
Olvasnivaló:
"Igy néz ki egy feminista Van ez a mondatkezdés. "Nem vagyok feminista, de..." Én jobban szeretem így kezdeni: "
szabomo.blogspot.hu/
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Mi is a feminizmus? 11 éve 3 hónapja #47567

  • xenia
  • xenia profilkép
Szerintem abszolút nincs igaza a plakátnak (sőt, mondhatnám azt is, hogy teljesen nőgyűlölő - vagyis: nőgyűlöletet ingerlő).

Az igaz, hogy nagyon sokat fejlődött, javult a nők helyzete, de szinten ugyanannyira sok van meg hatra!

Elég késő van most itt es kell menjek aludni, ezert nem fogok most hosszan írni, de legrövidebben egyetlen példát adok: ameddig egy nő nem kap ugyanannyi fizetést mint egy férfi, ugyanazért a munkáért, ameddig a nőnek nehezebb megkapni egy bizonyos munkát még akkor is, ha kiképzése egyenlő egy férfiéval, addig közel sem ért céljaihoz a feminizmus. (Itt, hogy egy nő annyit kereshessen, mint egy főiskolai diplomás ferfi, ahhoz annak a nőnek doktorátusa kell legyen. Nem hinném, hogy Magyarországon más lenne a helyzet!)

Annak ellenére, hogy a feminizmus által sok haladás történt, a mai napig meg mindig sokkal, de sokkal előnyösebb helyzetben vannak a férfiak, mint a nők - minden szempontból!

És a feminizmus célja nem férfiellenes, hanem az, hogy egyenlő helyzetben legyenek a férfiak es a nők, azaz, eltörölni azt az előnyt, ami a férfiaknak van, egyszerűen azért, mert férfiak.

Ez itt Kanadaban is igaz - és sajnos hozzánk képest, a magyarországi nők még hátrányosabb helyzetben vannak!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Mi is a feminizmus? 11 éve 3 hónapja #47578

  • xenia
  • xenia profilkép
Munka közben volt időm egy kicsit részletesebben elgondolkodni ezen a plakáton... és csak, wow.

Sajnos, a magyar tudásom nem elég ahhoz, hogy teljesen ki tudjam fejezni gondolataimat róla. De röviden? Visszavonom amit korábban mondtam, hogy "mondhatnám azt is, hogy teljesen nőgyűlölő", és egyszerűen úgy mondom, hogy igenis nőgyűlölő, nőgyűlöletet ingerlő... azon felül, eléggé elvárja a sztereotip/hagyományos nemi szerepeket (expects and insists on reinforcing stereotypical/traditional gender roles)... heteronormatív (egyből elvárja, hogy minden no hetero)... stb stb

Annyi, annyi szinten hibas, helytelen, rossz ez a plakát... just, wow.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Mi is a feminizmus? 11 éve 3 hete #48188

Kíváncsi vagyok a véleményetekre.

MÁRCIUS 17. MILLA-TÜNTETÉS - ANTONI RITA (NŐKÉRT.HU/NŐK LÁZADÁSA) BESZÉDE

"A Nők Lázadása Egyesület 12 pontja:

Követeljük:

Nőket a politikába! Női kvótát, mely által valóban kompetens nők kritikus tömege kerül a döntéshozatalba, és nem egy-egy, a férfi vezetők által szándékosan, mintegy félrevezető "példaként" kiválasztott inkompetens személy!
Nőjogi ombudsmant!
Abortuszszabadságot! A nők testük feletti önrendelkezésének biztosítását, a lelkiismeret-furdalást keltő, csúsztató, minden szakmaiságot nélkülöző plakátkampány azonnali felfüggesztését!
Hatékony törvényt a párkapcsolati erőszakról! Ennek kapcsán követeljük az Európa Tanács nők elleni erőszak felszámolását célzó Isztambuli Egyezményének azonnali aláírását!
Egyenlő munkáért egyenlő bért!
Munkahelyi védelmet a várandós és kisgyermekes anyáknak!
Az állam azt támogassa, hogy a gyerekek a családjukban maradjanak!
Több óvodát és bölcsődét!
Elérhető felsőoktatást!
A prostituáltak klienseinek büntetését!
Szakmai egyeztetést a civil nőkkel - a párkapcsolati törvény alkotási folyamatában is!
A jogállam azonnali visszaállítását!"

"Utóirat - nyilvános Facebook-bejegyzésem a tüntetés után:

Sejtettem, hogy nem fognak szeretni, nem is azért álltam ki beszélni, hogy szeressenek. Az hagyján és már megszoktam, hogy ha másba nem tudnak, abba belekötnek, hogy papír volt nálam (mint a beszélők 3/4-énél szokott lenni kb.) - de meglep, hogy pont azért osztanak a legtöbben, mert kimondtam: a prostituáltak klienseit büntessék. Úgy látszik, előre félnek az érintett "férfiak", hogy majd nem járhatnak el kiszolgáltatott nők testnyílásait pénzen megvenni, és elbúcsúzhatnak az eddigi a kényelmes anonimitásról, és a társadalom megértő elfogadásától. Azt hittem pedig, hogy az abortusz-szabadságért fogok inkább kapni. Tudom, ami késik, nem múlik. Csók mindenkinek."

Én azon a ponton megrökönyödtem. :ohmy:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Mi is a feminizmus? 11 éve 3 hete #48191

  • Quaoar
  • Quaoar profilkép
A prostituáltak klienseinek büntetését!

Kényes téma, na.
Ezzel a radikális követeléssel - így, ebben a formában - nem értek egyet. Én is csak pislogok. Mert évtizedek, évszázadok bizonyítják, hogy büntetéssel, tiltással... nem lehet semmit sem elérni. Ha ez megvalósulna, akkor ez az egész téma a föld alá kerül, távol az ellenőrzésektől. Élve eltemetik azokat a nőket, akik ott vannak, oda kerültek - önszántukból vagy kényszerből, erőszakból.
Bizarr párhuzamot hozok, tudom, de: ahogy az abortusz tiltása is azt eredményezi, hogy hát akkor nem biztonságos körülmények között, titokban próbálják megoldani és ott lebeg a nők fölött az (akár maradandó) egészségkárosodás veszélye - úgy ebben az esetben a prostituáltak kényszerülnek a sötét verembe.
A kliens márpedig meg fogja oldani, hogy valahogy, nyilván illegálisan hozzájusson a 'húshoz', aztán jöhetnek a nemi betegségek... A prostituáltat nem védi semmi (még annyi sem, mint azelőtt, a fél-legalitásban), és megint lenyomják a földre, ő lesz a bűnös, a mocskos nő-fajzat. Kell ez?

Pont ma találtam egy - naná, angol nyelvű - írást a témában: australian-diaspora.tumblr.com/post/4330...-ally-to-sex-workers
Nem mondom, hogy az egésszel egyetértenék. Sőt. De vannak részei, akadnak benne felvetések, gondolatok, amik fölött nem lehet elsiklani, pl.
"Know that a lot of the horrible shit related to sex work is a direct result of discrimination and prejudice, not the work itself." (Tudd, hogy az a rengeteg szarság, ami a szexmunkával jár, a diszkrimináció és az előítélet(esség) - és nem maga a munka! - eredménye.)
vagy
"End good whore/bad whore binary." (Vess véget a 'jó kurva' és 'rossz kurva' kettősnek.)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Mi is a feminizmus? 11 éve 3 hete #48192

  • Quaoar
  • Quaoar profilkép
Egyébként sok másban tényleg egyet tudok érteni Ritával, a Nők Lázadása Egyesülettel. És tényleg ki tudok borulni, amikor szexizmust, cisz-hímsoviniszta viselkedést, szavakat tapasztalok-hallok-olvasok, vagy akár csak motivációt szagolok. És a kiszolgálást váró kliensek pártján sem állok, sem férfiként, sem nőként, sehogy.
Ha van az ominózus mondat mögött stratégia, egész elképzelés, részletes terv, akkor azt mondom, ám legyen, rábólintok. De így... ez egy natúr mondat, háttér nélkül. Egyelőre. :unsure:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Mi is a feminizmus? 11 éve 1 hete #48328

Quaoar: Azt a cikket amit linkeltél én is olvastam még régebben és nagyon jónak/hasznosnak tűnt. Lehet egyszer nekiállok lefordítani :)

Szóval nagyban, hátha valaki átsiklott fölötte:

10 Tips on How To Be A (Feminist) Ally to Sex Workers
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
  • Oldal:
  • 1
  • 2

Oldal elkészítésének ideje: 0.235 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook