Léteznek homoszexuális állatok?

Figyelem! Új ablakban nyisd meg. E-mail

Hírek - Tudomány

bonobo Animals

A két csodálatos nőstény arapapagáj elutasítja minden hímnemű példány közeledését. Kihalófélben vannak az angliai kék kacsák, mivel a hímek szinte csak az azonos neműekkel párosodnak. A Bonobo majmok nyíltan vállalják biszexualitásukat. Léteznek meleg állatok?


A Taronga Zoo-ban tett megfigyelések szerint szintén a homoszexuális beállítottságú állatok közé sorolhatjuk a lazacot, a sivatagi teknőshöz hasonló kétéltűeket, a csótányokat, szitakötőket és pingvineket is. Bruce Bagemihl kutató, a Biological Exuberance: Animal Homosexuality and Natural Diversity szerzője ebben az állatkertben tanulmányozta az állatok biszexuális és homoszexuális viselkedését.

1990 előtt etikus és morális okokból nem folytattak hasonló tanulmányokat. Akkoriban még kevésbé fogadta el az emberi közösség a biszexuális, vagy homoszexuális beállítottságú embereket - vajon hogyan tolerálta volna el ugyanezt az állatvilágban?

Bagemihl könyve, egy három részből álló tanulmány (Two Hundred Years at Looking at Homosexual Wildlife; Explaining (Away) Animal Homosexuality; Not For Breeding Only) abból a felfogásból indul ki, mely szerint az emberek homoszexuális magatartás azért nem elfogadható, mert ők olyan főemlősök, akik nem csupán a létfenntartás érdekében szeretkeznek, hanem a puszta élvezetek végett is, ellentétben az állatokkal. Vagyis a nem utódnemzés szándékával elkövetett szex nem elfogadható.

Minden állatfaj tanulmányoztak az esetleges homoszexuális viselkedés után kutatva. Ezen belül is előszeretettel figyelték meg a tengeri emlősöket és a főemlősöket. És az eredmény? Nem találtak olyan fajt, amelyben valamilyen módon ne lett volna jelen a homoszexualitás! Kivételt csupán a nem "hagyományos" módon szaporodó állatok képviselnek. Sőt, megállapítást nyert a tény, mely szerint az állatok többsége biszexuális. Az állatok számára nem jelent problémát a biszexualitás!

Visszatérve a Taronga-i állatkerthez, a gondozók szerint a két nőstény arapapagáj számara a hímek "anyámasszony katonájának" tűnnek. A nőstények egyike "férfias" beállítottságú, ő a domináns fél ebben a furcsa kapcsolatban. Márpedig a papagájok monogám madarak, mindig egy életre választanak párt.

A fiatal hím emlősök és madarak között azért jellemző a homoszexualitás, mert a domináns hímek megakadályozzák a csoport többi tagjának a nőstényekkel történő párosodást. Idővel az azonos neműek iránti vonzalmuk változik, bár erre csekély az esély azon fajták körében, akik egy életre választanak párt maguknak.

Közismert például az a tény, hogy a Bonobo majmok gyakran párosodnak az azonos nemű egyedekkel. Ez bizonyítja azt a korábbiakkal ellentétes állítást, mely szerint az állatok az esetek 75%-ában nem a létfenntartás miatt, csupán az élvezetért szexelnek. Ezek után vajon elfogadhatóvá válik a puszta örömszerzés?

Háziállat Magazin

Hozzászólások (3)

...
myrtill
Szerintem is úgy van ahogy az előttem szóló mondja. A logikus válasz az, hogy gyakoribb a férfi.
myrtill , 2010. március 12
...
homerx
Ha az emeberek arányából a és nemi hormonokból indulunk ki akkor a hímeknél sokkal magasabbnak kell lennie a számnak.
homerx , 2010. március 11
...
micro
Engem az érdekelne, hogy a férfi vagy női homoszexualitás a gyakoribb.
micro , 2010. március 11

Szólj hozzá Te is!

Kérjük, hogy jelentkezz be, ha hozzá kívánsz szólni. Ha még nincs fiókod, akkor regisztrálj!

busy
Find us on Facebook
Hirdetés
Hirdetés

Bejelentkezés




Elfelejtett jelszó/név
Regisztráció

Fórum

Vá: Meleg jogok
caleb 2010 9.10. 7:54
Vá: Sexy Pasik
hooligan 2010 9.10. 0:25
Vá: Transzszexuális út
Macsó37 2010 9.9. 23:54
Vá: Érdekes és hasznos videók,linkek...
Cat83 2010 9.9. 22:05
Vá: yaoi
Morgen 2010 9.9. 21:19
Vá: Online webes játékok stb.
hooligan 2010 9.9. 20:39
Vá: A nap dala
Mira 2010 9.9. 17:58
Vá: Elmés kérdések
sushiflower 2010 9.9. 17:12
Vá: A tvben láttam
MinnieBoy 2010 9.9. 15:44
Vá: A nap képe
easy 2010 9.9. 15:12
Vá: Chicken Exit - Az alternatív csa...
macsek 2010 9.9. 13:00
Vá: Jó csajok
Szamoca 2010 9.9. 12:00
Vá: Lelkizés
pedro 2010 9.9. 9:57
Vá: Ha felállsz a gép mellől mit fog...
Ellenier 2010 9.9. 9:13
Vá: Pre-Op FtM-ként kivel ismerkedjek?
Berzerker 2010 9.9. 5:50
Vá: Sziasztok!
sexbarva 2010 9.8. 22:18
Vá: A nap idézete
zeppelin 2010 9.8. 17:40
Vá: Melegek viszonya a nőkhöz
musclegay 2010 9.8. 16:47
Vá: Kedvenc zenék
mustang 2010 9.8. 10:14
Vá: Kedvenc sportok
deedee 2010 9.7. 23:04
JoomlaWatch Stats 1.2.9 by Matej Koval