Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám
  • Oldal:
  • 1

TÉMA: pánszexualitás

pánszexualitás 10 éve 2 hónapja #50821

  • puskinl
  • puskinl profilkép
(Jobb híjján került ez a bejegyzés a biszexuális blogkategóriába.)
Ha vannak itt még más pánszexuálisok is, szeretném ha elmondanák hogyan élik meg ezt az egészet.
Nekem elég rögös, kanyargós út vezetett a talán meleg vagyoktól, a nem, inkább biszexen át a felismerésig, pedig már gyerekkoromban sem értettem igazán, hogy mi is a nemek jelentősége. Azt a mai napig nem tudom, hogyan lehet fölvállalni pánszexuális mivoltomat, mostanában már inkább hallgatok mint hogy ismeretterjesztő előadást kelljen tartanom. Viszont ez sem az igazi, egyrészt mert szeretem az őszinteséget, másrészt mert elég hamar kiszúrja a potenciális partner, hogy valami "furi" velem.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

pánszexualitás 10 éve 2 hónapja #50822

  • micro
  • micro profilkép
Inkább pánszexuálisnak tartom én is magam, de nem szoktam külön mondani, csak itt LMBT körökben a helyzet adja. Minden nem szóba jöhet nálam minden formában. :S
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

pánszexualitás 10 éve 2 hónapja #50833

  • Cat83
  • Cat83 profilkép
ti hogy értelmezitek a pánszexuálist? 2 eltérő megfogalmazást hallottam már, azért érdekelne.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

pánszexualitás 10 éve 2 hónapja #50834

  • puskinl
  • puskinl profilkép
Cat83 beküldte:
ti hogy értelmezitek a pánszexuálist? 2 eltérő megfogalmazást hallottam már, azért érdekelne.

Aki úgy érez szexuális vonzalmat egy másik ember iránt, hogy a neme, nemi orientációja, a nemi jellegei nem lényeges, vagy másodlagos tényezők.

Ami nagyon érdekelne, hogy ez vajon mennyire kapcsolódik másoknál nem bináris nemi identitáshoz.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

pánszexualitás 10 éve 2 hónapja #50836

  • micro
  • micro profilkép
Teljes egyetértés. B) Nekem is ez.

Én teljesen férfias vagyok, bináris is, de értem mire gondolsz, mert van néhány T ismerősöm és talán köztük több a pán.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

pánszexualitás 10 éve 2 hónapja #50944

  • micro
  • micro profilkép
Ma online haverkodtam egy sráccal. Feljött nálam ez a pánszex dolog.
Erre ő: "az már sok, gáz, mert azért már fűvel-fával......bla-bla."
Nagyon nem vágja, de elzárkózik tőle. :huh:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

pánszexualitás 10 éve 1 hónapja #50987

  • Leax
  • Leax profilkép
micro beküldte:
Ma online haverkodtam egy sráccal. Feljött nálam ez a pánszex dolog.
Erre ő: "az már sok, gáz, mert azért már fűvel-fával......bla-bla."
Nagyon nem vágja, de elzárkózik tőle. :huh:
A "fűvel-fávalt" mire alapozza?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

pánszexualitás 10 éve 1 hónapja #50998

  • Quaoar
  • Quaoar profilkép
puskinl beküldte:
Ami nagyon érdekelne, hogy ez vajon mennyire kapcsolódik másoknál nem bináris nemi identitáshoz.

én nembináris és pán~ vagyok. ;)
bár nálam úgy néz ki ez a gyakorlatban, hogy valóban, tök' mindegy, az illető hogyan önazonosít és/vagy milyen a megjelenése és/vagy testi tulajdonságai - mégis az ún. 'nőies' dolgok felé hajlok, inkább.
persze az, hogy mi számít 'női(es)'-nek az már összetettebb dolog. röviden-leegyszerűsítve, amit a társadalom és én (inkább) annak, olyannak látok. kifejezetten szubjektív. ettől még nem fogok mindenáron 'nőként' tekinteni a másik emberre, ha ő maga nem érez így. :)

én valamikor 'leszbikus nő'-ként indultam (viszont megjegyzem, a saját nemi identitásom nem igazán érdekelt, nem játszott szerepet, belenéztem a tükörbe és ennyi volt az önismeret - és nem is tudtam, hogy milyen utak, irányok léteznek, kb. kaparásztam a felszínt), aztán leszoktam róla, nem jött be. ezért a 'meleg' címkét használtam. az univerzálisnak tűnt.
de már akkor, kezdetben is voltak olyan kijelentéseim, kb. tizennégy évesen, hogy számomra 'az ember lelke' az, ami igazán számít.
amikor megfogalmazódott bennem, hogy jé, beleférek a transz* spektrumba (kb. 19 éves voltam), akkor újragondoltam és az új szó a "bi' lett. azóta finomítottam, még több fogalmat, lehetőséget, definíciót találtam, mindenféle embert és önmeghatározást megismertem - na persze, ez egy végtelen, örökké tartó folyamat...
és mindeközben ez átalakult. most már(kb. fél éve) határozottan 'pán' címkét használok, így jó, végre kényelmes és nem olyan, mintha több számmal kisebb ruhában fulladoznék. de sajnos ezt nem mindenki érti, vagy sokan csak azt hiszik, hogy de - és félreértik. vagy egyáltalán, már akkor zavartan pislognak, ha előállok a 'nembináris' kifejezéssel és a részletekkel.

illetve, ami még egy kisebb akadály, hogy a kívülállók számára továbbra is úgy tűnik, mintha kizárólag bináris, cisz nőkhöz vonzódnék. pedig csak arról van szó, hogy... ilyen környezetben szocializálódtam. és nagyon sokáig egyáltalán nem ismertem személyesen transz embereket, illetve cisz férfiakkal sem haverkodtam, barátkoztam és ők sem velem. azóta ez változott, szerencsére.
valóban, a legtöbb esetben a vonzalmam egy-egy cisz nő felé irányul(t), de ez nincs végérvényesen rögzítve. B)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

pánszexualitás 10 éve 1 hónapja #51004

  • grindylow
  • grindylow profilkép
Cat83 beküldte:
ti hogy értelmezitek a pánszexuálist? 2 eltérő megfogalmazást hallottam már, azért érdekelne.

Milyen megfogalmazásokat hallottál?

Az én tapasztalatom szerint az emberek általában nem értik ezeket a fogalmakat. Az átlagember elvan az eresfasz-salátapunci-univerzumban. (Ez nem a non-binaritás védelme volt.) A "pán" a legtöbb ember számára a "fű-fa", ahogy a homót is férfiként értelmezik a homoszexuális szóban. Amit még észrevettem, hogy a biszexualitással azonosítják, ami szerintem nem helytálló.

Valahol olvastam egy ilyen szöveget, hogy: ha már megszeretted, ha már vágysz vele lenni, akkor mindegy, mit találsz az alsóneműjében, szeretni fogod. Azt gondolom, valami ilyesmiről van szó.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

pánszexualitás 10 éve 1 hónapja #51007

  • puskinl
  • puskinl profilkép
grindylow beküldte:
Cat83 beküldte:
ti hogy értelmezitek a pánszexuálist? 2 eltérő megfogalmazást hallottam már, azért érdekelne.

Milyen megfogalmazásokat hallottál?

Az én tapasztalatom szerint az emberek általában nem értik ezeket a fogalmakat. Az átlagember elvan az eresfasz-salátapunci-univerzumban. (Ez nem a non-binaritás védelme volt.) A "pán" a legtöbb ember számára a "fű-fa", ahogy a homót is férfiként értelmezik a homoszexuális szóban. Amit még észrevettem, hogy a biszexualitással azonosítják, ami szerintem nem helytálló.

Valahol olvastam egy ilyen szöveget, hogy: ha már megszeretted, ha már vágysz vele lenni, akkor mindegy, mit találsz az alsóneműjében, szeretni fogod. Azt gondolom, valami ilyesmiről van szó.

Ez nagyon találó megfogalmazás volt.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

pánszexualitás 10 éve 1 hónapja #51151

  • micro
  • micro profilkép
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

pánszexualitás 8 éve 6 hónapja #53613

  • nazgul
  • nazgul profilkép
Sziasztok :)

Szintén pánszex vagyok. Azt, hogy kit találtam vonzónak sose befolyásolta a neme és sokáig azt hittem, hogy ez mindenkinél így van és hogy a lányok fiúkkal járnak az csak egy amolyan szokás... Gimnáziumban egy meleg barátom rádöbbentett arra, hogy ez nem így van :)Innen kezdve biszexuálisnak neveztem magam... Egyetemen találkoztam a pánszexualitással, mint szóval és ekkor döbbentem rá, hogy miért is nem éreztem teljesen magaménak a biszexualitást.
Bevallom még mindig sok embernek mondom, hogy bi vagyok csakhogy megkíméljem magamat attól, hogy magyarázkodni kelljen és bizonygatni, hogy nem nem csak 2 nem van... ezzel nyilván nem vagyok egyedül...
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
  • Oldal:
  • 1

Oldal elkészítésének ideje: 0.209 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook