Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Biszexnek lenni sem egyszerű

Vá: Biszexnek lenni sem egyszerű 12 éve 10 hónapja #35078

  • Mira
  • Mira profilkép
Na ja, de mivel szerintem a biszexualitás mindenképpen létezik, ezért az első állítás állhat közelebb a valósághoz, merthogy a határvonalak meglehetősen nem egyértelműek. Honnan kezdve biszex valaki? Gondolati szinten kezdődik vagy gyakorlatin és aki már próbált valamit vagy élete bizonyos szakaszaiban tett dolgokat az örökre az-e vagy sem stb.? Lehet ilyesmin vitatkozni, de vita helyett inkább mindenkit hagyni kellene szabadon megélni a szexualitást mint olyat és hagyni a meghatározásokat :P
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Biszexnek lenni sem egyszerű 12 éve 9 hónapja #35272

  • LettySweet
  • LettySweet profilkép
Hát nekem a szerelmi életemre nincs jó hatással :/
Először belezúgtam a legjobb barátnőmbe... odavoltam érte hónapokig, szenvedtem... de végül azt sikerült megbeszélnünk és bár azt nem mondom h nem izgat fel egy-kétszer, de szerelmet már nem érzek iránta.. :)
Most viszont ott van egy nagyon jó barátom... tökéletesen az esetem.. nagyon szeretem... és tulajdonképp ő is megmondta, h belülről nagyon tetszem neki, csak egy akadály van az h biszex vagyok :/ nagyon rossz érezés. Több fiú barátomat is kérdezgettem h ők mit gondolnak erről, hát voltak akik azt mondták, h egyetértenek az illetővel, meghogy a pasik a normális csajokat szeretik, bár ez lehet h leginkább a katolikus suli hatása miatt van -.-" egy-kettő meg csak azzal jött, hogy szerintük vagány meg izgató, meg hogy végül is ha tényleg tetszenél neki akk nem érdekelné :/ én nem tudom.. de minden estre nem könnyű :unsure:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Biszexnek lenni sem egyszerű 12 éve 9 hónapja #35290

  • Cat83
  • Cat83 profilkép
és a csajokkal hogy álltok, titeket is elküldnek a tarka sunyiba a leszbikus lányok, ha megtudják, hogy bik vagytok?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Biszexnek lenni sem egyszerű 12 éve 9 hónapja #35297

  • DeadGirl
  • DeadGirl profilkép
Cat83 írta::
és a csajokkal hogy álltok, titeket is elküldnek a tarka sunyiba a leszbikus lányok, ha megtudják, hogy bik vagytok?

Jobb elkerülni az esélyét is, hogy egy pasival lépjenek félre mellölünk ;)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Biszexnek lenni sem egyszerű 12 éve 9 hónapja #35316

  • Linda
  • Linda profilkép
Pusztán logikai úton megközelítve a dolgot, szerintem a Kengyelfutó Gyalogkakukk adja a legtutibb megoldást.

- "Bi-bi!"

Vagyis, a legkevesebb gond tán akkor lehet, ha két bi ember jön össze, és valamiféle nyitott kapcsolat-félében meg tudnak állapodni, esetleg ütemezett hármasokkal.

Hasonlóképpen a másik lehetőséget abban látom, ha bi csaj jön össze megértő hetero pasival, akinek az alkalmankénti hármas ad némi kompenzációt.

Mindezen helyzeteknek azonban megvannak/lehetnek a maguk nehézségei, főleg a hűség, ragaszkodás megélése terén. Már alapból akkor, ha nem csak a szex testi oldalát nézzük.

Az jutott eszembe: valamiféle legálisan poligám közösségben könnyebb lenne-e biszexeknek? Olyanban, ahol valamilyen módon elfogadott a bárki, bárkivel esete, hivatalosan is; akár jogi megerősítéssel? (Vagyis a közösségen belül minden srácnak több felesége, netán férje is lehet, ha akar; és hasonlóképpen minden nőnek is).
Vállalnák-e a bi emberek az ezzel járó bonyolultabb dolgokat?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Biszexnek lenni sem egyszerű 12 éve 9 hónapja #35320

Nem értem mért gondolod, hogy szükség van bármiféle kompenzációra? Az, hogy biszex vagyok nem jelenti azt, hogy egyszerre akarok férfit és nőt is. Ha éppen szerelmes vagyok egy nőbe, akkor úgyis csak ő kell és kész.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Biszexnek lenni sem egyszerű 12 éve 9 hónapja #35325

  • Mira
  • Mira profilkép
Linda milyen alapon feltételezed, hogy a biszexuális emberek képtelenek monogám párkapcsolatra?!?!?!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Biszexnek lenni sem egyszerű 12 éve 9 hónapja #35331

  • Linda
  • Linda profilkép
Sziasztok!

Kermit: Abból indulok ki, hogy szerintem, ha egy bi nő hetero pasija megtudja, mi a helyzet, a büszkeségét túlságosan sérteni fogja az, hogy gyakorlatilag őt bármikor "megcsalhatják", ráadásul egy nővel, míg ő persze nem teheti ezt meg.
Cserébe valósznűleg elvárja majd, hogy legalább közösen, hármasban történjena dolog (kompenzáció), így legalább házon belül marad, és mindenki kap valamit.

Továbbá, ha fordított a helyzet (hetero nő fog ki bi pasit), akkor szinte biztos, hogy a pasi bi voltának kipattanása nem sok jót hoz a kapcsolat szempontjából. Részint mert megindul a mocskosbuzizás a hölgy részéről, részint mert ha ezt el is kerülik, a hölgy is ragaszkodhat akkor a saját kilépkedési lehetőségéhez, szintén kopmpenzációs célzattal. ("Ha neki szabad, akkor nekem is" alapon).

Tehát, mint mondtam, szigorúan logikai és elméleti oldalról nézve a legkevesebb probléma talán egy bi-bi kapcsolatból fakadhat.

Nyilván az elmélet és a gyakorlat nem fedi egymást teljesen, azaz: vannak kivételek.

Mira: a fentiekből következően NEM gondolom úgy, hogy bi ember nem képes monogám kapcsolatra. (Csak elméleti valószínűségeken és problémákon agyalok; elnézést kérek, ha pontatlan fogalmazásomból ez a kép kerekedett ki).

Kérdés az, hogy a bi állapot milyen erővel, milyen sűrűséggel zavarja meg a monogám idillt? Ha a hűség adott esetben erősebb, mint a párral ellentétes nemmel való kapcsolattartás késztetése, akkor ismét csak megoldódott a kérdés.

(Felvetődhetne az, hogy ebben az esetben az illető jogosan definiálhatja-e magát "bi"-ként. Szerintem, ha a meghatározás lényege az, hogy az illető egyaránt nyitott lenne a kapcsolatra mindkét nem iránt, ha épp nem lenne akár monogám állapotban, akkor a válasz éppúgy lehet "igen", mint ahogy az én esetemben a leszbikus állapot).

(Mindenesetre, akár a fentiekből, akár máshonnan vet tlevezetésekből és tapasztalatokból indulunk ki, egyvalami tuti: hogy biszexnek lenni tényleg nem egyszerű).
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Biszexnek lenni sem egyszerű 12 éve 9 hónapja #35336

  • caleb
  • caleb profilkép
Kérdés az, hogy a bi állapot milyen erővel, milyen sűrűséggel zavarja meg a monogám idillt? Ha a hűség adott esetben erősebb, mint a párral ellentétes nemmel való kapcsolattartás késztetése, akkor ismét csak megoldódott a kérdés.

Miért is zavarná meg a bi "állapot" a monogám idillt? Mirának igaza van, a biszexualitást összekevered a promiszkuitással illetve összemosod a hűtlenség fogalmával. A bi állapot pont annyira zavarja a monogám idillt mint a hetero ill. homoszexuális "állapot".
Abból indulok ki, hogy szerintem, ha egy bi nő hetero pasija megtudja, mi a helyzet, a büszkeségét túlságosan sérteni fogja az, hogy gyakorlatilag őt bármikor "megcsalhatják", ráadásul egy nővel, míg ő persze nem teheti ezt meg.

De miért is csalhatnák meg bármikor? A biszexuálisoknak meg lehet csalni a másikat a heteroknak homoknak meg nem?

Ráadásul folytatva a logikádat egy bi-bi kapcsolat azért jó mert meg lehet csalni egymást és úgyis mindketten félredugnak?! Szigorúan logikai és elméleti oldalról nézve így fogalmazol. :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Biszexnek lenni sem egyszerű 12 éve 9 hónapja #35340

  • Linda
  • Linda profilkép
Ejj mán Caleb, ne kóstolgass! (Manapság úgyis keserű vagyok :( )

Mondom: ha egy bi ember bent van egy kapcsolatban, akkor csomó dologtól függhet, hogy mikor, vagy egyáltalán előjön-e benne, hogy épp jobban kezdik vonzani az aktuális párjával ellentétes nemű emberek.
(Ez pedig nem egyenlő azzal, hogy biztosan elő fog ez jönni benne).

HA nem, akkor szerencséje van mindkét félnek – biztosan nincs probléma.

HA netán mégis, akkor kezdődHETnek a bonyodalmak (mellesleg, ha jó a kapcsolat, és nem akarják feladni, úgyis megoldják a felek, vagy épp a kialakulása előtt megoldja maga a bi fél azzal, hogy pl. fontosabb számára a párja, mint a saját önzése; ha nem tudják megoldani, ott más gond is rejtőzhet a bi-ségen kívül)).

(A promiszkuitás pedig szerintem nem feltétlenül a nemektől függ. Aki ebben éli ki magát, annak ugyanis nem csak az alkalmi partnerek neme lehet szempont).

„De miért is csalhatnák meg bármikor? A biszexuálisoknak meg lehet csalni a másikat a heteroknak homoknak meg nem?”

Nem értettél meg.

Egy bi ember párjának lenni háromféle hozzáállást jelenthet a nem bi ember szempontjából.

1. Teljesen megérti, és abszolút nem törődik vele, hogy a párjánál ez előjöhet-e, és ha igen, akkor akár nyíltan, akár titokban az mit tesz ennek hatására. Azaz, teljesen szabadjára engedi a bi partnert. Szerintem az így gondolkodók egy elenyésző kisebbség.

2. Megérti, de egyben veszélyként is felfogja. Ugyanis, nem jóstehetség, és nem láthatja előre azt, hogy a bi-ség, ha enged neki a bi fél, végül mivé fajul azzal az emberrel, akivel adott esetben az önmagát végül legyőzni nem bíró bi személy tesz egy kört. Akár az is lehet a vége, hogy lecseréli a megértő párját az újonnan jöttre valamiért.
Az így gondolkodók egy része vállalja a kockázatot (hiszen mondhatják, hogy a plusz vonzódás eleve beépített dolog egy bi esetében, amiről ő nem tehet; míg hagyományos kapcsolatnál, ugye, nemigen szoktak számolni vele), de adott esetben cserébe részt kér a bi fél plusz élményéből.
Itt aztán jöhetnek különféle kombinációk arra nézve, hogy ez a kompenzáló fél mit tud elképzelni a harmadikkal a kialakult alkalmi hármasban, illetve mellékesen itt is megjelenik az a kockázat, hogy végül a megértő és a harmadik közt alakul ki úgy valami, hogy végül a bi hoppon marad.

3. A harmadik lehetőség az, hogy a bi ember párja, megtudván a helyzetet, valamilyen okból (több is lehet) akkora veszélyként éli azt meg, hogy inkább véget vet az egész kapcsolatnak, és egy biztonságosabbat keres.

Nem tudom, hogy a 2. és 3. lehetőség milyen arányban oszlik meg; én úgy érzem, manapság talán a 2. esetből lehet a legtöbb. (Főleg talán hetero pasi/bi nő esetben; gondoljunk csak bele abba, hogy az urat hajtó tesztoszteron így valamelyest legálisabban élheti ki magát egy dupla nővel alkotott hármasban. Ezzel ellentétben, szerintem jóval kisebb az esélye, hogy egy nő izgalmasnak találná, hogy a srácok egyszerre foglalkozzanak vele és egymással is).

Namármost, ha két bi ember kerül össze, akkor is fennállhatnak hasonló gondok. (Talán előre fel is tételezik egymásról, bár remélik, hogy azok elmaradnak).

Azonban, épp azért, mert a kapcsolódó problémákat nagyon is jól ismerik a saját életükből, TALÁN ők lesznek a legrugalmasabbak egymással szemben, illetve TALÁN könnyebben tudnak megnyugtató kompromisszumokat kötni egymással ezen a téren. (Azonban ez NEM jelenti azt, hogy akkor CSAK a kölcsönösen ütemezett félredugás lehet a kizárólagos megoldás. A két végpont között (teljes szabadságot adnak egymásnak/teljes hűséget fogadnak egymásnak) bármi előfordulhat.


Talán valahol ott van a helyzet kulcsa, hogy a partner miként értelmezi a helyzetet. (Veszélyként? Lehetőségként? Különlegességként? Nyomasztja, vagy épp még büszke is a másikra? Stb.)

Ezt is aztán sokminden befolyásolhatja:
- A párja felkészítette erre a kapcsolat elején, vagy hirtelen pattan ki?
- Milyen (elvárásokkal teli) környezetben élnek? (A kapcsolat ideje, mélysége; összeköti-e őket gyermek, vagy épp gazdasági kényszer; a felek neveltetése, tűrőképesége, érdekeltségei, stb).

Kétségtelen, hogy a fent említett eseteket éppúgy rá lehet húzni hetero állapotokra is.

Mint már említettem, ha ismert, hogy a felek egyike vagy mindkettő bi, akkor akár mindketten több esélyt adHATnak arra, hogy nemcsak egymással foglalkoznak majd mindig, illetve megítélhetik másképp a plusz emberek alkalmankénti megjelenését (nem kifejezettenmegcsalásként), mint ahogy a hagyományos kapcsolat alapból teszi).

Azt nem tudom megmondani, hogy pusztán egyik, vagy mindkét fél bi-ségéből fakadóan a nehéz helyzetek mennyivel nagyobb eséllyel fordulhatnak elő a hagyományos kapcsolathoz képest. (Szerintem őszinte statisztika sosem fog születni erről, pláne Magyarországon nem).

De két lehetőséget látok.

Vagy ugyanolyan, netán kisebb eséllyel – ekkor a problémát nincs értelme külön, kihangsúlyozottan bi problémaként elemezgetni.

Vagy nagyobb eséllyel. De igazából akkor is a pillanatnyi helyzet milliónyi paramétere dönti el, hogyan alakul, nincs tehát kész recept. (Mindamellett, más bi emberek élettörténetéből is lehet okulni, útmutatást szerezni ezek kezeléséhez).

De nem hiszem, hogy ez lenne az egyedüli spéci gond a bi-séggel, bőven marad tehát gondolkodni való az élet egyéb területein is, kezdve onnan, hogy az ember rájön, hogy bi egyáltalán.

Sok sikert és szerencsét minden érintettnek!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Biszexnek lenni sem egyszerű 12 éve 9 hónapja #35343

  • Cat83
  • Cat83 profilkép
egy kis fejtágítás azoknak akiknek még homályos a dolog:
pinkvanilla.hu/cimlap/hirek/91-eletmod/1...-nokkel-kapcsolatban
"Tévhitek a biszexuális nőkkel kapcsolatban"
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Biszexnek lenni sem egyszerű 12 éve 9 hónapja #35350

  • Barno
  • Barno profilkép
A biszex nem egyszerűen csak annyit jelent, hogy férfit és nőt is el tud képzelni partnerként az ember? Szerintem nagyon is egyszerű!
Ha jó egy kapcsolat, akkor nem fogják egymást megcsalni.

A legtöbb kapcsolat amúgy egy nagy rakás szar, mindegy, hogy hetero vagy nem, az igazi szeretet, őszinteség stb. nincs meg, és ez az igazi baj!

Vagy most abból indulunk ki, hogy aki bi, az váltakozva kívánja hol egyik, hol a másik nemet, és nem bír egy partnernél kikötni? Mert ezt én nem hiszem el. Mindenki vágyik az igazira. Hármasban, úristen, az már tömeg! :D :D :D
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Biszexnek lenni sem egyszerű 12 éve 9 hónapja #35360

  • supergirl
  • supergirl profilkép
Én se bírtam a biszexeket amíg jól össze nem barátkoztam egy biszex csajjal akit a legjobb barátnőnek nevezhetek mostmár, sose volt köztünk semmi, de neki köszönhetően rájöttem, hogy az igazság az mit Barno is mondott. ember ember, szexualitásától függetlenül lehet hűséges ill. hűtlen típus. Linda te miért mindig abból indulsz ki, hogy a biszex embernek ellenkező nemű partnere van?! Az én barinőm egy éve van a barátnőjével és sosem csalta meg. :) :) irigylem is őket, de valahol csak vár rám is valaki!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Biszexnek lenni sem egyszerű 12 éve 9 hónapja #35367

  • Linda
  • Linda profilkép
Supergirl: Noha valóban valahogy kimaradt a mondatok közül a teljes kiterjesztés (vagyis az a rész, hogy: A különféle esetek alapjában véve függetlenek a felek szexuális irányultságától, mivel inkább lelki síkon állnak fenn a problémák,[color=][/color] mégis idéznék magamtól:

"Kétségtelen, hogy a fent említett eseteket éppúgy rá lehet húzni hetero állapotokra is." [color=][/color]

De ha csak annyit mondok, hogy végül is egyet kell értsek Barnoval, az azt hiszem, elég lesz.

Összességében meg bánom már, hogy kinyitottam a rohadt pofámat. Csak... mindegy. Akkor befogom. :dry:

Üdv: L.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Biszexnek lenni sem egyszerű 12 éve 9 hónapja #35413

  • zala41bi
  • zala41bi profilkép
Soha nem árt a fölhomályosítás. Kezdjük itt LMBT körben, ha itt se tiszta a szitunk.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Biszexnek lenni sem egyszerű 12 éve 4 hónapja #38574

  • pokerface
  • pokerface profilkép
Döntsd el hogy jobbra vagy balra!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Biszexnek lenni sem egyszerű 12 éve 3 hónapja #38975

  • sexbarva
  • sexbarva profilkép
Van aki még mindig ragaszkodik a kispolgári erkölcsi kódexhez, és titkolja. Van aki megnősült, és boldogtalanná tette saját magát és a családját... mert a nyilvános WC-k anonymitásában éli ki hajlamait.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Biszexnek lenni sem egyszerű 12 éve 3 hónapja #38993

  • kikkoman
  • kikkoman profilkép
Amiért regeltem:
Úgy döntöttem, hogy ma ebédnél végre egyenesen megmondom a családomnak, hogy bi vagyok.
Bár szerencsére a családtagjaim elég elfogadóak, de a másféle szexualitást eddig nem nagyon tudták elfogadni...
Na csak ennyi lenne, kívánjatok sok szerencsét!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Biszexnek lenni sem egyszerű 12 éve 3 hónapja #38994

  • pedro
  • pedro profilkép
Egy nagy kalappal! ;)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Biszexnek lenni sem egyszerű 12 éve 3 hónapja #38995

  • caleb
  • caleb profilkép
Sok sikert! :up:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Oldal elkészítésének ideje: 0.317 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook